Kobieta w islamie ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 19:28   #1
Czarnuela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 21

Kobieta w islamie ...


Dziewczyny!! Od dawna interesuję się krajami arabskimi, ich kulturą, zwyczajami, kuchnią i ... religią. Poglądy na temat kobiet mułzumanek są różne dlatego chciałabym dowiedzieć się co o tym sądzicie...???

Ja będę się wypowiadać regularnie
__________________
Królowa własnego losu...
Księżniczka własnej bajki...


Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-18 o 11:34
Czarnuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:44   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kobieta w islamie ...

A co na ten temat może sadzić człowiek z XXI w wychowany w pluralistycznej i ceniącej wolność osobistą Europie?

Wiem skąd wytworzyła się taka a nie inna kultura i religijność u ludności Bliskiego Wschodu i wiem, że ten sposób myślenia jest mi zupełnie obcy.

Jesteś muzłumanką i chcesz przekonać innych do tej filozofii życia?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:01   #3
Czarnuela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 21
Dot.: Kobieta w islamie ...

Nie jestem mułzumanką ale uważam, że jest to intrygujący temat.
Zawsze gdy spotykam się z ludźmi sceptycznie podchodzącymi do islamu, powołują sie oni na książkowe schematy...
A ja po prostu lubię poznawać nowe opinie na temat tej religii, życiu w krajach arabskich i obowiązujących tam prawach kobiet .
__________________
Królowa własnego losu...
Księżniczka własnej bajki...


Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-18 o 11:34
Czarnuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:18   #4
mmalinowa
Zadomowienie
 
Avatar mmalinowa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 594
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość
Dziewczyny!! Od dawna interesuję się krajami arabskimi, ich kulturą, zwyczajami, kuchnią i ... religią. Poglądy na temat kobiet mułzumanek są różne dlatego chciałabym dowiedzieć się co o tym sądzicie...???

Ja będę się wypowiadać regularnie
też się tym interesuję, więc się wypowiem:
Islam jest religią dosyć rygorystyczną, jednak w moim przekonaniu, obserwując miliony "zagorzałych katolików", którzy nawet nie przeczytali pisma świętego, stwierdzam, że podziwiam ich za gorliwość, za prawdziwą wiarę, za to że o konkretnej godzinie Arab idzie czcić swego Boga i ma gdzieś co o nim myślą inni, często bardzo nietolerancyjni wyznawcy innych religii.
Obserwując Arabów miałam okazję zauważyć znaczne różnice między przedstawicielami innych religii, bo widzę że założyłaś w wątku, że wszyscy Arabowie są islamistami, a to nie prawda.
W Egipcie np. większość "rodowitych Egipcjan" jest wychowanych w wierze katolickiej. Widać w nich większy szacunek do kobiet, to niewątpliwe. Nie są również tak "narowiści" (wybaczcie za określenie). Kobiety katoliczki również mają lepiej, mogą sobie na więcej pozwolić.
Kobiety w Islamie, albo inaczej, według zapisów w Koranie również są ludźmi , mają prawo do miłości małżeńskiej, nie ma różnic między kobieta a mężczyzną jako wyznawcami religii, mają prawo do godnego życia, mężczyzna powinien zapewniać im utrzymanie. Według Koranu "kobiety stoją stopień niżej niż mężczyźni", są tam nawet porównane do pola, które mężczyzna może uprawiać kiedy mu się spodoba. Kobieta musi być posłuszna i wierna mężczyźnie. Oni zaś mają prawo do poligamii, nawet do wielokrotnego zawierania związków małżeńskich.
Jest w tym także coś pozytywnego - każdą żonę islamista musi traktować na równi, tzn. np. kupując jednej z nich naszyjnik, musi także kupić coś drugiej i trzeciej, najlepiej to samo lub coś podobnej wartości, spędzając noc z jedną, następnego ma obowiązek spędzić noc z drugą itd.
Jeśli chodzi o wzbudzające wiele kontrowersji stroje kobiet: większość z nich nie ma nic przeciwko temu, więc osobiście nie rozumiem głosów oburzonych Europejek. Jak jest zapisane w Koranie kobiety powinny się zakrywać. Większości Arabów kompletnie to nie przeszkadza - uważają za coś pięknego, podniecającego to że ich żona jest jedynie dla nich. Jest to jakby chęć zachowania totalnej władzy nad swoją kobietą.
Nie oszukujmy się - kobieta w Islamie traktowana jest niejako jak podgatunek, czasem niektórym z nich trafi się lepszy mężczyzna, który zachowuje jakiś szacunek w stosunku do swojej kobiety, większość to jednak zaślepieni religią chamy nadinterpretujący Koran i wykorzystujący go do totalnego upokorzenia kobiety, na które niestety jest publiczne przyzwolenie, które zmienia się także razem z państwem - np. w Tunezji, uznawanej za najbardziej liberalny kraj arabski, dzięki pierwszej żonie Habiba Burigby, prezydenta Tunezji zniesiono wiele praw upokarzających kobiety m.in. zniesienia wielożeństwa, zniesienia noszenia tradycyjnych chust przez kobiety, kontrolowania rozwodów przez sądy, dopuszczenia kobiet do szkół, parlamentu, władzy, zalegalizowano aborcję...
__________________
http://www.pustamiska.pl/
Klikaj codziennie!


I dare you to let me be your, your one and only,
Promise I'm worth it,
To hold in your arms,
So come on and give me a chance.

Edytowane przez mmalinowa
Czas edycji: 2010-06-14 o 20:23 Powód: pomyłka ;)
mmalinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:50   #5
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Kobieta w islamie ...

moja przyjaciołka kilka lat temu przeszła na islam, wczesniej katoliczka raczej mniej niz bardziej praktykujaca
jej partner jest wyznawca tej religii
ojciec jej dziecka również

nikt jej nie bije, nie zdradza, nie nakazuje i zakazuje wszystkiego, jest szczesliwa, przestrzega postu(czyli między innymi je po zmroku lub przed wschodem słonca), nie jest ponizana i "uprawiana jak pole", poznała rodzine swojego partnera(mili ludzie podobno) z drugiej czy trzeciej juz wycieczki do jego kraju wrociła cała i zdrowa, nikt jej dziecka nie zabrał, nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu,nie zakrywa twarzy, ubiera sie jak chce - powiedziałabym nawet ze korzysta w pelni z zycia( czasem impreza, czasem zoo z dzieckiem, ogolnie bardzo towarzyska osoba, pracuje też zawodowo)

ale to jest jej przypadek, jej wybór i jej zycie, ale tez zyje w innym kraju na co dzien gdzie islam nie jest postrzegany jako religia znecajaca sie nad kobietami a po prostu religia

ale w kazdej religii są ludzie i ludzie

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2010-06-14 o 20:55
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:55   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość
Zawsze gdy spotykam się z ludźmi sceptycznie podchodzącymi do islamu, powołują sie oni na książkowe schematy...

ksiazkowe schematy ?takie same jak te ktore glosza ze polacy to pijacy i złodzieje ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:56   #7
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Kobieta w islamie ...

Przede wszystkim: islam nie jest monolitem i traktowanie go tak nie ma zbytniego sensu, podobnie, jak nie ma sensu wrzucanie do jednego wora wyświęcających homoseksualistów i kobiety na kapłanów anglikanów (rym niezamierzony) razem np. z ortodoksją katolicką, tylko dlatego, że to wszystko "chrześcijaństwo", bo choć w sprawach teologicznych nawet im do siebie blisko to społeczną nauką zasadniczo się różnią. Pozdrawiam.
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 21:11   #8
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Kobieta w islamie ...

Znajoma mojej mamy wyszła za mąż za Araba. Nie jest poniżana, bita itd.. Mąż ją szanuje i ma tylko ją. Żadne tam życie w poligamii czy czymś innym ;p
Poza tym.. Ona ceni całą jego rodzinę i nawet bardzo lubi ich odwiedzać.
Podsumowując.. Tam chyba nie jest aż tak źle
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:36   #9
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Kobieta w islamie ...

chyba inaczej jest jak europejska chrześcijanka wiąże się z wyznawcą islamu i jeszcze do tego mieszkają w europie, a inaczej gdy kobieta jest od urodzenia takiej samej narodowości i wyznania co mąż. padły tu przykłady, że koleżanka..., że znajoma..., i że wszystko jest okej. no i pewnie jest okej - w naszym mniemaniu. a to co się dzieje w krajach islamskich, dla nas już nie zawsze jest okej, natomiast dla nich tak. i nie wyobrażają sobie kobiety w krótkiej spódniczce, opalającej się topless, albo ocierającej się o faceta na dyskotece. a dla nas to norma
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:07   #10
Czarnuela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 21
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja zaczełam się interesować islamem gdy na pewnym portalu społecznościowym poznałam Araba z Kuwejtu. Stało się to zupełnie przypadkiem a przerodziło się w zwięzłą znajomość (trwa już 9 miesięcy). W mojej ocenie Koran (przeczytałam! nawet kilka razy, bo ciężko czasem coś zrozumieć od razu) daje kobietą wiele praw. Jest tam wyraźnie napisane, mężczyzna musi dbać o swą kobietę. Faktem jest że w niektórych krajach było lub jest nadal zabronione by kobieta nie poruszała się samotnie po ulicach, nie prowadziła samodzielnie samochodu, nie rozmawiała z obcymi mężczyznami ale moim zdaniem są to zakazy w dobrej wierze. Bo przecież powszechnie przyjęto że kobieta jest zwyczajnie słabsza od mężczyzny. Moim zdaniem arabowie w ten sposób chronią swoje kobiety przed ewentualnym niebezpieczeństwem.
Jeżleli chodzi o hijab ( chusta noszona przez mułzumanki) dla arabskich mężów jest on szalenie sexowny. Bo jaki mężczyzna nie cieszyłby się świadomością że do wglądu na ciało jego żony ma prawo tylko on ? Jak dla mnie nie jest to zadne krzywdzenie praw kobiet, tym bardziej ze arabki godza sie na noszenie hijabu. Jest to dla nich normalne, tak jak dla nas czapka na zime

Poza tym zanim poznalam ww araba, mialam o nich raczej zle zdanie. Zimni dranie pozbawieni szacunku do swoich kobiet, niewierni zasadom moralnym ( chodzi mi o poligamie). mialam tez sceptyczne zdanie co do ich higieny. a co sie okazało ??? ''moj'' arab jest cieplym czlowiekiem, 25 lat i kawaler bo czeka na te jedyna, i wcale nie ma zamiaru miec wiecej niz jedna zone. zreszta poligamia jest juz naprawde rzadko praktykowana wsrod arabow.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ksiazkowe schematy ?takie same jak te ktore glosza ze polacy to pijacy i złodzieje ?

i jaki z tego morał??
że można trafić na cudownego polaka i na polaka alkoholika, którego trzeba będzie utrzymywać i przy okazji jeszcze dostać lanie...
u arabów działa to tak samo... zresztą nie ma różnicy jakiej narodowości będzie facet. Albo trafisz na s****iela ( sorki ) albo na czlowieka, ktory bedzie Cię kochał i szanował niezaleznie czy bedzie polakiem, arabem czy chinczykiem

Moje skromne zdanie
__________________
Królowa własnego losu...
Księżniczka własnej bajki...


Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-18 o 11:35
Czarnuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:15   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kobieta w islamie ...

Jeśli poznałabym Araba, mieszkającego od urodzenia w Europie, traktowałabym go pewnie bardziej jak Europejczyka niż Araba, ale na związek z Arabem, który ma rodzinę w swoim kraju, a w Europie jest dopiero od kilku lat, nie zdecydowałabym się.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 22:22   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kobieta w islamie ...

no cóż :
"Arabia Saudyjska. 19 - letnia dziewczyna została zgwałcona przez sześciu uzbrojonych mężczyzn. Sąd skazał ją na karę 200 batów oraz więzienia.

Początkowo kobieta została skazana na 90 batów, ponieważ jechała w samochodzie z niespokrewnionymi mężczyznami, mniej więcej w tym samym czasie kiedy doszło do gwałtu. Kobieta i jej prawnik zaprotestowali. Ofiara wyraziła swoje oburzenie, gdy usłyszała o tym, że ma jeszcze być poddana karze cielesnej. Czy nie została ona zgwałcona? To za mała kara? W związku z jej reakcją, sąd podwyższył jej karę do 200 batów.

Abdul Rahman al-Lahem - prawnik kobiety, został odsunięty od jej sprawy. Co więcej, zawieszono jego licencję na wykonywanie zawodu, dlatego, że podważył wyrok sądu.

Gwałciciele zostali skazani na karę pozbawienia wolności. Mają spędzić w więzieniu od 1 do 5 lat."


To tylko jeden z tysięcy dramatów kobiet w krajach skrajnego islamu (Somalia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt). Amnesty International i Human Right prowadzą przerażające statystyki.

Nikt mnie nie przekona, ze szariat wahabicki to samo dobro dla kobiet i kobiety tam mają równe prawa jak mężczyźni.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2010-06-14 o 22:24
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:27   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
no cóż :
"Arabia Saudyjska. 19 - letnia dziewczyna została zgwałcona przez sześciu uzbrojonych mężczyzn. Sąd skazał ją na karę 200 batów oraz więzienia.

Początkowo kobieta została skazana na 90 batów, ponieważ jechała w samochodzie z niespokrewnionymi mężczyznami, mniej więcej w tym samym czasie kiedy doszło do gwałtu. Kobieta i jej prawnik zaprotestowali. Ofiara wyraziła swoje oburzenie, gdy usłyszała o tym, że ma jeszcze być poddana karze cielesnej. Czy nie została ona zgwałcona? To za mała kara? W związku z jej reakcją, sąd podwyższył jej karę do 200 batów.

Abdul Rahman al-Lahem - prawnik kobiety, został odsunięty od jej sprawy. Co więcej, zawieszono jego licencję na wykonywanie zawodu, dlatego, że podważył wyrok sądu.

Gwałciciele zostali skazani na karę pozbawienia wolności. Mają spędzić w więzieniu od 1 do 5 lat."


To tylko jeden z tysięcy dramatów kobiet w krajach skrajnego islamu (Somalia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt). Amnesty International i Human Right prowadzą przerażające statystyki.

Nikt mnie nie przekona, ze szariat wahabicki to samo dobro dla kobiet i kobiety tam mają równe prawa jak mężczyźni.


I mnie również.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:36   #14
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
A co na ten temat może sadzić człowiek z XXI w wychowany w pluralistycznej i ceniącej wolność osobistą Europie?

Wiem skąd wytworzyła się taka a nie inna kultura i religijność u ludności Bliskiego Wschodu i wiem, że ten sposób myślenia jest mi zupełnie obcy.

Jesteś muzłumanką i chcesz przekonać innych do tej filozofii życia?

A skąd wyczytałaś, że ona chce kogoś do czegoś przekonać???? Prosiła tylko o wymianę opinii.
Do autorki: na Forum Emigrantki jest spory temat o Emiratach Arabskich, z którego możesz się sporo dowiedzieć. Ja od siebie też napiszę, bo mam wrażenie, że znam jakieś dwa różne światy islamskie. Ale jutro, bo dziś już nie dam rady. Spaaać
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:43   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość
W mojej ocenie Koran (przeczytałam! nawet kilka razy, bo ciężko czasem coś zrozumieć od razu) daje kobietą wiele praw. Jest tam wyraźnie napisane, mężczyzna musi dbać o swą kobietę.
Czyli prawa kobiety określa się przez stosunek do niej jej mężczyzny?
Wiesz, takie prawa to ma mój pies. I trudno go nazwać wolnym zwierzęciem.

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość
Faktem jest że w niektórych krajach było lub jest nadal zabronione by kobieta nie poruszała się samotnie po ulicach, nie prowadziła samodzielnie samochodu, nie rozmawiała z obcymi mężczyznami ale moim zdaniem są to zakazy w dobrej wierze. Bo przecież powszechnie przyjęto że kobieta jest zwyczajnie słabsza od mężczyzny. Moim zdaniem arabowie w ten sposób chronią swoje kobiety przed ewentualnym niebezpieczeństwem.
Tylko dlaczego, za złamanie tych ochronnych zasad kobieta jest karana?
To ma być wolność jednostki?
W Zjednoczonych Emiratach kobieta nie ma nawet prawa do głosowania.
Tylko tam, gdzie religia islamu nie ma wsparcia w organizacji państwa (np. Turcja, niegdyś Pakistan) kobiety mają prawa jak mężczyźni. Gdyby to zależało od przywódców religijnych siedziałyby zamknięte w domu.

A przypadki zabójstw honorowych kobiet już na terenie Europy i Stanów?
Tylko dlatego, że spotykała się z chłopakiem, którego nie wybrał tatuś?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 22:53   #16
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czytałam kiedyś historię życia arabskiej kobiety...i niestety utwierdziło mnie to w przekonaniu, że pozycja kobiety w krajach arabskich jest najniższ...tzn. teraz już może się coś zmieniło w sposobie traktowania kobiet...
W każdym bądź razie przytoczę pewien epizod z życia bohaterki.
Kobieta miała brata, który był pierworodnym czyli po ojcu miał najważniejszą pozycję w rodzinie. Sytuacja miała miejsce w dzieciństwie kobiety...ale nie pamiętam już jaka była różnica wieku między nią, a jej bratem...ale on był starszy.
Jako mała dziewczynka wzięła kiedyś jabłko przeznaczone dla brata i je zjadła...małe dziecko...nie rozumiała jeszcze, że będąc płci żeńskiej jest kimś gorszym i że popełniła czyn przeciwko pozycji mężczyzny.
Kiedy jej ojciec się o tym dowiedział została natychmiast spoliczkowana i wtrącona do osobnego pomieszczenia na tygodnie...to miała być kara za ten czyn. I zero kontaktu z siostrami czy matką.
A od ojca usłyszała, że 'go zawiodła'...mała dziewczynka...która nie rozumiałą sytuacji...

To mną wstrząsnęło...i jakoś szczególnie to zapamiętałam dlatego przytaczam.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Czyli prawa kobiety określa się przez stosunek do niej jej mężczyzny?
Wiesz, takie prawa to ma mój pies. I trudno go nazwać wolnym zwierzęciem.



Tylko dlaczego, za złamanie tych ochronnych zasad kobieta jest karana?
To ma być wolność jednostki?
W Zjednoczonych Emiratach kobieta nie ma nawet prawa do głosowania.
Tylko tam, gdzie religia islamu nie ma wsparcia w organizacji państwa (np. Turcja, niegdyś Pakistan) kobiety mają prawa jak mężczyźni. Gdyby to zależało od przywódców religijnych siedziałyby zamknięte w domu.

A przypadki zabójstw honorowych kobiet już na terenie Europy i Stanów?
Tylko dlatego, że spotykała się z chłopakiem, którego nie wybrał tatuś?

Jeżeli chodzi o zabójstwa honorowe to być może któraś z Was spotkała się z pewną książką. Tam kobieta ośmieliła się spotykać potajemnie z chłopakiem...kiedy dowiedziała się o tym jej rodzina, została polana benzyną i podpalona przez brata...bo zhańbiła rodzinę...odratowano ją...
Ogromnie cierpiała...brzydziła się samą sobą. Do końca życia nie mogła nawet wyjść na słońce...do końca życia w ubraniach, które szczelnie zakrywały jej ciało.
Tylko dlatego, że ośmieliła się zakochać.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:05   #17
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja myślę, że jest różnica w kulturze między muzłumańskimi Tatarami żyjącymi na Podlasiu a Arabami ze Zjednoczonych Emiratów. Niby wyznają religię opartą na tej samej świętej księdze, ale podejście do zasad religijnych jest kompletnie różne.
Dlatego nie napiszę ogólnikowo, ze islam jest zły dla kobiet. Ale islam w wydaniu arabskiej kultury już tak.

Islam wyrósł w tradycji stricte patriarchalnej, podobnie jak judaizm i ewoluujące z niego chrześcijaństwo. Kobieta zawsze była własnością mężczyzny, jak stado jego kóz i namiot. Im więcej namiotów, kóz i kobiet miał mężczyzna, tym bardziej świadczyło to o jego bogactwie.
Do tego ludy semickie były pasterskie, koczownicze - czyli wojownicze, zmuszone do zdobywania nowych terenów. Straty w mężczyznach były duże, więc ktoś musiał zaopiekować się wdowami. Stąd zasada obecna zarówno i Biblii jak i Koranie o obowiązku brania za żonę wdowy po bracie przez drugiego brata.
Wojownicze plemiona walczyły również ze sobą nawzajem, a kozy, namioty i kobiety stanowiły łup. Dlatego starano się cały dobytek chronić przed kradzieżą tudzież niekontrolowanym użyciem (gwałt).
Najłatwiej chronić zakazując wychodzić w namiotu. A jak wychodzić to w towarzystwie swojego pana. A zakryć trzeba, by się inni nie połakomili na jego własność.

Tylko po kiego licha zachowywać tradycję z kompletnie przestarzałego ustroju społecznego, pochodzącego sprzed 2-3 tyś lat? Skoro mężczyźni na Bliskim Wschodzie tak chronią kobiety, to chyba źle świadczy o nich samych - że są prymitywnymi samcami, chcącymi kopulować z każdą kobitą w zasięgu wzroku wbrew jej woli?

W Europie przedchrześcijańskiej status kobiet był wyższy niż na Bliskim Wschodzie, dlatego chrześcijaństwo złagodziło swój stosunek do kobiet z czasem. A także judaizm, który też po Europie się rozprzestrzenił, wraz z migrującymi Żydami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2010-06-14 o 23:09
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:12   #18
jolus07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
no cóż :
"Arabia Saudyjska. 19 - letnia dziewczyna została zgwałcona przez sześciu uzbrojonych mężczyzn. Sąd skazał ją na karę 200 batów oraz więzienia.

Początkowo kobieta została skazana na 90 batów, ponieważ jechała w samochodzie z niespokrewnionymi mężczyznami, mniej więcej w tym samym czasie kiedy doszło do gwałtu. Kobieta i jej prawnik zaprotestowali. Ofiara wyraziła swoje oburzenie, gdy usłyszała o tym, że ma jeszcze być poddana karze cielesnej. Czy nie została ona zgwałcona? To za mała kara? W związku z jej reakcją, sąd podwyższył jej karę do 200 batów.

Abdul Rahman al-Lahem - prawnik kobiety, został odsunięty od jej sprawy. Co więcej, zawieszono jego licencję na wykonywanie zawodu, dlatego, że podważył wyrok sądu.

Gwałciciele zostali skazani na karę pozbawienia wolności. Mają spędzić w więzieniu od 1 do 5 lat."

To tylko jeden z tysięcy dramatów kobiet w krajach skrajnego islamu (Somalia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt). Amnesty International i Human Right prowadzą przerażające statystyki.

Nikt mnie nie przekona, ze szariat wahabicki to samo dobro dla kobiet i kobiety tam mają równe prawa jak mężczyźni.
Witam wizazanki

Jezeli juz chodzi o scislosc odnosnie sprawy tej biednej dziewczyny i innych podobnych sprawach gdzie kobiety sa ponizane w krajach arabskich czy afrykanskich to nie mozemy porownywac KULTURY I OBYCZAJU danego kraju a RELIGII. w Koranie wcale nigdzie nie jest napisane ze kobieta jest gorsza od mezczyzny a ma takie same prawa jak inni. a porownanie do pola moim zdaniem bylo w przenosni i tyczylo sie tego by mezczyzna dbal o kobiete w nalezyty sposob.
co do wielozenstwa to nie jest tak ze facet moze sobie miec tyle zon ile tylko zapragnie. moze miec maximum 4 pod warunkiem ze wszystkie o sobie wiedza i wyrazaja zgode na to. i tak jak jedna z forumowiczek napisala ze musi je traktowac na rowni.
co do nakrycia glowy i ubioru to nie jest tak ze one musza sie tak ubierac. w Koranie napisane jest ze kobieta powinna chronic swoje ''piekno''. i tak samo jesli kobieta nosi burke to wcale nie jest zasada islamu tylko danej kultury kraju

musimy zawsze pamietac ze to ich indywidualny wybor i jedne sa wychowywane z takimi zasadami a inne sie po latach bycia katoliczkami zmienia wiare. i nie powinnismy tak generalizowac muzulmanek bo te ktore przestrzegaja prawidlowego islamu sa szczesliwe
jolus07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:17   #19
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Jeśli poznałabym Araba, mieszkającego od urodzenia w Europie, traktowałabym go pewnie bardziej jak Europejczyka niż Araba, ale na związek z Arabem, który ma rodzinę w swoim kraju, a w Europie jest dopiero od kilku lat, nie zdecydowałabym się.
Oj tak. Ja też bym się nie zdecydowała.. To za odległy temat dla mnie.
Arab i Ja... O matko. !!
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 23:33   #20
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Kobieta w islamie ...

Znajoma wyszła za araba z Tunezji ale mieszkają tutaj. Jej owszem nie bije, ale ich córki katuje bez powodu.
Z kolei znajomy z Turcji wpadł, pojechaliśmy do Berlina. Dziewczyny nie wziął, bo po co. Pierwsze co to burdele wszystkie zwiedzić.
W Tunezji jak bylam to trzy kobiety widziałam przez dwa tygodnie.
To tyle co ja wiem z doświadczenia na ich temat. Po prostu mają swoje nawyki i tradycje, których się nie zmieni nawet jeśli przejdą na katolicyzm. To tak jakbyście wy przeszły na Islam, nie staniecie się przez to takie jak Arabki, daleka droga do tego. Nie nauczycie się z miejsca tego, że dzieci należą do ojca, że on ma prawo was bić, mówić dokąd i na jak długo wolno wam wyjść z domu, że rozmawiać przez telefon też tylko w jego obecności. Tak sam o jak oni się nie nauczą przyjeżdżając tutaj, że tak tu nie wolno.

Egipt w porównaniu jest liberalny, to prawda. Turcja częściowo też, tam kobiety nie noszą hust, studiują, robią doktoraty, są dyrektorami w firmach podczas gdy inne chodza całe zasłonięte, a niektóre zostają sprzedane do burdeli. Ze skrajności w skrajność, ale myślę, że ten kraj ma przyszłość jeśli chodzi prawa kobiet. Tam wszystko zależy z jakiej rodziny się jest.

Tak najlepiej najlepiej to jednak muzułmanom w Europie, w takich Niemczech czy UK. Dużo od rodziny zależy, ale jak nie chcą nosić chust to nie noszą, chcą isć do szkoły to idą.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:38   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez jolus07 Pokaż wiadomość
Jezeli juz chodzi o scislosc odnosnie sprawy tej biednej dziewczyny i innych podobnych sprawach gdzie kobiety sa ponizane w krajach arabskich czy afrykanskich to nie mozemy porownywac KULTURY I OBYCZAJU danego kraju a RELIGII.
Dlatego napisałam powyżej:
Dlatego nie napiszę ogólnikowo, ze islam jest zły dla kobiet. Ale islam w wydaniu arabskiej kultury już tak.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:48   #22
jolus07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam powyżej:
Dlatego nie napiszę ogólnikowo, ze islam jest zły dla kobiet. Ale islam w wydaniu arabskiej kultury już tak.
wiem juz teraz jak pisalam tamta odpowiedz to nie widzialam jeszcze tej odpowiedzi o ktorej piszesz
jolus07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 06:33   #23
ruciakks1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 194
Dot.: Kobieta w islamie ...

[/QUOTE]
Jeżeli chodzi o zabójstwa honorowe to być może któraś z Was spotkała się z pewną książką. Tam kobieta ośmieliła się spotykać potajemnie z chłopakiem...kiedy dowiedziała się o tym jej rodzina, została polana benzyną i podpalona przez brata...bo zhańbiła rodzinę...odratowano ją...
Ogromnie cierpiała...brzydziła się samą sobą. Do końca życia nie mogła nawet wyjść na słońce...do końca życia w ubraniach, które szczelnie zakrywały jej ciało.
Tylko dlatego, że ośmieliła się zakochać.[/QUOTE]

Chodzi ci pewnie o "Spaloną żywcem" ?



Polecam książkę "Księżniczka" Jean Sasson.
Żałuję, że przeczytałam tę książkę, będąc jeszcze dzieckiem.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele..
ruciakks1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 07:19   #24
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Kobieta w islamie ...

Bylam w Turcji rok temu i powiem wam ze roznie to bywalo, ale po takich wakacjach dziwie sie ze jakiekolwiek europejskie kobiety decyduja sie na zwiazek z Arabem...
Kiedys z kolezanka costam kupowalysmy na straganie u jakiegos Turka, i zaczelysmy z nim gadac i on na wiesc ze jestesmy Polkami powiedzial nam ze w Polsce ma zone, tu przyjechal zarobic troche pieniedzy i za miesiac do niej wraca bo jest w 5 miesiacu ciąży. Wszystko byłoby pieknie gdybyśmy dzień później tego samego Turka nie widziały obściskującego się i prowadzającego za rękę z jakąś turystką... i takich sytuacji widzialam tam tysiące.

Druga sprawa, szłyśmy z kolezanka spacerkiem w Turcji, i szedl przed nami Turek z jak się domyslam żoną, ona obładowana zakupami jak juczny wielbłąd, 5 kroków za nim, a on sobie szedl jak pan. Głośno o czymś rozmawiali ze sobą podniesionym głosem, po czym on ni stad ni zowąd odwrócił się i tak jej przywalił w twarz że aż się zachwiała i jej wylecialy z rąk te wszystkie siatki, ona skulila glowe i zaczela to zbierac i pobiegla za nim. Wszystko dzialo sie na oczach setek Turków, NIKT nawet na nich nie spojrzał, więc jak mniemam było to zachowanie zupełnie normalne ;|

edit: pragnę jeszcze dodać ze mimo niemiłosiernego wręcz upału pani była okutana od stóp do głow, tylko twarz jej wystawała spod chusty...
__________________
Narysujesz mi coś?

Edytowane przez Lucka91
Czas edycji: 2010-06-15 o 07:21
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 08:19   #25
Czarnuela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 21
Dot.: Kobieta w islamie ...


Ja mimo wszystko również zdania nie zmienie. Owszem w trakcie znajomości z Ahm. zauważyłam ogromną różnicę między arabami a europejczykami i wcalę nie mówię, że są to same plusy, ale jak już napisałam wcześniej można trafić na człowieka i na ... człowieka.

Jakaś koleżanka wyżej napisała, że w związkach arabów ''dzieci należą do ojca''... hmmm matka, kobieta, która urodziła dzieci jest traktowana w domu jak bożek. Każde dziecko odnosi się do niej z należytym szacunkiem, a mąż jest wdzięczny za potomstwo. I to właśnie ona ma najwięcej do powiedzenia w domu. Arabki wbrew pozorom to bardzo silne kobiety, a przykłady ww to właśnie książkowe schematy o których pisałam wcześniej.
Jak wielkie jest oburzenie człowieka gdy widzi w TV, że w Kraju arabskim kobieta nie ma prawa wyjść sama na ulicę, a gdy słyszy wieczorem jak Kowalski za ścianą nap****ala żonę bo zupa była za słona to się nie wtrąci...bo nie jego sprawa

Lub przykład, gdy jaiś Turek udeżył żonę na ulicy. Dziewczyny...W Pl co piąty facet leje swoją kobietę. Tak jak napisałam wcześniej...zależy od człowieka, nie od jego narodowości, religii czy wykształcenia.
__________________
Królowa własnego losu...
Księżniczka własnej bajki...


Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-18 o 11:40
Czarnuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 08:31   #26
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość
Lub przykład, gdy jaiś Turek udeżył żonę na ulicy. Dziewczyny...W Pl co piąty facet leje swoją kobietę. Tak jak napisałam wcześniej...zależy od człowieka, nie od jego narodowości, religii czy wykształcenia.
co piaty facet? to ja chyba zyje gdzie indziej niz ty bo mam spore grono znajomych a osobiscie nie znam zadnego dewianta ktory znecalby sie nad rodzina...
no i w zyciu nie widzialam w Polsce zeby ktos pral w centrum miasta kobiete a inni ludzie zeby sobie spokojnie na to patrzyli... nie wcisniesz mi ze u nas to jest na porządku dziennym...
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 08:41   #27
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kobieta w islamie ...

o, to ja mogę polecić książkę, którą czytam już 3 raz:
"Spalona żywcem" Souad
i taką, która dostałam za supcio oceny ze szkoły:
"Niewierna. Grozili, że będę następna" Ayaan Hirsi Ali


To co dzieje się w islamie z kobietami to po prostu ludzkie pojęcie przechodzi.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 08:45   #28
Czarnuela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 21
Dot.: Kobieta w islamie ...

nie wcisniesz mi ze u nas to jest na porządku dziennym...

na porządku dziennym nie, tak jak nie dzieje się tak na porządku dziennym w krajach arabskich....
__________________
Królowa własnego losu...
Księżniczka własnej bajki...


Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-18 o 11:41
Czarnuela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 09:03   #29
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość

Ja mimo wszystko również zdania nie zmienie. Owszem w trakcie znajomości z Ahm. zauważyłam ogromną różnicę między arabami a europejczykami i wcalę nie mówię, że są to same plusy, ale jak już napisałam wcześniej można trafić na człowieka i na ... człowieka.

Jakaś koleżanka wyżej napisała, że w związkach arabów ''dzieci należą do ojca''... hmmm matka, kobieta, która urodziła dzieci jest traktowana w domu jak bożek. Każde dziecko odnosi się do niej z należytym szacunkiem, a mąż jest wdzięczny za potomstwo. I to właśnie ona ma najwięcej do powiedzenia w domu. Arabki wbrew pozorom to bardzo silne kobiety, a przykłady ww to właśnie książkowe schematy o których pisałam wcześniej.
Jak wielkie jest oburzenie człowieka gdy widzi w TV, że w Kraju arabskim kobieta nie ma prawa wyjść sama na ulicę, a gdy słyszy wieczorem jak Kowalski za ścianą nap****ala żonę bo zupa była za słona to się nie wtrąci...bo nie jego sprawa

Lub przykład, gdy jaiś Turek udeżył żonę na ulicy. Dziewczyny...W Pl co piąty facet leje swoją kobietę. Tak jak napisałam wcześniej...zależy od człowieka, nie od jego narodowości, religii czy wykształcenia.
Arabki silne kobiety? Nie wydaje mi sie.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 09:33   #30
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Czarnuela Pokaż wiadomość
nie wcisniesz mi ze u nas to jest na porządku dziennym...

na porządku dziennym nie, tak jak nie dzieje się tak na porządku dziennym w krajach arabskich....
hmmmm, no cóż, mając na uwadze ten i poprzednie posty Autorki widać, że poznany Pan z Kuwejtu mocno ją oczarował i naopowiadał pięknych historii o swoim kraju i jego kulturze. Mocno jesteś przekonana do tego, że jest tam tak, jak On Ci o tym mówi? Gratuluję naiwności....
Sądząc z Twoich wypowiedzi, to kulturę krajów islamskich znasz tylko z literatury i opowieści swojego przyjaciela. Niestety to nie jest tak kolorowo, jak chciałabyś to widzieć

Moja kuzynka spotykała się kiedyś z Arabem z Jemenu, moooocno się zakochała i On był też przemiły....zaprosił ją w końcu na wakacje do swojej Ojczyzny (poznali się w Nemczech).
Ona była zachwycona krajem i obyczajami tam panującymi do czasu, aż on jej oświadczył, że chce jej przedstawić swoją pierwszą żonę o której nie miała pojęcia, jak się wcześniej spotykali. Zdziwiło go jej oburzenie i przestał być już dla niej taki miły Na koniec pobytu okazało się, co jej powiedział na dowidzenia, ze jego rodzina jej nie zaakceptowała i nei chcą jej u siebie gościć, więc ją odwiózł na lotnisko i tak się skończył ten płomienny romans....i całe sczęście.
Jak myślisz, czy ta dziewczyna miała coś do powiedzenia na tym etapie znajomości?
Wcześniej ona była skłonna urodzić mu gromadkę dzieci i wychować w Islamie, bo on tak chciał

W każdym bądź razie ja bym uważała na to co ten Twój Arab mówi i mocno się zastanowiła, czy chcę czegoś więcej, bez względu na to, jak bardzo jest miły, bo oni przeważnie tak zaczynają, a dalszy ciąg często jest moooooocno rozczarowujący dla zakochanej po uczy dziewczyny, oczarowanej pięknym uśmiechem i maślanymi oczami
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 18:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.