W jakim wieku przestaje się rosnąć ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-07, 22:59   #1
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Question

W jakim wieku przestaje się rosnąć ?


Może głupie pytanie ale naprawde nie wiem. Mam 15 lat i 170cm wzrostu.Nie pytałabym o to gdyby nie to ze chciałabym troche schudnąć,ok. 5kg. Czy jak zaczne sie odchudzac to przestane równiez rosnąc? Nie chodzi tu o jakąś drastyczna diete. Chciałabym poprostu wyeliminowac ziemniaki, chleb, makarony i słodycze. Oczywiście dodatkowo jakies cwiczenia. I jeszcze jedno pytanko. Czy wraz z czasem jak przestane rosnac przestana rosnac równiez moje piersi?? Co zrobic zeby w trakcie diety wąsnie one zostały takie jakie sa ? Wizja stracenia cm w biuscie nie bardzo mnie cieszy!
Może troche pogmatwane te moje pytania ale bede wdzieczna za kazda odpowiedz!! Pozdrawiam
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:14   #2
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Moja koleżanka odchudzając się z rozmiaru C zjechała na A...Podczas gwałtownego odchudzania spalisz również tkankę tłuszczową z biustu.Rosnąć przestaje się ok18 roku życia ( kobiety ).Moim zdaniem powinnaś podzielić te eliminacje pokarmów.Zrobić to stopniowo
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:26   #3
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Rosnąc konczy sie około 20 roku zycią, piersi takze przestają w tym wieku, więc podczas intensywnej diety napewno one nie beda sie powiekszac, ale jak schudniesz do wymarzonej wagi i zaczniesz jesc zdrowo piersi znow zaczną rosnąc!Powinnas podzielic stopniowo te diete wyeliminować słodycze, ale nie warzywa i owoce.Pozdrawiam
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:30   #4
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Dziewczęta rosną do 18-stego roku życia.Nie odchudzaj się drastycznie i pamiętaj,że ziemniaki i makaron nie tuczą - tuczy to czym je polejesz np.sos ,tłuszcz itp.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:34   #5
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Jeżeli już eliminujesz jakieś pokarmy w swojej diecie to pamiętaj, że dają Ci one jakies składniki, których potrzebuje Twój organizm więc zastąp je jakimś innym pokarmem, który również ich dostarczy.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:59   #6
Malinka24
Raczkowanie
 
Avatar Malinka24
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 166
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

dzieki dziewczyny za odpowiedź ! ale dalej nie wiem co mam robic? Chciałam wyeliminowac węglowodany bo duzo sie naczytałam ze one "rozpychaja" brzuch a jezeli sie je wyeliminuje to brzuch staje sie mniejszy i płaski !! A na tym mi m.in zalezy! Może lepiej dac se spokój i poczekac az przestane rosnąć i dopiero zastanawiac sie nad jakas dieta? Najbardziej przejmuje sie tym biustem Może ktos ma jeszcze jakies inne zdanie na ten temat ?
Malinka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 00:00   #7
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Przejrzyj wątki gdzie dziewczyny piszą o ćwiczeniach na mięśnie brzucha
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-08, 14:37   #8
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

hej! mam 19 lat i 176 cm i obym juz nie urosla bo sobie nigdzie spodni nie kupie
wlasciwie jak do teraz rosne caly czas , poznaje to po ubraniach, wiosna prawie cala szafa poszla do wymiany ale juz nie tak drastycznie, chyba 1,5 -2 cm uroslam w ciagu roku, a moze tylko 1 cm + rece
aha, wlaciwie od 4 lata jestem ciagle 'na diecie ' tzn mnie lub bardzije skrupulatnie unikam slodyczy , cukru, tluszczu i co tam jeszcze... po prostu jak stwerdzam ze waze za duzo to wiecej cwicze i bardzije uwazam na to co jem. jak bedziesz sie zdrowo odzywiac to ci na pewno nie zaszkodzi a wrecz przeciwnie, unikaj tylko jak ognia wszelkich krotkotrwalych i glupich diet- odpowiednia ilosc bialka tluszczy , wegl. i kalorii i bedzie ok. a najlepiej duzo ruchu
pozdrawiam!
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 14:56   #9
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Mi wiaodmo, że piersi rosną dwa lata po pierwszej miesiączce
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 17:43   #10
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Post Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Ty MY przestajemy rosnąć 2 lata po miesiączce, nie piersi

Biust składa się z tkanki tłuszczowej i niestety przy odchudzaniu maleje i raczej nie da się tego uniknąć Tak samo jak powiększa się po przytyciu.

Co do diety - wyeliminowanie słodyczy jest bardzo dobre, nie tylko dla odchudzających się. Słodycze to praktycznie puste kalorie, są niezdrowe, psują zęby, zawierają mnóstwo konserwantów (z resztą jak każdy rodzaj przetworzonej, gotowej żywności). Jedzenie ich nie jest dobrym nawykiem, więc jeżeli je wyeliminuesz to tylko wyjdzie Ci to na zdrowie

Co do chleba i makaronów to jest tak jak napisała Momo - same w sobie nie są groźne dla sylwetki, dopiero po polaniu sosem.

Jak zaczniesz się odchudzać to możesz przestać rosnąć jeżeli zrobisz to w niewłaściwy sposób (głodówki albo bardzo drakońskie diety). Zdrowa dieta na pewno nie zaszkodzi. I pamiętaj, że najlepszą dietą jest zdrowy rozsądek i umiar
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 18:08   #11
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

wkaMi tam sie skurczyły... Znaczy się nie aż tak drastycznie, ale po spadku wagi o ok 5 kilogramów w ciągu miesiąca czuję ten luz w staniku Jakieś plusy? Jak zawsze - są bardziej jędrne

Edytowane przez nask
Czas edycji: 2005-08-08 o 18:09 Powód: literówka - brak koncentracji =(
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 20:40   #12
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

To kiedy dziewczyny przestaja rosnac.....??
Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 21:53   #13
Nutka88
Raczkowanie
 
Avatar Nutka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 152
GG do Nutka88 Send a message via Skype™ to Nutka88
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Ach, moim zdaniem z tym rośnięciem to indywidualna sprawa, bo to również zależy od naszych nawyków żywieniowych, genów, chorób i całej masy innych rzeczy. Także nie jest powiedziane, że jak będziesz miała 18 czy 19 lat, to przestaniesz rosnąć, bo nawet może się to stać kiedy będziesz młodsza, czy starsza. I tak samo jest z biustem.
__________________
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
Paul Claudel
Nutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:47   #14
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Cytat:
Napisane przez Nutka88
Ach, moim zdaniem z tym rośnięciem to indywidualna sprawa, bo to również zależy od naszych nawyków żywieniowych, genów, chorób i całej masy innych rzeczy. Także nie jest powiedziane, że jak będziesz miała 18 czy 19 lat, to przestaniesz rosnąć, bo nawet może się to stać kiedy będziesz młodsza, czy starsza. I tak samo jest z biustem.
No w sumie to prawda
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:59   #15
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Cytat:
Napisane przez Momo
Dziewczęta rosną do 18-stego roku życia.Nie odchudzaj się drastycznie i pamiętaj,że ziemniaki i makaron nie tuczą - tuczy to czym je polejesz np.sos ,tłuszcz itp.

to ze dziewczyny rosną do 18 roku zycia nie koniecznie jest prawdą.mam 19 lat-161cm a nie rosnę juz od ponad 3 latek
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 21:19   #16
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Wiesz, po pierwsze, to każdy organizm inaczej reaguje na odchudzanie. Niektórzy chudną łatwiej, innym przychodzi to trudniej. 15 lat, to chyba wcześnie jak na próby tracenia wagi. Kiedy chudniesz poprzez ograniczenie spożywanych kalorii, to spadają centymentry w każdym miejscu. Nie da sie praktycznie tak rozgraniczyć chudnięci,że tracimy jedynie w wybranych miejscach.

Ćwiczenia owszem, przydają sie. Mogą spalić troszke t luszczyku, lub też zamienić go w mięśnie.

A co do diety, to jeśli odrzucisz te węglowodany które wymieniłaś, to co chcesz jeść?
Z czegoś trzeba czerpać energię.
Nie napisałas też ile wynosi Twoja waga, a to chyba ważne. W wieku dojrzewania i wzrostu wazne jest dostarczanie organizmowi zarówno białek, jak i tłuszczy i węglowodanów. Każde z nich są potrzebne do prawidłowego rozwoju. Przemyśl to lepiej raz jeszcze, co jest dla ciebie ważne... A tak na marginesie to chyba rośniemy nieco dłużej niż do 18-go r.ż....
Pozdrawiam-Kumi
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 06:09   #17
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Cytat:
Napisane przez Nutka88
Ach, moim zdaniem z tym rośnięciem to indywidualna sprawa, bo to również zależy od naszych nawyków żywieniowych, genów, chorób i całej masy innych rzeczy. Także nie jest powiedziane, że jak będziesz miała 18 czy 19 lat, to przestaniesz rosnąć, bo nawet może się to stać kiedy będziesz młodsza, czy starsza. I tak samo jest z biustem.
Święta prawda Ja przestałam rosnąć chyba w wieku lat 15 Bo od tamtej pory wszystkie moje ciuchy (spodnie, spódnice itp.) jakoś na mnie pasowały, póki się nie rozleciały ze starości A biust rósł sobie dalej i w efekcie mam 152 cm wzrostu i 97 cm w biuście Spokojnie mogę się odchudzać, bo parę centymetrów "z góry" mogę zgubić i chyba mi to tylko wyjdzie na dobre
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 13:30   #18
Nutka88
Raczkowanie
 
Avatar Nutka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 152
GG do Nutka88 Send a message via Skype™ to Nutka88
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Ooooch, ktoś docenił moje wywody Thx Akane i Moonia
__________________
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
Paul Claudel
Nutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 23:23   #19
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

To co napisałas jest prawdą, wiec przyznałam raCje pozdro
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-27, 17:15   #20
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Ja mam 15 lat i 165cm i już nie rosne od prawie 2 lat. Ale biust jeszcze mi rośnie. okres dostałam jak miałam 12 wiec żadne reguły sie nie sprawdzaja. Chyba że jeszcze urosne w co bardzo watpie.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 17:19   #21
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Rośnie się do 18 roku życia, piersi rosną do 20 roku życia (tak mnie uczono na biologii w LO) i niestety chudną tak samo jak wszystko inne podczas DRASTYCZNEJ diety, więc radzę odchudzać sie z głową dziewczynki
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 18:12   #22
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

a ja uroslam 3 cm od 18 do 20 roku zycia i dobrze, bo we wniosku o dowod osobisty sklamalam o te 3 cm wlasnie i mi sie do tego doroslo, hihi a biust, odkad zaczelam cwiczyc, to drastycznie mi sie nie zmniejszyl (pomijajac fakt, ze nie jestem konsekwentna...), ale obwod pod biustem - owszem.
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 15:44   #23
mOonia
Raczkowanie
 
Avatar mOonia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BytOm
Wiadomości: 40
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

kurcze a ja mushe schunącale własnie piersi musha mi zostać..bo jak ja jako modelka zaprezentuje kostium kąpielowy:|jak mi schudnie biust
mOonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:26   #24
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Kurcze a ja mam 17 lat i od dłuższego czasu nie rosnę ani ja ani moje piersi . Bo je się że tak zostanie...:/ nie wiem już sama. Chciałabym żeby jeszcze troszkę urosły i były bardziej jędrne, ale czytałam że podczas ćwiczeń na jędrne piersi mogą one się zmniejszyć . Masakra jakaś
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 17:41   #25
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

ja roslam do 13 roku życia, bo na bilansie z pierwszej klasy gimnazjum mam taki wzrost jaki mam teraz

ale ogolnie mysle że od tego 12,13, 14 lat dziewczyna dużo nie urośnie


co do biustu to juz mi też od kilku dobrych lat nie rośnie, ale zaczął rosnąć już w 5 podstawówki

ogolnie ja mam bardzo stałą wagę, od pierwszej gimnazjum waże bez zmian 43-44kg
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-12-01 o 17:45
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 14:47   #26
alittlelostgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 44
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

podobno szybko i dużo rośnie się przed pierwszą miesiączką. a po niej, tylko kilka cm i zdecydowanie wolniej. ale nie wiem, dużo osób tak mówi. ale ja po pierwszej miesiączce przez krótki czas urosłam 5 cm.
__________________

let's get lost.
alittlelostgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 10:06   #27
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Cytat:
Napisane przez alittlelostgirl Pokaż wiadomość
podobno szybko i dużo rośnie się przed pierwszą miesiączką. a po niej, tylko kilka cm i zdecydowanie wolniej. ale nie wiem, dużo osób tak mówi. ale ja po pierwszej miesiączce przez krótki czas urosłam 5 cm.
to naprawdę bardzo indywidualna sprawa i najlepiej zapytać po prostu mamy czy babci, jak to u nich wyglądało. Np. kobiety w mojej rodzinie szybko dojrzewały i szybko przestawały rosnąć. Ja osiągnęłam swój wzrost (164 cm) w wieku 11 lat (kilka miesięcy przed pierwszą miesiączką) i od tej pory nie urosłam ani centymetra (dla spieszących mnie pocieszyć dodam, że na pewno już nie urosnę, skoro nie stało się tam przez ostatnie 13 lat). Rośnięcie do 18nastki - to jakaś mrzonka w moim przypadku.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2010-09-17 o 10:08
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 13:06   #28
alittlelostgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 44
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
to naprawdę bardzo indywidualna sprawa i najlepiej zapytać po prostu mamy czy babci, jak to u nich wyglądało. Np. kobiety w mojej rodzinie szybko dojrzewały i szybko przestawały rosnąć. Ja osiągnęłam swój wzrost (164 cm) w wieku 11 lat (kilka miesięcy przed pierwszą miesiączką) i od tej pory nie urosłam ani centymetra (dla spieszących mnie pocieszyć dodam, że na pewno już nie urosnę, skoro nie stało się tam przez ostatnie 13 lat). Rośnięcie do 18nastki - to jakaś mrzonka w moim przypadku.
no w sumie to tak. każdy urośnie w swoim czasie.
__________________

let's get lost.
alittlelostgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:55   #29
oliffkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: W jakim wieku przestaje się rosnąć ?

Ja mam 14 lat i 182 cm miesiaczkuje od nie calego roku .. Czy jeszcze rosne? kurcze niewiem moze zaczne palic .. ?
oliffkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.