Zmiana uczelni a przepisanie ocen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-31, 12:19   #1
Mar1ina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1

Zmiana uczelni a przepisanie ocen


Hej

Aktualnie jestem na 1. roku chemii na niezbyt prestiżowej uczelni, która jest najbliżej domu (mimo, że dostałam się na takie lepsze), bo studia zaczęłam z myślą, że będę poprawiała maturę. Był to zawsze mój plan B, a niestety nie wystarczyło w tym roku na medycynę. Będę w tym roku poprawiać i jeszcze raz próbować

Zastanawiałam się tylko, czy, gdyby znowu "nie wypaliło" a mi już zabrakło nadziei, dałoby radę przepisać jakiekolwiek oceny TYLKO z pierwszego semestru? Bo czuję, że mogłabym więcej czasu poświęcić na maturę i chciałam po zdaniu pierwszego semestru zrezygnować ze studiów.

Nie orientuję się zbytnio w punktach ECTS, ale czy to, że zaliczyłam jakieś przedmioty w pierwszym semestrze (np. taka chemia ogólna czy fizyka ogólna) mogłoby mi się przydać, gdybym od października zaczęła analogiczne studia na innej uczelni?

I jak to w ogóle wygląda? Czy zaliczenie "etapów kształcenia" jest przypisywane do konkretnego peselu? Czy po przerwaniu studiów wszystko się "kasuje"?

Z góry dzięki za pomoc!
Mar1ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 21:17   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Zmiana uczelni a przepisanie ocen

O ile tylko liczba godzin i punktów danego przedmiotu będzie się zgadzać, to powinni Ci przepisać. U mnie zawsze było tak, że jak miałam tyle samo albo więcej godzin danego przedmiotu, to przepisywali tam, gdzie było tyle samo albo mniej. Ale już nie odwrotnie. No i czasem programy trochę się różnią, więc to tak naprawdę często zależy od widzimisię wykładowcy i dogadania się z nim.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 22:21   #3
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Zmiana uczelni a przepisanie ocen

Nic nie jest przypisane, ale tez się nie kasuje - bedziesz musiała wziąć wyciąg ocen z poprzedniej uczelni i przedstawić na nowej. Potwierdzam, że zależy to od widzimisie kierownika katedry, jeśli program przedmiotu był podobny, to zazwyczaj przepisują, ale czasem zdarzy się taki, który nigdy się nie zgadza. U mnie na uczelni trzeba czasem się zgłosić i zdać parę tematów, które się różniły w programie przedmiotu. Zależy od katedry.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-31 23:21:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.