Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM2014cz7 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-29, 06:27   #2911
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
pewnie była już o tym mowa, więc sorka, że pytam, ale widocznie przegapiłam jedziesz do USA? Moje nawiększe marzenie

a zapomniałam autko dodać w poście wyżej
tak, wybieram się mój narzeczony był już 2 razy, a teraz w listopadzie lub w przyszłym roku chcemy lecieć razem
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 06:32   #2912
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
O


Niby z jednej strony fajnie na jeziorem, ale z drugiej to obawiałabym się że goście się będą rozchodzili na "spacerki"
Nie bardzo rozumiem.
Moim zdaniem fajnie, że sala ma ładne otoczenie i jest gdzie wyjść. Nie da się przetanczyć i być w zamkniętym pomieszczeniu przez te kilkanaście godzin non stop. Wszyscy zwykle wolą wyjść na spacer gdzieś na świeże powietrze, jak jest jeziorko to już w ogóle super. Argument, że "goście się będą rozchodzili" jest dla mnie co najmniej dziwny. Tak jakby ktoś mógł "zakazać" gościom wychodzić, bo mają się bawić i patrzeć na PM i koniec.
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 06:46   #2913
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Byłam wczoraj u znajomych którzy też biorą ślub w 2014, jeszcze nic nie mają załatwione, a wszystko przez hotel, który zamiast zabiegać o nich i wchodzić im w dupę, bo chcą wynająć cały obiekt, robi im problemy pod tytułem "aaa bo my jeszcze cennika na 2014 rok nie mamy i nie możemy stwierdzić co ile będzie kosztować" , przecież mogli powiedzieć, że o 10% może wzrosnąć, ale nie... co za manager... Ja na ich miejscu spieprzałabym stamtąd... Jeszcze jakieś dla mnie abstrakcyjne korkowe... co za czasy.

Trochę ich zestresowaliśmy naszymi przygotowaniami, więc dobrze, że stopujemy od teraz
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 06:48   #2914
Kasiulenkowo
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulenkowo
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4 328
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cześć

wracam do Was jak bumerang

nie wiedzieliśmy czy ślub jeszcze w tym roku czy w przyszłym ale ostatecznie wyszło że 2014

witam ponownie
__________________
Opinia wyrażona w poście jest
aktualna jedynie w momencie jej pisania.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany
punktu widzenia w każdej chwili.



Kasiulenkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 07:09   #2915
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj u znajomych którzy też biorą ślub w 2014, jeszcze nic nie mają załatwione, a wszystko przez hotel, który zamiast zabiegać o nich i wchodzić im w dupę, bo chcą wynająć cały obiekt, robi im problemy pod tytułem "aaa bo my jeszcze cennika na 2014 rok nie mamy i nie możemy stwierdzić co ile będzie kosztować" , przecież mogli powiedzieć, że o 10% może wzrosnąć, ale nie... co za manager... Ja na ich miejscu spieprzałabym stamtąd... Jeszcze jakieś dla mnie abstrakcyjne korkowe... co za czasy.

Trochę ich zestresowaliśmy naszymi przygotowaniami, więc dobrze, że stopujemy od teraz
to co to za firma... dokładnie powinni im ustalić indywidualny cennik itp. zadbać o nich...
ja załatwiłam chyba fotografa wtępnie jak narazie.
Martwie sie tym kościołem... ze można dopiero we wrzesniu ja bym wolała miec juz zaklepane i spokojna głowe ;p

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiulenkowo Pokaż wiadomość
Cześć

wracam do Was jak bumerang

nie wiedzieliśmy czy ślub jeszcze w tym roku czy w przyszłym ale ostatecznie wyszło że 2014

witam ponownie
Witaj
w przyszłym roku a jaki termin, macie już ?
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 07:16   #2916
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
to co to za firma... dokładnie powinni im ustalić indywidualny cennik itp. zadbać o nich...
ja załatwiłam chyba fotografa wtępnie jak narazie.
Martwie sie tym kościołem... ze można dopiero we wrzesniu ja bym wolała miec juz zaklepane i spokojna głowe ;p

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------



Witaj
w przyszłym roku a jaki termin, macie już ?
Pierwszego września o ósmej rano staw się u proboszcza

I to jeszcze hotel, który tak szumnie na targach się ogłaszał, brak mi słów. Oni też już zaczynają wychodzić z siebie, nie dziwię się..

TŻ od dziś jest na diecie
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 07:21   #2917
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

no tak zrobie ;d tylko obawiam sie , że po znajomości się inni powpisuja szybciej i ja potem zostane na lodzie... bo wiesz tu babcia zna księża tutaj cos tam tutaj babcia spiewa na mszy tutaj coś .. a ja potem będę oczami świecic.
Będę dzownić co tydz do kancelarii i pytać czy mozna sie juz wpisać wkoncu im sie znudzi i mnie wpiszą haha ;d

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

przez moją chorobę przesunelismy podpisywanie umowy na sale na dziś, więc mam dziewczyny pytanie o co powinnam spytac przed podpisaniem umowy? Jakiej rady?
wiem napewno, że jak liczą dzieci od ilu lat itp.
jak liczona jest załoga orkiestry i fotograf, kamerzysta..
czy podczas wesela jest ktos z kierowników.. to wiem ze jest ale wole dopytac raz jeszcze...
co jeszcze?
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 07:30   #2918
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez wioliix Pokaż wiadomość
My mamy salę kamerzyste i fotografa barmana suknie i biżuterię i orkiestre na oku
A wy jak daleko?
My już mamy dużo załatwione (mama się śmieje, że za szybko to idzie-co zrobić takie są terminy): sala, zespół, barman, foto-video, dekoratorka, sukienka+dodatki i takie różne drobiazgi do ślubu potrzebne

Witam nowe PM-ki

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
przez moją chorobę przesunelismy podpisywanie umowy na sale na dziś, więc mam dziewczyny pytanie o co powinnam spytac przed podpisaniem umowy? Jakiej rady?
wiem napewno, że jak liczą dzieci od ilu lat itp.
jak liczona jest załoga orkiestry i fotograf, kamerzysta..
czy podczas wesela jest ktos z kierowników.. to wiem ze jest ale wole dopytac raz jeszcze...
co jeszcze?
U nas jest tak:
- dzieci malutkie 0 zł (takie, kt. nie zajmują miejsca siedzącego),
- dzieci do 8 lat - 50% stawki,
- obsługa typu zespół, foto, video itp. również 50% stawki
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 07:41   #2919
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

W ogóle zapomnaiłam powiedzieć, że na targach był pokaz barmański, nie powiem, ładnie wywijali, ale sześć razy butelka im spadła Raz się potłukła!! I to jeszcze było robione na wykładzinie dywanowej, ciekawe co by było na parkiecie

Misia o dekoracje zapytaj, o to kto roznosi alkohol, gdzie jest przechowywany, czy nie ma korkowego, co możecie wnieść (ja np. nie mogę nic co nie ma banderoli - żadnych samoróbek), o tort kto załatwia, jak to hotel to o której zaczyna się doba hotelowa i do której trwa i czy można przedłużyć, ilu kelnerów na ile osób, co z jedzeniem po - ja zapomniałam zapytać..., czy jest chłodnia na alkohol, kiedy możecie "wejść" z winietkami, ja mogę w czwartek jeśli w piątek nie będzie wesela (raczej nie będzie, bo tu ludzie strasznie pobożni są i raczej nie robią), jak wyglądają popr., jakie napięcie posiada sala (220V?), czy parking bezpłatny, co ze stłuczonymi rzeczami czy pokrywamy, napoje, kawa, herbata, czy sami załatwiamy czy bez ograniczeń czy jak, kto jrest odpowiedzialny za ęczniki, mydło, papier, do kiedy zgłosić ostateczną liczbę gości, kiedy ustalamy ostateczne menu, wielkość zaliczki i kiedy reszta (spotkałam się raz z tym, że właściciele chceli resztę jeszcze przed weselem- żenada!!!), czy za dodoatkowe oświetlenie przyniesione przez dj'a płaci się dodatkowo, czy jest rzutnik, czy posiadają świeczniki, wazony, czy jest agregat prądotwórczy (szczególnie jeśli na wy☠☠☠☠owiu jest sala), jak długo działa lokal, ile takich imprez obsłużył nie wiem co jeszcze
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 07:53   #2920
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem.
Moim zdaniem fajnie, że sala ma ładne otoczenie i jest gdzie wyjść. Nie da się przetanczyć i być w zamkniętym pomieszczeniu przez te kilkanaście godzin non stop. Wszyscy zwykle wolą wyjść na spacer gdzieś na świeże powietrze, jak jest jeziorko to już w ogóle super. Argument, że "goście się będą rozchodzili" jest dla mnie co najmniej dziwny. Tak jakby ktoś mógł "zakazać" gościom wychodzić, bo mają się bawić i patrzeć na PM i koniec.
Znajoma była na weselu w ośrodku wypoczynkowym położonym w środku lasu, nad jeziorem. Wszyscy goście mieli wynajęte pokoje i..... na weselu prawie nikogo nie było. Wszyscy siedzieli w pokojach, albo szwędali się po lesie. Panna młoda upiła się widząc, że jej wesele to totalny niewypał..... Po tej historii zrezygnowałam z wesela w tym ośrodku.
Także - ja nie mówię otoczenie powinno być ładne i zadbane, aby można było wyjść i się przewietrzyć. Jednak goście też powinni jakoś rozsądnie do tego podchodzić i się bawić, a nie siedzieć w pokojach czy po lesie kilometrówki robić. Zawsze mogli to uczynić na drugi dzień
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:02   #2921
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez mala_czarna_21 Pokaż wiadomość
:


właśnie nie wiem czy powiedziała mi mało czy dużo. 220zł już z próbnym makijażem. to dużo??


Ale sam makijaż dla Ciebie tak? Moja kosmetyczka ma w cenniku makijaż ślubny - 65zł i wiem, że TŻta bratową za tyle malowała, pewnie próbny drugie tyle. Ale nie jestem jeszcze pewna czy ją będę brała Może teraz w sierpniu się umówię na makijaż jak na wesele będziemy szli, sprawdzić jak się będzie na mnie trzymał

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
W ogóle zapomnaiłam powiedzieć, że na targach był pokaz barmański, nie powiem, ładnie wywijali, ale sześć razy butelka im spadła Raz się potłukła!! I to jeszcze było robione na wykładzinie dywanowej, ciekawe co by było na parkiecie

Misia o dekoracje zapytaj, o to kto roznosi alkohol, gdzie jest przechowywany, czy nie ma korkowego, co możecie wnieść (ja np. nie mogę nic co nie ma banderoli - żadnych samoróbek), o tort kto załatwia, jak to hotel to o której zaczyna się doba hotelowa i do której trwa i czy można przedłużyć, ilu kelnerów na ile osób, co z jedzeniem po - ja zapomniałam zapytać..., czy jest chłodnia na alkohol, kiedy możecie "wejść" z winietkami, ja mogę w czwartek jeśli w piątek nie będzie wesela (raczej nie będzie, bo tu ludzie strasznie pobożni są i raczej nie robią), jak wyglądają popr., jakie napięcie posiada sala (220V?), czy parking bezpłatny, co ze stłuczonymi rzeczami czy pokrywamy, napoje, kawa, herbata, czy sami załatwiamy czy bez ograniczeń czy jak, kto jrest odpowiedzialny za ęczniki, mydło, papier, do kiedy zgłosić ostateczną liczbę gości, kiedy ustalamy ostateczne menu, wielkość zaliczki i kiedy reszta (spotkałam się raz z tym, że właściciele chceli resztę jeszcze przed weselem- żenada!!!), czy za dodoatkowe oświetlenie przyniesione przez dj'a płaci się dodatkowo, czy jest rzutnik, czy posiadają świeczniki, wazony, czy jest agregat prądotwórczy (szczególnie jeśli na wy☠☠☠☠owiu jest sala), jak długo działa lokal, ile takich imprez obsłużył nie wiem co jeszcze

Łoooooohoho, wychodzi na to, że o połowę rzeczy nie zapytałam:P Ale we wrześniu pewnie pojedziemy popytać o pewne rzeczy to dopytam Szczególnie o te samoróbki, bo chcemy bimberek od teścia kuzyna, bo jest jak ta lala
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 08:10   #2922
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Nati spoko, ja miałam zapisane (!) ponad 50 pytań a z emocji też o połowie zapomniałam
No u nas nie można wnosić alko bez banderoli i owoców (ale nie pamiętam czy pisałam, wybrałam menu za 180 zł i tam są owoce, więc luz) i ciast bez paragonu, ale bierzemy ciasta od hotelu więc luzik.
Jeszcze zapytałabym o dodatkowe koszty, podczas rozmowy zapytałam o to kto roznosi alkohol i babka powiedziała, że może kelner ale za to jest jednorazowa opłata 150 zł i w tym jest ten kelner od wódki, przechowywanie w chłodni tej wódki i coolery... Dodatkowo musimy płacić za pokrowce na krzesła 5 zł, tzn. nie musimy, ale jak chcemy to musimy Więcej "ukrytych" kosztów nie mamy, przynajmniej na razie nic nie wyciekło
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:19   #2923
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

u nas wiem, że mozna wódke miec swoją ale wina od niego brac tzn kupić. Dekoracje są w cenie menu.. mamy za 210 zł tam sa owoce, tort.. ciasta we własnym zakresie ale nie wiem czy musze miec na nie paragon ;O ? ale zapytam dzis ;d

wiem ze wlasiciel sali jest caly czas podczas trwania wesela...

własnie o to kto roznosi wódke.. i czy jest miejsce gdzie mozna ją chłodzić..
klima jest to wiem..
a ten agregat.. to sie tak fochowo nazywa?
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:25   #2924
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

kolejne sukienki, które wpadły mi w oko ;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.4_calypso_p.jpg (17,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1353961599_Devon.jpg (44,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1577628977e_2614t.jpg (12,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110911811302.5_beatre_p.jpg (9,5 KB, 19 załadowań)
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:26   #2925
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Agregat prądotwórczy <--- mega ważna rzecz, niejedno wesele uratował
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:27   #2926
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Agregat prądotwórczy <--- mega ważna rzecz, niejedno wesele uratował
w takim razie koniecznie o to zapytam ;d a co jeśli nie mają ;p?
prąd we wiadrach będziemy nosić haha ;d
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:29   #2927
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Nie wiem co jeśli nie mają, wszędzie gdzie pytałam mieli Wiesz, jeszcze wesele jak wesele, ale wódka ciepła będzie!!! Tak nie może być!

Idę poprasować
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:39   #2928
mala_czarna_21
Zakorzenienie
 
Avatar mala_czarna_21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 044
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Ale sam makijaż dla Ciebie tak? Moja kosmetyczka ma w cenniku makijaż ślubny - 65zł i wiem, że TŻta bratową za tyle malowała, pewnie próbny drugie tyle. Ale nie jestem jeszcze pewna czy ją będę brała Może teraz w sierpniu się umówię na makijaż jak na wesele będziemy szli, sprawdzić jak się będzie na mnie trzymał
no właśnie to jest cena za makijaż dla PM. Dlatego tyle bo dziewczyna jest laureatką jakiś konkursów, maluje też do reklam, sesji zdjęciowych itp

i co najlepsze ma już rezerwacje na 2014

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Agregat prądotwórczy <--- mega ważna rzecz, niejedno wesele uratował
ja się nie pytałam o to. Najwyżej będzie wesele przy świecach. Ale nie sądzę żeby końcem kwietnia jakieś burze były
__________________
Codziennie rano budzę się piękniejsza ale dzisiaj to już ku**a przesadziłam


2015 - 38
mala_czarna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:43   #2929
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

burza jak burza ale prądu czasem braknie ot tak! poprostu ;p

ale przy świecach.. klimatycznie ;d
trzeba być dobrej mysli i nie myślec o złym rzeczach bo sie jeszcze wykraka ;p
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 08:45   #2930
mala_czarna_21
Zakorzenienie
 
Avatar mala_czarna_21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 044
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
więc mam dziewczyny pytanie o co powinnam spytac przed podpisaniem umowy? Jakiej rady?
wiem napewno, że jak liczą dzieci od ilu lat itp.
jak liczona jest załoga orkiestry i fotograf, kamerzysta..
czy podczas wesela jest ktos z kierowników.. to wiem ze jest ale wole dopytac raz jeszcze...
co jeszcze?
proszę bardzo:
o co zapytać w restauracji?
czy jest chłodziarka do alkoholu
napięcie (ważne dla zespołu)
oświetlenie (o to pytaja kamerzyści)
ile za menu dla zespołu/fotografów etc
czy to co zostanie pakuja
czy robią chleb na powitanie
czy mają kieliszki do rozbicia czy trzeba przynieść swoje
czy jest klimatyzacja
co się stanie jeśli ktoś zbije kieliszek/talerzyk/ cokolwiek innego, bo na niektórych salach trzeba za to później zapłacić
Do kiedy można zmienić liczbę gości
ilość i głębokość wazoników
Na ile osób przeznaczony jest lokal? (jeśli sala jest na 70 a ty planujesz wesele na 70 to może być trochę ciasno
Jakie menu? (najlepiej wziąć od nich przykładowe menu)
Kto ustala menu?
Kiedy się ustala menu?
Czy płaci się osobno za parking?
Czy w cenie jest pokój dla nowożeńców, może też dla gości?
Jaka jest cena pokoju dla gości?
Alkohol - czy w lokalu trzeba wykupić czy można samemu, czy jest opłata za wniesienie własnego alkoholu (tzw. "korkowe") ?
Ciasto - jeśli NIE jest wliczone w cenę (o co trzeba się oczywiście spytać) to czy w lokalu należy wykupić czy załatwiać samemu?
Tort - jak wyżej.
Owoce - jak wyżej.
Czy podczas wesela jedzenie (garmażerka i mięso z obiadu) będzie dostępne dla gości? (w sensie wystawione na osobny stół)
Jakie jest ustawienie stołów- czy można samemu zaproponować układ, jeśli nie- jaki układ jest proponowany?
Dekoracja lokalu- czy jest wliczona w cenę, jeśli nie ile u nich kosztuje?
Dekoracja stołów- czy jest wliczona w cenę, jeśli nie ile u nich kosztuje?
Czy jest ograniczenie czasowe?
O której muszą się wymeldować z pokoi goście weselni, a o której Państwo Młodzi? (zwykle młodym pozostawia się więcej czasu na wymeldowanie)
Ile należy wpłacić aby zarezerwować termin? (UWAGA-od 200 do nawet 1000zl!)
Ile pieniędzy (jaki procent całej kwoty) należy wpłacić przed weselem? (zwykle ok. 80%)
Dobrze pytać, czy nie mają zdjęć - zawsze lepiej się ogląda już przybrane stoły, można zobaczyć dekoracje, a także kolorystykę.
Dobrze jest zwrócić również uwagę na to, jaki jest parkiet do tańczenia (czy jest w miarę dużo miejsca jak na liczbę gości, która będzie się na nim bawić. Poza tym czy nie jest zbyt śliski)
Ile litrów soków przypada na jedną osobę (to samo tyczy się wód, napoi), jedna rada butelki nie powinny być kilku litrowe, lecz 500 ml gdyż takie stojąc na stole nie zasłaniają gości.
Kawa, herbata czy jest w ilościach nieograniczonych, czy z limitem (często się spotykałam, że za następne ilości trzeba dopłacać a kwoty były przerażające)
Dekoracja stołu dla Młodych (czy przygotowana przez lokal czy przez dekoratorów) czy sala dysponuje świecznikami, wazonikami itp.
Jakie są porcje jedzenia.
Jeśli chodzi o toalety to warto je samemu zobaczyć, czy są dostatecznie szerokie, bo suknie panien młodych bywają puszyste no i zapytać o papier, mydło, czy to na pewno bedzie i czy nie braknie (2 rolki na 100 gości to mało). No i ilość toalet, odpowiednia do liczby gości
warto zapytac o ogrod- wyjscie na tarasczy sa tam np. rozstawiane krzesla, goscie na pewno chetnie chwile odsapną na dworze
jeśli organizujecie poprawiny np o 13 to czy goście śpiący w danym miejscu będą mogli gdzieś rano napić się kawy i przekąsić coś po weselu.
Czy lokal i teren wokoło jest zamkniety
Czy Toalety będa tylko dla gości weselnych czy wspólne z resztą częścią restauracji.
Czy jeżeli jest to bufet to restaurator po tym jak się skończy jedzenie dokłada nową świeżą porcje.
Upewnic się że będzie podczas wesela osoba na wyższym stanowisku, która będzie dbała o zadowolenie i bezpieczeństwo gości.
Czy będzie możliwość przetrzymania prezentów.
Czy jest szatnia.
jesli na weselu bedzie duzo dzieci mozna pomyslec o troszke innym menu dla nich, wtedy nalezy zapytac czy nie bedzie z tym problemu
czy podczas wesela wymienianie sa swiece na stolach i w dekoracji
w czym sa podawane napoje na stolach
Jeśli na stołach będą żywe kwiaty warto spytać na ile wcześniej je dostarczyć (jeśli sami kupujecie - opłaca się na giełdzie biorą za nie grosze) i czy ktoś z obsługi je ułoży
__________________
__________________
Codziennie rano budzę się piękniejsza ale dzisiaj to już ku**a przesadziłam


2015 - 38
mala_czarna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:45   #2931
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem.
Moim zdaniem fajnie, że sala ma ładne otoczenie i jest gdzie wyjść. Nie da się przetanczyć i być w zamkniętym pomieszczeniu przez te kilkanaście godzin non stop. Wszyscy zwykle wolą wyjść na spacer gdzieś na świeże powietrze, jak jest jeziorko to już w ogóle super. Argument, że "goście się będą rozchodzili" jest dla mnie co najmniej dziwny. Tak jakby ktoś mógł "zakazać" gościom wychodzić, bo mają się bawić i patrzeć na PM i koniec.
A ja nie rozumiem tego że mój argument jest dziwny.
Przecież nigdzie tego nie napisałam że goście mają siedzieć zamknięci na sali
Nasz lokal posiada ogródek, ławeczki, huśtawkę itp, i bardzo dobrze. Goście jak najbardziej będą mogli sobie wyjść na świeże powietrze i spokojnie porozmawiać, ale będą "na miejscu", więc podczas gdy będzie podawana kolacja, tort, czy będą zabawy, to nie będzie problemu aby zwołać wszystkich do środka.
Na prawdę nie wiem, co w tym dziwnego. Zapraszam gości na wesele, a nie na wycieczkę krajoznawczą.
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:49   #2932
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Nati spoko, ja miałam zapisane (!) ponad 50 pytań a z emocji też o połowie zapomniałam
No u nas nie można wnosić alko bez banderoli i owoców (ale nie pamiętam czy pisałam, wybrałam menu za 180 zł i tam są owoce, więc luz) i ciast bez paragonu, ale bierzemy ciasta od hotelu więc luzik.
Jeszcze zapytałabym o dodatkowe koszty, podczas rozmowy zapytałam o to kto roznosi alkohol i babka powiedziała, że może kelner ale za to jest jednorazowa opłata 150 zł i w tym jest ten kelner od wódki, przechowywanie w chłodni tej wódki i coolery... Dodatkowo musimy płacić za pokrowce na krzesła 5 zł, tzn. nie musimy, ale jak chcemy to musimy Więcej "ukrytych" kosztów nie mamy, przynajmniej na razie nic nie wyciekło
Będę musiała dopytać o szczegóły
My za 195zł/os mamy:
-kuuuuuuuuupę żarcia na oba dni (bo to cena z poprawinami)
-owoce w cenie
-kawa i herbata bez ograniczeń
-kompozycja kwiatowa na stół młodych i delikatne na stół gości
-dzieci do lat 5 gratis
-szampana chyba też :P
-pokrowce w cenie jak chcemy (podobno znajomi o to pytali:P)
-wszystko co zostanie włącznie z napojami dostajemy po weselu
-menu ustalamy do tygodnia przed (znajomi mają miesiąc szybciej więc będziemy degustować:P)
-ostateczna ilość gości miesiąc przed
-cena pokoju dla gości to 120zł pokój ze śniadaniem z możliwością dostawki (pokoi jest 13)
-wpłaciliśmy 1000zł zaliczki, reszta do 3 dni po weselu



-tort i ciasto możemy wziąć od nich albo we własnym zakresie
-alko własne
-napoje niby od nich, ale mają hurtownie i podobno spoko cenę (tak nam właścicielka mówiła, pojedziemy we wrześniu to się okaże:P)

Muszę jeszcze z tego co wymieniłyście zapytać o:
-cenę za zespół itd (chcę przeforsować żeby było trochę taniej bo i tak tego wszystkiego nie zjedzą, np. 50% ceny i połowę żarcia im:P)
-czy można bimberek wnieść
-czy ciasto musi być na paragon
-czy jest chłodnia na wódkę (z tego co kojarzę mówiła, że jest, ale ja mam sklerozę:P)
-czy kelnerzy będą roznosić, czy musi starosta sam (też mi się kojarzy, że mogą kelnerzy, ale nie pamiętam:P)
-czy mają swoje kieliszki do rozbicia
-co jak ktoś coś stłucze (patrz --> dzieci)
- o której młodzi i goście muszą się wymeldować
-czy będzie jakiś kierownik w trakcie wesela




Coś jeszcze powinnam dopisać do tej listy?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014


Edytowane przez Nati_kk
Czas edycji: 2013-01-29 o 08:56
Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:49   #2933
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

masz rację też bym nie chciała żeby połowy gości nie było i trudno bylo ich wszystkich zawałac np na jedzienie czy tort. róznie to z ludźmi bywa..
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:50   #2934
mala_czarna_21
Zakorzenienie
 
Avatar mala_czarna_21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 044
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Nati_kk patrz wyżej
__________________
Codziennie rano budzę się piękniejsza ale dzisiaj to już ku**a przesadziłam


2015 - 38
mala_czarna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:51   #2935
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Będę musiała dopytać o szczegóły
My za 195zł/os mamy:
-kuuuuuuuuupę żarcia na oba dni (bo to cena z poprawinami)
-owoce w cenie
-kawa i herbata bez ograniczeń
-kompozycja kwiatowa na stół młodych i delikatne na stół gości
-dzieci do lat 5 gratis
-szampana chyba też :P
-pokrowce w cenie jak chcemy (podobno znajomi o to pytali:P)

-tort i ciasto możemy wziąć od nich albo we własnym zakresie
-alko własne
-napoje niby od nich, ale mają hurtownie i podobno spoko cenę (tak nam właścicielka mówiła, pojedziemy we wrześniu to się okaże:P)

Muszę jeszcze z tego co wymieniłyście zapytać o:
-cenę za zespół itd (chcę przeforsować żeby było trochę taniej bo i tak tego wszystkiego nie zjedzą, np. 50% ceny i połowę żarcia im:P)
-czy można bimberek wnieść
-czy ciasto musi być na paragon
-czy jest chłodnia na wódkę (z tego co kojarzę mówiła, że jest, ale ja mam sklerozę:P)
-czy kelnerzy będą roznosić, czy musi starosta sam (też mi się kojarzy, że mogą kelnerzy, ale nie pamiętam:P)

Coś jeszcze powinnam dopisać do tej listy?
zapytaj o ten agregat ;d
aaaaaaaaa i jeszcze czy kieliszki do potłuczenia przez Młodych są w cenie czy trzeba samemu załatwić ;p
misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:52   #2936
mala_czarna_21
Zakorzenienie
 
Avatar mala_czarna_21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 044
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

oooo jaaaaa

wstajemniczyłam się
__________________
Codziennie rano budzę się piękniejsza ale dzisiaj to już ku**a przesadziłam


2015 - 38
mala_czarna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:57   #2937
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez mala_czarna_21 Pokaż wiadomość
Nati_kk patrz wyżej
Już sobie zaktualizowałam listę, coś jeszcze?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 08:58   #2938
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
przez moją chorobę przesunelismy podpisywanie umowy na sale na dziś, więc mam dziewczyny pytanie o co powinnam spytac przed podpisaniem umowy? Jakiej rady?
My też chyba dzisiaj

Cytat:
Napisane przez mala_czarna_21 Pokaż wiadomość
proszę bardzo:
o co zapytać w restauracji?
Super! przyda się na dziś, dzięki bardzo
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 09:29   #2939
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Hej, witam Was średnim humorem - wkurzono-zdołowanym :/

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
dzwoniły do mnie dziewczyny z pracy. Ta laska co se tak na L4 co chwilę chodzi powiedziała dziś, że chce się zwolnić, ale podobno czeka jak wróce z urlopu, że mi go nie przerywać, jaka dobra
Ja takie to bym brała i prała!!! Wrrr...

Cytat:
Napisane przez MeMickey Pokaż wiadomość
Witam. Podłączam się pod temat, bo już pora najwyższa. Będę pierwsza, bo ślub bierzemy 25.01.2014 r. Pozdrawiam!
Witaj .
Zima jest boska... A można wiedzieć z jakiego regionu jesteś? Bo jeśli południe to możesz mieć piękne widoki...

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
Ja jakiś mini kryzys miałam przez weekend. z rodzicami i teściami gadaliśmy i oczywiście wszyscy mi się w twarz śmieją, że ja już coś planuję...tzn sala, zespół, fotograf ok...ale że się przejmuję listą gości? Albo sukienką? Przecież to jeszcze 1,5 roku! Tak, ok...ale ja musze wszystko na odległość organizować, więc jest mi trudno i chciałabym już wiekszość, to co moge wiedzieć.

No...ale teraz głęboki oddech wzięłam i dalej coś chce ruszyć
Mnie tak znajomi wypytują... I też "masz tyle czasu". Tak mam, ale gdyby człowiek nie zaczął wcześniej to potem musiałby brać to, co zostało.
Także - dobrze robisz!!!

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
do mojej mamy panny młode przyjeżdzają do salonu, twierdza ze w domu sporo ludzi zero spokoju a tak mozna posiedziec jeszcze sie wyluzowac w towarzystwie innych klientek itp

a makijażystkę do domku... nie bedzie miala zbyt duzo pracy przy moim makijazu
Tez będę jechać do fryzjerki jak coś wszystkie sprzęty będą na miejscu A makijażystka - będzie moja bardzo dobra koleżanka, która ma kurs i maluje od kilku lat

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
a macie jakieś wybrane auta ?
mój TŻ chce takiego stareeeego mercedesa - białego.
U nas świadek ma znajomości i załatwi nam jakieś piękne autko

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj u znajomych którzy też biorą ślub w 2014, jeszcze nic nie mają załatwione, a wszystko przez hotel, który zamiast zabiegać o nich i wchodzić im w dupę, bo chcą wynająć cały obiekt, robi im problemy pod tytułem "aaa bo my jeszcze cennika na 2014 rok nie mamy i nie możemy stwierdzić co ile będzie kosztować" , przecież mogli powiedzieć, że o 10% może wzrosnąć, ale nie... co za manager... Ja na ich miejscu spieprzałabym stamtąd... Jeszcze jakieś dla mnie abstrakcyjne korkowe... co za czasy.

Trochę ich zestresowaliśmy naszymi przygotowaniami, więc dobrze, że stopujemy od teraz
Również na ich miejscu bym zrezygnowała z tego miejsca, kto wie czy później nie wywiną jakiegoś numeru... Bałabym się i wolałabym mieć inne miejsce, ale spokojną głowę.
Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
u nas wiem, że mozna wódke miec swoją ale wina od niego brac tzn kupić. Dekoracje są w cenie menu.. mamy za 210 zł tam sa owoce, tort.. ciasta we własnym zakresie ale nie wiem czy musze miec na nie paragon ;O ? ale zapytam dzis ;d

wiem ze wlasiciel sali jest caly czas podczas trwania wesela...

własnie o to kto roznosi wódke.. i czy jest miejsce gdzie mozna ją chłodzić..
klima jest to wiem..
a ten agregat.. to sie tak fochowo nazywa?
U nas w firmie mówi się także - generator

Edytowane przez Kishlaczkowa
Czas edycji: 2013-01-29 o 09:36
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 09:41   #2940
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

zazdroszczę Wam wszystkim tych wszystkich przygotowań ja to właściwie musze teraz znaleźć "tylko" restauracje/sale, która zorganizuje mi we wrześniu 2014 obiad i tort dla 70-80 osób a wiadomo, że z tym będzie ciężko bo po prostu nie będzie im się to opłacać

muszę popisać do jakiś restauracji, ale aż się boję odpowiedzi

i właściwie oprócz tej sali jeszcze tylko będę musiała zamowić dekorację kościoła, i jakiś transport gości z Kościoła na obiad i tyle.
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012

Edytowane przez pysia1987
Czas edycji: 2013-01-29 o 09:42
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.