Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM2014cz7 - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 08:59   #3091
little_zosh
Rozeznanie
 
Avatar little_zosh
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 765
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez mala_czarna_21 Pokaż wiadomość
oooo jaaaaa

wstajemniczyłam się
W co się wtajemniczyłaś? Czyżby należały Ci się gratulacje?

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
U mnie w umowie jest, że odstąpienie od terminu skutkuje karą 5000zł (ale tu chyba jest mowa o całkowitej rezygnacji).
O kurczę! U mnie nie ma żadnej kary... Nawet zaliczkę zwracają jeśli ktoś jeszcze się na ten termin znajdzie

misia ja biorę dla foto i dja 100%, ale jeśli miałabym 5-osobowy zespół, to pewnie nad połową bym się zastanawiała...
__________________

Razem od 05.03.2010
Narzeczeni od 02.05.2012
Ślub 24.05.2014
little_zosh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:59   #3092
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
Dzięki za gratulacje i nagle nasz ślub stał się taki realny już się nie mogę doczekać wesela!


Tą pierwszą
jakby ktoś jeszcze jej nie widział :P : http://astra.media.pl/





Ja bym za fotografa i kamerzystę zapłaciła chyba 50% bo i tak oni zostają do pierwszej w nocy tylko...chociaż nie wiem...
Ale zespół to 100%.

Nam wczoraj kierowniczka sali opowiadała jak się jakiejś parce rodzice, podczas ustalania menu, kłócili o to czy dać zespołowi W OGÓLE jeść, bo przecież oni są od grania


ja też bym chciała kępki. kiedyś kupiłam sobie i sama chciałam sobie doczepic na imprezę...przez pół godziny usiłowałam przykleić jedną kępkę równo i nie dałam rady, rzuciłam to w cholerę
No i fajnie Jedna rzecz z głowy przynajmniej

Ja się zastanawiam czy obsłudze nie zamówić 50% jak się będzie dało, ale to dlatego, że my mamy tyle jedzenia w tym menu, że wiem że na pewno nawet połowy z tego nie przejedzą, ale jeszcze zobaczymy

Cytat:
Napisane przez dodaja Pokaż wiadomość


Powiem więcej, jak zrobisz później niż godzina 13 to hańba! Ja nie wiem czy u nas tacy mocni zawodnicy są czy jak W każdym razie wesela nie trwają krócej niż do 4 rano



Dokładnie
Rzuca się u Was grosikami na szczęście?

U nas może nie hańba, ale jednak wolą wcześniej Z tym, że u nas na weselu to tak max do 3 trwają, nie wiem z czego to wynika:P

A grosikami się rzuca albo ryżem

Ej....a co to jest to korkowe?:P bo ja nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy:P
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:15   #3093
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

aaaaa jeszcze mi się przypomniało, u nas na śląsku robi się wesela wcześniej ;p
aż się zdziwiłam ze ślub na 17 ;p ja chciałabym na 14.00
bo na sale od kościoła mam około 50 km ;O


u nas się rzuca grosikami lub ryżem ;d
__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:18   #3094
cikulada
Zadomowienie
 
Avatar cikulada
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 638
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
aaaaa jeszcze mi się przypomniało, u nas na śląsku robi się wesela wcześniej ;p
aż się zdziwiłam ze ślub na 17 ;p ja chciałabym na 14.00
bo na sale od kościoła mam około 50 km ;O


u nas się rzuca grosikami lub ryżem ;d
My też chcemy ślub o 14 I mam nadzieję, że nikt nam tej godziny nie weźmie
__________________

cikulada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:19   #3095
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Witam się w gorszym humorze niż wczoraj

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
To i ja się pożalę. Wchodzę do pracy i co się dowiaduje. Jest szkolenie odnośnie projektów unijnych dla n-li. Będę brała w nim udział i patrzę a tu 5 zjazdów w piątki po południu i soboty do chyba 17. Nie wspomnę o tym, że niektóre soboty mi się pokrywają z zajęciami na podyplomówce, a te które miałam mieć wolne, będę mieć zajęte szkoleniami... Od 1 lutego do 16 marca żadnych weekendów wolnych, ani piątków...
Miałam tak listopad-grudzień, więc współczuję... Mnie dopadła wtedy choroba i siłą organizm przykuł mnie do łóżka, aby u Ciebie tak nie było.

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Kishlaczkowa nie zaciekawie masz. U mnie chłopaki też mają problem z łazienką... po prostu nie widzą brudu w niektórch miejscach ale ogółem nie ma spiny i jakoś się nie czepiam bo nie chcę psuć atmosfery. Z innymi rzeczami to się pilnują lepiej ode mnie

Kiedyś mieszkałam z 3 dziewczynami i wtedy miałyśmy problem bo każda miała inną definicję czystości. Jedna była podobna do Twojej współlokatorki, a druga miała manię odkażania wszystkiego chlorem W pewnym momencie pojawiła się spina i przy grafiku zrobiłyśmy rozpiskę co oznacza umycie np. kuchni (umyć podłogę, blaty, kuchenkę itp. - przy niektórych była * co miało znaczyć by użyć chloru) to samo z każdym wspólnym pomieszczeniem. Może zastanówcie się nad tym? Wiem, że dziwne, ale u nas jako tako podziałało.
Mamy grafik i panowie robią jak należy. A tu... Załamka. Wczoraj rozmawiałam z nią na inny temat i ok, ale i o tym z nią pogadam, tylko wolę w 4 oczy, bez jej narzeczonego i panów. Tak będzie lepiej, bo jestem osobą spokojną, a panowie mogliby wybuchnąć.

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Ej....a co to jest to korkowe?:P bo ja nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy:P
Opłata brana od sali za każdą otwartą butelkę, jeśli wnosisz swój alkohol.
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:20   #3096
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
No i fajnie Jedna rzecz z głowy przynajmniej

Ja się zastanawiam czy obsłudze nie zamówić 50% jak się będzie dało, ale to dlatego, że my mamy tyle jedzenia w tym menu, że wiem że na pewno nawet połowy z tego nie przejedzą, ale jeszcze zobaczymy



U nas może nie hańba, ale jednak wolą wcześniej Z tym, że u nas na weselu to tak max do 3 trwają, nie wiem z czego to wynika:P

A grosikami się rzuca albo ryżem

Ej....a co to jest to korkowe?:P bo ja nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy:P
Restauracje pobierają opłatę za wniesienie własnego alkoholu. Zwykle od osoby lub od wniesionej butelki.
Ale wszystko zależy od sali. W niektórych korkowe jest 20zł, w innych 4, a w tej która mi się podoba korkowego nie pobierają wcale
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:21   #3097
cikulada
Zadomowienie
 
Avatar cikulada
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 638
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Kurcze a u nas na sali nawet nie wiem czy pobierają korkowe... Jak podpisywaliśmy umowę to nie przyszło mi do głowy żeby o to zapytać i nie mam pojęcia
__________________

cikulada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 09:24   #3098
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez cikulada Pokaż wiadomość
Kurcze a u nas na sali nawet nie wiem czy pobierają korkowe... Jak podpisywaliśmy umowę to nie przyszło mi do głowy żeby o to zapytać i nie mam pojęcia


my pytaliśmy to nie ma korkowego, mówił ze wino jak chcemy to od niego bo ma swoje butelki i on sprzedaje, ale jak pwiedzieliśmy ile gosci mniej wiecej i że to droższe menu bierzemy to powiedział, że wino możemy swoje poprzynosić i piwo tak samo. Tyle, że piwa nie będziemy raczej mieli wogóle.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez cikulada Pokaż wiadomość
My też chcemy ślub o 14 I mam nadzieję, że nikt nam tej godziny nie weźmie

a też jesteś ze śląska ?
__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:31   #3099
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Ja chcę godzinę 16:00.
Im wcześniej by był ślub, tym wcześniej bym musiała wstać aby się wyszykować, bo ja się lubię długo gramolić
jeszcze bym się nie wyrobiła na czas a to nie jest autobus, że jak nie ten, to będzie zaraz następny
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:41   #3100
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie Ja się nigdy z niczym takim nie spotkałam (ani też nie słyszałam, żeby ktoś u nas miał taką opłatę ponosić) dlatego od dłuższego czasu się zastanawiałam o co chodzi:P
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:44   #3101
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość

U nas może nie hańba, ale jednak wolą wcześniej Z tym, że u nas na weselu to tak max do 3 trwają, nie wiem z czego to wynika:P

A grosikami się rzuca albo ryżem

Z tą hańbą, to oczywiście napisałam tak z przymrużeniem oka Ja mamie mówię, że chciałabym tak na 13.30 albo 14 ślub, to mówi co tam późno Ludzie będą głodni

Ja dla całej obsługi i zespołu i foto/video płacę całość. U mnie foto/video zostaje do końca wesela, chyba, ze nie będzie nic ciekawego to zmyją się wcześniej
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 09:46   #3102
cikulada
Zadomowienie
 
Avatar cikulada
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 638
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
a też jesteś ze śląska ?
Nie, jestem z małopolski
__________________

cikulada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:47   #3103
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

W naszym regionie (Kujawy) śluby odbywają się w zależności od pory roku w godzinach 17-19. Ja bym chciała o 18, ale na salę mamy jakieś 35 km i nie wiem czy nie przenieść na 17 :/
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:50   #3104
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Hej dziewczyny

Podczytuję Was, próbuję nadrobić, ale nie ma szans :P Teraz mam mniej wolnego czasu, bo pracuję codziennie od poniedziałku do piątku / soboty, a kiedy mam wolne to na głowie tysiąc innych spraw Ze spraw ślubnych poszło do przodu o tyle, że zdecydowaliśmy się na zespół. Co prawda umowy nie mamy jeszcze podpisanej, ale bierzemy ich na 100% , a oni będą nam trzymać termin (z racji tego, że znajomy tam gra ). Sprawa kościoła jeszcze nie została poruszona.. ja chciałam brać u mnie w Katedrze, ale Tż'towi katedra się nie podoba, bo jest surowa.. no i twierdzi, ze brzydko wychodzi na zdjęciach bo przeglądaliśmy trochę. Najwyżej weźmiemy w jego parafialnym
Ze zdrowiem też lepiej byłam wczoraj u endokrynolog, blizna się goi (poleciła by na wiosnę wybrać się do dermatologa na laser), hormony jeszcze nie ustabilizowane, ale wszystko est na dobrej drodze.. ale ten czas leci 584 dni
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:50   #3105
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez dodaja Pokaż wiadomość

Dla mnie nawet 3 kawałki mięsa na osobę są abstrakcją! Przecież ludzie na weselach nie jedzą samego mięsa! Ja bym brała tańszą
Hmm jeszcze zastanawiałam się nad opcją tańszą, ale dodatkowo wziąć do niej po deserze dla każdego i gorącym barszczyku po północy np Sądzę że wyszło by mniej niż te 190zł, a przecież jest info że każde menu można modyfikować wg uznań Pary Młodej
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:55   #3106
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez kroooliczek89 Pokaż wiadomość
Hmm jeszcze zastanawiałam się nad opcją tańszą, ale dodatkowo wziąć do niej po deserze dla każdego i gorącym barszczyku po północy np Sądzę że wyszło by mniej niż te 190zł, a przecież jest info że każde menu można modyfikować wg uznań Pary Młodej
O i to jest najlepszy pomysł
Jak ktoś zje 2 kawałki mięsa, do tego dodatki typu kluski czy ziemniaki, surówki, to będzie pękał. A przecież jest tort, są przystawki, sałatki, zimna płyta i desery. Potem jeszcze ewentualna kolacja. Wszystkiego nie da się przejeść
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 09:55   #3107
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
dla mnie też.. jakoś życzenia pod kościołem mają swój uroczysty klimat.[COLOR="Silver"]
W sumie to do tej pory nie przykładałam do tego wagi Na za mało wesel chodzę


Cytat:
Napisane przez kroooliczek89 Pokaż wiadomość
A ja coś spać nie mogę

Boże jak mi włosy wypadają :/ co chwilę obieram z nich kołdrę
nic nie mów, ja moje włosy znajduję wszędzie

Cytat:
Napisane przez wioliix Pokaż wiadomość

Wziełabym wcześniejsza godzinę
ale podobno 15 jest jakaś pechowa bo o niej Pan Jezus umarł na krzyżu.
Oj te wszystkie zabobony Nie to bym zupełnie się nimi nie przejmowała, ale niektóre są śmieszne Z tą godziną też słyszałam, ale w jakimś innym kontekście...
http://tenwielkidzien.pl/przesady_i_zabobony_slubne

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
miało być 200 zł os osoby ale zaproponował nam fontannę czekoladową i dlatego tego plus 8 zł, będę miała okazja zobaczyć i spróbować tej fontanny jeszcze na jeden zabawie przed weselem i wtedy podejmę decyzję ;p ale mój TŻ się napalił na tą opcje i chyba nie odpuści ;p
Z tą fontanną to mam mieszane uczucia... niby fajne, bo można te wszystkie żelki i owoce maczać (tż spędził tam pół wesela ), a z drugiej istnieje ryzyko związane z dziećmi. Również ceny za fontanny są wg mnie wzięte z kosmosu

Nie zapewnienie posiłku obsłudze może skończyć się tym, że zamówią pizzę. Tak stało się na weselu opisywanym w wątku poświęconym temu tematowi. Jednak nie jestem pewna czy powinni dostać full wypas, ponieważ na jednym weselu, na którym byłam, to więcej jedli niż grali.
Dobrym pomysłem jest zawarcie tego w umowie.

Cytat:
Napisane przez dodaja Pokaż wiadomość
Kurcze kto to wszystko zje ?[/FONT]
ja bym zjadła


Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
Nam wczoraj kierowniczka sali opowiadała jak się jakiejś parce rodzice, podczas ustalania menu, kłócili o to czy dać zespołowi W OGÓLE jeść, bo przecież oni są od grania
nieźle

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
my pytaliśmy to nie ma korkowego, mówił ze wino jak chcemy to od niego bo ma swoje butelki i on sprzedaje, ale jak pwiedzieliśmy ile gosci mniej wiecej i że to droższe menu bierzemy to powiedział, że wino możemy swoje poprzynosić i piwo tak samo. Tyle, że piwa nie będziemy raczej mieli wogóle.
oj u nas nie ma opcji by nie było piwa. Chyba będziemy jakiś baniak zamawiać a na poprawiny drugi
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:20   #3108
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez dodaja Pokaż wiadomość
O i to jest najlepszy pomysł
Jak ktoś zje 2 kawałki mięsa, do tego dodatki typu kluski czy ziemniaki, surówki, to będzie pękał. A przecież jest tort, są przystawki, sałatki, zimna płyta i desery. Potem jeszcze ewentualna kolacja. Wszystkiego nie da się przejeść
U nas są 4 porcje mięsa na osobę. Lepiej żeby zostało niż miało zabraknąć
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:21   #3109
starry_eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar starry_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 2 052
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Oj te wszystkie zabobony Nie to bym zupełnie się nimi nie przejmowała, ale niektóre są śmieszne Z tą godziną też słyszałam, ale w jakimś innym kontekście...
http://tenwielkidzien.pl/przesady_i_zabobony_slubne
Nie wiem kto takie rzeczy wymyśla, ale niektóre są genialne

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Z tą fontanną to mam mieszane uczucia... niby fajne, bo można te wszystkie żelki i owoce maczać (tż spędził tam pół wesela ), a z drugiej istnieje ryzyko związane z dziećmi. Również ceny za fontanny są wg mnie wzięte z kosmosu
Jak byłam na pewnym weselu to państwo młodzi dostali na prezent taką fontannę i użyli jej w poprawiny i goście zdecydowanie woleli stać przy niej i korzystać niż się bawić a PM chyba z 2 godziny próbowała ich wyciągnąć na parkiet i widać było, że jest jej przykro..
__________________
15-08-15
13-06-17


starry_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 10:31   #3110
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

W ramach przerwy w nauce zrobiłam sobie pudełeczko na podziękowania z motylkiem na górze fajnie nawet wyszło, wrzucę Wam później zdjęcie jak chcecie
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:32   #3111
dodaja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 018
GG do dodaja
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
U nas są 4 porcje mięsa na osobę. Lepiej żeby zostało niż miało zabraknąć

Pewnie, że lepiej tak. Ale z drugiej strony ja wychodzę z takiego założenia, że może się zepsuć. Po weselu siostry tż tyle jedzenia poszło do kosza, że masakra !


Ja uważam, że 3 porcje na osobę NA OBIAD są maksymalną ilością jaką ja bym zamówiła. Potem wiadomo jest jedna kolacja, druga, trzecia, wiejski stół, jakieś udźce pieczone, pierogi i inne cuda. Nie wspominając o słodkościach, zimnej płycie, sałatkach tc. Oczywiście to tylko moje zdanie
dodaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:37   #3112
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
U nas są 4 porcje mięsa na osobę. Lepiej żeby zostało niż miało zabraknąć
U nas wychodzi 1,5 porcji mięsa na osobę;/ Ja jednak chce to zwiększyć do 2 porcji. Wolę mieć więcej niż jakby później ktoś miał marudzić że jest za mało. Jednak to jest obiad, wszyscy jeszcze trzeźwi, a pierwsze wrażenie jest ważne


Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
nic nie mów, ja moje włosy znajduję wszędzie
Ja swoje dalej też co prawda już coraz mniej wychodzą, ale to dlatego, że już mi mało na głowie zostało
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:41   #3113
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

A myślałyście już o panieńskim/kawalerskim?
Ostatnio z N. rozmawialiśmy żeby zrobić wspólną imprezę Znajomych mamy wspólnych... Miejsce mamy takie jedno, gdzie zawsze jeździmy z tymi właśnie znajomymi na majówki, wielki teren przy lesie, odgrodzone ognisko, drewniane altanki... (właściciel udostępnia nam ten teren za flaszkę ) No i uważamy że to fajny pomysł żeby tam to zrobić Na noc namioty Tylko ToiToi-a by trzeba wynająć
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:43   #3114
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez starry_eyes Pokaż wiadomość
Jak byłam na pewnym weselu to państwo młodzi dostali na prezent taką fontannę i użyli jej w poprawiny i goście zdecydowanie woleli stać przy niej i korzystać niż się bawić a PM chyba z 2 godziny próbowała ich wyciągnąć na parkiet i widać było, że jest jej przykro..
to dziwne zachowanie Może pierwszy raz widzieli taką fontannę? W sumie to u nas na poprawinach nikt się nie bawi, tylko siedzą i leczą kaca

Cytat:
Napisane przez dodaja Pokaż wiadomość

Pewnie, że lepiej tak. Ale z drugiej strony ja wychodzę z takiego założenia, że może się zepsuć. Po weselu siostry tż tyle jedzenia poszło do kosza, że masakra !


Ja uważam, że 3 porcje na osobę NA OBIAD są maksymalną ilością jaką ja bym zamówiła. Potem wiadomo jest jedna kolacja, druga, trzecia, wiejski stół, jakieś udźce pieczone, pierogi i inne cuda. Nie wspominając o słodkościach, zimnej płycie, sałatkach tc. Oczywiście to tylko moje zdanie
Byłam na weselu gdzie był obiad, trzy ciepłe kolacje + deser +barszcz i paszteciki po północy. Chyba do każdej kolacji była porcja mięsa, ale dobrze nie pamiętam. Siedziałam i jadłam Też inaczej to się rozkłada jak jedzenie ma zostać jeszcze na poprawiny.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
Ja swoje dalej też co prawda już coraz mniej wychodzą, ale to dlatego, że już mi mało na głowie zostało
nic nie pomaga?

Edytowane przez Kate Noir
Czas edycji: 2013-01-30 o 10:44
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:44   #3115
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
U nas wychodzi 1,5 porcji mięsa na osobę;/ Ja jednak chce to zwiększyć do 2 porcji. Wolę mieć więcej niż jakby później ktoś miał marudzić że jest za mało. Jednak to jest obiad, wszyscy jeszcze trzeźwi, a pierwsze wrażenie jest ważne



Ja swoje dalej też co prawda już coraz mniej wychodzą, ale to dlatego, że już mi mało na głowie zostało
Ja uważam że przy obiedzie te 2 porcje powinny wystarczyć, najpierw jest przecież zupka, później obiadek i w sumie niedługo po nim są podawane deser i ciasta, więc nie przesadzajmy
Wolałabym żeby było więcej porcji zimnych zakąsek, które sobie mogą leżeć na stołach później i każdy kiedy będzie miał ochotę, będzie mógł sobie nałożyć
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:44   #3116
adziia13
Rozeznanie
 
Avatar adziia13
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 587
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cześć dziewuchy. Ostatnie kilka dni miałam mega zalatane, nawet nie miałam kiedy kompa włączyć, a co dopiero wejść tu do Was.
Widziałam, że rozmawiałyście o menu. Wczoraj byłam z TŻem w lokalu ustalić menu, teraz czekam na umowę do podpisania .
Dziś dzwoniłam do kancelarii parafialnej, dowiedzieć się co i jak. Już na początku lutego możemy przyjść zaklepać termin i godzinę , a licencję (jeśli bierze się ślub w innej parafii - nie młodego i nie młodej) potrzeba tylko z jednej parafii. Od razu mam lepszy humor mimo pogody

Moje menu:
200 zł/os w tym napoje, owoce, ciasto, tort, surówki
Przystawka:

ptyś z pieczarkami, natką pietruszki, żółtym serem i śmietaną
Zupa:
rosół z kluską półfrancuską
Danie główne:
roladki drobiowe ze szparagą owijane boczkiem i sosem gorgonzola,
schabowy z kością na kapuście zasmażanej,
karkówka w sosie borowikowym,
polędwiczki wieprzowe owijane boczkiem w sosie kurkowym,
łosoś na ratatouille,
Dodatki:
ziemniaki gotowane z masłem i koperkiem,
frytki (smakują jak frytki z Mc )
Deser:
Panna Cotta z musem malinowym
Zakąski zimne:
mięsa pieczyste,
mix rolad,
paluszki drobiowe w sezamie z dipem,
tartaletki z pomidorem, serem camembert i świeżą bazylią,
sakiewki z cukinii z serem kozim,
pierożki z ciasta francuskiego ze szpinakiem i sosem tzatziki,
tortilla w 3 smakach (jeden smak z łososiem, reszty nie pamiętam )
Zakąski ciepłe:
Strogonoff,
Barszcz z paszteckiem
Ciasto & tort:
Tiramisu,
Sernik tradycyjny,
Kostka elizejska,
Tort cytrynowo-ciasteczkowy


Co myślicie?
__________________
Razem od 08.03.08
Zaręczeni od 29.08.12
Ślub 17.05.14
adziia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:49   #3117
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

kurde chyba macie racje z tą fontanna ...
a cena nie taka zła bo dopłata 8 zł od osoby
ale fakt faktem.. dzieci. nie wiem musimy to z TŻ przemyśleć

moja świadkowa juz mysli co na wieczór panieński ;d
jak sobie to wyobrażacie, macie jakieś wymarzone miejsca itp ?

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez adziia13 Pokaż wiadomość
Cześć dziewuchy. Ostatnie kilka dni miałam mega zalatane, nawet nie miałam kiedy kompa włączyć, a co dopiero wejść tu do Was.
Widziałam, że rozmawiałyście o menu. Wczoraj byłam z TŻem w lokalu ustalić menu, teraz czekam na umowę do podpisania .
Dziś dzwoniłam do kancelarii parafialnej, dowiedzieć się co i jak. Już na początku lutego możemy przyjść zaklepać termin i godzinę , a licencję (jeśli bierze się ślub w innej parafii - nie młodego i nie młodej) potrzeba tylko z jednej parafii. Od razu mam lepszy humor mimo pogody

Moje menu:
200 zł/os w tym napoje, owoce, ciasto, tort, surówki
Przystawka:

ptyś z pieczarkami, natką pietruszki, żółtym serem i śmietaną
Zupa:
rosół z kluską półfrancuską
Danie główne:
roladki drobiowe ze szparagą owijane boczkiem i sosem gorgonzola,
schabowy z kością na kapuście zasmażanej,
karkówka w sosie borowikowym,
polędwiczki wieprzowe owijane boczkiem w sosie kurkowym,
łosoś na ratatouille,
Dodatki:
ziemniaki gotowane z masłem i koperkiem,
frytki (smakują jak frytki z Mc )
Deser:
Panna Cotta z musem malinowym
Zakąski zimne:
mięsa pieczyste,
mix rolad,
paluszki drobiowe w sezamie z dipem,
tartaletki z pomidorem, serem camembert i świeżą bazylią,
sakiewki z cukinii z serem kozim,
pierożki z ciasta francuskiego ze szpinakiem i sosem tzatziki,
tortilla w 3 smakach (jeden smak z łososiem, reszty nie pamiętam )
Zakąski ciepłe:
Strogonoff,
Barszcz z paszteckiem
Ciasto & tort:
Tiramisu,
Sernik tradycyjny,
Kostka elizejska,
Tort cytrynowo-ciasteczkowy


Co myślicie?
całkiem całkiem moim zdaniem
te ciepłe zakąski masz podawane w formie dwóch kolacji?
__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:51   #3118
Soul89
Zadomowienie
 
Avatar Soul89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 478
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Jak Wam się nudzi, to możecie się pobawić Waszymi fotkami i zobaczyć jak Wasze dzieci będą wyglądać od wczoraj się tym bawie, i w sumie podobieństwo widzę :P jest trochę rzeczy do wyzaznaczania na twarzy, i pewnie przez to jakieś podobieństwo jest Tż jak wczoraj ujrzał "potencjalną córkę" to stwierdził, że od razu bierzemy się do roboty

http://www.morphthing.com/baby
__________________


"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostanie.
Aparatka od 15.04.2013
Soul89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 10:52   #3119
adziia13
Rozeznanie
 
Avatar adziia13
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 587
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
kurde chyba macie racje z tą fontanna ...
a cena nie taka zła bo dopłata 8 zł od osoby
ale fakt faktem.. dzieci. nie wiem musimy to z TŻ przemyśleć

moja świadkowa juz mysli co na wieczór panieński ;d
jak sobie to wyobrażacie, macie jakieś wymarzone miejsca itp ?

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------



całkiem całkiem moim zdaniem
te ciepłe zakąski masz podawane w formie dwóch kolacji?
Tak, dwie kolacje
__________________
Razem od 08.03.08
Zaręczeni od 29.08.12
Ślub 17.05.14
adziia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 11:08   #3120
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Łognisty jeździec,kinder bueno szklanka,chodź mężu miły,jam Twoja wybranka!PM20

Soul zaraz zobaczę


Chciałabym móc powiedzieć coś mądrego na temat menu ale na ta chwilę nie myślę o tym. Chciałabym by było zbliżone do tego:

Cytat:
Propozycja menu weselnego - 170zł/osobę*
Powitanie:
Chleb powitalny
Lampka szampana
Zupa (do wyboru jedna):
Rosół z makaronem
Krem z pieczarek z groszkiem ptysiowym
Danie główne (do wyboru jedno mięso):
Schab pieczony faszerowany w sosie własnym
Jadło łasucha (roladka drobiowo-wieprzowa)
Polędwiczka wieprzowa faszerowana szynką i serem w sosie pieczarkowym
Filet w sosie porowym
Pieczeń rzymska
Rolada ze schabu ze szpinakiem
Pierś z kurczaka z sosem pieczarkowym
Dodatki do dań gorących (do wyboru):
Ziemniaki gotowane, ziemniaki pieczone, ryż po polsku, frytki, talarki
Zestaw surówek (3)
Deser:
Rolada lodowa z bitą śmietaną w akompaniamencie sosu czekoladowego
Zimna płyta (do wyboru):
Śledź w trzech smakach (olej, śmietana, węgierski) 70g/osobę
Półmisek rolad w galarecie 100g/osobę
Półmisek wędlin i mięs pieczonych 100g/osobę
Szparagi w szynce
Galantyna z drobiu-filet drobiowy z przyprawami, zalany auszpikiem
Ruloniki z szynki z sosem tatarskim lub chrzanowym w galarecie
Jajka w sosie rzodkiewkowo-pomidorowym
Jajka w sosie tatarskim
Jajka zawijane w szynkę
Schab w galarecie
Galaretki z drobiu 70g/osobę
Pikle, marynaty, warzywa sezonowe
Sałatki (do wyboru trzy sałatki) 200g/osobę:
Hrabska
Jarzynowa
Grecka
Cymes
Królewska
Pieczarkowa
Z makaronem
I kolacja gorąca (do wyboru jedno danie):
Goloneczki drobiowe z opiekanymi ziemniakami i surówką wielowarzywną
Karkówka szpikowana czosnkiem, sos myśliwski, ziemniaki opiekane, sałatka z buraczków z chrzanem
Udziec wieprzowy w sosie własnym z zasmażaną kapustą, ziemniaki opiekane lub talarki
Zrazy staropolskie z ogórkiem i boczkiem z sosem myśliwskim, ziemniaki opiekane, surówka
Udko pieczone, ziemniaki opiekane, surówka
Schab pieczony ze śliwką, ziemniaki opiekane, surówka
II kolacja gorąca (do wyboru jedno danie):
Bogracz
Forszmak
Boeuf Strogonow
Gulasz wieprzowy z papryką
III kolacja gorąca (do wyboru jedna pozycja):
Barszcz czerwony (kapuśniaczki, paszteciki lub paluszki francuskie)
Flaczki
Żurek wiejski
Napoje:
Gorące- kawa lub herbata (bez ograniczeń)
Zimne - gazowane i niegazowane (bez ograniczeń)
Owoce 150 g/osobę.

Edytowane przez Kate Noir
Czas edycji: 2013-01-30 o 11:10
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.