Problem z doborem koloru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 21:16   #1
Omegis
Przyczajenie
 
Avatar Omegis
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21

Problem z doborem koloru


Mój podstawowy problem polega na nieumiejętności dobrania sobie cieni, w ogóle pasujących do mnie kolorów. Do tej pory wystarczała mi tylko czarna kredka i tusz, ale teraz chciałabym spróbować z cieniami. Rzecz w tym tylko, że nie bardzo wiem co i jak.

1. Jak się opalasz - opalam się, a raczej spiekam się na czerwono, potem skóra brązowieje (odcień raczej ciepły)

2. Kolor oczu - ciemne, brązowe, brązowo-piwne, trudno mi określić, mogę ew. podac link do większego zdjęcia

3. Piegi - są, złotawe ciepłe

4. Cera - pojęcia nie mam jaki to odcień. Generalnie utrzymuję, że jestem blada (ale nie przezroczysta). Rumienię się zdecydowanie na czerwono ;]

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, ale mam rudawe (?), złote refleksy... jak zwał tak zwał...

6. Kolor ust w tej chwili powiedzialabym, że róż, w dodatku zimny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuję się w czarnym, ostatnio zielonym, ale znajoma twierdzi, że lepiej mi w beżach, brązach etc.

I jeszcze mam pytanie, ktoś orientuje się jak zrobić coś takiego (chodzi mi o takie podreślenie oczu/ jak osiągnac taki efekt, czym i czy ewentualnie mogłabym sobie coś takiego zrobić...)?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja001p.jpg (46,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ver001.jpg (16,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ver002.jpg (17,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ver003.jpg (27,3 KB, 21 załadowań)
Omegis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 23:37   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Problem z doborem koloru

Może załączysz jeszcze jakieś inne swoje zdjęcia? Najlepiej zrobione w świetle dziennym.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 08:44   #3
Omegis
Przyczajenie
 
Avatar Omegis
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Problem z doborem koloru

Hm, mam jeszcze te fotki, ale naprawdę nic więcej. Jakoś nie przepadam za zdjęciami... więc mam nadzieję, że to wystarczy
Z góry dzięki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja005.jpg (47,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja004.jpg (45,7 KB, 11 załadowań)
Omegis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 15:42   #4
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Problem z doborem koloru

No nie wiem. Opis wskazuje na typ ciepły, ale patrząc na same zdjęcia nie powiedziałabym, że jesteś ciepłym typem (może to wina przekłamania kolorów?). Proponuję zrobić to:
Cytat:
Pomocny moze być "eksperyment" pozwalający określić to, czy jesteś typem chłodnym czy ciepłym. Weź 2 materiały/ubrania w kolorach różowym i pomarańczowym i przyłóż je do twarzy. Zapytaj kogoś (może być kilka osób dla większej pewności ) w którym kolorze wyglądasz lepiej, cera ma ładniejszy odcień, po prostu który Ci bardziej pasuje. Jeśli jest to kolor różowy - jesteś typem chłodnym.
Jeśli pomarańczowy - jesteś typem ciepłym.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 17:25   #5
Omegis
Przyczajenie
 
Avatar Omegis
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Problem z doborem koloru

Ankietowani obstawiają pomarańczowy ;].
Omegis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 20:26   #6
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Problem z doborem koloru

Wydaje mi się, że jesteś jesienią.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 20:45   #7
FirstLady
Rozeznanie
 
Avatar FirstLady
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 666
Dot.: Problem z doborem koloru

...

Edytowane przez FirstLady
Czas edycji: 2011-04-11 o 15:28
FirstLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 13:15   #8
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: Problem z doborem koloru

Cytat:
Napisane przez FirstLady
mi tez.
boskie cienie, kiedy beda w polsce!!!!!
http://www.maybelline.com/products/p...spx?prodid=260
Jak znam życie to albo za rok albo... nie wiadomo kiedy, takl samo podkłady brązujące


Ze zdjęcia mi też wynika żeś jesień Masz ładną cerę aczkolwiek przydało by Ci sie zatuszowanie cieni pod oczkami i rozświetlenie policzków albo jakiś brązerek. Masz dość duże oczy- duże pole do makijażu. Ze zdjęć wynika żę podoba ci się makijaż w stylu smoky, czyli przydymiony. Na ten temat było już sporo wątków polecam wyszukiwarkę. Spróbuję Ci pomóc ze swoje strony i napisać jak ja wykonuję taki make - upki oczu:

1. Górną powiekę zabezpieczam bazą, przed nałożeniem cieni, że tak mocny makijaż nie spłynął. ja osobiście używam bazy sephory trezba tylko pamiętać by nałożyć jej odrobinkę.

2. Następni nakładam cień, albo fiolet, albo grafit, dosyc ciemy, na górną
powiekę. Rozcieram cień pędzelkiem,by granica nie była zbyt widoczna, granice między cieniami zacierami jaśniejszym cieniem, ale w podobnej tonacji,łuki brwiowem rozświetlam jasnym, połyskującym cieniem.
Z ciemych cieni polecam fiolety Revlonu, także Avon, Iglot tez jest fajny, zwłaszcza szarości.

3. Dolną powiekę obrysowuje kohlem i lekko go rozmazuje. Zamiast kohla można użyc czatnej, miękkiej kredki. wazne by ją rozmazac by uzyskac fekt przydymionego oka. Górrną powiekę tez leciutko obrysowuje kohlem,ale leciutko i rozcieram go delikatnie.

4. Ów kohl na górnej powiece następnie rozcieram pędzelkiem i ciemnym cienie, np. Sephora, czarny z drobinkami.

3. Dokładnie tuszuję rzęski

Pamiętaj że to nie makijaż na co dzień. Lżejszą wersję smoky możesz uzyskać stosując bardziej pastelowe cienie, beże i brązy. polecam cienie z YR cena 12 zł za sztukę są bardzo subtelne. Pozdrawiam
Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:35   #9
Omegis
Przyczajenie
 
Avatar Omegis
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 21
Dot.: Problem z doborem koloru

Dziękuję, poszukam jeszcze w wyszukiwarce ;] jestem tak zacofana jeśli o tego typu rzeczy chodzi, że nie wiedziałam nawet, iż ten rodzaj makijażu nosi taką nazwę ;]
Omegis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.