Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-05-07, 17:49   #3241
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No ja po ostatnich miesiacach (! ) musze sie ogarnac. W tym momencie widze, ze moj organizm kiepsko sobie radzi, ale nie jestem w stanie stwierdzic, czy to np. celiakia daje objawy (albo cos innego), czy raczej bardzo kiepska dieta pelna wysoko przetworzonej zywnosci i prostych weglowodanow (po czesci ba pewno).
Jeszcze kilka miesiecy temu jak odzywialam sie lepiej nie mialam pewnych problemow np. ze strony ukladu pokarmowego, wiec zakladam, ze jest szansa, ze dobra dieta temu zaradzi.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 18:57   #3242
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Kochana, to siê w miarê mo¿liwo¶ci we¼ siê pomalutku za to jedzenie, bo ¿ywno¶æ przetworzona to samo z³o! To s± wype³niacze, utwardzacze, zagêszczacze, konserwanty i wszystko to czego Tobie do szczê¶cia i zdrowia nie potrzeba Mia¿d¿±ca wiêkszo¶æ naszych zakupów to warzywa, kasze, str±czki i sama z nich robiê, pasztety, kotlety i takie tam inne ró¿no¶ci, ale wiem, ¿e aby nabraæ wprawy i w zapracowanym dniu znale¼æ na to czas - potrzeba czasu Wiêc powoli zrób badania i do przodu
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 19:28   #3243
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Twiggy, sek w tym, ze ja bardzo dobrze wiem jak sie odzywiac i jestem swiadoma chyba kazdej wady tego, co jem, ale wychodzi roznie...
Niezle gotuje na dodatek, a ostatnio doslownie nic. Ale od paru dni jest duzo lepiej
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 19:38   #3244
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No to oby tak dalej, z ka¿dym dniem coraz lepiej
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 20:12   #3245
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

U mnie niestety widze ze jedzenie jest zalezne od cyklu, 2 tygodnie jem swietnie a pozniej 2 tygodnie walki ze slodyczami - nie mam pojecia jak to zmienic. Chociaz ostatnio wymyslilam/znalazlam/zmodyfikowalam kilka przepisow na slodkosci, zeby z nich byl zdrowy, pelnowartosciowy posilek zupelnie guilt-free, wiec chyba to jest sposob.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 20:40   #3246
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

S³uchaj ja tez tak mia³am.... Wiesz co napiszê Ci jakie mia³am objawy i co pomog³o. Objawy nie pojawi³y siê na raz, tylko pojawia³y sie stopniowo i jako¶ ich ze soba nie powi±zala³m, dopiero moja pani od medycyny alternatywnej u¶wiadomi³a mnie, ¿e mam problem z hormonami. Przy czym moje w³osy zawsze by³y wypadaj±ce wiêc akurat to nie mia³o zwi±zku.
- bardzo agresywny PMS: z³o¶æ, agresja, deprecha
- napady ³aknienia na s³odycze i fast food - z up³ywem lat okres ten siê wyd³u¿a³ a¿ siêgn±³ 2 tygodni przed miesi±czk±
- bolesne miesi±czki
- krwawienia miêdzy miesi±czkami
- up³awy z piersi - badania krwi nic nie wykaza³y
- guzy w piersi - z tym by³am u gina, wybada³, porobi³ badania, usg - taka pani uroda
- ostre bóle podczas jajeczkowania
Pewnie co¶ jeszcze ale nie pamiêtam. Zaczê³am o tym mówiæ w miarê jak babka mnie "masowa³a", ale to nie masa¿ taki normalny a leczniczy, nastawia sie krêgo³up, biodra, organy wewnêtrzne. Cudo! I zaleci³a mi ,
KROPLE HOMEOPATYCZNE,
kompleks wyci±gów z przywrotnika pospolitego, karbieñca pospolitego, bzu czarnego, sza³wii i cebuli - to w niemczech tzw p³aszcz kobiecy w sensie, ¿e ochronny dla kobiet. W przeci±gu 2 miesiêcy by³am w pionie Teraz takie zachcianki mam 2-3 dni przed okresem i w ogóle czujê siê mega lepiej ni¿ przed tymi kropelkami. Zniknê³y wszystkie powy¿sze dolegliwo¶ci.

Wg badañ krwi hormony mia³am w normie. A sprawy kobiece mia³am rozhulane na ca³ego mimo wszytsko.

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2015-05-07 o 20:45
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 07:35   #3247
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny, dieta to podstawa, na efekty te¿ trzeba poczekaæ, nic od razu nie przyjdzie. Ja przez ostatni rok te¿ od¿ywia³am siê...niezbyt dobrze....Du¿o t³ustego sera bia³ego, kawa do mleka, zamiast obiadu fast foody albo suche kanapki, s³odycze, du¿o kawy, Capuccino. Najgorzej je¶li o kawê, pi³am j± 3- 4 razy dziennie. Ma³o wody, czu³am tylko jak wysuszona jest moja skóra. Przez ostanie 2 tygodnie ca³kowicie zrezygnowa³am z kawy, ciê¿ko by³o.....Alternatyw± jest zielona herbata, któr± pijê 2-3 razy dziennie. Do tego pokrzywa, miêta i herbatki owocowe. Nie wiem czy owocowe herbatki tez w jaki¶ sposób nie odwadniaj±????? Zero cukrów, czarnej herbaty, ma³o nabia³u. My¶la³am, aby zrezygnowaæ ca³kowicie z nabia³u, ale lubiê jajka i od czasu do czasu twaróg. Tylko gdzie tu logika - jajka nale¿± do nabia³u. Ale wydajê mi siê, ¿e lepiej jajka ni¿ wszelkie sery, mleko. Do tego rano przed ¶niadaniem albo w ci±gu dnia wypijam szklankê wody z cytryn±. Przed obiadem wodê z octem jab³kowy. Polecam ten z Rossmana, jest najlepszy. I tyle w temacie. Na pewno nie zrezygnujê z miêsa i chudych wêdlin. Bo czym je zast±piæ na chleb???? Bardzo lubiê kanapki, nie chcê prowadziæ obsesyjnej diety.
Tak¿e dziewczyny, próbujmy z diet±, na pewno troszkê pomo¿e.
I ostatnio jak myjê szamponem Johnson Baby, tym ¿ó³tym, to dzi¶ przy dwukrotnym myciu wypad³o tylko 15 w³osków...A my³am g³owê ostatnio 2 dni temu. Szampon to te¿ wa¿na sprawa. Od ojej dermatolog s³ysza³am, ¿e dobre s± z napisem do codziennego u¿ytku, owocowe.
Dziewczyny, jak liczycie wypadaj±ce w³osy w ci±gu dnia? Bo ja tyle ile przy myciu w wannie - to u mnie podstawa, potem przy rozczesaniu, i w ci±gu dnia, ile mam zsuniêtych.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 09:06   #3248
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Poka¿ wiadomo¶æ
Wierzê, ze na diecie "miêsnej" mo¿na zrzuciæ kilka kilo - kiedy jad³am jeszcze miêso by³am chuda jak patyk! Teraz ju¿ jestem na diecie roslinno zbo¿owej i muszê siê ciut bardziej pilnowaæ - choæ to tez pewnie zale¿ne jest od tego, ¿e wtedy by³am przed 30 a teraz jestem trochê po 30. Ale nabia³u tez nie jadam, piekê sobie chleb, jem duuu¿o warzyw - ¶wietnie siê czujê na tej diecie.
Fajnie, ¿e znalaz³a¶ sposób od¿ywiania, który Ci s³u¿y.

Moja dieta zawsze by³a bogata w produkty miêsne (pomijaj±c ic formê i jakosc- z tym nie zawsze by³o ró¿owo) A mimo to kilogramów z wiekiem przybywa³o . Nie mam problemów z nadwag±, ale tu i tam trochê uros³am w ci±gu ostatnich lat. Czêsto mia³am te¿ problem z puchnieciem od zatrzymanej wody. Jakkolwiek, ¼ród³em moich problemów (pewnie nie jedynym) s± zbo¿a. Czu³am to ju¿ jako malolata. Za ka¿dym razem, gdy odstawi³am je lub chociaz ograniczylam, zaczyna³am funkcjonowaæ o niebo lepiej. Zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Kiedy¶ zwala³a to po prostu na weglowadany. Dzi¶ wiem, ¿e to zbytnie uproszczenie.
Jednak nawet bez wnikania w przyczyny-zbo¿a mi namacalnie szkodz±.

Enn zachciewajki na slodkie s± ¶ci¶le zwi±zane z nie ustabilizowanym poziomem glukozy we krwi.

Agilla
Tez my¶lê, ¿e nie ma co demonizowac wêdlin. Dzisiaj da siê kupiæ ca³kiem fajne sk³adowo, pozbawione syfu. Ja nie kupuje na ogó³, bo nie jadam juz kanapek. Czasami zdarzy mi siê wsun±æ na biegu jakiego¶ kabanosa, czy salceson. Gotuje tez sobie boczek ale to raczej sporadycznie. Wêdliny nie musz± byæ chude, nie ma co siê baæ t³uszczów zwierzêcych. Ja akurat za chudymi nigdy nie przepada³am

Nabia³ to zasadniczo mleko i przetwory mleczne. Jaja to zupe³nie inna grupa.
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 12:04   #3249
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Je¶li chodzi jeszcze o dietê, to w³osy lubi± omega 3 - dla miêso¿erców w rybach dla ro¶lino¿erców w siemieniu lnianym i oleju lnianym, oleju rzepakowym.
Dziewczyny jak mi piêknie zarastaj± zakola!!!
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 12:28   #3250
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

[QUOTE=Twiggy22;51326530]Je¶li chodzi jeszcze o dietê, to w³osy lubi± omega 3 - dla miêso¿erców w rybach dla ro¶lino¿erców w siemieniu lnianym i oleju lnianym, oleju rzepakowym.
Dziewczyny jak mi piêknie zarastaj± zakola!!! [/QUOTE]

piêknie! wcierka dzia³a?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 12:34   #3251
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wooow12, potrafie sie odzywiac rewelacyjnie, regularne, czeste posilki, weglowodany zlozone itd itp i tak - przez 2-3 tygodnie jest super. Pod koniec cyklu i tak mnie ciagnie. Nie wiem czy hormony wplywaja na cukier czy dziala to inaczej, ale zadne jedzenie nie zapobiega u mnie tym momentom.
Obejde to chyba po prostu przygotowujac sobie zdrowe, pelnowartosciowe, slodkosci.

Twiggy22, rewelacja, ze zarastaja! U mnie tez sporo baby hairy i wlosow wypada bardzo malo!
Mam nadzieje, ze nie cieszymy sie przedwczesnie i za kilka miesiecy nasze ubytki beda zaczynaly byc ladnie wypelnione.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 15:10   #3252
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny chyba tak, nie chcê zapeszaæ, ale moje zakola nigdy nie by³y takie "puchate"

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ

Twiggy22, rewelacja, ze zarastaja! U mnie tez sporo baby hairy i wlosow wypada bardzo malo!
Mam nadzieje, ze nie cieszymy sie przedwczesnie i za kilka miesiecy nasze ubytki beda zaczynaly byc ladnie wypelnione.
Bardzo siê cieszê, ¿e Ci pomaga I równie¿ mam nadzieje, ¿e to trwa³e zmiany na lepsze. Choæ nie ma siê co oszukiwaæ, je¶li produkt który pomaga zostanie odstawiony sytuacja lubi wraaæ do stanu "sprzed" :\

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2015-05-08 o 16:50
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 15:49   #3253
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

a ja polecam ciaze na zageszczenie czupryny
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 17:51   #3254
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Blackbejbe, to prawda - ci±¿a jest dobrym sposobem na zagêszczenie czuprynki

Alusiekmalutki, raczej nie powinna piec Ciê skóra, nie wiem, mo¿e inne dziewczyny mia³y to samo. Ja mia³am podobny sk³ad, tyle, ¿e bez sterydu....Nie piek³o, ale jak pocz±tkowo nak³ada³am palcami to potem skóra na nich by³a spêkana. Tak¿e takie wcierki nie s± lekkie i delikatne.
U mnie polikarpina spowodowa³a du¿y wylêg bebików.

Enn, mnie ci±gnie tez czasami na s³odycze, zazwyczaj dzieñ przed miesi±czk±, ale tez kiedy mam jakie¶ stresy to siêgam po co¶ s³odkiego
Mo¿e spróbuj chrom, ponoæ hamuje ³aknienie na sweety.

U mnie zakolce te¿ zarastaj±, co prawda nie s± jakie¶ bujne, bo te pierwsze w³oski ja¶niejsze ni¿ mam swoje, ale widaæ zagêszczenie. A spore by³y.
Niczym ju¿ nie smarujê skóry g³owy. Postanowi³am odpocz±æ od wszelkich wcierek, bo jestem ju¿ tym zmêczona.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 18:00   #3255
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

a po jakim mniej wiecej czasu te przeswity zarastaj± u Was?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 18:05   #3256
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Agilla, tez mam tendencje do zajadania stresu, ale to juz tylko psychika i niewlasciwe radzenie sobie z problemami. pracuje nad tym i jest lepiej.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-08, 19:20   #3257
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Agilla, u mnie te¿ warkoczy tam nie ma, ale jest blond rosn±cy puszek i pojedyncze ciemne w³oski - to bardzo krzepi±ce mimo wszystko

Alusiek, ja u¿ywam tej wcierki od drugiej po³owy lutego. Efekty widaæ na zdjêciu - nie pamiêtam aby tam kiedykolwiek rosn±ce w³osy, zawsze taki rzadki puszek jak na rêce, nie rós³ tylko by³, a teraz ro¶nie, jest gêstrzy i chyba maj± siê zamiar z tego robiæ normalne w³osy ???? Oczywi¶cie na focie nie widaæ tych mniejszych, ale jest ich sproro, sa cieniutkie i jasniutkie ale s±
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg photo 2 (10).jpg (106,5 KB, 62 za³adowañ)
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-09, 14:50   #3258
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Twiggy22, super bebiki Ja mam podobne, te¿ jasne. Ale Ty chyba jeste¶ naturaln± blondynk±? Moje baby hair s± krótsze, ale bardzo siê cieszê, ¿e co¶ rusza.
Chyba to dobry znak, ¿e odrastaj± w³osy??? Bo gdyby typowe ³ysienie to chyba nic nowego by nie ros³o? Tak siê pocieszam.
Enn, ja tez pracujê nad technik± relaksacyjn±. Staram siê zamiast autem wiêkszo¶æ rowerkiem je¼dziæ, poprawia mi to humor, czytanie ksi±¿ek, ogólnie jak najmniej siê denerwowaæ i w koñcu zacz±æ cieszyæ ¿yciem, bo przez te w³osy straci³am
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-10, 10:27   #3259
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Twiggy22 co to za wcierka ??
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 10:57   #3260
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Przeciez piszemy prawie tylko o tym od paru tygodni
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-10, 18:47   #3261
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

dzieki za foto. Ja dzisiaj umy³am w³osy, potem rozczesa³am i rozpacz najgorsze, ¿e za rok wychodzê za m±¿ i boje sie co to bêdzie z drugiej strony wiem, ¿e stres potêguje wypadanie i czasami mam ochotê nic nie ³ykaæ ju¿, nie wcieraæ i zostawiæ to tak jak jest . Pamietam jeszcze jak dwa lata temu mia³am takiego mocnego kucyka, w³osów ogrom- uwielbia³am je by³y moim atutem...gêste, mocne a teraz? cieniutkie....
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-10, 21:51   #3262
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Alusiekmalutki, ja rok temu mia³am gêstsze warkocze, a teraz witki. Ju¿ nawet tej d³ugo¶ci nie mam, bo marnie i licho by to wygl±da³o, musia³am je skróciæ. Smutne, ale wierzê, ¿e kiedy¶ zahamujê te wypadanie.
Do ¶lubu masz trochê czasu, nie wy³ysiejesz, i przede wszystkim przestañ siê stresowaæ. Stres na pewno potêguje wypadanie.
Ja w³a¶nie mam labê od wcierek....Do odwo³ania.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 08:57   #3263
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Twiggy22 co to za wcierka ??
Mosia, poszukaj mojego d³uuugiegiego wpisu na stronie 103-105. Enn j± sobie zmodyfikowa³a wg swojego upodobania, moja siostra te¿ - dla nich dzia³a.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Poka¿ wiadomo¶æ
dzieki za foto. Ja dzisiaj umy³am w³osy, potem rozczesa³am i rozpacz najgorsze, ¿e za rok wychodzê za m±¿ i boje sie co to bêdzie z drugiej strony wiem, ¿e stres potêguje wypadanie i czasami mam ochotê nic nie ³ykaæ ju¿, nie wcieraæ i zostawiæ to tak jak jest . Pamietam jeszcze jak dwa lata temu mia³am takiego mocnego kucyka, w³osów ogrom- uwielbia³am je by³y moim atutem...gêste, mocne a teraz? cieniutkie....
Alusiek i co siê zmieni³o w ci±gu tych dwóch lat? Co siê sta³o? Zachorowa³a¶ na co¶? Ja mia³am zawsze delikatne w³osy, ale kiedy¶ mia³am ich du¿o, a teraz widzê ¿e mam po³owê - tylko ¿e rozumiem, ¿e z wiekiem w³osy siê przerzedzaj±, jednak walczê o nie!
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 09:09   #3264
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Poka¿ wiadomo¶æ
Mosia, poszukaj mojego d³uuugiegiego wpisu na stronie 103-105. Enn j± sobie zmodyfikowa³a wg swojego upodobania, moja siostra te¿ - dla nich dzia³a.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------



Alusiek i co siê zmieni³o w ci±gu tych dwóch lat? Co siê sta³o? Zachorowa³a¶ na co¶? Ja mia³am zawsze delikatne w³osy, ale kiedy¶ mia³am ich du¿o, a teraz widzê ¿e mam po³owê - tylko ¿e rozumiem, ¿e z wiekiem w³osy siê przerzedzaj±, jednak walczê o nie!

nie zachorowa³am, w kwietniu 2013 zmarla nagle Moja Mama pocz±tkowo wypadanie wi±zalam z t± sytacj±, ale juz mine³y 2 lata i dalej lec±. TSH ok, morfologia ok, niski poziom ¿elaza 32 / a norma od 60-180/ dosta³am do ³ykania SORBIFER, cynk zincteral i biotebal 5 mg. W skalp ( ale nie ca³± bo siê boje) wcieram wcierkê od dermatolog i czekam na cud
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:14   #3265
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

enn_ Twiggy22
Otrzyma³am dzisiaj wszystkie ekstrakty i bêdê robiæ wcierkê. My¶lê ¿eby na 100 ml zrobiæ tak:
Ektrakt z aloesu 10 ml
z ¿eñ szenia 3 ml
z kasztanowca 4 ml
z bursztynu 4 ml
ze skrzypu 4 ml
D-pentanol 5 ml
Konserwant oko³o 10-14 kropli
Resztê do 100 ml zalejê wywarem z pokrzywy ( z li¶ci które wcze¶niej uzbiera³am)


Jak my¶licie bêdzie dobrze jak rozmieszam w takich proporcjach?
Zastanawiam siê jeszcze czy ¿en szenia tez daæ 4 ml...
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:22   #3266
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mysle, ze powinno byc ok. Jakie masz podane zalecane stezenie tych ekstraktow?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:38   #3267
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

W³a¶nie nie wiem, bo zamawia³am tam gdzie Twiggy22 z Natury dla Piêkna ale wzorowa³am siê na twoich stê¿eniach. Na manofakturze kosmetycznej pisa³o ¿e 10% a kasztanowiec 20% zreszt± wcze¶niej o tym ju¿ pisa³a¶. Rozpakuje paczke po powrocie do domu, mo¿e tam bêdzie do³±czona jakas karteczka jakie powinny byæ stê¿enia
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:51   #3268
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja bym postawila na jakis jeden ekstrakt i dala go 9-10% (a pozostalych wlasnie kolo 3-4%), ale nie wiem sama ktory z tych, ktore masz bylby najlepszy. Moze skrzyp?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:15   #3269
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A czy którego¶ ekstraktu zamówi³a¶ wiêcej? Ja da³am wszystkich po równo, i jak Ty wiêcej Aloe.Je¶li dodasz którego¶ wiêcej, to siê szybko skoñczy i trzeba bêdzie domawiaæ - to chyba jedyna wada. Poza tym trudno stwierdziæ czy tak czy inaczej jest lepiej. Isiu, nie ma rady, musisz po prostu spróbowaæ Zrób najpierw jak napisa³a¶ i zobacz czy Ci odpowiada

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Poka¿ wiadomo¶æ
nie zachorowa³am, w kwietniu 2013 zmarla nagle Moja Mama pocz±tkowo wypadanie wi±zalam z t± sytacj±, ale juz mine³y 2 lata i dalej lec±. TSH ok, morfologia ok, niski poziom ¿elaza 32 / a norma od 60-180/ dosta³am do ³ykania SORBIFER, cynk zincteral i biotebal 5 mg. W skalp ( ale nie ca³± bo siê boje) wcieram wcierkê od dermatolog i czekam na cud
Tak mi przykro Kochana! Cholerka, a mo¿e ten stres w Tobie nadal siedzi?? A spróbuj z tak± wcierk± jak± ja i inne dziewczyny sobie robi±, b±d¼ z samym sokiem z aloesu - ale bez stresu, ze nie zadzia³a tylko z nastawieniem, ¿e w³asnie mo¿e pomóc, na luzie
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:34   #3270
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Jakbym nie uzywala wiekszej ilosci jednego ekstraktu, to dodalabym wiecej poszczegolnych.
W pierwszej wcierce ekstraktow (pomijajac aloes, d-panthenol itd) bylo w sumie 15% = 15ml, teraz juz sie nie waham przed dodawaniem wiecej. W najnowszej wcierce juz 23% dodalam w sumie.
U Isi14 teraz jest w sumie 15% i ja bym dala wiecej, zwlaszcza, ze nie dzialaja na nia wcierki sklepowe.
Z drugiej strony u Ciebie, Twiggy, jest mniej ekstraktow procentowo, a i tak bylas zadowolona, no nie wiem... Ja widze duza roznice po mocniejszej wcierce, wydaje mi sie, ze dziala na mnie lepiej niz slabsza, chociaz moze to po prostu efekt dluzszego stosowania - ale jest naprawde niezle.

Mnie bardziej pasowalo bazowanie wcierki na jednym skladniku, zeby zadzialal z kopem i dodanie reszty ekstraktow jako "wsparcia", ale nie mam pojecia jak to sie przeklada na realne dzialanie.

Swoja droga, Twiggy, Ty dodawalas chyba soku z aloesu? Ja dodalam wyciag z aloesu, zatezony 10-krotnie, mysle, ze to dobry pomysl, bo takie 10% soku a 10% wyciagu to jednak co innego, powinno dzialac mocniej.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Strasznie bym chciala, zeby jeszcze komus tutaj taka wcierka pomogla... mam nadzieje, Isi14, ze przyniesie to u Ciebie jakas poprawe.

Twiggy, czy wlosy dalej Ci leca teraz, czy w ogole sie poprawilo pod kazdym wzgledem?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-05-11 o 20:33
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.