Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 08:42   #91
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
siemka, moja opinia sie napewno Wam nie spodoba i macie do tego prawo,ale kazdy sie moze wypowiedziec, ja bym chyba ew. poczekala az splaci dlugi, poza tym pierscionek na kredyt, to zle brzmi i jakos nie najlepiej wróży na przyszlosc, skoro mlody facet juz ma dlugi i kredyty, to co bedzie dalej. wiem, ze czasy sa ciezkie, ja nie pracuje, ale ani ja ani moj TŻ, ani nasi rodzice nigdy zadnych kredytow nie brali i nie zamierzaja póki co. trzeba umiec tak zyc zeby na wszystko starczylo i nie robic sobie problemow i dlugow na przyszlosc, jak ktos tego nie potrafi, to ma problem, pozniej zostaje mu provident, komornik czy inny windykator.
bzdura
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:38   #92
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

stokrotka_to_ja zgadzam sie z Toba, ale z Pania powyzej nie. ja mam to szczescie, ze do mnie nikt taki nie zapuka, a zadluzeni maja pecha i problem, ja tam moge spac spokojnie.
http://www.sfora.biz/Windykatorzy-ru...tsunami-a30375
a pozniej placz i plać, a Ci z providenta pozniej sie boja chodzic i raty odbierac zby ich cos zlego nie spotkalo za 20 zl
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:00   #93
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
stokrotka_to_ja zgadzam sie z Toba, ale z Pania powyzej nie. ja mam to szczescie, ze do mnie nikt taki nie zapuka, a zadluzeni maja pecha i problem, ja tam moge spac spokojnie.
http://www.sfora.biz/Windykatorzy-ru...tsunami-a30375
a pozniej placz i plać, a Ci z providenta pozniej sie boja chodzic i raty odbierac zby ich cos zlego nie spotkalo za 20 zl
Gabisolis - najwidoczniej nie ma sensu wypowiadać się na tym wątku Nie pogadasz! Zaraz usłyszysz, że pewnie nigdy w życiu prawidziwej miłości nie zaznałaś i żeś zazdrosna

Zadziwia mnie ta beztroska niektórych ludzi, bardzo widoczna na wizażu właśnie w tematach dotyczących ślubu, kredytów, wspólnego mieszkania itd.
Nie ważne, że do gara nie ma co włożyć, ważne, że my się kochamy - wybaczcie za dosłowność, ale od tej beztroskiej romantyczności robi mi się niedobrze...
Problemem nie jest imho forma płatności za pierścionek - mi by było obojętne czy pieścień kupiony za gotówkę, kartę kredytową, czy za wielkanocne bony pracownicze.
Problemem jest ten koleś, który jest w wieku 25 lat, do pracy pierwszej poważnej niedawno co poszedł a już nabrał kredytów. Argument "przecież spłaca" do mnie nie przemawia, gdyż jak sama autorka pisze: termin spłaty ma przed wypłatą - wnioskując za tym chłopina się z wydatkami do przysłowiowego pierwszego niestety nie wyrabia i musi pożyczać.
Mnie by tam ta skrajna nieodpowiedzialność mojego kandydata na męża trochę zmartwiła, dla mnie dzieciak nie facet, który nie myśli logicznie ale co mi tam
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 17:28   #94
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Gabisolis - najwidoczniej nie ma sensu wypowiadać się na tym wątku Nie pogadasz! Zaraz usłyszysz, że pewnie nigdy w życiu prawidziwej miłości nie zaznałaś i żeś zazdrosna

Zadziwia mnie ta beztroska niektórych ludzi, bardzo widoczna na wizażu właśnie w tematach dotyczących ślubu, kredytów, wspólnego mieszkania itd.
Nie ważne, że do gara nie ma co włożyć, ważne, że my się kochamy - wybaczcie za dosłowność, ale od tej beztroskiej romantyczności robi mi się niedobrze...
Problemem nie jest imho forma płatności za pierścionek - mi by było obojętne czy pieścień kupiony za gotówkę, kartę kredytową, czy za wielkanocne bony pracownicze.
Problemem jest ten koleś, który jest w wieku 25 lat, do pracy pierwszej poważnej niedawno co poszedł a już nabrał kredytów. Argument "przecież spłaca" do mnie nie przemawia, gdyż jak sama autorka pisze: termin spłaty ma przed wypłatą - wnioskując za tym chłopina się z wydatkami do przysłowiowego pierwszego niestety nie wyrabia i musi pożyczać.
Mnie by tam ta skrajna nieodpowiedzialność mojego kandydata na męża trochę zmartwiła, dla mnie dzieciak nie facet, który nie myśli logicznie ale co mi tam
o toto!
raz, że dopiero pracę zaczął, a dwa, że na własne zobowiązania nie potrafi odłożyć na początku mies. i musi pożyczyć.
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:13   #95
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Sarrai dziex, zgadzam sie z Toba w pelni. wiadomo, ze kazdy chce dzis zyc szybko i nie myslec o jutrze, zyc na wysokim poziomie. w Polsce malo kto odklada kase i ma jakiekolwiek oszczednosci, dla mnie zycie z dnia na dzien jest obce, tego mnie nauczyli rodzice i za to jestem im bardzo wdzieczna. moj TŻ ma tak samo. dla mnie jest dziwne to, ze chlopak ma 25 lat i dopiero do roboty poszedl, moj TŻ pracuje od 18 roku zycia mimo, ze nie musial, troche wstyd, to jakis nieudacznik. nie potrafi oszczedzac, skoro nie starcza mu do 1szego.
http://www.sfora.pl/Rosnie-pokolenie...j-nedzy-a30293
moj nick nie wzial sie znikad. podobnie jak Gabi mam wysokie wymagania wobec TŻta. jakby on mi kupil pierscionek na raty, to by sie obrazila. powiem tak. jak wiem, ze mnie stac np. na auto za 20 tys zl, to nie ide do salonu po nowego Lexusa za kredyt, mimo, ze wolalabym takim jezdzic.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:45   #96
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
dla mnie jest dziwne to, ze chlopak ma 25 lat i dopiero do roboty poszedl
Tę kwestię wolałam przemilczeć już, chociaż w oczy mi się rzuciło i dla mnie też by to dyskwalifikowało faceta już na wstępie ))
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:11   #97
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

dokladnie, ciekawe za co na randki chodzil z ta Pania, za pieniadze mamusi, ale wstyd, a moze te dlugi i kredyty ma dlatego, ze wlasnie nie mial za co na nie chodzic?jak mozna doic od rodzicow kase przez 25 lat. to juz jest pasozytowanie. ja znam 1dna parke gdzie facet bral wlasnie kredyty zeby zapraszac narzeczona na randki do drogich restauracji i ...marnie sie to skonczylo.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 12:02   #98
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
dokladnie, ciekawe za co na randki chodzil z ta Pania, za pieniadze mamusi, ale wstyd, a moze te dlugi i kredyty ma dlatego, ze wlasnie nie mial za co na nie chodzic?jak mozna doic od rodzicow kase przez 25 lat. to juz jest pasozytowanie. ja znam 1dna parke gdzie facet bral wlasnie kredyty zeby zapraszac narzeczona na randki do drogich restauracji i ...marnie sie to skonczylo.
Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Tę kwestię wolałam przemilczeć już, chociaż w oczy mi się rzuciło i dla mnie też by to dyskwalifikowało faceta już na wstępie ))
Dziewczyny, ale tutaj to już trochę za ostro pojechałyście. Po pierwsze, sprawiacie przykrość autorce wątku, która nie oczekuje Waszego zdania na temat jej partnera, tylko opinii w kwestii pierścionka. Po drugie, nie wszyscy zaczynają pracę zaraz po szkole średniej, niektórzy kończą studia i dopiero idą do pracy, albo dorabiają w czasie studiów.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 13:01   #99
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Ze skrajności w skrajność
Nie każdy kto ma kredyt nie ma co do gara właożyć i nie każdemu komornicy pakują się na chatę - bzdury tu wypisujecie i tyle...
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 13:13   #100
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

ale jak wiadomo powszechnie juz 30% Polakow nie splaca rat kredytu, a takich dluznikow bedzie coraz wiecej.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 14:08   #101
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytuję za najnowszym numerem "Wprost", artykuł o sukcesie firmy windykacyjnej "Kruk", ktora przygotowuje się do wejścia na giełdę

Nasze długi rosną niemal lawinowo. W czasach ekonomicznego kryzysu Polacy coraz częściej mają kłopoty ze spłatą rat kredytow zaciągniętych na lodówki, pralki, telewizory.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 14:33   #102
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
ale jak wiadomo powszechnie juz 30% Polakow nie splaca rat kredytu, a takich dluznikow bedzie coraz wiecej.
ok, ale nie wiadomo czy TŻ autorki jest w tych 30%, więc nie widzę sensu wrzucania go zaraz do biedoty i dyskwalifikowania, tylko po tym, że ma kartę debetową

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Cytuję za najnowszym numerem "Wprost", artykuł o sukcesie firmy windykacyjnej "Kruk", ktora przygotowuje się do wejścia na giełdę

Nasze długi rosną niemal lawinowo. W czasach ekonomicznego kryzysu Polacy coraz częściej mają kłopoty ze spłatą rat kredytow zaciągniętych na lodówki, pralki, telewizory.
No i i jaki jest wniosek z tego artykułu?
Ja spłacam pralkę , jestem Polką i żyję w czasach ekonomicznego kryzysu... Czyli przyszłość ze mną marna, bo jestem w grupie zagrożenia?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 14:44   #103
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
No i i jaki jest wniosek z tego artykułu?
Ja spłacam pralkę , jestem Polką i żyję w czasach ekonomicznego kryzysu... Czyli przyszłość ze mną marna, bo jestem w grupie zagrożenia?
Nie wiem, czy faktycznie nic nie rozumiesz, czy tylko udajesz...
Wąek nie jest o Tobie i Twojej pralce na raty, ale o facecie, który ledwo znalazł pierwszą pracę, już nabrał kredytów i się nie wyrabia z ich spłatą, a do tego jeszcze na kredyt ma zamiar wziąć pierścionek zaręczynowy.
Jeśli ktoś sądzi, że to dobry kandydat na męża dobry model postępowania, to prosze bardzo, jak pisałam, będzie więcej roboty w windykacji i przy sprawach o zapłaty, bo w wielu źródlach można przeczytać, że coraz więcej Polaków ma problem ze spłatą rat właśnie za tę głupią pralkę czy telewizor, a więc rzeczy niedrogie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 18:42   #104
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

wzial juz jeden kredy i bierze nastepne, widac nic go to nie nauczylo, a wiadomo, ze od jednego kredytu sie zaczyna, pozniej to juz z gorki, pralka, tv, lodowka, samochod. pierscionek jest w miare tani, wesele tez chłopina na kredyt zrobi?lol
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:50   #105
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

niektorym w tym watku to juz naprawde mocno fantazja puszcza, absurd jakis.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:13   #106
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
niektorym w tym watku to juz naprawde mocno fantazja puszcza, absurd jakis.
tez to właśnie zauważyłam

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy faktycznie nic nie rozumiesz, czy tylko udajesz...
Wąek nie jest o Tobie i Twojej pralce na raty, ale o facecie, który ledwo znalazł pierwszą pracę, już nabrał kredytów i się nie wyrabia z ich spłatą, a do tego jeszcze na kredyt ma zamiar wziąć pierścionek zaręczynowy.
Jeśli ktoś sądzi, że to dobry kandydat na męża dobry model postępowania, to prosze bardzo, jak pisałam, będzie więcej roboty w windykacji i przy sprawach o zapłaty, bo w wielu źródlach można przeczytać, że coraz więcej Polaków ma problem ze spłatą rat właśnie za tę głupią pralkę czy telewizor, a więc rzeczy niedrogie.
to po co przytaczasz jakieś bzdurne artykuły? Artykuł tyczył się Polaków (czyli mnie też) a nie faceta z wątku
Gdzie wyczytałaś że nie wyrabia się ze spłatą rat?

A co do całej reszty to na prawdę fantazja Cię ponosi
To że ktoś ma kredyt =/= windykator/komornik
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:21   #107
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez prawie_narzeczona Pokaż wiadomość
wiecie co, może faktycznie przesadzam, ale mam takie opory przed tym pierścionkiem dlatego że TŻ często pożycza ode mnie kasę, właśnie na spłatę kredytów.
czułabym się tak, gdybym sobie sama kupiła pierścionek...
Nie chce mi się dyskutować dłużej.
Dla mnie pierścionek na kredyt od faceta z kredytami, pozyczającego kasę na spłatę od swojej dziewczyny, to jest obciach i ja bym takiego nie chciała.
A Ty możesz sobie brać kredyty na pralkę, telewizor, cokolwiek chcesz. Inne dziewczyny też mogą wiązać się z facetami z zamiłowaniem do kredytów i pożyczek na pierdoły, zwisa mi to. Jedni spłacą, inni nie spłacą - na szczęście nie mój problem
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 12:56   #108
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie chce mi się dyskutować dłużej.
Dla mnie pierścionek na kredyt od faceta z kredytami, pozyczającego kasę na spłatę od swojej dziewczyny, to jest obciach i ja bym takiego nie chciała.
A Ty możesz sobie brać kredyty na pralkę, telewizor, cokolwiek chcesz. Inne dziewczyny też mogą wiązać się z facetami z zamiłowaniem do kredytów i pożyczek na pierdoły, zwisa mi to. Jedni spłacą, inni nie spłacą - na szczęście nie mój problem
cieszę się w takim razie, bo już znudziło mi się tłumaczenie rzeczy oczywistych
życzę Ci żebyś nigdy sobie tego nie wykrakała
Pozdrawiam
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:20   #109
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez prawie_narzeczona Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażanki
Chętnie poznam także opinie facetów na ten temat. Wczujcie się w rolę mojego TŻta- jak poczulibyście się po tym jeśli oświadczyny przyjmę a pierścionka nie? Obawiam się jego reakcji w tym momencie...
U mnie sytuacja była bardzo podobna. Ale odpowiednio wczesnie (wiele miesiecy przed oswiadczynami) probowalam poruszac ten temat. Np. kiedy przechodzilismy kolo wystawy jubilera albo gdy moja kolezanka sie zareczyla. Zawsze powtarzalam mu, ze nie chcialabym pierscionka z diamentem ani zadnego drogiego. jako glowny argument podawalam to, ze strasznie balabym się go zgubić, i jesli to by sie stalo to chyba zaplakalabym się na zabój. Poza tym powtarzalam mu tez, ze pierscionkow zareczynowych po slubie czesto sie nie nosi, bo zastepuje je obraczka. I jesli juz mialabym nosic cos wypasionego to wole postawic na ladna obrączkę.
UDAŁO SIĘ! Dostałam przesliczny skromny pierscionek, z cyrkonią zamiast diamentu Co prawda jest z bialego zlota, ale roznicy ze srebrem nie nie widac, wiec i srebrny moglby byc.
http://wkruk.pl/product-pol-2308476-PIERSCIONEK.html
Wiem, ze TŻ placil mniej niz ta cena na stronie ale to juz 2 lata temu bylo.

Ogołem: Nie rozumiem parcia na jakies wymyslne odstające pierscionki i wydawanie grubych stów na małą błyskotkę. To ma być symbol, a nie pokaz fajerwerków.
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 06:28   #110
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

hej, fajny, ale za ta cene mozna juz kupic z malym diamencikiem, wiec przeplacil, a ja nie rozumiem kupowanie na sile czegos duzo tanszego niz sie chce i ponizej oczekiwan, zeby tylko dostac, ja tam wole poczekac.
http://www.sklepjubilerski.com/d/g10...-585-masa-1-3g
o np. to i juz masz diamencik.
poza tym mozna kupic nie w kruku czy w aparcie i przeplacac za nazwe. u innego jubilera masz spokojnie 20% taniej. poza tym ja jestem za tym zeby stwiac faceta wymagania,oczywiscie w granicach normy, ale jak sie nie stawia, to najczesciej sie slabo na tym wychodzi, widze to po moich kolezankach.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:54   #111
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
hej, fajny, ale za ta cene mozna juz kupic z malym diamencikiem, wiec przeplacil, a ja nie rozumiem kupowanie na sile czegos duzo tanszego niz sie chce i ponizej oczekiwan, zeby tylko dostac, ja tam wole poczekac.
http://www.sklepjubilerski.com/d/g10...-585-masa-1-3g
o np. to i juz masz diamencik.
poza tym mozna kupic nie w kruku czy w aparcie i przeplacac za nazwe. u innego jubilera masz spokojnie 20% taniej. poza tym ja jestem za tym zeby stwiac faceta wymagania,oczywiscie w granicach normy, ale jak sie nie stawia, to najczesciej sie slabo na tym wychodzi, widze to po moich kolezankach.
eh ... ten pierścionek, który TY pokazałaś nie podoba mi się ->nie podobają mi się takie "wysuwane" korony :|
koleżanka powyżej ma śliczny, skromny pierścionek a może ona nie lubi diamencików:P jak widać woli postawić na porządne obrączki bo z góry zakłada,że nie będzie nosić pierścionka razem z obrączką
Każdy ma inne gusta Ja stawiam na skromny,ale przy obrączkach zaszaleję , bo będą na całe życie
__________________
Sydziuchna

Edytowane przez Sydziuchna
Czas edycji: 2011-04-19 o 10:07
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 11:56   #112
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

ja to wole miec widoczna cyrkonie niz mikroskopijny diamencik. nie podobaja mi sie takie malutkie kamienie, ze pod lupa trzeba szukac, palce wtedy grubo wygladaja.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 12:58   #113
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

mi sie on tez nie bardzo podoba, ale to byl tylko przyklad 1szy z brzegu, i tak przeplacil, bo zaplacil za firme -kruk, a ma badziewna cyrkonie, mimo, ze pierscionek ladny, mozna bylo taki kupic 20% taniej u zwyklego jubilera bez nazwy, jak juz ktos faktycznie oszczedza, za ta cene wolalabym miec maly diamencik, ale co kto lubi.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 15:08   #114
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
mi sie on tez nie bardzo podoba, ale to byl tylko przyklad 1szy z brzegu, i tak przeplacil, bo zaplacil za firme -kruk, a ma badziewna cyrkonie, mimo, ze pierscionek ladny, mozna bylo taki kupic 20% taniej u zwyklego jubilera bez nazwy, jak juz ktos faktycznie oszczedza, za ta cene wolalabym miec maly diamencik, ale co kto lubi.
Tylko w tym rzecz ze ja nie chce diamencika.
Poza tym pisalam przeciez w poscie, ze pierscionek byl kupowany ponad 2,5 roku temu i jego cenna była inna. Dodatkowo, na Allegro krążą co jakiś czas kupony zniżkowe do Kruka i wiem że TŻ taki mial. Ogółem płacił za pierścionek ok. 350-400zł (nosi w portfelu ciągle dowód zakupu i kiedys niechcacy zajrzalam :P )

Poza tym, kiedy juz dochodzi do oswiadczyn to kogo w ogole obchodzi jak dokladnie bedzie wygladal pierscionek. Jak Twoj TŻ wybierze taki, który Ci sie nie podoba to nie przyjmiesz? Jak Ci kupi w Kruku z cyrkonią to powiesz ze to badziewie? Tu chodzi o symbol a nie o pokaz mody. Chyba niektórzy zapominają o istocie zaręczyn i skupiają się na bzdetach i pozorach.

Ja się cieszę, że dostalam taki, jaki mi sie podobal - jest skromny, wygodny (nic z niego nie wystaje). Ale jakbym dostala jakąś wystającą bulwę to też bym się ucieszyła. Grunt to fakt, że ON go wybrał ( i trafił w mój gust).
Wspólnie sie wybiera obrączki, a zareczyny to inicjatywa faceta. Wolę taki model niż obsesyjną kontrolę kobiet, ktore probuje zmanipulowac facetem, zeby zachowal się tak, jak ONE to sobie wymarzyly. Nie gramy w filmie - to nie ma wyglądac, to ma byc szczere. Więc możecie sobie debatowac co Wam się podoba - prawdopodobnie i tak nie będziecie miały wpływu na wybor pierscionka.
Btw. zerknijcie czego dotyczy wątek: ZARĘCZYNY BEZ PIENIĘDZY. A nie, "czy podoba mi sie duzy czy maly diament".

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

PS. To ze W.Kruk to znana marka, to jeszcze nie do końca znaczy, że ma horrendalne ceny. Radzę porównać choćby ceny zwyklych obrączek w Kruku, Aparcie i YES - Kruk wcale zle nie wypada, szczegolnie z kuponem znizkowym. Nie namawiam do zakupów tam - dzielę się swoimi doświadczeniami (innych nie mam), bo sama szukalam oszczednosci gdzie się dało (ale w ramach rozsądku).
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 18:14   #115
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

pewnie, ze bym nie przyjela, bo On dokladnie wie jaki ma byc ten moj wymarzony piersionek. widzisz, ja kupuje czesto bizuterie w roznych miejsach i troche sie znam i u tzw. zwyklego jubilera mozna zejsc o co najmniej 20% mniej na tej samej rzeczy w znanym salonie.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-19 o 18:17
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 18:39   #116
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

o sh*t, to nie zazdroszczę Twojemu narzeczonemu skoro jest opcja ze go pogonisz jak Ci się pierścionek nie spodoba
I to w dodatku w takim wątku ta wypowiedź... bardzo fortunnie i na pewno pomocnie dla autorki wątku
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 18:41   #117
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

wiem,ze ma ,,przerabne'', ale jak to mowia widzialy galy co braly i jak mu to pasuje, to ja nie narzekam ja sie nie zadowole byle czym.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 19:10   #118
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
wiem,ze ma ,,przerabne'', ale jak to mowia widzialy galy co braly i jak mu to pasuje, to ja nie narzekam ja sie nie zadowole byle czym.
wiesz,mnie sie wydaje,ze pierscionek to symbol. Miłości i powaznych decyzji.
Jesli byłabym facetem i padła na kolana z tym pierscionkiem ,a wybranka by pokreciła nosem,bo nie taki...to poszłabym w diabły i drugiego podejscia nie robila.

A wracajac do tematu watku -według mnie do wspolnych,powaznych planow (małzenstwo) potrzeba przede wszytskim dojrzałosci,stabilizacji-samodzielnego mieszkania,mozliwosci utrzymania sie bez pomocy rodzicow. Kredyt niczemu nie przeszkadza,kwestia tego na co jest wzięty i jak ludzie podchodzą do kwestii finansów.
Bo głupotą ,taką sama jak branie kredytu np. na nowy telefon czy tv jest np.mieszkanie z rodzicami i bycie wiecnzym dzieckiem,zeby tylko starczyło na wypasione gadżety.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2011-04-19 o 19:15
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:24   #119
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
wiesz,mnie sie wydaje,ze pierscionek to symbol. Miłości i powaznych decyzji.
Jesli byłabym facetem i padła na kolana z tym pierscionkiem ,a wybranka by pokreciła nosem,bo nie taki...to poszłabym w diabły i drugiego podejscia nie robila.

A wracajac do tematu watku -według mnie do wspolnych,powaznych planow (małzenstwo) potrzeba przede wszytskim dojrzałosci,stabilizacji-samodzielnego mieszkania,mozliwosci utrzymania sie bez pomocy rodzicow. Kredyt niczemu nie przeszkadza,kwestia tego na co jest wzięty i jak ludzie podchodzą do kwestii finansów.
Bo głupotą ,taką sama jak branie kredytu np. na nowy telefon czy tv jest np.mieszkanie z rodzicami i bycie wiecnzym dzieckiem,zeby tylko starczyło na wypasione gadżety.

amen
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 11:59   #120
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Zaręczyny bez pieniędzy... Pierścionek na KREDYT

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
wiesz,mnie sie wydaje,ze pierscionek to symbol. Miłości i powaznych decyzji.
Jesli byłabym facetem i padła na kolana z tym pierscionkiem ,a wybranka by pokreciła nosem,bo nie taki...to poszłabym w diabły i drugiego podejscia nie robila.

A wracajac do tematu watku -według mnie do wspolnych,powaznych planow (małzenstwo) potrzeba przede wszytskim dojrzałosci,stabilizacji-samodzielnego mieszkania,mozliwosci utrzymania sie bez pomocy rodzicow. Kredyt niczemu nie przeszkadza,kwestia tego na co jest wzięty i jak ludzie podchodzą do kwestii finansów.
Bo głupotą ,taką sama jak branie kredytu np. na nowy telefon czy tv jest np.mieszkanie z rodzicami i bycie wiecnzym dzieckiem,zeby tylko starczyło na wypasione gadżety.
miłość i poważne decyzje za cenę dwóch gier na konsolę ? Daruj
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.