Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-27, 21:40   #4201
ewelinca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Zastanawiam sie, czy nie infekuje sie skory i nie przenosi tradziku.
ewelinca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 19:45   #4202
Eita
Przyczajenie
 
Avatar Eita
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wydaję mi się że nie, szczególnie te antybakteryjne
Eita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 22:06   #4203
kokojamboho
Raczkowanie
 
Avatar kokojamboho
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 376
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewelinca Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie, czy nie infekuje sie skory i nie przenosi tradziku.
jesli masz ropne zmiany, to wrecz zakazane
kokojamboho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 23:38   #4204
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

przy ropnych tylko enyzmatyczne peelingi, ale poza tym możesz się peelingować, tylko to też zależy od rodzaju skóry, wielkości drobinek itd.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 06:18   #4205
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

jestem wściekła, bo zjadłam dwa dni temu trochę pizzy i już mam kilka plamek na twarzy. i tak jest za każdym razem, kiedy pozwolę sobie na fast fooda albo coś słodkiego... przecieram jakimś alkoholowym czymś (acnosan?). oby szybko zlazło.
__________________
Chciałam płynąć po lądy nieznane.
Dopłynęłam do siebie samej.



Wierzę w marzeń zieleń ponad nieba błękit!


zglowawchmurach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 13:52   #4206
coffeishare
Przyczajenie
 
Avatar coffeishare
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Moje Drogie, wracam po długiej nieobecności z
ŚWIETNĄ WIADOMOŚCIĄ

a mianowicie: wygrałam walkę z trądzikiem

I co jest najlepsze? Wy też możecie. Nie musicie wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki.

Pamiętam rozmowy o laroche i innych naprawdę drogich produktach. Używałam ich żeli przez jakiś czas, ale na mojej twarzy pojawił się straszny wysyp tego świństwa. Szczęściem, akurat pojechałam do babci na obiad i wtedy zauważyła, że nastąpiło u mnie pogorszenie. Miałam zaczerwienienia, piekło, dodatkowe wypryski i wiele innych rzeczy o których ja sama nie wiedziałam a które moja babcia jako dermatolog mogła dostrzec.
Powiedziała mi wprost "Twoja skóra ma dość. Wyrzuć wszystkie kosmetyki jakie dotąd używałaś na trądzik"
Dlaczego tak radykalnie? Nie dowiecie się nigdy co wam szkodzi jeżeli nie usuniecie wszystkich środków których używacie.
Postanowiłam zaufać babci. Zbyt długo byłam pewna siebie i robiłam na przekór jej wiedzy, kupując polecane W INTERNECIE rzeczy. I wiecie co? Warto było!
Dostałam dwie recepty - jedna na tonik który zrobili mi w aptece, a druga na maść również robioną. Efekt? Jasne, skóra musiała się pozbyć syfków, a ten tonik wysusza. Więc przez powiedzmy tydzień miałam taki problem, że skórka mi odchodziła płatkami, ale przy dobrym nawilżeniu wszystko wraca do normy. Co najlepsze - skóra NIE PRZYZWYCZAJA się do tych dwóch środków! Używam ich już...cztery miesiące i wszelkie ślady po trądziku znikają. Teraz tylko jak mam okres to pojawią mi się góra dwa, trzy pryszcze, a przy pomocy toniku już po dwóch dniach ich nie ma.

Ile to kosztuje? w sumie chyba 20 zł (maść + tonik -robione w aptece na receptę).
Dzisiaj przyszła mi nowa recepta od babci na tonik, wiec zeskanuję później i Wam wrzucę. Muszę też poszukać tej na maść, która ma bardzo dobre działanie na skórę.

To naprawdę nie jest żadna reklama, bo nie ma tu ani jednej nazwy firmy, a wszelkie środki są robione przez Waszą aptekę w okolicy na Wasze życzenie. Mam nadzieję, że u Was podziała to tak jak u mnie, bo ja dotąd nie mogę wyjść z szoku - już czwarty miesiąc bez syfków

I co najlepsze - mogę już jeść normalne rzeczy, oczywiście nie przesadzam z czekoladą, ale już się jej nie boję! Wszystko z umiarem, a da radę!
__________________
"Which is it to-day," I asked, "morphine or cocaine?"
He raised his eyes languidly from the old black-letter volume which he had opened.
"It is cocaine," he said, "a seven-per-cent solution. Would you care to try it?"

Edytowane przez coffeishare
Czas edycji: 2011-07-01 o 13:55
coffeishare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:48   #4207
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 11:46   #4208
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jesli ktoś ma problemy z trądzikiem i innymi świństwami to najlepsze są herbatki zielona oraz z bratka, a co do kosmetyków to warto się zaopatrzyć w jakiś żel do mycia twarzy i tonik (najlepsze sa te z firmy under twenty), chociaż musze przyznać, że ostatnio wypróbowałam taką maść oczar i jest rewelacyjna. Jedynym minusem może być zapach tej maści, ale ogólnie polecam, http://nokautimg3.pl/p-b7-eb-b7eb317...adzik-50ml.jpg
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 14:22   #4209
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ashley808 Pokaż wiadomość
chociaż musze przyznać, że ostatnio wypróbowałam taką maść oczar i jest rewelacyjna. Jedynym minusem może być zapach tej maści, ale ogólnie polecam, http://nokautimg3.pl/p-b7-eb-b7eb317...adzik-50ml.jpg
po jakim czasie zauważyłaś poprawę?? bo właśnie jutro będę na większych zakupach i mam zamiar podejść do apteki zapytać o tą maść z oczara jeśli chodzi zapach to mi to nie będzie przeszkadzało różnch maści używałam i nie każda miała jakieś supr zapachy :P
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:42   #4210
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o mnie to ja jestem z niego zadowolona. Widać różnicę
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:38   #4211
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ashley808 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mnie to ja jestem z niego zadowolona. Widać różnicę
Ja właśnie wczoraj kupiłam nałożyłam wieczorem i myślałam że mi twarz wypali ale na szczęście ten efekt trwał tylko jakieś 10 minut i potem już było dobrze będę dalej używać i zobaczymy czy coś pomoże
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 08:20   #4212
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Hah naprawdę? Ja tam jakos tego nie odczuwam, może dlatego że się już przyzwyczaiłam ;dd A u mnie poprawę widać było po kilku dniach
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 08:35   #4213
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ashley808 Pokaż wiadomość
Hah naprawdę? Ja tam jakos tego nie odczuwam, może dlatego że się już przyzwyczaiłam ;dd A u mnie poprawę widać było po kilku dniach
naprawdę, ale to też może dlatego że mój trądzik jest cały czas aktywny i regularnie mam nowe wiec to jest jedna rana na twarzy to i musi palić mocno ale myślę że też się przyzwyczaję i będzie dobrze a długo już używasz tego moczaru??
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:13   #4214
aga589
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

cześć..
Ja tak samo szukałam domowych sposobów na pozbycie się trądziku.. Jednak nie mogłam nic znaleźć w końcu przypadkiem trafiłam na strone gdzie było mnnóstwo domowych sposobów ja osobiscie wybrałam tylko kilka z nich którę teraz stosuje i moja cera znacznie sie poprawiła nie mam duzego problemu z trądzikiem nnie są to duże krosty ale bardzo mnie denerwują .. oto sposoby które wypróbowałam
1) woda z octem przemywam twarz wacikiem nasaczonym wodą z octem bardzo dobrze wysusza wypryski tylko po długim stosowaniu wysusza skórę więc uwaga.
2) chyba juz dobrze znana maseczka z zielonego ogóra ładnie wygładza, odświeża i zamyka pory eliminujac niedoskonałości.
3) peeling z parzonych fusów . zaparzamy kawę i pozostałe fusy nakładamy na twarz i masujemy, a nastepnie spłukujemy. Twarz staje się gładka a oprócz tego kawa lekko nadaje czekoladowy koloryt skórze.
4) woda z cytryną wybiela przebarwienia i blizny ale jest też dobra na wypryski
5) aloes.. mozna go kupić w płynie ale także na pewno wiele z nas ma go w doniczkach.. nacinamy i sok wcieramy w twarz..
mam nadzieje że choc troche pomogłam.. Ja stosuje wszystkie te metody i naprawdę widzę zadowalające efekty wiec polecam choc nie moge zapewnić że na każdym metody te będą skuteczne.
Pozdrawiam
aga589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:41   #4215
JelizaRose
Przyczajenie
 
Avatar JelizaRose
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Odstawienie nadmiaru kosmetyków to rzeczywiście najlepsze, co możemy zrobic dla naszej skóry. Ja zawsze miałam tłustą cerę, ale bez nadmiernej ilości wyprysków - dopóki nie zaczęłam używać kremów i fluidów. W miarę pogarszania się stanu mojej twarzy uzywałam coraz więcej pseudoleczniczych specyfików w nadziei, że któryś pomoże. Wiele z nich zamiast pomagać - szkodziło. Błędne koło...

Stan mojej skóry poprawił się, gdy zdecydowałam się porzucić pseudoantybakteryjne fluidy i pozwolić mojej skórze odpocząć od kremów - przynajmniej podczas snu. W związku z odstawieniem kremów nawilżających początkowo bałam się nadmiernego przesuszenia - ale wydaje mi się, że jeżeli macie tłustą cerę, to po kilku dniach powinna się przyzwyczaić (przynajmniej w moim wypadku tak się stało).

Teraz używam tylko lekkiego kremu z filtrem na dzień, miejscowo korektora oraz pudru mineralnego (a i to nie codziennie), a wieczorem po umyciu twarzy jedynie przemywam ją bezalkoholowym tonikiem (a i to tylko wtedy, gdy czuję, że skóra jest przesuszona). Wiadomo, że całkowicie wyprysków nie udało mi się w ten sposób wyeliminiować, ale pozbyłam się bolących ropnych gul. Nie stosuję kremów na noc już około roku - i uważam to za znakomitą decyzję.

Dodam, że nie wypowiadam się o zaawansowanym trądziku leczonym dermatologicznie, ale charakterystycznej dla tłustej skóry skłonności do powstawania wyprysków i "zapychania" kosmetykami.
JelizaRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 23:03   #4216
Sudocrem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A więc tak, najlepszy sposób na zaskórniki i inne podobne schorzenia to sposób z wodą i sokiem z cytryny. Natomiast dla mnie najlepszym sposobem na pryszcze jest Aloes:P, sudocrem(jest tez bardzo dobry)Zmagałem się z przyszczami, jakies 3-4 lata, czasami byly wieksze czasami mniejsze, jak to bywa. Od jakis 2 miesięcy stosuje praktycznie tylko to , w dzień powszedni uzywam rano toniku z cytryny, a na noc ALOES NIE MAM WGL PRYSZCZY WGL;> teraz nie trzeba sie wstydzic wyjsc na jakąś domowke, i inne ✂✂✂✂✂✂✂y Życze wam wszystkim powodzenia, ale mysle ze po tych wszystkich sposobach jakie dostaliscie w tym temacie, nie powninniscie miec problemów na czysta i gladka skore JAk macie jakies super sposoby, chetnie przetestuje;D
Sudocrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:44   #4217
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Hey Jestem nowa .Na razie udało mi się przeczytać 27 stron tego wątku
Czytałam dużo o sudocremie.Czy on naprawde tak rewelacyjnie działa? Dobrze byłoby znaleźć coś odpowiedniego na te cholerstwo na mojej twarzy.
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:27   #4218
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magste_ Pokaż wiadomość
Hey Jestem nowa .Na razie udało mi się przeczytać 27 stron tego wątku
Czytałam dużo o sudocremie.Czy on naprawde tak rewelacyjnie działa? Dobrze byłoby znaleźć coś odpowiedniego na te cholerstwo na mojej twarzy.
Zaczęłam testować sudokrem ale zaraz po jego użyciu na brodzie pojawiła mi się gula i zrezygnowałam bo obawiam się, że to jego sprawka.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 20:33   #4219
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

-pierwszy post :3 -
jako iż jestem weteranem w sprawach pryszczy to doradzam wypróbowany sposób na pryszcze szczególnie typu wulkan podskórne i te większe : maść tribiotic do kupienia w aptekach 1 saszetka złoty coś, maxibiotic to taka tubeczka mała też dobre jest i tanie, tormentiol, a jeśli to pod skórą siedzi to maść ichtiolowa.
ja mieszam tribiotic z tomerntiolem smaruję pryszcze na noc (niewiele ich mam, przed okresem najwięcej wulkanów) zaklejam plasterkiem i rano widać wielką różnicę. Polecam!
Ale niestety tribiotyk to antybiotyk i po tygodniu czasu jego czar pryska, trzeba odczekać jakiś czas, bo się organizm przyzwyczaja. Ja akurat mam wielkiego wulkana między brwiami i nic mi na to nie pomaga, wizyta u dermatolog będzie chyba,wyglądam jakbym ziemniaka tam hodowała, i męcze się z nim już 5 dzień i nic. Nadal duży, czerwony, nabrzmiały i boli.
Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 20:42   #4220
Drippy
Wtajemniczenie
 
Avatar Drippy
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 006
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magste_ Pokaż wiadomość
Hey Jestem nowa .Na razie udało mi się przeczytać 27 stron tego wątku
Czytałam dużo o sudocremie.Czy on naprawde tak rewelacyjnie działa? Dobrze byłoby znaleźć coś odpowiedniego na te cholerstwo na mojej twarzy.
U mnie Sudocrem działa tylko wtedy, jeśli zastosuję go w odpowiednim czasie, tj. kiedy widzę na twarzy czerwoną plamę, z której ma zamiar utworzyć się pryszcz.
Drippy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:15   #4221
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

może spróbuje ten tribiotic?
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...

Edytowane przez magste_
Czas edycji: 2011-07-16 o 20:45
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:54   #4222
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Zaczęłam testować sudokrem ale zaraz po jego użyciu na brodzie pojawiła mi się gula i zrezygnowałam bo obawiam się, że to jego sprawka.
Zwątpiłam Trzeba dalej szukać czegoś odpowiedniego .
Mam malutki problem. Rano niechcący wycisnęłam jednego ( przez nie uwagę) i teraz mam ohydny czerwony ślad. Co zrobić,by się szybciej zagoił? Czytałam o aloesie i tak się zastanawiam,czy go nie użyć
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 11:53   #4223
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magste_ Pokaż wiadomość
Zwątpiłam Trzeba dalej szukać czegoś odpowiedniego .
Mam malutki problem. Rano niechcący wycisnęłam jednego ( przez nie uwagę) i teraz mam ohydny czerwony ślad. Co zrobić,by się szybciej zagoił? Czytałam o aloesie i tak się zastanawiam,czy go nie użyć
Tak tak tak Aloes naprawdę wspomaga gojenie Przyklej kawałek przylepcem na noc, codziennie smaruj kawałkiem i będzie lepiej
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 12:28   #4224
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Tak tak tak Aloes naprawdę wspomaga gojenie Przyklej kawałek przylepcem na noc, codziennie smaruj kawałkiem i będzie lepiej
Dzięki Lecę szukać czy mama nie ma gdzieś na parapecie aloesu.
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:27   #4225
patka2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cześć, mam 17 lat i również podobne problemy.
Każda z Was ma swoje sposoby na ten typ cery Ja ostatnio ciągle czytam o różnych domowych zabiegach by dobrze,ale naturalnie wyglądać a nie za pomocą setki tysięcy kosmetyków , pudrów, podkładów itp
Także wracając do tematu, ja mam trądzik od paru lat. Na początku był on koszmarny,ale po kilku wizytach u dermatologa stan się poprawił. Większość wyprysków zniknęła ,co mnie bardzo cieszy,ale jednak nie do końca. Są jeszcze takie białe - podskórne i czarne wągry... Najwięcej mam chyba na nosie, brodzie i policzkach.. to jest koszmar...
Nie chcę stosować już żadnych maści dermatologicznych bo ostatnimi czasy gdy jakiejkolwiek używałam to było jeszcze gorzej -.- Staram się unikać słodyczy, szczególnie czekolady, ostrych potraw.. Czasem zamiast mocnej herbatki piję miętę, melisę i inne ziółka; D
Robię sobie peeling z kawy, albo z oleju i cukru. Ale czy macie jakieś skuteczniejsze pomysły by się pozbyć tego ?? Bardzo proszę o rady , pozdrawiam Was
patka2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 12:39   #4226
alinka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Hej.
Mój sposób na gładką buzię to w pewnym sensie rytuał, który powtarzam raz w tygodniu. Składa się on z kilku kroków:
1.oczyszczanie twarzy mleczkiem
2.przetarcie twarzy płatkiem kosmetycznym nasączonym w soku cytrynowym i "otoczonym" cukrem.
3.mycie twarzy delikatnym żelem
4.peeling enzymatyczny
5.położenie na twarz ręcznika namoczonego w gorącej wodzie i wyciśniętego(około 10 min)
6.nałożenie odpowiedniej maseczki,a później jej zmycie
7.nałożenie kremu nawilżającego.
Wiem, że może to trochę potrwać ale raz w tygodniu warto się dopieścić, a przy okazji pozbyć syfków.
Pozdrawiam
alinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 18:48   #4227
delfinek2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mikuszewskie
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

.

Edytowane przez delfinek2304
Czas edycji: 2011-10-31 o 08:56
delfinek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 16:08   #4228
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Gdy po raz pierwszy poszłam do pani dermatolog, poleciła mi Skinoren. Stosuję go już trzeci tydzień. Zaskórniki usunął prawie wszystkie, większe pryszcze niestety nadal się pojawiają. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Chyba kupię sobie doniczkę aloesu
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 16:48   #4229
delfinek2304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mikuszewskie
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

.

Edytowane przez delfinek2304
Czas edycji: 2011-10-31 o 08:56
delfinek2304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 11:32   #4230
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Akinka Pokaż wiadomość
Gdy po raz pierwszy poszłam do pani dermatolog, poleciła mi Skinoren. Stosuję go już trzeci tydzień. Zaskórniki usunął prawie wszystkie, większe pryszcze niestety nadal się pojawiają. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Chyba kupię sobie doniczkę aloesu
Mnie też kiedyś pani dermatolog zapisała Skinoren.Mnie on strasznie wysuszył skórę,mimo że stosowałam tylko miejscowo.
Aloes jest świetny Pomaga mi pozbyć się blizn.Może trochę powoli to idzie,ale zawsze coś
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.