PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-28, 08:46   #1
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018

PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc!


Witam ,
mam prośbę, czy mogłybyście mi polecić lepsze zajęcia na spalenie trochę zbędnej tkanki tłuszczowej (chodzi mi głównie o uda, brzuch, ramiona). Mam możliwość wybrania w ramach wf aerobiku lub pilatesu.
Myślałam też o siłowni, ale wydaje mi się, że ta bardziej przyda się już na rzeźbienie ciała, a nie samo spalanie.
Jak myślicie? Co powinnam wybrać
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 10:01   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
Witam ,
mam prośbę, czy mogłybyście mi polecić lepsze zajęcia na spalenie trochę zbędnej tkanki tłuszczowej (chodzi mi głównie o uda, brzuch, ramiona). Mam możliwość wybrania w ramach wf aerobiku lub pilatesu.
Myślałam też o siłowni, ale wydaje mi się, że ta bardziej przyda się już na rzeźbienie ciała, a nie samo spalanie.
Jak myślicie? Co powinnam wybrać
W spalaniu tłuszczu pomagają przede wszystkim ćwiczenia siłowe. Czy wybierzesz aerobik, czy piltaes, to akurat nie ma większego znaczenia, bo to nie są treningi przynoszące spektakularne efekty. Najważniejsze i tak jest ułożenie właściwego jadłospisu.
A zacząć najlepiej od skorzystania z wyszukiwarki, bo w końcu prawie każdy z tysiąca wątków na temat odchudzania zawsze zawiera nasz komenatrz, że do redukcji najskuteczniejsze są ćw. siłowe, interwałowe i aerobowe (w tej kolejności, a najlepiej ich łączenie w ramach cyklu treningowego).
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 10:33   #3
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
W spalaniu tłuszczu pomagają przede wszystkim ćwiczenia siłowe. Czy wybierzesz aerobik, czy piltaes, to akurat nie ma większego znaczenia, bo to nie są treningi przynoszące spektakularne efekty. Najważniejsze i tak jest ułożenie właściwego jadłospisu.
A zacząć najlepiej od skorzystania z wyszukiwarki, bo w końcu prawie każdy z tysiąca wątków na temat odchudzania zawsze zawiera nasz komenatrz, że do redukcji najskuteczniejsze są ćw. siłowe, interwałowe i aerobowe (w tej kolejności, a najlepiej ich łączenie w ramach cyklu treningowego).
Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że podstawą jest właściwa dieta. Już nie pierwszy raz przechodzę na dietę i staram się zrzucić kilka kg, nie pierwszy te z z wizażem
O różnych rodzajach ćwiczeń tez całkiem sporo miałam okazję się naczytać, w tym momencie zależy mi jednak na konkretnej poradzie, która z wymienionych przeze mnie form aktywności może być najbardziej przydatna przy spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej Skoro mam możliwość wybrania jednej z nich w ramach wf, to nie widzę przeszkód, żeby nie skorzystać z tej okazji i nie wybrać optymalnego rodzaju zajęć więc jeśli znajdzie się ktoś, kto zechciałby mi jeszcze poradzić, co powinnam wybrać: PILATES, AEROBIK czy SILOWNIE - będe bardzo wdzięczna
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 11:01   #4
mmooonia
Rozeznanie
 
Avatar mmooonia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 587
Dot.: PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc!

No najlepiej by bylo polaczyc silowe z aerobami jak mowi Midi. A ile razy w tygodniu masz ten wf? Bo jezeli sa to zajecia raz na tydzien to w sumie efektow one nie przyniosa i mozesz wybrac sobie wedlug upodobania, co bys bardziej chciala robic
A jezeli by to bylo ze 3 razy w tygodniu to wydaje mi sie ze najlepiej silownia, wtedy bys mogla sobie ladny plan cwiczen ulozyc
__________________
"..chodzi o to by pokonywać własne słabości i swoje ograniczenia. Sama wyznaczasz sobie granice" Sofia

"Nie okłamuj samej siebie, po prostu więcej trenuj" Soria




mmooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 13:08   #5
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez mmooonia Pokaż wiadomość
No najlepiej by bylo polaczyc silowe z aerobami jak mowi Midi. A ile razy w tygodniu masz ten wf? Bo jezeli sa to zajecia raz na tydzien to w sumie efektow one nie przyniosa i mozesz wybrac sobie wedlug upodobania, co bys bardziej chciala robic
A jezeli by to bylo ze 3 razy w tygodniu to wydaje mi sie ze najlepiej silownia, wtedy bys mogla sobie ladny plan cwiczen ulozyc
WF na studiach mam raz w tygodniu 90 min. Bardziej skłaniam się chyba do aerobiku lub pilates.
Niezależnie od tego planowałam zapisać się na siłownie (mam 5 min od domu spacerkiem dość dużą ) i chodzić 2 razy w tygodniu.
Dodam, że trenuje taniec towarzyski więc kilka razy w tygodniu mam treningi.
Jak myślicie co wybrać i w jakiej ilości, żeby to miało ręce i nogi?
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 20:33   #6
mmooonia
Rozeznanie
 
Avatar mmooonia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 587
Dot.: PILATES czy AEROBIK - proszę o pomoc!

Hm jezeli bys chciala chodzic osobno 2 razy w tygodniu na silownie to przydalby sie trzeci trening silowy wiec moglabys wybrac silownie i wtedy wszystko by mialo rece i nogi jakbys to fajnie polaczyla z treningami tanca. Nie wiem na ile lubisz silownie, ja jestem pozytywnie nastawiona bo uwielbiam wiec wybralabym na twoim miejscu silownie, ale jezeli ma ci sie za szybko znudzic to wez sobie aerobik , chodz na treningi tanca i dodatkowo 2 razy na silownie i tez bedzie dobrze.

Ogolnie mialam na studiach przez jeden semestr aerobik i nie bylo to nic ciekawego [wtedy bylam wkrecona w aerobik bo dwa lata chodzilam wiec te uklady i wszystkie cwiczenia nie byly ani trudne ani meczace ] , babka po kolei uczyla wszystkich krokow i robila tak zeby przypadkiem sie nikt za bardzo nie zmeczyl wiec zajecia ogolnei byly nudne. No ale jezeli trafisz na fajnego prowadzacego to moze byc lepiej . Popytaj towarzystwa w szkole do kogo warto chodzic i mozesz dopasowac zajecia tez pod wzgledem ciekawego prowadzacego bo to naprawde wazna sprawa przy np. aerobiku
__________________
"..chodzi o to by pokonywać własne słabości i swoje ograniczenia. Sama wyznaczasz sobie granice" Sofia

"Nie okłamuj samej siebie, po prostu więcej trenuj" Soria




mmooonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.