Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 17:08   #1
Votre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Exclamation

Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko


Witam. 1 stycznia 2015 urodziłam córke.
Składałam dokumenty o przyznanie świadczenia rodzinnego i dodatek becikowego- w kwietniu 2015 roku.
Dostałam odmowe... powodem jest przekroczenie...



Dzwoniłam do nich i pytam jak to możliwe - powiedziano
ze wzieto dochody z 2015 r. a w tym roku były wyższe....
Bo mąż dostał umowe (większa pensja).


Chciałabym wiedziec który rok o dochodach jest brany pod uwage aby uzyskac te swiadczenia?




(P.S. nie wiem czy w dobrym miejscu dodalam ten post-jak nie to prosze o przeniesienie w odpowiednie)
Votre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 17:59   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Poprzedni rok rozliczeniowy, jeśli składasz wniosek po ostatnim dniu kwietnia. Rodziłam w styczniu 2013, więc w grę wchodził rok 2011! bo za 2012 jeszcze się nie rozliczyłam. Ale dzielisz dochód już na tyle osób, ile jest z noworodkiem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 10:10   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Dokładnie tak jak pisze szaja. Jak to "wzięto" dochód? Ja musiałam osobiście udać sie do urzędu skarbowego i wziąć zaświadczenie o dochodach za rok który mnie interesuje.

Z tego co pamiętam, jest też druk który się wypełnia (albo punkt we wniosku), że od czasu którego zaświadczenie dotyczy, do chwili obecnej sytuacja finansowa rodziny nie uległa zmianie.
U Ciebie finanse poprawiły się i urząd o tym wie (z tego co piszesz), więc raczej becikowego nie dadzą.

Edytowane przez ZamyslonaRoztargniona
Czas edycji: 2015-05-19 o 10:12
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 10:47   #4
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Jak mogli wziąć dochody z 2015 jak ten rok podatkowy jeszcze trwa W Twoim przypadku brany pod uwagę jest zakończony rok podatkowy 2014 z którego dochody masz udokumentowane w postaci pitu, fizycznie nie ma innej możliwości. Dochody sumuje się i dzieli na 3 osoby, tak jak dziewczyny niżej pisały. Nie wiem jak to się ma do sytuacji gdy już w roku następnym przekroczycie próg dochodowy, on niby nie powinien się liczyć bo z niego się jeszcze nie rozliczyliście.

ZamyslonaRoztargniona jest taki druk w którym zaznacza się, że do dnia złożenia wniosku rodzina zyskała nowe dochody niż w poprzednim roku rozliczeniowym. Trzeba mieć je udokumentowane w postaci np. umowy o pracę i zaświadczenie od pracodawcy lub inne w zależności z czego te dochody są uzyskane. Wczoraj udało mi się w końcu złożyć wniosek, więc jestem na bieżąco u mnie dochody nie wzrosły tak, żeby przekraczały ten próg dochodowy więc nie wiem czy faktycznie nie biorą tego pod uwagę.
__________________
Nadeńka 30.06.2014

Edytowane przez NecroKitty
Czas edycji: 2015-05-19 o 10:57
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 21:17   #5
Votre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

No własnie tez nie rozumiem dlaczego wzieli pod uwage rok 2015 :/ i mówie jej że przecież tego roku nie mozna wziasc pod uwage a ona wyskoczyla z tekstem TAKIE PRAWO.....


Zamierzam pisać odwołanie ...

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak pisze szaja. Jak to "wzięto" dochód? Ja musiałam osobiście udać sie do urzędu skarbowego i wziąć zaświadczenie o dochodach za rok który mnie interesuje.

Z tego co pamiętam, jest też druk który się wypełnia (albo punkt we wniosku), że od czasu którego zaświadczenie dotyczy, do chwili obecnej sytuacja finansowa rodziny nie uległa zmianie.
U Ciebie finanse poprawiły się i urząd o tym wie (z tego co piszesz), więc raczej becikowego nie dadzą.




"Jak to "wzięto" dochód?" Chodziło mi że pod uwage do tych zasiłków wzieli dochody z 2015 to ze wiecej maz ma na umowie....

A nie powinni tego brac pod uwage...

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;51444413]Poprzedni rok rozliczeniowy, jeśli składasz wniosek po ostatnim dniu kwietnia. Rodziłam w styczniu 2013, więc w grę wchodził rok 2011! bo za 2012 jeszcze się nie rozliczyłam. Ale dzielisz dochód już na tyle osób, ile jest z noworodkiem.[/QUOTE]

No ja składałam jakoś w połowie kwietnia - jeszcze nie zlozylam rozliczenia za rok 2014 - pit zlozylam dopiero kolo 29 kwietnia..
Wiec w takim razie który rok pod uwage powinni wziasc?
Votre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 21:28   #6
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Rok 2014

* zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach opodatkowanych na zasadach ogólnych za 2014 rok wszystkich pełnoletnich członków rodziny lub oświadczenie o wysokości dochodu osiągniętego w 2014 roku; * zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne za 2014 rok; * oświadczenia członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne za 2014 rok; * oświadczenie członka rodziny o wysokości dochodów niepodlegających opodatkowaniu za 2014 rok; * zaświadczenie właściwego organu gminu, nakaz płatniczy lub oświadczenie członka rodziny o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych za 2014 rok;

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artyk....html?cookie=1
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 21:38   #7
Votre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Ale ja wiem jakie dokumenty mi sa potrzebne.

tylko mi chodzi który rok biorą pod uwage wkoncu .... jesli zlozylam papiery zanim rozliczylam PIT za 2014 rok

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

I CHODZI MI O RODZINNE !
Bo to becikowe przyznano mi .... ale chodzi mi o to drugie...
Jesli dostanie sie rodzinne to wtedy to drugie becikowe tez sie dostanie
Votre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 10:16   #8
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Rodzinne należy się jeśli dochód na osobę w rodzinie wynosi 560zł. Czyli jeśli przekracza 1680 (biorę pod uwagę, że masz jedno dziecko) to go nie dostaniesz. No i w tym wypadku liczy się rok bieżący czyli 2015. Czyli jeśli w tym roku masz wyższy dochód niż ten który podałam wyżej to nie masz szans.
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 13:39   #9
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Bardzo prosze o odpowiedz:/zasiłek na dziecko

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Jak mogli wziąć dochody z 2015 jak ten rok podatkowy jeszcze trwa W Twoim przypadku brany pod uwagę jest zakończony rok podatkowy 2014 z którego dochody masz udokumentowane w postaci pitu, fizycznie nie ma innej możliwości. Dochody sumuje się i dzieli na 3 osoby, tak jak dziewczyny niżej pisały. Nie wiem jak to się ma do sytuacji gdy już w roku następnym przekroczycie próg dochodowy, on niby nie powinien się liczyć bo z niego się jeszcze nie rozliczyliście.

ZamyslonaRoztargniona jest taki druk w którym zaznacza się, że do dnia złożenia wniosku rodzina zyskała nowe dochody niż w poprzednim roku rozliczeniowym. Trzeba mieć je udokumentowane w postaci np. umowy o pracę i zaświadczenie od pracodawcy lub inne w zależności z czego te dochody są uzyskane. Wczoraj udało mi się w końcu złożyć wniosek, więc jestem na bieżąco u mnie dochody nie wzrosły tak, żeby przekraczały ten próg dochodowy więc nie wiem czy faktycznie nie biorą tego pod uwagę.
Ja miałam inną sytuację, bo mnie dochody spadły. Od roku którego dotyczyło zaświadczenie ze skarbówki do czasu składania wniosku mąż dwukrotnie zmieniał pracę, a pensję miał coraz niższą. Musiałam przynosić kolejne wypowiedzenia umowy, nowe umowy o pracę, a z ostatniej pracy odcinek pensji, bo tylko tak można było udokumentować aktualne dochody. Dwa razy dowoziłam załączniki i osobiście wyjaśniałam sytuację, mimo że szczegółowo to opisałam, bo urzędnicy nie mogli się połapać więc odmówili wypłacenia becikwoego.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 14:39:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.