Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 23:00   #631
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
filtry mustella- warto????

teraz używam mleczka vichy , ale lubie zmiany i korcą mnie filtry tej firmy, ale nie mwim czy warto na nie wydawać kaske??
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-03, 23:44   #632
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: filtry mustella- warto????

jest kilka rodzajów- na samych filtrach mineralnych oraz z dodatkiem chemicznych-> Tinosorbów. te są OK
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 03:01   #633
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Trwałość filtrów

Ja wole zuzywac na biezaco, ale robie tak z kazdym nowo otwartym kosmetykiem pielegnacyjnym. Mam prawdziwa satysfakcje z tego, ze uda mi sie cos zuzyc do ostatniej kropelki - filtry naleza do tych nielicznych wybrancow
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 10:18   #634
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: filtry mustella- warto????

Też się nad nimi ostatnio zastanawiałam, ale opinie na MUA mnie zniechęciły:
http://www.makeupalley.com/product/s...ela/Sunscreen/
http://www.makeupalley.com/product/s...ela/Sunscreen/
http://www.makeupalley.com/product/s...ela/Sunscreen/
Joey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 17:44   #635
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Trwałość filtrów

Ja sie pilnuję, żeby zużyć w ciągu trzech miesięcy - akurat tu wolę być przeczulona
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-11, 12:05   #636
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Filtry i przyspieszacze - czy to ma sens?

Hej dziewczyny, szykuje mi sie wyjazd nad jezioro i nad morze i jednak chcialabym opalic troszke ciało (twarz absolutnie nie, samoopalacz )
no i powstalo pytanie, czy moge nalozyc na cialo filtr 30 lub 40 i na to przyspieszacz opalania? czy to wogole bedzie dzialalo? bo obawiam sie ze nie bedzie ani przyspieszenia ani ochrony
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-11, 14:54   #637
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry i przyspieszacze - czy to ma sens?

wydaje mi się, że jakiś sens to ma ale jeśli już, to najpierw przyspieszacz - filtry zawsze na wierzch.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 16:18   #638
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry i przyspieszacze - czy to ma sens?

Ma to sens, ale w takiej kolejności, jak napisała justa - najpierw przyśpieszacz, a potem filtr. Przyśpieszacz ma przyśpieszać syntezę melaniny, ale nie chroni w ogóle. Z kolei filtr chroni przed promieniowaniem, ale nie całkowicie, więc ta "porcja", która dotrze do skóry, i tak może spowodować opaleniznę, intensywniejszą dzięki przyśpieszaczowi.
Przynajmniej tak mi się wydaje , bo nigdy sama nie próbowałam, jak to w praktyce działa
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-11, 16:34   #639
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Dot.: Filtry i przyspieszacze - czy to ma sens?

dzieki za odpowiedzi, napewno sprobuje w takiej kolejnosci jak mowicie
bede musiala znalezc jakis przyspieszacz skuteczny no i napewno takie oleiste jak maslo kakaowe Ziaja odpada bo na tym filtr by sie tylko mazial, tak mi sie wydaje
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 10:48   #640
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Dot.: Jaki Bloker Na Lato Przy Stosowaniu Acne Dermu??????

mam małe pytanko... wyczytałam, że filtr trzeba nakładać 2,5ml, ile to jest mniej więcej? wielkość orzecha? mniej?
czy stosując swasy i filtry można stosować samoopa;acz, albo krem brązujący na twarz? jeśli tak to kiedy? na noc? przed kwasem,po?
będę wdzięczna za odp
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 12:38   #641
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
filtry

Mam pytanie,moze troche głupie,ale nigdy nie uzywałam filtru żadnego.
Tak wiec czy kazdy filtr pozostawia na skorze tłustą,białą warstwe???

Za odpowiedzi dziekuje
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 12:41   #642
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: filtry

Poczytaj recenzje różnych filtrów... aż roi się od wątków o filtrach lub poczytaj na KWC tu.

Ogólnie wszystkie filtry są błyszczące, tłuste, przeważnie klejące, niektóre białe
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 12:43   #643
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: filtry

Na KWC czytałam,ale sama juz nie wiem,bo wizażanki maja podzielone zdanie.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 12:52   #644
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: filtry

Cytat:
Napisane przez *Claire*
Tak wiec czy kazdy filtr pozostawia na skorze tłustą,białą warstwe???
Nie, nie każdy.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-22, 12:50   #645
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: filtry

he he , śmiesznie odpowiedziałam koko. nie każdy, ale większość. jest to związane z tym ,że filtry mineralne są białawe w swej barwie. niektore kremy np iwostin 50+ solecrin mają bielenie zmniejszone, ale jeśli wyciskasz przepisową ilość czyli ok 2ml na twarz zawsze zauważysz zbielenie buzi lekkie- mocne w zależnośći od filtrów. najlżeszym filtrem jest filtr vichy nie pamiętam nazwy ale ma w swoim składzie strasznie dużo alk, przez co tak sie wchłania dobrze ale moze podrażniać np naczynka, skórę ogólnie no i wysuszać. moze ale nie musi.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 12:37   #646
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Jaki Bloker Na Lato Przy Stosowaniu Acne Dermu??????

Cytat:
Napisane przez Orbitkaa
mam małe pytanko... wyczytałam, że filtr trzeba nakładać 2,5ml, ile to jest mniej więcej? wielkość orzecha? mniej?
czy stosując swasy i filtry można stosować samoopa;acz, albo krem brązujący na twarz? jeśli tak to kiedy? na noc? przed kwasem,po?
będę wdzięczna za odp
najlepiej kup sobie miarkę - czasami dodają takie do syropów - jest na nich np. podziałka 2,5 ml i 5 ml. na oko to bardzo trudno powiedzieć. jeśli wielkość orzecha, to raczej włoskiego niż laskowego. to spora ilość, możesz przetestować nakładanie np. w 2 warstwach.

co do samoopalaczy i kremów brązujących, to ja nakładam je na noc, w te dni, kiedy nie nakładam kwasów. licz się z tym, że przy używaniu kwasów samoopalacz będzie szybciej schodził.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 20:24   #647
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Talking filtry, filtry, opalanie :)

Hej mam do Was pare pytan dptyczacych filtrow. Od razu mowie, ze fprum przeszukalam, ale niewiele znalazlam na tematy, ktore mnie interesuja (wiec prosze mnie nie bic ).
po pierwsze; olejkow z jakim filtrem powinnam uzywac na plaze, biorac pod uwage to, ze moja skora ciezko sie opala, latwo jej o opazenia i opalenizna ma brzydki odcien czerwono-bezowy z wyjatkiem plecow i odrobinke nog gdzie troszke brazowieje. do tej pory uzywalam spf 5 i nie spalilam sie wogole prawie ( z wyjatkiem lekko plecow)? czy jak przerzuce sie na wieksze filtry, opalenizna bedzie brazowa?
I co do twarzy czy lepiej kupic krem do opalania twarzy spf 25 czy krem na dzien z filtrem. mysle, ze bardziej uzyteczny bedzie zwykly na dzien, ale jaki krem ma filtry? uzywam nivea visage, ale on pewnie takowych nie ma


2. czy okulary z filtrem mozna dostac tylko u optyka. widzialam w h&m i w reserved okulary z naklejka "filtr 400" czy to mozliwe? widzialam tez duzo okularow w jednym supermarkecie na stoisku "bocznym" i one rowniez mialy taka naklejke. cena tych wszystkich okularow wyzej wymienionych to ok. 15-30 zl.


I jeszcze jedno pytanie (na ktore wyczerpujacej odpowiedzi nigdzie nie znalazlam poslugiwujac sie wyszukiwarka). Na czym polega to filtrowanie o ktorym tak glosno tutaj na forum?





Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi (jesli takie beda ). Mam nadzieje, ze i ja bede mogla zainwestowac w moja skore (dodam, ze mam 15 lat)
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 21:00   #648
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: filtry, filtry, opalanie :)

Na górze forum jest przyklejony wątek z przydatnymi artykułami. Masz tam odpowiedzi na większość pytań i porcję wiedzy, która jest niezbędna:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113148


Dalej:
temat okularów słonecznych byl niedawno na tapecie - przeszukaj forum Biochemii, to natrafisz na wątek.

Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki i życzę miłego korzystania z naszego forum
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-05, 14:02   #649
spilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 191
pytanie o filtry w kremie nivea

Witam filtrujące się koleżanki

Od razu mówię, że o filtrowaniu kremami z apteki mam wiedze szczątkową, mam pytanie czy któras z Was wie może jakiej wys. są filtry w kremie nivea visage :

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9998

jest tu mowa o jakimś "systemie ochronnym" czy ten krem ma chociaż "czwórkę" ?

pozdrawiam serdecznie
spilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 10:55   #650
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

Mam identyczny krem tylko ze ten matujacy do tlustej cery. Wyslalam zapytanie na maila ktorego znalazlam na stronie www.nivea.pl ale mnal juz ponad tydzien i nie dostalam zadnej odpowiedzi. tez nie wiem jak wysoki jest ten filter. boje sie ze troche moze byc za maly. Nie wiem jak sie dowiedziec. Moze niech jezcze ktos sprobuje napisac do NIVEA. albo moze ktos jednak wie????
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 13:02   #651
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

kremy w których nie napisano jak mają wysoką ochronę mają najniższy faktor ochrony. nie gwarantuje Ci to dostatecznej ochrony przed uv a i tak nawet 50 trzeba posmarować się 2 ml zeby ochrona była taka jak na opakowaniu.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 13:07   #652
clouchette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: skadinąd
Wiadomości: 6
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

Hej
Niedawno pisałam do Nivei proszac o dopowiedz na takie wlasnie pytanie.Doczekalam sie nastepujacej odpowiedzi:

"Witam serdecznie,Dziękuję za kontakt i umożliwienie nam udzielenia odpowiedzi. Chciałabym poinformować, że kremy z serii NIVEA Visage są przede wszystkim kremami pielęgnującymi, a dodatkowo posiadają ochronę przed promieniami UVA/UVB. Dlatego na opakowaniu nie deklarujemy wartości SPF, ponieważ nie jest to preparat przeznaczony do stosowania przed kąpielą słoneczną. Z tego też względu nie możemy odpowiedzieć Pani, jakie wartości IPD i PPD ma Krem matujący.Łączę pozdrowienia"

Ja tez lacze pozdrowienia dla wszystkich filtromaniaczek
Jeszce troche ( bo na razie jestem na etapie wciagania sie i poczytywania pokryjomu na firmowym komputerze ) i mam nadzieje ze przylacze sie na stale do waszego grona
clouchette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 22:26   #653
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

Wiem z własnego doświadczenia, że filtromaniactwo wciąga na dobre (choć ja kilka miesięcy byłam na etapie przekonywania się do filtrów - czytałam BU, teraz wizaż, LU i femi)
Niemniej jednak, aby zostać przyjętą/ym do grona filtromaniaczek/ów(?), nie wystarczy krem Nivea z nieokreślonym filtrem, którego nie powinno się stosować przed kąpielą słoneczną . SPF conajmniej 40
agaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 12:21   #654
clouchette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: skadinąd
Wiadomości: 6
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

nieee no
Az takim laikiem/laiczką (?) to ja nie jestem. O krem Nivea dowiadywałam sie z czystej mozna powiedziec ciekawosci.
A osobiscie jestem na razie na etapie SPF 25 To i tak chyba wiecej niz przecietna w kraju. Taka przynajmniej mam nadzieje,hihihihi
No i przymierzam sie do Biodermy AR 50+. Wczoraj wyblagalam w aptece probke
Ciekawe czy mi bedzie pasowac? Oby tak- bo ja sie razcej szybko zniechecam
clouchette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 11:04   #655
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

"Witam serdecznie,Dziękuję za kontakt i umożliwienie nam udzielenia odpowiedzi. Chciałabym poinformować, że kremy z serii NIVEA Visage są przede wszystkim kremami pielęgnującymi, a dodatkowo posiadają ochronę przed promieniami UVA/UVB. Dlatego na opakowaniu nie deklarujemy wartości SPF, ponieważ nie jest to preparat przeznaczony do stosowania przed kąpielą słoneczną. Z tego też względu nie możemy odpowiedzieć Pani, jakie wartości IPD i PPD ma Krem matujący.Łączę pozdrowienia"no to tak jak pisałam
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 11:26   #656
spilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 191
Dot.: pytanie o filtry w kremie nivea

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie moim pytaniem.

Szkoda, że producent nie potrafi odpowiedziec jakiego rzędu jest ochrona w jego kremie.... po co wogóle w takim wypadku umieszcza na opakowaniu napis,ze krem zawiera jakis tam specjalny kompleks ochronny?? mogli by napisac, ze krem zawiera bezużyteczne filtry albo odpuscić sobie jakąkolwiek notatkę to marnie świadczący o firmie chwyt reklamowy :/

Nie mialam ochoty stosowac kremu przed "kąpielą słoneczną" ale skoro jest informacja o filtrach to powinne one byc jakies przyzwoite a jestem zdania ze przyzwoity kremik pielęgnacyjny dla zwykłych smiertelników choć 15 powinien miec. Nawiedzoną filtromaniaczką ( w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu ) nie jestem, aczkolwiek czytuje Wasze forum i czuje się coraz bardziej uświadomiona

Pozdrawiam dziewczyny i dzieki za odzew w tym temacie
spilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 09:36   #657
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
filtry a sport

chciałabym zacząć używać filtrów. Mam cerę tłustą z zaskórnikami i zdecydowałam sie sprobowac Anthelios W uprawiam duzo sportu i nie wiem czy filtry nie beda mnie zapychac i splywac z twarzy, poza tym co z potem? nie mam tez czasu reaplikowac filtru w ciagu dnia. Czy stosowanie filtrow w polaczeniu ze sportem nie pogorszy stanu mojej problemowej cery? prosze o odpowiedz
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 09:59   #658
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: filtry a sport

To czy filtry i jakie nie będą Cie zapychać to indywidualna sprawa. Niestety musisz przetestować to na własnej skórze. Mnie nie zapycha Anthelios DP
Podejrzewam, że po skończonym treningu (czy cokolwiek sportowego działasz) bierzesz prysznic. Z twarzą chyba robisz to samo? Zmywasz filtry z potem i nakładasz nowa porcję. Ja bym tak robiła
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 10:06   #659
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: filtry a sport

czy anthelios dp bardzo sie swieci?
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 11:57   #660
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: filtry a sport

Cytat:
Napisane przez varda
czy anthelios dp bardzo sie swieci?
świeci się, jak każdy wysoki i stabilny filtr.
ale ten błysk można szybko i skutecznie zmatowic skrobią albo dry-flo.

fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.