początkujące dekoupażystki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 21:21   #121
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

mam nadzieje ze teraz się w koncu wgraja zdjęcia,z komórki poszłyby od razu ale nie widać byłoby spekań..
1.szkatulka z dziewczynką jest dla koleżanki na urodziny +butla po winie
2.Afrykańskie wzorki..6 komór+lustro ..ktos dostanie na dzien babci lub dziadka
5.szkatułka z rózą..
6.jakas butla z różą..zalezalo mi głwnie na spekaniach,nie wiem czy są,roza najbardziej pospolita z pospolitych..
wersja robocza toaletki z dziewczynką,jak ją wykończyć?na bokach są juz esy floresy z szablonu,wyszły przyzwoicie..ale co jeszcze ?moze podmalowac pasta strukturalną taką bardziej niz miedziana ,purpurą.?.,specjalnie kupilam fioletową farbę perłową,myśle ze pasuje..
mam jeszcze inne szkaradztwa ale pokażę jak skonczę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1051602.jpg (161,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1051603.jpg (230,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1051605.jpg (139,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1051606.jpg (199,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1051617.jpg (87,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1051627.jpg (89,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1051607.jpg (98,9 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-05 o 21:30 Powód: kckc
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 10:40   #122
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

1. Szkatułka z dziewczynka i butla wyszły delikatnie i bardzo ładnie, podobają mi się. Uważam, że to chyba najlepsze prace z tych ostatnich. Spękania bardzo udane i całość ładnie skomponowana

2. Afrykańskie pudełko i butla również wyszły bardzo fajnie. Wieczko szkatułki należycie wyszlifowane i wylakierowane Butelkę pociągnęłabym jeszcze trochę lakierem

3. Pudełeczko z różą fajnie skomponowane, ale zdecydowanie wymaga jeszcze szlifowania i lakierowania (przynajmniej tak mi się wydaje ze zdjęcia)

4. Butelka z różą, jakoś przeszkadzają mi w niej jasne spękania. Mam wrażenie, że lepiej by wyglądała jakby miała ciemne spękania w odcieniach brązu, którym pocieniowałaś różyczki.

5. Aja bym dała dziewczynce ciemniejsze tło a nie jaśniejsze Całą górę podmalowałabym odcieniem szarości z tła serwetki z dziewczynką, a przy rogach i brzegach nieco tą szarość przyciemniła. A fioletową, perłową farbę użyłabym do zrobienia wzorków z kropeczek. Chodzi mi o coś takiego jak np: na pudełku u Joli: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1382814747 lub tu http://www.inspirello.pl/filmy/26-de...perelkami.html

Mam nadzięję, że pomogłam Ćwicz, ćwicz Beatko bo Twoje prace są dużo lepsze niż na początku
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:49   #123
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

prunelko juz zdążyłam wykończyć ta toaletkę, gdyż mam pozyczony aparat do dziś wieczór i musialam na cos sie zdecydować(2)lookałam tez na cuda Joli...na arzie lepiej nie zrobię,ale i bez tego wypociłam sie przy niej ze hej..bo to bedzie ogladac pol rodziny narzeczonej brata...
+ obiecane nowosci..:
1 .Egipt na bogato(szkatułka,wazon i szkatuła,bez dzielenia)
2.szkatułka dla córki koleżanki na przod pojdzie jeszcze napis..(dla kochanej coreczkiz robie na olowek i poprawie cienkopisem..bo tak zrobiłam z ,,Małgosią''
chyba tyle,nie wiem czy po kolei..
jeste jeszcze jedna ale nie chce się wgrać(najwyzej zrobie jutro komórką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1061609.jpg (144,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1061610.jpg (109,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1061618.jpg (115,2 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-06 o 17:51
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:14   #124
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: początkujące dekoupażystki

Z ostatnich prac najlepsza jest dla mnie stara szkatułka z różami i komplet szkatułka i butelka Ale stara szkatułka z różami dzięki temu, że niedoszlifowana i taka troche chropowata sprawia najlepsze wrażenie autentycznie starego przedmiotu. Tylko zbyt mocną farbą postarzona - postarzenia muszą być jak mgiełka, nie mogą być takie intensywne.
Ostatnia szkatułką z różą dla córki koleżanki zdecydowanie za mocno postarzona. Staraj się robić bardziej rozmyte te postarzenia, teraz wyglądają one jak maźnięte nieregularnie ciemną farbą. No i kolor absolutnie odstający od całości - dla dziewczynki pasowałby ciemny stary róż jak na serwetce, albo zieleń żeby pozostać w konwencji serwetki. Ewentualnie patyna, ale położona ardzo delikatnie i z umiarem - a najlepiej i najbezpieczniej przecierki - zawsze wyglądaja elegancko
Ostatnia popielata szkatułka tak samo - ten brąż gryzie się z delikatnością motywu.
Ale brawa za odważne próby postarzania, praktyka czyni mistrza

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Może pomocne okażą Ci się tutoriale:
http://przetarlosie.blogspot.com/201...m-krok-po.html - tak samo postarza się patyną lub rozwodnioną farbą

http://margoo74.blox.pl/2013/09/Dese...tarzona-1.html bardzo ładny przykład postarzenia innym kolorem - tutaj popielem

http://wmalowanymkufrze.blogspot.com...starzania.html - efekt postarzania przy użyciu farby, przecierek i patyny

http://www.smolny.pl/tag/postarzanie-w-decoupage/ - rewelacyjny tutorial naszej forumowej koleżanki

A tu przykłady pięknie postarzonych prac naszych dziewczyn z forum:
http://nietylkoroze.blogspot.com/sea...20pude%C5%82ka
http://chatkababygagi.blogspot.com/2...rzyneczka.html
http://chatkababygagi.blogspot.com/2.../prezenty.html prace jambolaji i kaj07 (Grazynko skorzystałam z Twojego bloga, proszę o wybaczenie )
http://mojapasjamojswiat.blogspot.co...komoda_01.html
http://mojapasjamojswiat.blogspot.co...na-muliny.html

__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:33   #125
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Beatko ja zgadzam się z Osiołkiem w całej rozciągłości Troszkę za mocno i za agresywnie przypatynowane pudełka. Praca z patyną nie jest wcale łatwa, ale najważniejsze to, że trzeba ćwiczyć Więc brawa za podjęte ćwiczenia kalski: Obejrzyj sobie wszystkie tutoriale, które podrzuciła Ewa a ja jeszcze podrzucę Ci ten: http://www.inspirello.pl/filmy/93-de...a-bitumem.html i czekamy na kolejne prace
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:35   #126
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Pupilku dziekuje za cenne rady,obejrze..wszystko
chcialam zeby bylo ciekawiej choc moze w srode uda sie kupic w pepco deseczki i bede pracowac nad postarzeniami..choc schabby chic najlepiej mi idzie i 2 skladnikowiec a to już coś..ta skrzyneczka pink w rzeczywitosci jest ciut jasniejsza i ta pasta też..chcialam zeby byl kontrast. wydawało mi sie mdłe i bez błysku..
no coż..czlowiek uczy sie całe życie..moze wina kiepskiego narzedzia do nakladania tej pasty...pedzelkiem mi nie szło i nakladalam wacikiem(tym okragłym do demakijażu)..
mam ostatnio wenę na szkatułki i butelki,więc działam wazne ze jest postęp

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-06 o 19:47 Powód: ,vc,v
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:39   #127
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: początkujące dekoupażystki

Ja najczęściej używam palca a przynajmniej nim poprawiam więc narzedzie musisz sobie sama dobrać, jakie Ci pasuje. Zawsze zaczynaj od małej ilości farby czy patyny, bo zwsze możesz "dociemnić" wedle potrzeby. A jak dasz zbyt dużo to można zetrzeć lub zatuszować jasną farbą, czasem wychodzą świetne efekty
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 19:40   #128
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Spróbuj może patyczkami do uszu, z wacikiem na końcu. Są mniejsze, więc powinny się delikatniej nakładać. Albo palcem tak jak mówi Ewa Ja też nakładam palcem, tylko trzeba uważać, bo jak wejdzie pod paznokiec to tylko ciemny lakier do paznokci przez kolejnych kilka dni Nie ma co się obawiać pracy z patyną, bo jak coś za mocno popatynujesz to wszystko można zmyć terpentyną
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam

Edytowane przez prunelka
Czas edycji: 2014-01-06 o 19:43
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:51   #129
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Prunelko nie zauważyłam Twojego postu bo sie skupiłam na Pupilku..
mzoe faktycznie za dużo tej pasty.Na przyszłosc postaram sie jej kłasc mniej i patyny również...bo najgorsze jest to ze chce zeby byl ladny efekt ale nie wiem czym nakaldac jedo i drugie ..to takie dziadostwo jak ten snieg..
jeszcze patyna z ta sciereczką czasami sie udaje ..no i staram sie kleicna żelazko,wychodzi bardziej przyzwoicie
jeszcze raz dziekuje za rady dot.patyny i pasty..poogladam..

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-06 o 19:53 Powód: kcfkc
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:57   #130
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Co do pasty i śniegu to się zgadzam i jedno i drugie nakłada się koszmarnie,dlatego ja rzadko kiedy tę pastę stosuję, bo jest jakaś taka lepka, oleista i zdarzają się grudki w innym kolorze (ja w złotym miałam czarne... ) Nawet przy szablonach ciężko się z tą pastą pracuje. Ale jak już nakładam to raczej palcem, bo mi jest tak najwygodniej.
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 20:12   #131
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Z giftem dziewczynkowym byłam wczoraj ,zostałam uraczona kawką i ciastem
koleżanka zachwycona i ma ochote na jeszcze...chce podobna do tej z róża i ptaszkiem tez na różowo ale dalam inna tasiemkę i mniej pasty, tez stwierdziłam ze za dużo (była miedziana nie brazowa)ważne ze włąscicielka szkatułki zadowolona
a teraz biore sie za ogladanie filmików ,juz troszke przejrzałam i tj pisze prunelka świeczka rządzi)
tych ozdobnych perełek nie mam ale sie skombinuje

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-08 o 20:04 Powód: kvkvk
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 20:19   #132
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

moje nowe takie tam..
do wazonu bedzie dorabiana szkatułka a do szkatułki z wazonem -wazon, bo kolezance sie spodobała i chce mieć komplet,wiec nic sie nie uchowa..
myslalam ze wazon wyjdzie szkaradny ..rodzice dostali an rocznice słubu i było w co kłaść kwiatki..
reszta jest ptaszkowa,więc wiadomo..,recyklingu ciag dalszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1272.jpg (108,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1279.jpg (119,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1283.jpg (66,1 KB, 25 załadowań)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:25   #133
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: początkujące dekoupażystki

Wazon wyszedł Ci bardzo ładnie i ostatnia szkatułka jest super Bardzo profesjonalne przecierki w modnym deku kolorze i ładnie dobrany motyw do całości, fajniutka jest, bardzo bardzo
Co do środkowej szkatułki to jakoś nie pasuje mi zamalowanie oryginalnego tła serwetki, wyszło trochę sztucznie według mnie...ale oryginalnie bo widać nawet ślady pędzla
Co do kolejnego wazonu to może spróbuj zaszpachlować gwint w butelce, wyjdzie Ci wtedy profesjonalny wazon
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:48   #134
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Pupilku bo wlasnie zalezało mi zeby wygladało na ręcznie malowane czym moge zaszpachlować ten brzeg butelki?
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:48   #135
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Wazonik bardzo ładny i widać, że już przelakierowany dość solidnie Pudełka też mi się podobają I to fioletowe i to "stareńkie" z przecierkami Widać postępy Beatko
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:04   #136
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: początkujące dekoupażystki

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
Pupilku bo wlasnie zalezało mi zeby wygladało na ręcznie malowane czym moge zaszpachlować ten brzeg butelki?
Szpachlówką z budowlanego wyjdzie Ci wtedy ładna prosta krawędź...tylko musisz szpachlówce dać dobrze wyschnąć zanim zaczniesz ozdabiać
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 06:37   #137
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

mam jeszcze jedną taka butlęale nie wiem czy bede kupowała ta szpachlówke dla użycia kliku gram..kupiłam wczoraj gabeczki do patyny,zobacze jak bedą się sprawowały...na razie nie patynuje,ale jak nadarzy się okazja to wypróbuję...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 07:36   #138
Terenia18
Zakorzenienie
 
Avatar Terenia18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Opole i Warszawa
Wiadomości: 4 082
Dot.: początkujące dekoupażystki

Jeśli mogę Ci podpowiedzieć, gąbeczki do celów kuchennych też doskonale się sprawują i są bardzo tanie, tylko tniesz je. Ja takie ranty na słoikach,
zniczach oklejam np. koronkami. Jak nie masz specjalistycznych utwardzaczy do tkanin wystarczy dobre kleje np.CR. Kocham go jest do
wszystkiego. Zobacz te wykończenia u mnie na wątku.
Bużka
__________________

Biżuteria sutaszowa


Decoupage
Terenia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:04   #139
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Terenia dziekuje za podpowiedzi dot.wykonczenia koronką.Co do patyny probowałam ta zwykła myjką (oczywiscie kawałkiem)i sie mazało..ale zmywaki stosuje do farb akrylowych zcasami kupuje tez takie podłuzne w zestawie z 2 pedzlami rolkami w sklepie za 4zl..na długo nie starcza ale do robienia tła,wiec na jakis czas są..
Po niedzieli wrzuce szkatułke podobna jaką robiła ostatnio prunelka(zbieg okolicznosci,chciałam wykończyc resztki serwetki...wrzuce w niedziele..bo mi sie tak pałetała pod nogami i znalazlam jej przeznaczenie..
Pupilku jak tylko znajde czas to lukne gdzies za tą szpachlówką,a taka do drewna sie nada czy musi byc iscie budowlana? a do schniecia mam cierpliwosc , zwlaszcza ze czesto zdarza mi sie używac 2 skladnikowca, robie z doskoku..czasami 2-3 dni lezy i czeka na swoj czas ...zmiany koncepcji tez sie zdarzaja,na szczescie coraz rzadziej..

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-17 o 14:11 Powód: ,vl,vl
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 15:31   #140
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: początkujące dekoupażystki

O jakie postępy! Juz miałam napisać, że musisz poćwiczyć cieniowanie i "przybrudzanie" ale dziewczyny juz wszystko powiedziały a Ty widzę wzięłaś rady do serca bo ostatnie prace super!
Szpachla z budowlanego dlatego, że kosztuje ok 5 zł za 1 kg i starczy Ci do końca życia do różnych celów(m.in.śnieg,reliefy z szablonów)
Oba kpl podobają mi sie najbardziej.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:47   #141
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

jambolaja,dzieki odnosnie tej szpachlówki na razie w razie ,,W'' dam koronke ale warto wiedziec, musze kupic kraka(2skl) na allegro oraz inne róznosci ,wiec tak gdzies kiedys przy okazji....
jeszcze zobacze co zwalcze bo teraz lakieruje szkatułke i dopiero ja machelam 2 raz a jeszcze ze 2 razy by sie przydało..ostatnio mam tez tak ze mi sie cos nie podoba i najchetniej wyrzuciłabym do centralnego a komus sie moze spodobać..chyba przez ta wymianke trudno mi określic ptaszkowe szkaradztwa..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 17:34   #142
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Dziewczyny zalezy mi na Waszej podpowiedzi,mama chce taka szkatułke na prezent (w kaczki-naklejone na żelazko) o ile wierzch zostawie biały to nie wiem co zrobic z dołem-i bokami, wersja 1:lakierobejca venge a reszta góry biała
2. caly dół biały i ciemnozielona wstazka w gornej partii ?lub ciut szersza ciemnozoeloną w dolnej partii.kolezanka mamy lubi ze tak powiem klastyczna elegancje..zeby było prosto..i schludnie.
dodaje tez szkatułkę prawie gotową ,jak szkaradztwo to poprawie srodek bezowy.jeszcze musze pociagnac lakierem..najwyzej podmaluje ciut na beżowo-sloneczny kolor bo zdjecie robione w sztucznym oświetleniu..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1367.jpg (122,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1368.jpg (143,5 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-19 o 17:40
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 18:50   #143
Figamaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Figamaga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 994
Dot.: początkujące dekoupażystki

Ja bym machnęła dół u kaczek ciemnozielonym. Możesz bardzo rozwodnioną zieloną farbą wymalować, wtedy słoje będą widoczne, a będzie efekt zielonej bejcy. i wtedy ewentualnie jakąś delikatną jasną koronkę przykleić.
__________________
Pomagamy!!! www.otoz-tarnow.pl
Podaruj nam 1% KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0

Figamaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:45   #144
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: początkujące dekoupażystki

Też mi pasuje ciemnozielony, lakierobejca jst taka pt. świerk tatarzański...ale to ciężko do jednej pracy kupować taki nietypowy kolor więc jak radzi figa możesz zrobić rozwodnioną farbą, albo kupić w castoramie bejce wodne - są bardzo tanie, w małych buteleczkach około 6 zł. A na to lakier.
Albo pozostaw dół czyściutki biały i daj ciemnozieloną wstążkę, ale nie na górze czyli na wieczku a na dolnej części. I będzie bardzo prosto, czysto i elegancko
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:14   #145
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

w takim razie jutro powalcze z ta rozwodnioną farbą i ta wstazka /biala koronką biała..bo wlasnie chodziło mi czy dac ja w dolenj czy górnej partii..
mzoe jeszcze pojawia sie jakies pomysły"
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:40   #146
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Hej Beatko. Ja osobiście na dół dałabym bejcę zieloną albo w odcieniu orzech Zielony pasuje do obrazka, a orzech mi osobiście pasuje prawie do wszystkiego, bo to mój ulubiony kolor bejcy Ale jak nie masz to rzeczywiście można popróbować z rozwodnioną farbą Bo też fajny efekt daje, a jak jest rozwodniona to dodatkowo pozostawia rysunek słojów
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:56   #147
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

[/COLOR]Prunelka własnie troche obawiam sie tej ciemnej bejcy,zeby za bardzo nie przyciemnić pracy wiec na chwile obecna braz odpada pozostaje tylko biel i rozwodniona zielen,jak znajde (bo gdzies mialam)ciemnozielona wstazke to dam biel a jak nie to dam zielen i cos cieniotkiego a białego..
a co myslisz o tej szkatułce ktora jest podobna do Twojej?

srodek polakieruje i nie będe malowac ale dzis mnie jeszcze korci,jednak jestem jzu w pizamie i nie chce mi sie przebierac w strój roboczy..wazne ze z ptasiorami jestem do przodu..a na szkatułę mam czas do 30 stycznia.

kupilam wczoraj 4katy z plyta Decoupage,takie sobie,ale zawsze to jakies dodatkowe pomysły..

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2014-01-19 o 21:57 Powód: kfkf
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:50   #148
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Prunelka własnie troche obawiam sie tej ciemnej bejcy,zeby za bardzo nie przyciemnić pracy wiec na chwile obecna braz odpada pozostaje tylko biel i rozwodniona zielen,jak znajde (bo gdzies mialam)ciemnozielona wstazke to dam biel a jak nie to dam zielen i cos cieniotkiego a białego..
a co myslisz o tej szkatułce ktora jest podobna do Twojej?
Fajnie rozmieściłaś motywy Cieniowanie trochę zbyt agresywne i jakoś mi go za dużo. Na początek Beatko staraj się zrobić lekkie cienie, gdzieniegdzie tylko przyciemnij, zwłaszcza w kącikach listków. I jak robisz cieniowanie, staraj się aby się ono w pewnym momencie po prostu rozmywało, bo mam wrażenie, że tutaj za równe otoczki z cieniowania porobiłaś przy różyczkach. Wiesz o co chodzi? Im dalej tym jaśniej Cieniowanie nie może się tak kończyć nagle, musi się delikatnie rozmywać Pracujesz może z opóźniaczem? Z opóźniaczem będzie Ci dużo łatwiej I moje najnowsze odkrycie do cieniowania to gąbeczki do makijażu, jak dla mnie są jeszcze lepsze niż pędzelki gąbkowe. Spróbuj może w tych niektórych miejscach pociapać jeszcze delikatnie białą farbą, żeby rozmyć trochę te mocniejsze chmurki I uważaj zawsze żeby motywów sobie nie przyciapać farbką przy cieniowaniu No i brawo za odważne próby cieniowania
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam

Edytowane przez prunelka
Czas edycji: 2014-01-20 o 12:51
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:14   #149
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Prunelka to rozjasnie ją troche no to jzu wiem dzieki za podpowiedzi
.ja robiłam suchym pedzlem..opozniacza mam ale jakos boje sie zastosować..
a dzis mi kolezanka zleciła lawendowe buteleczki samo szkło mi dostarczy..
ale uprzedziłam ze zrobie jak skoncze ptaszki
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:25   #150
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
Prunelka opozniacza mam ale jakos boje sie zastosować..
Eeee.. tam. Nic się nie bój Nie ma czego Fajnie się pracuje z opóźniaczem, tylko trzeba uważać żeby nie przedobrzyć z ilością Ale przynajmniej jak coś się niechcący spartoli to można zetrzeć szmatką i działać od nowa
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 23:01:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.