Czesanie włosów kręconych i falowanych - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 21:21   #91
George_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Dołączę do tego wątku swoje pytanie. Wie ktoś jak ma się sprawa z czesaniem i ogólnie pielęgnacją afro?
George_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 10:04   #92
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez George_ Pokaż wiadomość
Dołączę do tego wątku swoje pytanie. Wie ktoś jak ma się sprawa z czesaniem i ogólnie pielęgnacją afro?
w skrocie: duzo odzywki, duzo odzywki i duzo odzywki

w detalach: mycie delikatnym szamponem, splukanie i duzo odzywki (z dobrym nawilzajacym skladem), czesanie (moze byc szczotka albo tangle teezer) w tym momencie - jak odzywka na wlosach, tylko i wylacznie

i tutaj w zaleznosci od preferencji
- nie splukiwac odzywki
- splukac 60-80%
- splukac calkiem (ale wtedy potrzebna odzywka bs bo jakies zabezpieczenie musi byc, wlos afro czy to wynik trwalej czy naturalny to wlos cieniutki i bardzo delikatny)

jako stylizatory dobrze sprawdzaja sie masla czy pasty z olejami i maslami (shea, kokos itp)

no i oczywiscie suszenie najlepiej naturalne a jesli suszarka to z dyfuzorem i lekko cieplawy nawiew, nigdy goracy
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:08   #93
anitaxx
Raczkowanie
 
Avatar anitaxx
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 189
Jak czesać włosy?

Wiele się naczytałam że dziewczyny o kręconych i falowanych włosach powinny czesać włosy tylko na mokro, bo na sucho robi się puch na głowie (to mój ogromny problem). Więc na sucho już nie czesać włosów? Tylko po umyciu? Myje włosy co ok. 3 dni.
anitaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:31   #94
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jak czesać włosy?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
Wiele się naczytałam że dziewczyny o kręconych i falowanych włosach powinny czesać włosy tylko na mokro, bo na sucho robi się puch na głowie (to mój ogromny problem). Więc na sucho już nie czesać włosów? Tylko po umyciu? Myje włosy co ok. 3 dni.
Tak , rozczesuje się wlosy tylko po myciu. Wystarczy w zupełności. Ja od 4 lat miałąm rozczesane włosy jakieś 10 razy-za każdym razem przy wizycie u fryzjera. Nie odczuwam częstszej potrzeby, wystarczą mi moje palce przy nałożeniu odżywek d/s i b/s
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:35   #95
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak czesać włosy?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
Wiele się naczytałam że dziewczyny o kręconych i falowanych włosach powinny czesać włosy tylko na mokro, bo na sucho robi się puch na głowie (to mój ogromny problem). Więc na sucho już nie czesać włosów? Tylko po umyciu? Myje włosy co ok. 3 dni.
Fale można czesać na sucho. Olejowanie pomaga na puch.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 11:37   #96
anitaxx
Raczkowanie
 
Avatar anitaxx
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 189
Dot.: Jak czesać włosy?

Właśnie moje falowane włosy po uczesaniu są mega napuszone. Dlatego chyba będę je czesać tylko po myciu i mam nadzieję że nie będą się plątać między myciami.
anitaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:37   #97
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak czesać włosy?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
Właśnie moje falowane włosy po uczesaniu są mega napuszone. Dlatego chyba będę je czesać tylko po myciu i mam nadzieję że nie będą się plątać między myciami.
"Nadzieja matką głupich". Widzę, że uparłaś się, że nie-czesanie na sucho załatwi sprawę, ale to myślenie życzeniowe O ile loki będą ładne, to falowane mogą zbijać się w strąki ( jeśli nie wydobywasz skrętu odpowiednią pielęgnacją CG). Czemu nie chcesz zmienić pielęgnacji? Też miałam puch i już nie mam czeszę kiedy chcę. Pewnie dojdziesz do tego etapu, że zmienisz, ale mogłabyś oszczędzić sobie czasu i prób
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 16:51   #98
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Jak czesać włosy?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
Właśnie moje falowane włosy po uczesaniu są mega napuszone. Dlatego chyba będę je czesać tylko po myciu i mam nadzieję że nie będą się plątać między myciami.
Jeśli to fale to możesz je przeczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, czy po prostu palcami. Z tym nieczesaniem chodzi raczej o to, że jak na siłę rozdzielisz kręcone włosy gęstą szczotką, to puch masz jak w banku, na dodatek się rozprostują. Rzecz w tym, żeby utrzymać skręt. Wtedy puchu mniej.
__________________

"Jeśli chodzi o porządek, to zawsze mam czystą w pokoju."
halbtrocken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 18:44   #99
anitaxx
Raczkowanie
 
Avatar anitaxx
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 189
Dot.: Jak czesać włosy?

Cytat:
Napisane przez halbtrocken Pokaż wiadomość
Jeśli to fale to możesz je przeczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, czy po prostu palcami. Z tym nieczesaniem chodzi raczej o to, że jak na siłę rozdzielisz kręcone włosy gęstą szczotką, to puch masz jak w banku, na dodatek się rozprostują. Rzecz w tym, żeby utrzymać skręt. Wtedy puchu mniej.
to chyba będzie najlepsze wyjście
anitaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 12:53   #100
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak czesać włosy?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
to chyba będzie najlepsze wyjście
Jak ja lubię, jak ktoś pyta o radę, ale potem 'wie najlepiej'
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 13:32   #101
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jak czesać włosy?

tylko na mokro, jeśli na włosach jest odżywka b/s
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 21:07   #102
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak czesać włosy?

też mam loki i zawsze miałam problem z tym, że nawet i po czesaniu na mokro w niektórych miejscach moje włosy wyglądały na takie rozczesane na sucho, czyli sianowate.
od niedawna po umyciu głowy rozczesuję włosy od dołu do góry - najpierw czeszę końcówki, później czeszę od miejsca nieco ponad końcówkami i tak w kółko, aż nie dojdę do nasady. włosy czeszę tylko i wyłącznie bardzo szerokim grzebieniem (coś tego typu). na sam koniec daję na włosy trochę jedwabiu, dokładnie go rozcieram, jednak nie na całych, tak trochę od ponad połowy długości.
ten sposób super na mnie działa, dzięki takiemu czesaniu włosy mniej wypadają, a jedwab ładnie oddziela poszczególnie pasma.
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 16:47   #103
agulena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Post Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez little_red_mi Pokaż wiadomość
Właśnie! Czytam i czytam i doczytać się nie mogę.. Jeśli myję włosy dwa razy w tygodniu, to mam się czesać tylko dwa razy po umyciu i nałożeniu odżywki? Nie wyobrażam sobie tego.. Po przebudzeniu wyglądam jak czarownica i nie wiem jak mogłabym ich nie uczesać..

Podzielam Twoją wypowiedź! Nie ma szans na to, żeby czesać się tylko 2 razy w tygodniu! mam długie kręcone włosy, które codziennie rano MUSZĘ okiełznać bo inaczej wyglądam tragicznie!
agulena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:58   #104
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Agulena, a próbowałaś robić kitkę na noc albo warkocza? Kiedyś właśnie gdy miałam mokre włosy to zawsze robiłam warkocza, bardzo fajnie się układały rano, wystarczyło tylko przetrzepać je palcami. Teraz robię tylko kitkę, bo moje loki o wiele lepiej wtedy wyglądają, może któryś ze sposobów Ci trochę pomoże.
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 19:24   #105
Ola44444
Raczkowanie
 
Avatar Ola44444
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 70
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cześć! Mam pytanie. Może nie bezpośrednio dotyczące czesania. Mam falowane włosy i mój skręt jest bardziej zdefiniowany bez czesania na mokro. W jaki sposób mam zabezpieczyć końce? Nałożyć olejek po prostu na suche włosy?
__________________
_______________
Od 2.09.2012 Włosomaniaczka
Ola44444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 08:02   #106
Scintilla_Felis
Raczkowanie
 
Avatar Scintilla_Felis
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 134
GG do Scintilla_Felis
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Tak, Olu, wydaje mi się że możesz, bo sama tak robię Używam jeszcze trochę czegoś z silikonem, na zmianę. Od ostatniego przycięcia włosów zwykłymi nożyczkami minęły ze trzy tygodnie i nadal nie mam rozdwojonych końców

Aguleno, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio czesałam moje kłaki Palcami zawsze je przy myciu trochę porozdzielam, ale grzebień leży bodajże od miesiąca nieruszany Nawet do przycinania włosów go nie używałam.
__________________
Magister biotechnologii. Bezrobotny, goły, wypalony magister.

Staram się pisać po polsku, nie po polskiemu, a kiedy czegoś nie jestem pewna, to sprawdzam w słownikach.

"Małe" cięcie: 92 cm -> 65 cm (miało być góra 20, ale dojdź do ładu z kręconymi )



₪ ø lll·o.
Scintilla_Felis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 19:13   #107
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez Dziku_ Pokaż wiadomość
Agulena, a próbowałaś robić kitkę na noc albo warkocza? Kiedyś właśnie gdy miałam mokre włosy to zawsze robiłam warkocza, bardzo fajnie się układały rano, wystarczyło tylko przetrzepać je palcami. Teraz robię tylko kitkę, bo moje loki o wiele lepiej wtedy wyglądają, może któryś ze sposobów Ci trochę pomoże.
mam półdługie włosy, więc kitka czy warkocz na noc nie wchodzi w grę. Ale nawet gdybym miała dłuższe włosy to nie wyobrażam sobie robić kitka na noc i to jeszcze na mokre włosy

przecież rano po rozpuszczeniu włosów ma się takie brzydkie odgniecenia po gumce, albo czegoś nie rozumiem...

niestety po nocy moje włosy wyglądają beznadziejnie i muszę je chociaż delikatnie przeczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami... no a wtedy puch murowany...

zawsze zastanawiam się jak dziewczyny mogą nie czesać włosów i dobrze wyglądają....
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:33   #108
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Dollynka, stosujesz jakieś kosmetyki na włosy? Polecam Ci preparat na końcówki z Avonu, jednak ja nakładam go na znacznie większą długość. Sprawdza się świetnie, do tego jest o wiele lżejszy niż jedwab i nie pozostawia tłustych pojedynczych kosmyków, jak to mi się zdarzało z jedwabiem właśnie.
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 18:20   #109
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Dziku, może powinnam spróbować czegoś innego na końce, stosuję Joannę brylantynę w wosku na mokre włosy. Włosy są po niej fajne i błyszczące, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić.
No, ale żeby nie czesac rano włosów... Ostatnio mój szef powiedział (cytuję): "czy ty w ogóle chodzisz do fryzjera?". Poczułam się strasznie zaniedbana, chciałam lecieć do fryca obciąć włosy na krótko, uczesać się na chełm i lakier.
Po głębszym zastanowieniu nie zrobiłam tego. Moje włosy to ja i mój charakter, w chełmie nie będę sobą. Mam najbardziej roztrzepane, puszyte i w dodatku kręcone włosy z wszytkich pań w pracy. Ciągle pracuję nad tym, żeby to zaakceptować, a takie wstawki podkopują moją pewność
i jak tu się rano nie uczesać?
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 23:01   #110
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Znam Twój ból, długo szukałam jakiejś recepty na to, aby nie wyglądać jak Hagrid z Harry'ego Pottera. Po rozczesaniu na sucho jest po prostu tragedia, mam grzywę jak lew, dlatego czeszę się tylko i wyłącznie po umyciu włosów albo wtedy, gdy mam zamiar je wyprostować.
Trochę niemiło ze strony Twojego szefa. Rozumiem Cię, nikt chyba nie lubi, jak ktoś negatywnie komentuje w człowieku cechę wyglądu, z którą walczy różnymi metodami, a żadna z nich zdaje się nie działać. :/
Broń Boże nie obcinaj włosów! A tym bardziej nie dlatego, że coś komuś w nich nie pasuje. Twoje włosy, Twoja sprawa, a inni sobie mogą co najwyżej gadać, o.
Może jednak spróbujesz mojej metody raz czy dwa? Dla zachęty daję Ci zdjęcie moich loków. Może nie są to wymarzone włosy, jednak ja jestem z nich zadowolona.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-02-23 20.10.41.jpg (121,9 KB, 89 załadowań)
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:16   #111
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

pozazdrościć mam podobny skręt, ale włosy bardziej puszyste, czyli wieksze sianko. Mówisz z Avonu? na końcówki? ok
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 21:31   #112
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Dzięki wielkie!
Jasne, na mnie super działa. Możesz spróbować zamiast tego jakiś jedwab do włosów, ja miałam z Joanny, jednak trzeba uważać, żeby czasem za dużo go nie nałożyć.
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 13:59   #113
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Kurcze, a moje włosy są dość dziwne, od spodu się delikatnie falują, a z wierzchu są proste. Ja jakoś nie wyobrażam sobie włosów bez czesania, nawet wtedy , gdy próbuję z nich zrobić fale.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 15:01   #114
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

myślę, że jednemu służy to a drugiemu tamto, tak jak wielokrotnie dziewczyny już pisały na forum, każdy musi znaleźć swój sposób na swoje włosy ktoś nie czesze włosów a ktoś nie wyobraża sobie ich nie czesać...

ja ciągle szukam i testuję... może w końcu znajdę sposób
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 12:34   #115
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Hej dziewczyny
Mam falowane włosy, chyba typ 2a. Nie są raczej zniszczone, nie mam rozdwojonych końcówek itp
Ostatnio zauważyłam, że po rozczesaniu na sucho strasznie puszą się i elektryzują. Postanowiłam więc rozczesywać je tylko przed myciem. Niestety nierozczesane na sucho strasznie się plączą, kołtunią, zbijają w strąki. Czy kuleje u mnie pielęgnacja czy moje włosy powinny być rozczesywane na sucho bo nie są typowo kręcone? Sama już nie wiem Kiedyś próbowałam "włosomaniactwa", OMO, mycia odżywką, olejowania i nie byłam zadowolona, więc wróciłam do zwykłego mycia szamponem i włosy są o wiele zdrowsze niż były kiedyś.

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2014-10-31 o 12:38
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 13:00   #116
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 529
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Mniej się powinny plątać, gdy będą dobrze odżywione. Włosy 2a możesz też w miarę potrzeby przeczesać czasami palcami lub grzebykiem z bardzo szeroko rozstawionymi zębami.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 12:01   #117
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Z ciekawości zamówiłam sobie tę odżywkę do kręconych z Marion, którą tu polecano, ciekawa jestem jej skuteczności, bo do tej pory kosmetyki z Marion mnie nie zachwyciły
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 11:11   #118
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Yyy, czyli nie powinno sie kreconych wlosow czesac na sucho ? zawsze to robie przed myciem glowy, wiadomo ze jest puch i milion wlosow, bo niestety borykam sie z wypadaniem, ale jak kiedys probowalam przeczesac wlosy nawet z maska na glowie to byl koszmar, same koltuny, szarpanie wlosow i caly odplyw zatkany... No ale jak tak czesze na sucho to moge sobie duzej biedy narobic? Czesze szczotka TT

Probowalyscie moze Tangle Teezer do czesania na mokro?
__________________
c`est la vie.

Edytowane przez afyra
Czas edycji: 2015-09-12 o 11:13
afyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 13:06   #119
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
Yyy, czyli nie powinno sie kreconych wlosow czesac na sucho ? zawsze to robie przed myciem glowy, wiadomo ze jest puch i milion wlosow, bo niestety borykam sie z wypadaniem, ale jak kiedys probowalam przeczesac wlosy nawet z maska na glowie to byl koszmar, same koltuny, szarpanie wlosow i caly odplyw zatkany... No ale jak tak czesze na sucho to moge sobie duzej biedy narobic? Czesze szczotka TT

Probowalyscie moze Tangle Teezer do czesania na mokro?
Może nie tyle nie powinno, ale z czasem nie na każdych włosach jest to potrzebne.
Dawno temu czesałam, od ładnych paru lat (jeszcze przed wizażem) nie czeszę i nie mam kołtunów.
U mnie szczotka się nie sprawdza. Najbardziej lubię grzebień z szerokim rozstawem zębów, zwykły plastikowy (mam jakiś z hebe antystatyczny, podobno dedykowany do kręconych, ale nie różni się od innych, które miałam - jest jedynie większy).

Rób tak jak Ci jest wygodnie i jakie są Twoje potrzeby.

Czesząc suche możesz, ale nie musisz wyrywać więcej włosów.

A jak długo trzymasz maskę/odżywkę, że masz problem z rozczesaniem włosów? W jaki sposób czeszesz? (zaczynasz od góry czy od dołu).

Mnie w tej chwili wystarczy potrzymać chwilkę odżywkę (tyle ile trwa prysznic) i czeszę.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 18:42   #120
Sanrax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cześć wizażanki! Co tutaj taka cisza Odkopię trochę temat.
Może zacznę od tego, że mam kręcone włosy w typie 3A - do ramion.
Rozczesuję włosy na mokro po olejowaniu, plastikowym grzebieniem z szerokim rozstawem zębów (na opakowaniu było napisane że dedykowany dla włosów delikatnych i kręconych). Jako że grzebyk już się trochę zużył więc zaczęłam się rozglądać za nowym. Ostatnio znalazłam coś - co wgl mega brzmi - drewniany grzebień nasączony olejkami do kręconych włosów. Czy któraś z Was próbowała takiego rozwiązania? Kupowałyście kiedyś coś takiego? Dajcie znać czy taki grzebień jest godny polecenia i efekty rozczesywania są równie fajne jak jego nazwa

Edytowane przez Sanrax
Czas edycji: 2018-12-12 o 18:47
Sanrax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-18 15:12:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.