Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę itp... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 15:43   #31
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ja skończyłam właśnie tę wyśmiewaną europeistykę i prawo i zgadzam się, że europeistyka sama w sobie to żadna rewelacja, ale jak się ma pomysł na siebie, to te studia też można ciekawie wykorzystać na ścieżce kariery (zresztą jak każde) - mój pomysł to było zostać specjalistą od prawa UE i międzynarodowego, a na prawie wbrew pozorom wcale dużo przedmiotów z tego nie ma. Poza tym o politykach unijnych nie uczy się w ogóle, że już nie wspomnę o takich kwestiach jak kulturowe aspekty integracji europejskiej, a to wszystko ma wpływ na kształt prawa. Bo wiedzieć co mówi przepis to jedno, a wiedzieć do tego dlaczego taki przepis został w ogóle przyjęte, to drugie.
Bo taki kierunek może być dobrym uzupełnieniem czegoś hmmmm konkretniejszego. Ale jako samodzielna dziedzina nie jest specjalnie poszukiwana przez pracodawców.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 15:51   #32
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez Red Lipstick Pokaż wiadomość
Bo taki kierunek może być dobrym uzupełnieniem czegoś hmmmm konkretniejszego. Ale jako samodzielna dziedzina nie jest specjalnie poszukiwana przez pracodawców.
Zgadzam się z tym w 100%. Tylko żeby połączyć z czymś sensownym, to też trzeba mieć pomysł na siebie. Można nawet połączyć z czymś stosunkowo mniej sensownym (jak np. bezpieczeństwo narodowe), a razem będzie to właśnie połączenie sensowne.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 16:18   #33
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez aptrp Pokaż wiadomość
No ale tak nie jest? Pedagogów jest ogrom, pracy dla nich nie ma, tak jak dla osób po marketingu i zarządzaniu, politologii itp. Nie mówię, że oni są "gorsi", głupsi itp. ale można chyba bez przesady powiedzieć, że w obecnej sytuacji o dobrą pracę będzie im bardzo ciężko.
Nie ma co się oszukiwać - studia techniczne czy medyczne są dużo bardziej perspektywiczne. Jasne, że fajnie jest robić to, co interesuje, ale niekoniecznie trzeba to robić w formie studiów. No ale w sumie jak ktoś wie, że ma szanse na pracę potem - to czemu nie - super, że ma takie możliwości choć większość raczej tak nie ma...
Być może masz rację, ale to też zależy od regionu. Ja na przykład mieszkam na wsi, na samym południu Polski i niestety, ale pracy dla inżynierów prawie nie ma w ogóle. Moja znajoma po Politechnice Krakowskiej, kier. zamawianym siedzi na bezrobociu, mam wielu takich znajomych.
Poza tym taka mała refleksja: lepszy pedagog z powołania czy lekarz z przymusu, praktykujący tylko ze względu na zarobki?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 17:16   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Moja znajoma po Politechnice Krakowskiej, kier. zamawianym siedzi na bezrobociu
jak ktoś wierzy że po kierunku zamawianym będzie rozchwytywany to chyba nie w tym świecie żyje
może mowa o ochronie środowiska?
denerwuje mnie że na hasło "brakuje inżynierów" ludzie nie zdają sobie sprawy że tylko niektórych inżynierów, nie wszystkich
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 18:13   #35
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Poza tym taka mała refleksja: lepszy pedagog z powołania czy lekarz z przymusu, praktykujący tylko ze względu na zarobki?
Ale jak lepszy? Do czego lepszy? Do leczenia? Wychowywania dzieci? Nalewania wódki?
Prawda jest taka, że powołanie jeszcze nie świadczy o kompetencji. I kompetentny lekarz bez powołania liczący kasę jest sto razy lepszy niż pedagog nie mający pojęcia co robi, choćby nie wiem, jak lubił pracę z dziećmi.
A inżynier inżynierowi nierówny nie słyszałem, żeby ludzie po budownictwie czy informatyce mieli problemy ze znalezieniem pracy...
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 23:04   #36
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

No to ja widocznie mieszkam w takim rejonie PL gdzie inżynierzy są rozchwytywani i nie mają problemów z pracą
gorzej z wymienionymi kierunkami przez autora ale to inna bajka.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 09:42   #37
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
jak ktoś wierzy że po kierunku zamawianym będzie rozchwytywany to chyba nie w tym świecie żyje
może mowa o ochronie środowiska?
denerwuje mnie że na hasło "brakuje inżynierów" ludzie nie zdają sobie sprawy że tylko niektórych inżynierów, nie wszystkich
O inżynierii środowiska na przykład.
Z tym się w zupełności zgadzam. Ja coraz częściej słyszę od koleżanek, że wybierają się na uczelnie techniczne, nie ważne na jaki kierunek, bo przecież inżynier ma gwarantowaną pracę
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 13:52   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
No to ja widocznie mieszkam w takim rejonie PL gdzie inżynierzy są rozchwytywani i nie mają problemów z pracą
gorzej z wymienionymi kierunkami przez autora ale to inna bajka.
Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
O inżynierii środowiska na przykład.
Z tym się w zupełności zgadzam. Ja coraz częściej słyszę od koleżanek, że wybierają się na uczelnie techniczne, nie ważne na jaki kierunek, bo przecież inżynier ma gwarantowaną pracę
chyba każdy mnie zrozumiał na opak
gwiazdka93 najpierw napisała że u niej nie ma w ogóle pracy dla inżynierów. podejrzewam że jednak sytuacja tak nie wygląda. dlatego dodałam że praca dla inżynierów jest, ale nie dla wszystkich jednak nie należy się buntować hasłom "praca dla inżyniera o każdej porze" bo zawierają one część prawdy. myślę że inżynier budownictwa zacznie pracować w zawodzie szybciej niż absolwent europeistyki... zresztą każde hasło w 100% nigdy nie jest prawdziwe, wyjątki znajdą się zawsze
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 08:49   #39
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

inż po ochronie środowiska też znam, którzy mają pracę w zawodzie
wszystko zależy od rejonu PL jak pisałam wcześniej.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 09:20   #40
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Złośliwe uwagi biorą się z ..... obserwacji! I rynku pracy i ogromu absolwentów kończących takie kierunki.
Dochodzi też obserwacja samych studentów, którzy mają łatwiej przy zaliczeniach niż na medycznych/technicznych/przyrodniczych/filologicznych studiach.
Mówię tu o samym zaliczaniu bo gdy chce się zgłębiać daną dziedzinę to każdy kierunek będzie czasochłonny i trudny.
Dowodem na to jest chociażby tzw przesiew, który na tych humanistycznych kierunkach jest niewielki a na technicznych przeogromny.
Dlatego w 90% studiują te kierunki ludzie z przypadku, żeby postudiować.

Jak zebrać to wszystko do wora.... biorą się te złośliwe komentarze.

Dla mnie absurdem jest studiowanie europeistyki, turystyki, stosunków m. nie znając języka obcego! A takich mam znajomych... Albo archeologii, politologii nienawidząc historii z braku laku? szkoda bo lepiej zdobywać zawód. Studia to narzędzie do pracy a nie drukarnia dyplomów
Zarządzania nie zaliczam do tej puli bo wszystkich absolwentów jakich znam mają pracę.
Tak samo marketing - po tym naprawdę jest sporo ofert pracy! Nie wiem skąd negatywne opinie. Trzeba tylko znać się w swoim fachu, znać język, programy graficzne...

Jest też inna sprawa, która mnie niepokoi! Ostatnio kilku moich znajomych poszło na studia inżynierskie... ogrodnictwo, rolnictwo, leśnictwo, ochronę środowiska... nie z pasji a żeby mieć INŻ!

Ludzie mają wodę zamiast mózgu chyba, albo wierzą mediom ślepo.

Nie po każdym kierunku inżynierskim jest praca!
Państwo robi krzywdę oceniając kierunki typu biotechnologia, ochrona środowiska, chemia jako zamawiane.
jestem też ciekawa jak potoczą się losy osób po Gospodarce przestrzennej... dostępnej praktycznie na każdej uczelni i bardzo popularnej... się okaże!

Na studia powinni dostawać się najlepsi, pasjonaci...
Wszystko by się wyregulowało

Swoją drogą zauważyłam ogromną presję jaką czują młodzi ludzie wybierając zawód.
Media czy co? Młodzi ludzie mają depresję! Miotają się, zmieniają kierunki, robią po 3 fakultety.... zresztą te wszystkie wątki ...
Kiedyś ktoś studiował i się na tym skupiał a teraz? Presja i straszenie bezrobociem robi pranie mózgu a przecież ludzie jakoś sobie radzą! Nawet nie pracując w zawodzie, poza tym czasy są takie, że cały świat stoi otworem.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 09:45   #41
milijam
Przyczajenie
 
Avatar milijam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 25
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Ciekawe jak sobie radza? Zarabiajac 1380 brutto??? PARANOJA!!! Ludzie sie miotaja bo w polsce jest gorzej z roku na rok, nie da sie przewidziec co bedzie za kilka lat, w jakim zawodzie bedzie szansa na normalna prace i zycie.
Jesli rodzice nie dadza to nikt tu sie niczego nie dorobi.
Pisze z perspektywy osoby doroslej, usamodzielnionej, bedacej kilka lat za granica i po 6 miesiacach pobytu tutaj moge stwierdzic: Zaluje, ze tu wrocilam! Nie ma tu perspekt, jest to kraj w ktorym nie da sie zyc a ludzie z wyzszym wyksztalceniem rowy kopia!!!
milijam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 14:44   #42
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Wkurza mnie, że teraz każdy może studiować i studia straciły na znaczeniu.
DokładnieMnie też to denerwuje, tak naprawdę połowa osób nie powinna studiować (nie mają po prostu odpowiednich warunków, np. nie lubią sie uczyć, nie chcą poszerzać wiedzy) i gdyby nie wytworzył sie sztuczny pęd i nie powstało milion szkołek, to wykształcenia wyższego by nie miały. Ale poszły na studia, bo tak trzeba i mają magistra - nie będę już dalej komentować, wiem, ze jestem złośliwa, ale czasem jestem w szoku jak sie dowiaduję, że jakiś znajomy ma wyższe wykształcenie. Znam bardzo dużo osób, które nawet prostej pracy nie potrafią napisać albo nie rozumieją poleceń prowadzącego, a jakoś sie prześlizgują.

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
A i na pedagogikę idą ludzie, którzy gdzie indziej się nie dostali na "wymarzone kierunki" Rada jest jedna: mieć to w
Taa Ja dostałam sie na psychologię, gdzie było pewnie ze 30 osób na miejsce, ale poszłam dodatkowo na pedagogikę, bo mnie to interesowało. Dużo razy słyszałam jaki to badziewny kierunek - od ludzi, którzy sami nic lepszego nie studiowali

Cytat:
Napisane przez aptrp Pokaż wiadomość
Pedagogów jest ogrom, pracy dla nich nie ma
W Warszawie jest ogromne zapotrzebowanie na nauczycielki przedszkolne, przyjmują każdego z pocałowaniem ręki. Nie mam żadnej bezrobotnej koleżanki z roku Pracy dla pedagogów jest mnóstwo, ale pedagodzy po prostu nie zawsze chcą pracować w zawodzie - z różnych powodów
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 14:58   #43
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Ważne,że się nie siedzi w domu,a studia jak będziesz chciała zawsze możesz zmienić.A inni ani pracy,ani wykształcenia i pewnie dlatego piszą takie złośliwości.Nie przejmuj się i rób swoje.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:05   #44
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
Ważne,że się nie siedzi w domu,a studia jak będziesz chciała zawsze możesz zmienić.A inni ani pracy,ani wykształcenia i pewnie dlatego piszą takie złośliwości.Nie przejmuj się i rób swoje.
no jeśli patrzeć na sytuację z takiego punktu jakiego ja znam, to właśnie najcześciej studenci kierunków ścisłych, technicznych takie uwagi tworzą. nie wszyscy oczywiście, ale taki co poszedł na polibudę żeby bić rekordy w piciu i lecieć na 3-ach owszem.

no i autorka pisała że nie studiuje żadnego z wymienionych kierunków, więc nie wiem do kogo kierujesz swoje rady
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:57   #45
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

O ile marketing jest jeszcze dobrą opcją, w końcu reklama dźwignią handlu, o tyle zarządzanie to takie nic. Studiowałam rok zarządzanie i zmieniłam kierunek. Tu się liźnie trochę wiedzy z tego, tu trochę z tamtego, ale tak naprawdę niczego konkretnego człowiek się nie uczy. Poza tym jest dużo takich osób, które nie potrafią się na zajęciach odezwać, a chcą być menedżerami. Moim zdaniem "zarządzanie" jest dobre na kurs, jeśli ktoś dostaje awans w pracy, a nie na kierunek studiów, gdyż większość osób nie ma w ogóle predyspozycji do bycia osobą ze szczebla kierowniczego, zatem skończą studia i pójdą pracować na kasie. Szkoda tylko straconych lat.
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:59   #46
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Cytat:
Napisane przez monique_05 Pokaż wiadomość
Poza tym jest dużo takich osób, które nie potrafią się na zajęciach odezwać, a chcą być menedżerami.
to racja
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 08:11   #47
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Złośliwe uwagi pod kierunkiem studentów studiujących zarządzanie, europeistykę

Jako absolwentka Zarządzania muszę się wypowiedzieć. Skończyłam Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznych i jak mi ktoś mówi, że na Zarządzaniu to są zawsze luzy i łatwo to mogę tylko wybuchnąć śmiechem. To co przeżyłam na tych studiach to tylko ja wiem. Kucie tygodniami, nocami ekonomii, żeby dostać 3.0 w trzecim terminie, tak to były czasy. A jestem naprawdę ambitną i dobrze uczącą się osobą. Na trzecim roku wybiera się specjalność i każda z nich to już zupełnie inny kierunek. Zdecydowana większość studentów idzie na Rachunkowość lub Controling Finansowy i po tym ma pracę prawie gwarantowaną. Ja skończyłam Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i mogę spokojnie pracować z każdym dziale HR. Tak zwanego "Zarządzania Firmą" uczelnia w ogóle nie otworzyła!

Także uczelnia uczelni nie równa. Opinie o tych kierunkach stworzyły wyłącznie szkoły prywatne, gdzie wystarczy się zapisać (nie ma rekrutacji!) i chodzić na zajęcia, wiec są one po prostu krzywdzące.



PS. Dodam może, że pracuję już od połowy trzeciego roku, a od końca czwartego na umowę o pracę.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2011-10-13 o 08:12
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.