Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 17:49   #2551
blonda93
Raczkowanie
 
Avatar blonda93
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwusiia1993 Pokaż wiadomość
Niestety tak,badania miałam robione krwi(dermatolog dał mi skierowanie) orientujecie się czy On może przepisać mi tabletki>?
chyba nie będzie zbyt chętny na to ale spróbować zawsze można, ja próbowałam u rodzinnego raz jak potrzebowałam po prostu kolejnego opakowania i zanim mi przepisała to musiałam wysłuchać kazania że są inne skuteczne metody na zwalczenie trądziku i że to jest niedobre dla organizmu podobno itp. itd.
blonda93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 21:34   #2552
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwusiia1993 Pokaż wiadomość
Niestety tak,badania miałam robione krwi(dermatolog dał mi skierowanie) orientujecie się czy On może przepisać mi tabletki>?
Może, w zasadzie każdy jeden lekarz może, ale teoretycznie powinno być to skonsultowane z ginekologiem. No i jeśli masz duże problemy to można połączyć leczenie Diane z lekami od dermatologa, ale dużo zależy od przyczyny trądziku.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 22:21   #2553
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Muszę sobie zrobić wymaz z twarzy,bo leki które mam nie pomagają mi.Dlatego zdecydowałam się leczeniem diane a jeśli nie pomoże będę musiała spróbować leczenia izotekiem;(
__________________
kobiety są po to, by je kochać, a nie po to, by je rozumieć.
ZAPRASZAM!

Pieniądze szczęścia nie dają... dopiero zakupy!
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 20:01   #2554
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Czy jest możliwe, aby przy 1,2,3 listku diane 35 trądzik był taki sam a momentami gorszy. Czy jest możliwe, aby nagle przy 4 lub 5 listku zaczął trądzik nagle schodzić? to jest tak, że on w ciągu tyg. schodzi, czy wolnymi etapami? Co znaczy jeżeli diane 35 na mnie nie zadziała? jestem już przy końcu 3 listka a nic się nie dzieję (prócz migren), a czasami jest właśnie nawet gorzej. Pozdrawiam
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 20:05   #2555
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe, aby przy 1,2,3 listku diane 35 trądzik był taki sam a momentami gorszy. Czy jest możliwe, aby nagle przy 4 lub 5 listku zaczął trądzik nagle schodzić? to jest tak, że on w ciągu tyg. schodzi, czy wolnymi etapami? Co znaczy jeżeli diane 35 na mnie nie zadziała? jestem już przy końcu 3 listka a nic się nie dzieję (prócz migren), a czasami jest właśnie nawet gorzej. Pozdrawiam
tak, to możliwe. każdy organizm reaguje inaczej, często na efekty trzeba poczekać.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:43   #2556
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe, aby przy 1,2,3 listku diane 35 trądzik był taki sam a momentami gorszy. Czy jest możliwe, aby nagle przy 4 lub 5 listku zaczął trądzik nagle schodzić? to jest tak, że on w ciągu tyg. schodzi, czy wolnymi etapami? Co znaczy jeżeli diane 35 na mnie nie zadziała? jestem już przy końcu 3 listka a nic się nie dzieję (prócz migren), a czasami jest właśnie nawet gorzej. Pozdrawiam
Ja widziałam pierwszy efekt przy czwartym opakowaniu i nie był powalający, teraz biorę ostatnie 6 i jest ok.
Jeśli nie zadziała to będziesz musiała spróbować innego leku. Poza tym trądzik ma to do siebie, że schodzi etapami. Dopóki nie zejdą wszystkie zmiany i blizny to nadal się wygląda tragicznie. Może idź do dermatologa i przepisze Ci coś punktowego. Ja od siebie polecam Tormentiol punktowo, ok. 7zł bez recepty. Ale śmierdzi i barwi
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:25   #2557
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

A czy u ktorejs z Was Diane-35 zlikwidowalo problem z wypadajacymi wlosami?

Gine zmienila mi znowu tabsy i to jest moja ostatnia szansa. Mam nadzieje, ze w koncu przestana wypadac...
Chociaz przerazam sie, ze az taka duza dawka hormonow zawarta jest w Diane i nawet zastanawiam sie czy moze juz nie kombinowac z tabsami
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 20:06   #2558
Clarce
Raczkowanie
 
Avatar Clarce
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 59
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Zaczynam 4te opakowanie i podczas trzeciego odniosłam wrażenie, że mam lepsze włosy, gęstsze i bardziej bujne. Wielkiego szału nie ma, ale owszem, mniej mi wypadają. Trądzik też się zmniejsza, ale nadal jest niestety.
Clarce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:58   #2559
bbincomplete
Przyczajenie
 
Avatar bbincomplete
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Przebarwienia pozostałe po zapaleniu skóry i stosowaniu tabletek Diane 35

Witam. Mam 17 lat (w kwietniu 18). W pierwszej klasie liceum zauważyłam, że po obu stronach twarzy - niedaleko uszu, w miejscu kości policzkowych - zaczęły wyskakiwac mi krostki. Początkowo to ignorowałam, dbając o buźkę tak jak zawsze. Jednak wysyp stawał się coraz większy i coraz bardziej uciążliwy. Wypryski nie przypominały tych, jakie zazwyczaj miałam lub jakie wyskakiwały moim koleżankom. Początkowo sądziłam, że to przejdzie. Później okazało się, że mam zapalnie skóry (nie wiem jakim cudem). Po długich namowach mojej mamy udałam się do ginekologa. Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne - Diane 35, które zaczęłam brac od sierpnia 2012 roku. Aktualnie jestem już tydzień po ostatnim opakowaniu (mogłam brac je jedynie 6 m-cy ze względu na skutki uboczne). W trakcie gineklolog przepisywał mi tubki maści Detreomycyny oraz buteleczkę Antridralu, który służył złuszczeniu skóry w miejscach, gdzie była zgrubiona. Lekarz powiedział mi, że na tym koniec mojej "kuracji" z tabletkami. Dodał, że mam standardowo czekac na miesiączkę i obserwowac, czy nic nie powraca. W dodatku stwierdził, że zawsze odrobina wyprysków musi powrócic. Trochę mnie to przeraziło, ale stwierdziłam, że w niewielkiej normie to nic złego. Byleby znowu nie było tego zapalenia. I tu pojawia się moje pytanie oraz niepokój. W miejscach, gdzie dotychczas miałam wypryski, pozostały mi zaczerwienienia. Blizn brak, ale są te czerwone plamki. Ginekolog stwierdził, że jest to jeszcze stan zapalny, który nie został usunięty. Niestety, zdaniem jego mam poczekac aż wszystko ustanie. Stosuję linię kosmetyków Herba Studio, Best do twarzy, gdyż jest na bazie naturalnych, ziołowych składników. Boję się o swoją cerę, ponieważ do tej pory nie miałam z nią problemów. W dodatku to bardzo uciążliwie, gdy wiem, że mam jeszcze te plamki. Co mogę z tym zrobic? Dodam, że jestem uczennicą, więc nie zarabiam i nie mogę pozwolic sobie na drogie zabiegi. Ponadto w moim mieście są dwaj dermatolodzy, którzy nie słyną z dobrej opinii.
PS Wątek dodałam na obu forach: ginekologii i dermatologii, chcąc dowiedziec się na ten temat więcej.
bbincomplete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:02   #2560
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Mam pytanie z innej beczki. Czy zażywanie regularnie diane 35, i od czasu do czasu (dajmy na to co 2/3 miesiące) rekreacyjne przyjmowanie średniej dawki DXM jest szkodliwe? ja wiem, ze samo przyjmowanie DXM jest szkodliwe ale czy branie diane 35 razem z tym może się jakoś żle skumulować? bo w takie "zabawy" weszłam przed diane 35, a teraz biorę 2.5miesiąca i kusi mnie aby znowu spróbować, no a jest obawa, jak organizm zareaguje... Jak ktoś coś wie to pisać xD
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 09:38   #2561
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Przebarwienia pozostałe po zapaleniu skóry i stosowaniu tabletek Diane 35

Jesli to w miare swieze slady, przebarwienia po stanach zapalnych to troche mija zanim znikna ale ogolnie z czasem robia sie mniej widoczne zazwyczaj.

Swoja droga nie pomyslilas nazwy? - piszesz o Antridralu. Najblizsze co kojarze to Antidralu ale to plyn w kulceprzeciw poceniu.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-26, 13:18   #2562
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Mam pytanie z innej beczki. Czy zażywanie regularnie diane 35, i od czasu do czasu (dajmy na to co 2/3 miesiące) rekreacyjne przyjmowanie średniej dawki DXM jest szkodliwe? ja wiem, ze samo przyjmowanie DXM jest szkodliwe ale czy branie diane 35 razem z tym może się jakoś żle skumulować? bo w takie "zabawy" weszłam przed diane 35, a teraz biorę 2.5miesiąca i kusi mnie aby znowu spróbować, no a jest obawa, jak organizm zareaguje... Jak ktoś coś wie to pisać xD
tabletki to nie cukierki, a takie Twoje "rekreacyjne" przyjmowanie, raczej nie jest obojetne dla organizmu,juz wystarczajaco meczysz organizm przez Diane.

w ogole... to nie mam pytan
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:07   #2563
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Oto nowe doniesienia na temat szkodliwości tabletek. Cytuję za "Rzeczpospolitą": http://www.rp.pl/artykul/974913.html

"Francja wzywa do rezygnacji z preparatu Diane-35 w charakterze pigułki antykoncepcyjnej Francuski Urząd Kontroli Leków ( ANSM) wezwał lekarzy w kraju do rezygnacji ze stosowania leku Diane-35 jako środka antykoncepcyjnego. Preparat Diane-35 produkcji koncernu Bayer powinien być używany wyłącznie jako środek przeciwko trądzikowi. Jako, że jego użycie prowadzi do wytworzenia w organizmie określonych hormonów był on od wielu lat stosowany jako skuteczna pigułka antykoncepcyjna. Używa go w tym charakterze ponad 300 tys. Francuzek. Okazuje się jednak, że preparat sprzyjać może zachorowalności na trombozę. Jest też najprawdopodobniej przyczyną śmierci czterech kobiet. Obywatelka Francji wytoczyła już proces koncernowi Bayera.
Firma wydała w sobotę oświadczenie stwierdzające, że Diane-35 należy używać wyłącznie w leczeniu trądzika. Preparat został dopuszczony do obrotu we Francji w 1987 roku właśnie jako środek przeciw trądzikowi."
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:45   #2564
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Z tego co wiem to u nas diane-35 tez nie jest zarejestrowana jako srodek antykoncepcyjny, a wlasnie lek na nadmierne owlosienie i tradzik.

Z tego co pamietam to bylo podane w ulotce, ze dzialanie antykoncepcyjne jest dzialaniem "ubocznym".

Sa do dosc silne tabletki starego typu i do tego poza hormonami dodatkowo z octanem cyproteronu (substanacja o dzialaniu i antyandrogennym)... i nie nalezy ich stosowac tak sobie jakby byly zwyklymi tabletkami anty.

Ogolnie jednak np. przy PCOS i innych problemach tego typu moga byc wskazane wlasnie ze wzgledu na dzialanie na owlosienie i skore.

Z drugiej strony - na kazdych tabletkach jest info o tym, ze moga zwiekszac ryzyko zakrzepicy ( czyli wlasnie trombozy) i paru innych chorob nalezy sie z tym liczyc. Moga miec mase roznych skutkow ubocznych. To nie cukierki.

Inna sprawa, ze same mozecie sobie wyliczyc jaki to procent 4 osoby z 300 000. Mysle, ze szanse na wiele innych chorob sa wieksze ogolnie w wielu przypadkach, wiec jesli branie Diane ma jakies wskazania medyczne to nie ma co ich demonizowac.

Tylko na pewno nie ma sensu ich brak jak ktos nie ma problemow ze skora czy nadmiernym owlosieniem bo jest wiele nowszych tabletek anty.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-01-28 o 17:47
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:49   #2565
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny, czytałyście to?? http://fakty.interia.pl/swiat/news/p...gony,1887612,4 Chyba lepiej uważać z tymi tabsami...
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 18:06   #2566
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czytałyście to?? http://fakty.interia.pl/swiat/news/p...gony,1887612,4 Chyba lepiej uważać z tymi tabsami...
No jak z wszystkim. To nie cukierki tylko leki na recepte.

Wystarczy przeczytac ich ulotke by wiedziec, ze zwieksza ryzyko zakrzepicy i zapalenia zyl, szczegolnie u osob palacych i po 30 roku zycia.

No i kilku innych rzeczy takze...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 18:12   #2567
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czytałyście to?? http://fakty.interia.pl/swiat/news/p...gony,1887612,4 Chyba lepiej uważać z tymi tabsami...
Wiele razy padały tutaj słowa, że to lek stosowany określony czas, a jego działaniem ubocznym jest antykoncepcja.
Nie wiem co to znaczy "uważać z tabletkami" (trudne słowo), to lekarz decyduje o terapii...Teraz można sobie gdybać, bo nie wiadomo np. jaki styl życia prowadziły te kobiety.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 18:25   #2568
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Poza tym sa chociazby osoby majace wieksze rodzinne prawdopodobienstwa wystapienia zatorow i zakrzepow ( ja mam tak rodzinnie na przyklad ze wzgledu na podwyzszony poziom cholesterolu) i wiadomo, ze u tych osob ryzyko jest wieksze...

Ale ogolnie wezcie pod uwage liczby 4/300 000 kobiet...i to nie wiadomo w jakim okresie czasu. To naprawde sa niewielkie liczby.

Polecam zajrzenie do

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/sta..._statistics/pl

Przykladowo z ludzi ponizej 65 roku zycia na na raka co roku umiera ok. 100 osob na 100 000.W wypadkach ginie ponad 11 na 100 000.

Te 4/300 000 to jest niewiele wiecej niz 1/100 000, wiec nie demonizujmy tego.

Kazda rozsadna osoba wie, ze branie tabletek wiaze sie z pewnym ryzykiem i szczegolnie w niektorych przypadkach jest ono wieksze niz w innych.

No a przede wszystkim Diane to nie typowa tabletka tylko lek z ubocznym dzialaniem antykoncepcyjnym.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-01-28 o 18:27
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 20:39   #2569
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Szczerze mowiac troche sie wystraszylam, bo gine mi zmienil tabsy na Diane-35 ze wzgledu na wypadajace wlosy i lekki tradzik, a poziom moich plytek krwi jest nieco ponad norme i lekarz o tym wiedzial i chyba jednak nie wezme tych tabsow...
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 21:56   #2570
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac troche sie wystraszylam, bo gine mi zmienil tabsy na Diane-35 ze wzgledu na wypadajace wlosy i lekki tradzik, a poziom moich plytek krwi jest nieco ponad norme i lekarz o tym wiedzial i chyba jednak nie wezme tych tabsow...

Witam,
wpadłam do Was po przeczytaniu artykułu o śmierci 4 kobiet.
Jak zobaczyłam rok wprowadzenia tych tabsów, to się załamałam...1982! Wow

Piszę tutaj dziewczyny, bo pomyślałam, że może zaciekawi was alternatywa dla Diane -> Madinette Skończyłam drugie opakowanie, nie mam efektów ubocznych i od kiedy je biorę nie miałam ani jednego pryszcza. Ponoć pomagają na wypadanie włosów ale jakoś nie mam z tym większego problemu.
Diane jest naprawdę stare a te zgony faktycznie nie wróżą im zbyt dobrze.
Według mnie lepiej skupić się na czymś nowszym

Pozdrawiam
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:11   #2571
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

a ja za parę dni skończę 3 listek. Efektów ciągle brak, ale nie tracę nadziei!!! Tydzień temu u kosmetyczki zrobiłam sobie depilacje woskiem (wąsika - ale to już któryś raz<---juz odrastają włoski -_-, i baczków - oby z pomocą diane, wolno te włoski odrastały bo będę jak debil wyglądać ;D)

Edytowane przez forumowiczka95
Czas edycji: 2013-01-28 o 22:16
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:58   #2572
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;38912421]Witam,
wpadłam do Was po przeczytaniu artykułu o śmierci 4 kobiet.
Jak zobaczyłam rok wprowadzenia tych tabsów, to się załamałam...1982! Wow

Piszę tutaj dziewczyny, bo pomyślałam, że może zaciekawi was alternatywa dla Diane -> Madinette Skończyłam drugie opakowanie, nie mam efektów ubocznych i od kiedy je biorę nie miałam ani jednego pryszcza. Ponoć pomagają na wypadanie włosów ale jakoś nie mam z tym większego problemu.
Diane jest naprawdę stare a te zgony faktycznie nie wróżą im zbyt dobrze.
Według mnie lepiej skupić się na czymś nowszym

Pozdrawiam [/QUOTE]
Polecanie tabletek nic nie daje - można mieć skutki uboczne po każdych. To jak polecanie antybiotyku.
Co do Diane to jest lek na hirsutyzm i trądzik stosowany przez kilka miesięcy. Z kolei z tych artykułów wynika, że te kobiety stosowały je zbyt długo - a lekarz ostrzega, że to terapia na kilka miesięcy (do 6 miesięcy), potem można przejść na coś innego, też antyandrogennego, na pewno jest alternatywa. Ale ryzyko zakrzepicy jest przy każdych tabletkach.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 23:57   #2573
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Polecanie tabletek nic nie daje - można mieć skutki uboczne po każdych. To jak polecanie antybiotyku.
Co do Diane to jest lek na hirsutyzm i trądzik stosowany przez kilka miesięcy. Z kolei z tych artykułów wynika, że te kobiety stosowały je zbyt długo - a lekarz ostrzega, że to terapia na kilka miesięcy (do 6 miesięcy), potem można przejść na coś innego, też antyandrogennego, na pewno jest alternatywa. Ale ryzyko zakrzepicy jest przy każdych tabletkach.
Oczywiście, że to leki i każdy reaguje inaczej Tylko tak informacyjnie podałam, gdyby ktoś myślał nad zachowaniem antykoncepcji po rezygnacji z Diane, nie rezygnując całkowicie z działania antyandrogennego pigułek.
O okresie pół roku brania Diane tez kiedyś pisałam i nie potraktowano mnie zbyt poważnie
Niemniej jednak, po tym czasie, warto rozejrzeć się za czymś delikatniejszym i tabletki, które podałam można spróbować, bo też mają podobne działanie, na pewno delikatniejsze ale zawsze to coś.

I właśnie... Myślę, że przewinęło się tutaj wiele postów kobiet, które używają Diane długo. Za długo...
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 01:34   #2574
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

No nie róbcie se jaj, że po 6 miesiącach niby wielce trzeba odstawić Diane, tym bardziej, ze efekty są widoczne po 4,5 miesiącach -_-. To po kiego grzyba brac ten lek, jak najpierw jest wysyp tradziku itd. i dopiero w 4/5miesiącu jest lepiej? to po co cierpieć 5 miesięcy, żeby miesiąc mieć ładną twarz( i w innych częściach ciała też zauważyć poprawę), a potem wszystko powraca do normy? nie bądźcie śmieszne.
Już prędzej po 9 miesiącach i szukać jakiejś słabszej alternatywy.
Ale jak ktoś MA NAPRAWDĘ PROBLEM Z TRĄDZIKIEM I OWŁOSIENIEM, a nie ma parę krost na twarzy i ma straszny życiowy problem, to 6 miesięcy to za krótko.

Edytowane przez forumowiczka95
Czas edycji: 2013-01-29 o 01:38
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 07:26   #2575
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Mam pytanie: - czy podczas zażywania Diane 35 można palić papierosy???? Czy mogą wystąpić jakieś powikłania skutki uboczne tego,że pali się papierosy podczas kuracji Diane 35,jezeli tak to jakie i kiedy??? A co z piciem alkoholu podczas brania Diane 35... Bardzo bardzo proszę o radę BŁAGAM!!!!
Witaj, przeczytałm gdzieś artykuł o zgonach po stosowaniu Diane 35.
Wklejam Ci linka
http://forum.transfuzja.org/pl/watek...Diane_35/1.htm

Nie wiem jak się do tego ustosunkować ale czy nie warto zmienić pigułek?
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 07:36   #2576
Verka35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

http://www.sfora.pl/Francuzi-ostrzeg...-kobiet-a51990
Verka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 07:58   #2577
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Od wszystkiego można umrzeć, już bez paranoi Na ulotce jest napisane co może spowodować ten lek, więc ja się nie dziwię.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 08:15   #2578
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Ale jak ktoś MA NAPRAWDĘ PROBLEM Z TRĄDZIKIEM I OWŁOSIENIEM, a nie ma parę krost na twarzy i ma straszny życiowy problem, to 6 miesięcy to za krótko.
Dokładnie, w przypadku hirsutyzmu pierwsze efekty widoczne są dopiero po ok. pól roku, wiec przy tym wskazaniu na pewno trzeba stosowac dluzej.

Ogolnie jednak to powinien ustalac lekarz i powinien regularnie zlecac np. proby watrobowe....a wielu niestety tego nie robi.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Dziewczyny, nie wklejajcie prosze w kolko linku do tego samego newsa tylko z roznych zrodel

Jesli ktos stosuje Diane jako zwykle tabletki anty to powinien poszukac pewnie nowszej alternatywy z mniejsza dawka hormonow. Ogolnie tabletek nowszej generacji.

Jak ktos je stosuje je ze wskazan medycznych...to mysle, ze wie po co je bierze I mysle, ze czytal ulotke...przynajmniej mam taka nadzieje.

No i przestancie - ile osob umiera codziennie w Polsce na drogach? W tym artykule jest mowa 0 4 osobach i nawet nie wiadomo w jakim przedziale czasowym.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 12:11   #2579
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
No nie róbcie se jaj, że po 6 miesiącach niby wielce trzeba odstawić Diane, tym bardziej, ze efekty są widoczne po 4,5 miesiącach -_-. To po kiego grzyba brac ten lek, jak najpierw jest wysyp tradziku itd. i dopiero w 4/5miesiącu jest lepiej? to po co cierpieć 5 miesięcy, żeby miesiąc mieć ładną twarz( i w innych częściach ciała też zauważyć poprawę), a potem wszystko powraca do normy? nie bądźcie śmieszne.
Już prędzej po 9 miesiącach i szukać jakiejś słabszej alternatywy.
Ale jak ktoś MA NAPRAWDĘ PROBLEM Z TRĄDZIKIEM I OWŁOSIENIEM, a nie ma parę krost na twarzy i ma straszny życiowy problem, to 6 miesięcy to za krótko.

Kto sobie robi jaja? Że takie są zalecenia lekarza? Wiesz po co się bierze Diane? Żeby się wyleczyć, co stwierdziłaś, i zazwyczaj terapię po 6 miesiącach "szokową" zastępuje się "lżejszymi" hormonami które nie wpływają tak mocno na organizm i regulują.
Jest mnóstwo leków, które można stosować tylko przez określony czas, a potem zmienia się je na inne i nikt nie robi sobie jaj, takie życie. Każdy organizm reaguje inaczej i niektórym po 6 miesiącach pomaga znacząco, innym mniej. A powrót do normy - nie wiem, jaki masz trądzik, ale jeśli ma podłoże hormonalne to trzeba zbijać testosteron, bo on będzie mógł wracać, po to jest też terapia po Diane. I na razie nikt nie jest w stanie tego przeskoczyć, ja mam PCOS i też muszę brać leki, i co mam powiedzieć teraz, że ginekolodzy robią sobie jaja bo jeszcze nie wynaleźli cudownego leku, który pobudzi moje jajniki do pracy?
A Tobie ginekolog ile kazał brać te tabletki? Bo naprawdę czytając Twoje poprzednie posty mam wrażenie, że nie wyjaśnił wszystkiego...

No, ale widać ludzie wolą sensację i powielają linki bez zastanowienia się.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 12:13   #2580
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

a co myslicie o stosowaniu Acardu zapobiegajacym zakrzepom, podczasz zazywania Diane-35?
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.