Dziwna sytuacja, psychol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-01, 11:02   #1
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114

Dziwna sytuacja, psychol


Miałam wczoraj sytuację, która mnie zaniepokoiła.
Wracam z koleżanką do wynajmowanego mieszkania i już prawie pod drzwiami nagle przyskakuje do nas jakiś pies, który sam ledwo odstaje od ziemi, i rzuca się nam do nóg. Wkurzyła mnie ta sytuacja, bo nie wiedziałam, czy ten pies nas zaraz nie użre, więc odwróciłam się i faceta, który stał niedaleko zapytałam, czy to jego pies. Kiwnął głową, a wtedy dodałam, żeby trochę uważał z tym psem.
I on na moje słowa uśmiechnął sie i przejechał sobie ręką po swoim gardle. W dość jednoznacznym geście.
Do tej pory mnie to męczy, bo nie wiem, czy nie stwierdził, że musi się na mnie zemścić i nie zaczai się na mnie w ciemnym zaułku.
Udało mi się wyczaić, że koleś chyba mieszka w jakimś bloku obok i widziałam, który samochód jest jego. Ale nie pocieszyło mnie to.


... co o tym uważacie? Przesadzam, czy mam powodu do zmartwienia?
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:12   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Hana899 Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj sytuację, która mnie zaniepokoiła.
Wracam z koleżanką do wynajmowanego mieszkania i już prawie pod drzwiami nagle przyskakuje do nas jakiś pies, który sam ledwo odstaje od ziemi, i rzuca się nam do nóg. Wkurzyła mnie ta sytuacja, bo nie wiedziałam, czy ten pies nas zaraz nie użre, więc odwróciłam się i faceta, który stał niedaleko zapytałam, czy to jego pies. Kiwnął głową, a wtedy dodałam, żeby trochę uważał z tym psem.
I on na moje słowa uśmiechnął sie i przejechał sobie ręką po swoim gardle. W dość jednoznacznym geście.
Do tej pory mnie to męczy, bo nie wiem, czy nie stwierdził, że musi się na mnie zemścić i nie zaczai się na mnie w ciemnym zaułku.
Udało mi się wyczaić, że koleś chyba mieszka w jakimś bloku obok i widziałam, który samochód jest jego. Ale nie pocieszyło mnie to.

... co o tym uważacie? Przesadzam, czy mam powodu do zmartwienia?
Chyba bardzo chcesz na siebie zwrócić uwagę. Często Cię takie drobne, nic nie znaczące sytuacje dręczą? Bo sorry, ale mi to wygląda na jakieś skłonności do histeryzowania i dopisywania sobie czarnych scenariuszy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:18   #3
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Chyba bardzo chcesz na siebie zwrócić uwagę. Często Cię takie drobne, nic nie znaczące sytuacje dręczą? Bo sorry, ale mi to wygląda na jakieś skłonności do histeryzowania i dopisywania sobie czarnych scenariuszy.
Ale kogo uwagę? Wizażanek? Dodaję jeden post na kilka lat, więc nie zależy mi na popularności wątku.
Nawet jeśli mam skłonności do roztrząsania tak, dla niektórych, błahych sytuacji, to chciałam się tylko upewnić, że przesadzam

Na tym forum są głupsze wątki
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:24   #4
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Ja bym się taką głupotą nie przejmowała. Olej faceta i tyle. Nie dziewię Ci się, że trochę się tym zmartwiłaś ale raczej trzeba to zlekceważyć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:26   #5
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja bym się taką głupotą nie przejmowała. Olej faceta i tyle. Nie dziewię Ci się, że trochę się tym zmartwiłaś ale raczej trzeba to zlekceważyć.
O dzięki, właśnie o to mi chodziło
Potrzebowałam po prostu opinii innej osoby.
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 11:30   #6
mojchlopakniechce
Zadomowienie
 
Avatar mojchlopakniechce
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 1 044
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Hana899 Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj sytuację, która mnie zaniepokoiła.
Wracam z koleżanką do wynajmowanego mieszkania i już prawie pod drzwiami nagle przyskakuje do nas jakiś pies, który sam ledwo odstaje od ziemi, i rzuca się nam do nóg. Wkurzyła mnie ta sytuacja, bo nie wiedziałam, czy ten pies nas zaraz nie użre, więc odwróciłam się i faceta, który stał niedaleko zapytałam, czy to jego pies. Kiwnął głową, a wtedy dodałam, żeby trochę uważał z tym psem.
I on na moje słowa uśmiechnął sie i przejechał sobie ręką po swoim gardle. W dość jednoznacznym geście.
Do tej pory mnie to męczy, bo nie wiem, czy nie stwierdził, że musi się na mnie zemścić i nie zaczai się na mnie w ciemnym zaułku.
Udało mi się wyczaić, że koleś chyba mieszka w jakimś bloku obok i widziałam, który samochód jest jego. Ale nie pocieszyło mnie to.


... co o tym uważacie? Przesadzam, czy mam powodu do zmartwienia?
Może po prostu żartował?
__________________
6.05.2010

2016:
mojchlopakniechce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 12:10   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Pewnie tak pokazal bo mu zwrocilas uwage;p
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-01, 15:43   #8
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Kup sobie pitbulla to cię ominą takie sytuacje. Z daleka od ciebie będą się trzymały natrętne psy i psychole.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 18:04   #9
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Chyba bardzo chcesz na siebie zwrócić uwagę. Często Cię takie drobne, nic nie znaczące sytuacje dręczą? Bo sorry, ale mi to wygląda na jakieś skłonności do histeryzowania i dopisywania sobie czarnych scenariuszy.
Chyba masz jakiś dziwny problem ale nie z tematem tylko z uczuciami, bo jakby mnie spotkała taka sytuacja to co najmniej bym się zlękła, świat jest pełen psycholów i debilów a ty piszesz takie coś?
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 18:07   #10
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Ja też bym się przestraszyła. Mam dwa psy i naprawdę znam mnóstwo pieniaczy i debili, ale zupełnie inaczej zareagowałabym, jakby gość zaczął drzeć japę i mówić, że wszystko mu wolno i blablabla, a inaczej na coś takiego. I pewnie zadzwoniłabym na policję.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 19:45   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Chyba masz jakiś dziwny problem ale nie z tematem tylko z uczuciami, bo jakby mnie spotkała taka sytuacja to co najmniej bym się zlękła, świat jest pełen psycholów i debilów a ty piszesz takie coś?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że ten facet to psychopata? Facet się uśmiechnął i przejechał ręką po gardle. Wow, wezwijmy jednostkę SWAT. Może chciał głupio zażartować, może gest odnosił się do psa-terrorysty (że tak, masz rację, w razie czego pożałuje, jak cię będzie dalej obszczekiwał), może tak naprawdę NIC NIE ZNACZYŁ i autorka wątku sobie to tak, a nie inaczej zinterpretowała. Jak łatwo jest kogoś nazwać psychopatą, debilem i jeszcze nie wiadomo czym. Może od razu jeszcze dołóżmy do tego, że gwałci i morduje? Niektórzy chyba serio za dużo horrorów oglądają. To, że ktoś sobie jakiś gest zrobił mnie nie dziwi, natomiast od razu zaśmiecanie sobie głowy scenariuszami, że pewnie się będzie mścił (za co?), czyhał w ciemnościach i że na pewno to psychopata, to dla mnie dowód na to, że chyba ktoś ma problem z nerwami.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-01, 20:02   #12
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Ja bym też się przestraszyła. Normalni ludzie takich gestów nie wykonują.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 20:25   #13
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie twierdzisz, że ten facet to psychopata? Facet się uśmiechnął i przejechał ręką po gardle. Wow, wezwijmy jednostkę SWAT. Może chciał głupio zażartować, może gest odnosił się do psa-terrorysty (że tak, masz rację, w razie czego pożałuje, jak cię będzie dalej obszczekiwał), może tak naprawdę NIC NIE ZNACZYŁ i autorka wątku sobie to tak, a nie inaczej zinterpretowała. Jak łatwo jest kogoś nazwać psychopatą, debilem i jeszcze nie wiadomo czym. Może od razu jeszcze dołóżmy do tego, że gwałci i morduje? Niektórzy chyba serio za dużo horrorów oglądają. To, że ktoś sobie jakiś gest zrobił mnie nie dziwi, natomiast od razu zaśmiecanie sobie głowy scenariuszami, że pewnie się będzie mścił (za co?), czyhał w ciemnościach i że na pewno to psychopata, to dla mnie dowód na to, że chyba ktoś ma problem z nerwami.
A widzisz gdzieś stwierdzenie w zdaniu które napisałam że konkretnie TEN facet to psychopata? podkreśl mi to bo widze że czytanie ze zrozumieniem to nie twoja mocna strona a tą mocną stroną to u ciebie raczej napisanie 500 linijek o niczym i bóldupienie.
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 20:30   #14
nikita343
Zakorzenienie
 
Avatar nikita343
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 538
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Może był pod wpływem jakiegoś środka odurzającego/alkoholu, różni ludzie są na świecie. Ja pewnie bym się przestraszyła i poszła do mieszkania,a typa zapamiętała na przyszłość.
__________________

nikita343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 22:21   #15
umpapumpa
Rozeznanie
 
Avatar umpapumpa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pzn
Wiadomości: 681
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

jeżeli był pod wpływem, to też niezbyt ciekawie. Na Twoim miejscu uważałabym autorko
umpapumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 22:33   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Ja też bym się przestraszyła. Mam dwa psy i naprawdę znam mnóstwo pieniaczy i debili, ale zupełnie inaczej zareagowałabym, jakby gość zaczął drzeć japę i mówić, że wszystko mu wolno i blablabla, a inaczej na coś takiego. I pewnie zadzwoniłabym na policję.
I co byś im powiedziała? Że gość sobie potarł szyję dłonią?

Równie dobrze autorka mogła źle zinterpretować to, że się podrapał Dla mnie roztrząsanie tego to robienie burzy w szklance wody.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 22:35   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
I co byś im powiedziała? Że gość sobie potarł szyję dłonią?

Równie dobrze autorka mogła źle zinterpretować to, że się podrapał Dla mnie roztrząsanie tego to robienie burzy w szklance wody.
Lexie, jak możesz. Przecież o na pewno psychopata i będzie na nią czyhał za rogiem. Został już zdiagnozowany. Lekarzom zajmuje to miesiące obserwacji. Użytkownikom forum Wizaż 5 minut.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 22:40   #18
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Po pierwsze, że ma psa nie na smyczy, że nie reaguje na uwagi o tym, by zapanować nad zwierzęciem, i jak reaguje po zwróceniu mu uwagi.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 23:56   #19
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Masakra, gosciu podrapal sie po gardle czy tam przejechal po nim dłonią (moze zimno mu bylo?) a ty myslisz ze on chce cie zabic, wtf...
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-01, 23:59   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez slaaave13 Pokaż wiadomość
Masakra, gosciu podrapal sie po gardle czy tam przejechal po nim dłonią (moze zimno mu bylo?) a ty myslisz ze on chce cie zabic, wtf...
Bardziej wtf, że tyle osób się nakręca tak samo, jak ona i jej doradza ostrożność z powodu tej sytuacji.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 07:36   #21
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Bardziej wtf, że tyle osób się nakręca tak samo, jak ona i jej doradza ostrożność z powodu tej sytuacji.
Większą masakrą jest dla mnie to, że uważasz takie zachowanie za normalne
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 07:47   #22
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Hana899 Pokaż wiadomość
Większą masakrą jest dla mnie to, że uważasz takie zachowanie za normalne
Jeszcze większą masakrą jest ogólny trend zakładania wątku z każdą pierdołą, która się przydarzyła wżyciu. Jak widzę tematy takie jak ten to się dziwię jak ludzie żyli wcześniej, kiedy ze względu na brak internetu, nie mogli w każdej błahej sprawie "poznać opinii innych osób". Tym bardziej, że z reguły potem te opinie lekceważą i tak robią po swojemu.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 07:48   #23
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Hana899 Pokaż wiadomość
O dzięki, właśnie o to mi chodziło
Potrzebowałam po prostu opinii innej osoby.
Potrzebowałaś opinii innej osoby, aby olać sprawę?
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 08:03   #24
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Po pierwsze, że ma psa nie na smyczy, że nie reaguje na uwagi o tym, by zapanować nad zwierzęciem, i jak reaguje po zwróceniu mu uwagi.
ee... po zwróceniu uwagi uśmiecha się i robi głupi gest. Serio sądzisz, że policja jak na to zareaguje?

Rozumiem, że można się przestraszyć takiego psa, też nie lubię takich sytuacji ale bez przesady. Policja mimo wszystko ma co robić.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 08:40   #25
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Nie wyobrazam sobie dzwonić w takiej sprawie na policję. I pomyśleć, że ze sprawami podobnego kalibru ludzie dzwonią po karetkę.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 10:54   #26
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Po pierwsze, że ma psa nie na smyczy, że nie reaguje na uwagi o tym, by zapanować nad zwierzęciem, i jak reaguje po zwróceniu mu uwagi.
Wybacz Tyene, ale trochę to mało życiowe - powie im to, i co? Spytają co to za pies, powie że obszczekał ją jakiś york czy inne małe, że nie biegał sam, tylko był z właścicielem. Spytają czy ugryzł - nie, poszczekał tylko.
Co do reakcji, to właśnie facet zareagował tym, że się uśmiechnął i potarł ręką szyję... Domyślam się, że albo psa zabrał, albo autorka weszła do mieszkania - bo raczej nie pisze do nas z małym pieskiem wiszącym u nogawki

Bez sensu jest z taką sprawą dzwonić na policję, nic z tym nie zrobią, a tylko im to zajmie czas, a autorce czas i pewnie nerwy.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 11:33   #27
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Autorko, ogranicz horrory i sensacje
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 12:20   #28
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Bardziej wtf, że tyle osób się nakręca tak samo, jak ona i jej doradza ostrożność z powodu tej sytuacji.
I piszą, żeby uważać na Niego.. Wtf
Rany Koguta dobrze napisała, Autorko ogranicz horrory
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 12:23   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez slaaave13 Pokaż wiadomość
I piszą, żeby uważać na Niego.. Wtf
Rany Koguta dobrze napisała, Autorko ogranicz horrory
My tu się śmiejemy, a gość pewnie już w Castoramie siekierę wybiera. Piątek 13-tego wypada już w lutym. Czas spisać testament.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 12:38   #30
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Dziwna sytuacja, psychol

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
My tu się śmiejemy, a gość pewnie już w Castoramie siekierę wybiera. Piątek 13-tego wypada już w lutym. Czas spisać testament.

Słusznie. Dzwonię do notariusza.
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-02 14:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.