Małżeństwo rodzicami chrzestnymi?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 08:49   #1
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638

Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??


No właśnie. Spotkałyscie sie z taka sytuacją, ze para, ściślej małżeństwo jest rodzicami chrzestnymi jednego dziecka??

Siostra męża chce żebym została chrzestną jej córki a mój mąż czyli jej brat ojcem chrzestnym.
Dla mnie jest to dziwna sytuacja. Nigdy sie nie spotkałam z czyms takim..


Jeden prezent od nas? Dwa prezenty od kazdego osobno??? Nie stac mnie zeby wydac 1000zl na jedna impreze. A co pozniej? Z urodzinami, komunia...No bez sensu...
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:16   #2
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
No właśnie. Spotkałyscie sie z taka sytuacją, ze para, ściślej małżeństwo jest rodzicami chrzestnymi jednego dziecka??

Siostra męża chce żebym została chrzestną jej córki a mój mąż czyli jej brat ojcem chrzestnym.
Dla mnie jest to dziwna sytuacja. Nigdy sie nie spotkałam z czyms takim..


Jeden prezent od nas? Dwa prezenty od kazdego osobno??? Nie stac mnie zeby wydac 1000zl na jedna impreze. A co pozniej? Z urodzinami, komunia...No bez sensu...

dla mnie to nie jest dziwne . sama mam chrzestnych którzy byli małżeństwem . Prezenty zawsze dawali wspólnie .
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 10:08   #3
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Dla mnie to nic dziwnego
Chrzestni mojego syna sa malzenstwem.
Prezent dostal jeden- zloty lancuszek z wygrawerowana zawieszka.
Ja nigdy nie spodziewalam sie zadnych wielkich prezentow, zreszta tu gdzie mieszkamy nie ma zwyczaju dawac drogich prezentow

Jesli sie martwisz o prezenty i pieniadze to porozmawiaj z rodzicami.
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 12:25   #4
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Jeśli do bycia rodzicami chrzestnymi podchodzi się tylko w kategoriach kasa i prezenty, to rzeczywiście jest to głupia sytuacja.
Jeśli jednak podchodzi się do tematu wg pierwotnej funkcji takiego rodzicielstwa (zarazem właściwej, bo chodzi przecież o pomoc rodzicom w wychowaniu w wierze katolickiej), nie ma w tym nic dziwnego ani nietaktownego.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 14:32   #5
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Mój brat ma za chrzestnych małżeństwo, nie widzę w tym nic dziwnego.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 17:01   #6
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Dla mnie to też nic dziwnego. Kuzyna córka ma za chrzestnych małżeństwo.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 17:21   #7
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Dla mnie jest to dziwne bo osobiscie nigdy sie nie spotkalam z taka sytuacja. Nikt ze znajomych tez nie. W rodzinie blizszej, dalszej nie było takiej sytuacji. I zdziwiona jestem tez, ze jest to tak powszechne a ja pierwsze słysze.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 18:37   #8
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Moi chrzestni to małżeństwo, na rodziców chrzestnych córci też wybrałam małżeństwo. Bardzo mi to odpowiada. Ale ja osobiście nie kierowałam się kryteriami dawania prezentów tylko rzeczywistą funkcją rodziców chrzestnych. Dla mnie jest to wygodna sytuacja.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 18:41   #9
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Nigdy się z tym nie spotkałam (w moich stronach zasadą jest, że jedno z chrzestnych jest z rodziny matki a drugie z rodziny ojca), ale moim zdaniem to ma sens tzn jeśli np. coś stanie się rodzicom dziecka jest większa szansa, że chrzestni - para wezmą je do siebie. Jeśli chodzi o prezent moim zdaniem to moim zdaniem taka para powinna dać jeden taki na jaki ich stać i tyle
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:06   #10
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Moi chrzestni też są małżeństwem
Co prawda prezenty wspólne, ale poza tym to myślę, że to dobre rozwiązanie, jeśli chodzi też o opiekę w razie czego.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 09:22   #11
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Mojego rodzenstwa chrzestni to malzenstwa. Tylko moi nie sa malzenstwem.

Chrzestni nie sa od kupowania drogich prezentow wiec po prostu kupicie to, na co bedzie was stac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 12:41   #12
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Ja ogólnie nie rozumiem problemu,
wiem, że niektórzy ludzie uważają, że chrzestni są od kupowania drogich prezentów,
widzę, że ty jesteś takiego "wyznania", skoro rzucasz kwotą 1tys. zł.

Ale to co w takim razie gdyby wam zaproponowano bycie rodzicami chrzestnymi nie jednego dziecka, a dwóch ale z jednego rocznika to też by cię to dziwiło?
Przecież to też jest podwójny wydatek czasami w tych samych miesiącach.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2012-03-19 o 14:30
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 12:56   #13
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

o kurka tysiąc
Moimi chrzestnymi są siostra mojej mamy i jej mąż - bardzo przydatne bo właśnie taką rolę mają pełnić opiekunów i na wszelki wypadek ... u mnie niestety stało się tak, że właśnie chrzestni mnie przygarnęli ... i jasna sytuacja była dzięki temu że są małżeństwem ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:44   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

1tys na prezent Wiem, że dla niektórych chrzestni=drogie prezenty, ale bez przesady. To mają być upominki, a nie fundowanie wczasów na Karaibach. Porozmawiaj z rodzicami i powiedz, że drogich prezentów od was nie będzie i tyle.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:48   #15
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Moja siostra ze szwagrem są chrzestnymi mojego starszego syna; tyle że nigdy na sprawę nie patrzyłam przez pryzmat kasy, że 1 tyś. to "trzeba" dać od pary.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:17   #16
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Ja też nie rozumiem zdziwienia.A dlaczego tak nie powinno być?

Rodzicami chrzestnymi mojej pierwszej córki są moi rodzice
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:40   #17
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Ja też nie rozumiem zdziwienia.A dlaczego tak nie powinno być?

Rodzicami chrzestnymi mojej pierwszej córki są moi rodzice
To akurat ja uwazam za dziwne,ze dziadkowie sa rodzicami chrzestnymi,bo oni juz i tak pelnia powazna funkcje,a rodzice chrzesni powinni byc w miare mlodzi,zeby zastapic rodzicow gdyby ich zabraklo.

U mnie rodzicami chrzestnymi bedzie malzenstwo i tez nie uwazam w tym nic dziwnego.A prezenty kazdy daje takie na jakie go stac.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:07   #18
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja ogólnie nie rozumiem problemu,
wiem, że niektórzy ludzie uważają, że chrzestni są od kupowania drogich prezentów,
widzę, że ty jesteś takiego "wyznania", skoro rzucasz kwotą 1tys. zł.

Ale to co w takim razie gdyby wam zaproponowano bycie rodzicami chrzestnymi nie jednego dziecka, a dwóch ale z jednego rocznika to też by cię to dziwiło?
Przecież to też jest podwójny wydatek czasami w tych samych miesiącach.
NIe nie zdziwiłoby mnie to bo jest to co innego. Zdziwiło mnie to bo NIGDy nie spotkałam sie z taka sytuacja i nie wiedziałam ze jest to powszechne zjawisko.

A co do tego co napisałas o moim "wyznaniu" to chyba lekko przesadziłas. NIe sądze ze powinnas to pisac. Ja osoboscie czuje sie mocno urazona.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
1tys na prezent Wiem, że dla niektórych chrzestni=drogie prezenty, ale bez przesady. To mają być upominki, a nie fundowanie wczasów na Karaibach. Porozmawiaj z rodzicami i powiedz, że drogich prezentów od was nie będzie i tyle.
Tak 1000 zl na prezent. 500zł od jednego i 500 od drugiego. TO BYŁ PRZYKŁAD.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Moja siostra ze szwagrem są chrzestnymi mojego starszego syna; tyle że nigdy na sprawę nie patrzyłam przez pryzmat kasy, że 1 tyś. to "trzeba" dać od pary.
Nie trzeba dac. Poprostu bycie rodzicami chrzestnymi wiąze sie z wydatkami na ktore mnie NIE STAC w tej chwili moze??


Czepiłyscie sie tego TYSIĄCA. Całkiem niepotrzebnie. W tym wszytskim chodziło mi o to czy małżenstwo moze zostac rodzicamo chrzestnymi. I juz wiem ze to nie jest DZIWNE tylko całkime normalne. Wiem tez ze za 1000 moge poleciec na Karaiby i wiem tez ze wyznaje kult pieniadza.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 09:26   #19
martorka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
GG do martorka
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Ale nawet ten przyklad z 1000 to nie jest az tak wielka przesada, bo to co sie teraz dzieje na komuniach sw, to jest masakara! dzieci dostaja komputery, jakies gry wypasione i mase innych meeega drogich rzeczy. wiadomo ze rodzice chrzestni nie sa od prezentow, ale jakos tak jest ze jak przychodzi co do czego, typu komunia to roddzice i dzieci licza zeby ten prezent byl taki jak inni dostaja . czasem nikogo nie interesuje czy kogos stac czy nie. Wezcie pod uwage, ze sa rozni ludzie...
a jeszcze ktos pomysli ze sa malzenstwem to hohho! powinni dac podwojny prezent, naprawde zalezy od czlowieka wszystko...

Edytowane przez martorka
Czas edycji: 2012-03-20 o 09:29
martorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 10:11   #20
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
To akurat ja uwazam za dziwne,ze dziadkowie sa rodzicami chrzestnymi,bo oni juz i tak pelnia powazna funkcje,a rodzice chrzesni powinni byc w miare mlodzi,zeby zastapic rodzicow gdyby ich zabraklo.
.
Rodzicami chrzestnymi powinny być osoby, które są bliscy dziecku i którzy naprawdę je kochają.Wiadomo,że to tylko tak się mówi,że wybiera się chrzestnych po to,żeby wychowali nasze dziecko,w razie jakiegoś nieszczęścia.Przecież w takiej sytuacji sąd przyzynaje opikę i nie patrzy na to, kto jest chrzestnym,a kto "tylko" dziadkiem.

Dla mnie niesmaczne jest wybieranie na chrzestnych osób, którzy sa koniecznie młodzi, a najczęściej jednak jest tak,że wybiera się jakiegoś kuzyna, który po prostu nie jest chrzestnym jeszcze nikogo w rodzinie,a widzi nasze dziecko raz na kilka lat.

Dla mojej córki najbliżsi są moi rodzice (i moja siostra,ale ona nie mogła zostać chrzestną),więc nie widziałąm powodu,dla którego miałąbym wybierać osoby z dalszej rodziny,tylko dlatego,że "pożyją dłużej"
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 10:31   #21
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Rodzicami chrzestnymi powinny być osoby, które są bliscy dziecku i którzy naprawdę je kochają.Wiadomo,że to tylko tak się mówi,że wybiera się chrzestnych po to,żeby wychowali nasze dziecko,w razie jakiegoś nieszczęścia.Przecież w takiej sytuacji sąd przyzynaje opikę i nie patrzy na to, kto jest chrzestnym,a kto "tylko" dziadkiem.

Dla mnie niesmaczne jest wybieranie na chrzestnych osób, którzy sa koniecznie młodzi, a najczęściej jednak jest tak,że wybiera się jakiegoś kuzyna, który po prostu nie jest chrzestnym jeszcze nikogo w rodzinie,a widzi nasze dziecko raz na kilka lat.

Dla mojej córki najbliżsi są moi rodzice (i moja siostra,ale ona nie mogła zostać chrzestną),więc nie widziałąm powodu,dla którego miałąbym wybierać osoby z dalszej rodziny,tylko dlatego,że "pożyją dłużej"

No dobrze,masz troche racji nie przecze,chodzilo mi o to ze dziadkowie pelnia juz wazna funkcje,wiec moze na chrzestnych dobrze byloby wybrac kogos innego.Kazdy chyba ma bliskich przyjaciol,ktorzy mysle,ze dobrze nadaja sie na ta funkcje.I dziecko mysle,ze jest wtedy pokrzywdzone,bo tak naprawde nie ma chrzestnych,tylko dziadkow.Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:06   #22
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No dobrze,masz troche racji nie przecze,chodzilo mi o to ze dziadkowie pelnia juz wazna funkcje,wiec moze na chrzestnych dobrze byloby wybrac kogos innego.Kazdy chyba ma bliskich przyjaciol,ktorzy mysle,ze dobrze nadaja sie na ta funkcje.I dziecko mysle,ze jest wtedy pokrzywdzone,bo tak naprawde nie ma chrzestnych,tylko dziadkow.Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.
No akurat nie każdy ma tak bliskich przyjaciół.
Poza tym, co z tego,że ktoś ma przyjaciół,oni muszą jeszcze być blisko z tym dzieckiem.Nie wszyscy dorośli lubią dzieci-ale tak naprawdę lubią. Po co wybierać kogoś na chrzestnego,skoro widywałby dziecko zbyt rzadko lub bez własnej inicjatywy.W mojej rodzinie (mówię o kilku pokoleniach)chrzestni nie odwiedzają dziecka np. w jego urodziny,tylko przy okazji,kiedy są zapraszani przez rodziców dziecka-np. na swoje imieniny,czy inne imprezy.

W ogóle,to chyba nie ma co rozdmuchiwać roli chrzestnych,bo potem dziecko jest tylko rozczarowane.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:31   #23
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

mojego brata syna są chrzestnymi drugi brat z żoną więc to chyba ok
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 21:11   #24
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Normalna sprawa. Sama mam za chrzestnych małżeństwo, podobnie jak moja siostra.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 09:05   #25
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Moimi rodzicami chrzestnymi też jest małżeństwo. Ciocia z wujkiem niby nie mogli mieć dzieci i moi rodzice postanowili, że będzie im miło. I rzeczywiście bardzo się ucieszyli. Teraz mają 5 swoich dzieciaczków. Nie przelewa im się i nigdy nie oczekiwałam ani moi rodzice nie oczekiwali od nich drogich prezentów. Wręcz ja im jeszcze pomagam w wielu rzeczach. Jesteśmy bardzo ze sobą zwiazani i ja to bardzo cenię. Sama chciałabym, żeby mój synej miał chrzestnych, którzy są małżeństwem, ale niestety mój mąż koniecznie forsuje inny pomysł
__________________
Aniołki mam dwa :15.12.2009 [*] i 26.01.2011 [*]
i wyczekany najkochańszy cud
MIKOŁAJ MIESZKO
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 10:11   #26
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Nie trzeba dac. Poprostu bycie rodzicami chrzestnymi wiąze sie z wydatkami na ktore mnie NIE STAC w tej chwili moze??

Czepiłyscie sie tego TYSIĄCA. Całkiem niepotrzebnie. W tym wszytskim chodziło mi o to czy małżenstwo moze zostac rodzicamo chrzestnymi. I juz wiem ze to nie jest DZIWNE tylko całkime normalne. Wiem tez ze za 1000 moge poleciec na Karaiby i wiem tez ze wyznaje kult pieniadza.
Bo wiesz... jak na 18 nie dostałam tysiąca (w sumie od wszystkich) i wypasionych prezentów też nie: czekoladki, kwiaty, jakiś drobiazg. No kurczę, żyję i mam się dobrze
A gdyby było cię stać na drogie prezenty i za 5 lat stracisz pracę i wylądujesz w markecie z najniższą krajową to przestaniesz spełniać funkcję chrzestnej (pomoc w katolicki wychowywaniu dziecka a nie tylko zabezpieczenia na wypadek śmierci rodziców-to tylko polski zwyczaj).
Za tysiąc na Karaiby może i polecisz, z powrotem będzie problem To też był przykład.

Najważniejsze pytanie czy chcesz zostać chrzestną i wspierać rodziców w wychowywaniu dziecka czy nie. Pieniędzmi się nie przejmuj nie są najważniejsze. Znasz rodziców, wiesz jak się dogadujecie, jakie mają wartości. To rozważ w pierwszej kolejności.

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Dla mnie niesmaczne jest wybieranie na chrzestnych osób, którzy sa koniecznie młodzi, a najczęściej jednak jest tak,że wybiera się jakiegoś kuzyna, który po prostu nie jest chrzestnym jeszcze nikogo w rodzinie,a widzi nasze dziecko raz na kilka lat.
Tego chcę uniknąć i jeszcze nie ochrzciłam córki, bo nie wiem kogo poprosić.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:23   #27
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Bo wiesz... jak na 18 nie dostałam tysiąca (w sumie od wszystkich) i wypasionych prezentów też nie: czekoladki, kwiaty, jakiś drobiazg. No kurczę, żyję i mam się dobrze
A gdyby było cię stać na drogie prezenty i za 5 lat stracisz pracę i wylądujesz w markecie z najniższą krajową to przestaniesz spełniać funkcję chrzestnej (pomoc w katolicki wychowywaniu dziecka a nie tylko zabezpieczenia na wypadek śmierci rodziców-to tylko polski zwyczaj)..
No wlasnie o to chodzi ze i ja zyje bez drogich i wypasionych prezentow.
I nie chce sie oszukiwac, ze bede jakimkolwiek autorytetem, pomoca dla rodzicow czy dziecka. Poprostu ciocią, która wpadnie od czasu do czasu (koniecznie z prezentem) I nie chodzi o mnie tylko o podejscie rodzicow.
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Za tysiąc na Karaiby może i polecisz, z powrotem będzie problem To też był przykład.
Ale ja wcale nie chce wracac

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Najważniejsze pytanie czy chcesz zostać chrzestną i wspierać rodziców w wychowywaniu dziecka czy nie. Pieniędzmi się nie przejmuj nie są najważniejsze. Znasz rodziców, wiesz jak się dogadujecie, jakie mają wartości. To rozważ w pierwszej kolejności.
No wlasnie, znam rodzicow. Patrz wyzej.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:13   #28
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Dla mojej córki najbliżsi są moi rodzice (i moja siostra,ale ona nie mogła zostać chrzestną),więc nie widziałąm powodu,dla którego miałąbym wybierać osoby z dalszej rodziny,tylko dlatego,że "pożyją dłużej"
mi się bardzo spodobał pomysł dziadków na chrzestnych pierwszy raz u ciebie o tym słyszę

poza tym podejrzewam, że autorce chodzi o chrzest w KK, więc tutaj chrzestny powinien główni wspierać w wychowaniu w wierze

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
A co do tego co napisałas o moim "wyznaniu" to chyba lekko przesadziłas. NIe sądze ze powinnas to pisac. Ja osoboscie czuje sie mocno urazona.
W żadnym wypadku nie chciałam cię obrazić
wywnioskowałam po prostu z twojego postu, że chrzestni powinni z różnych okazji dawać kwotę pieniędzy 1 tys.,
a u mnie w rodzinie to jest nie do pomyślenia,
natomiast jeśli u was tak, to ja nie widzę w tym nic złego, każdy robi z pieniędzmi co uważa.

słowa "wyznanie" to użyłam bo mi pasowało, mogla "tradycja" napisać
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 18:26   #29
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

poza tym podejrzewam, że autorce chodzi o chrzest w KK, więc tutaj chrzestny powinien główni wspierać w wychowaniu w wierze
No włąsnie,przecież w Polsce rodzce chrzestni mają właśnie taką funkcję.
Nie wiem,skąd wzięło się myślenie,że chrzestni wychowują nasze dzieci w razie jakiegoś nieszczęścia.To chyba nie w naszym kraju tak się na to patrzy
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 05:07   #30
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Małżeństwo rodzicami chrzestnymi??

Moi rodzice mają kilkoro wspólnych chrześniaków, zawsze dawali wspólny prezent, trudno powiedzieć żeby był on jakiś "podwójny", więc dla mnie to jest sytuacja zupełnie normalna
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.