Serek MASCARPONE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-28, 06:44   #1
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile

Serek MASCARPONE


Zdradźcie proszę drogie Wizażanki, jakie są Wasze pomysły na wykorzystanie tego serka?
Tiramisu, to podstawa, ale chciałabym bardzo poznać inne Wasze pomysły i propozycje
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 08:33   #2
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Serek MASCARPONE

Ja robiłam tylko Tiramisu - ale doszłam do wniosku, że zbyt drogo to wychodzi; poza tym dostałam od koleżanki przepis na Tiramisi z serka Campiny - w smaku przktycznie nie czuć różnicy, za to w portfelu - i owszem
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 08:50   #3
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Serek MASCARPONE

No właśnie serek u nas drogi i nie często stosowany, z wyjątkiem tiramisu.

Moja znajoma Włoszka dodawała mascarpone do sosu krewetkowego lub z tuńczyka, z którym podawała makaron. Sos był delikatny i bardzo smaczny. Dokładnego przepisu tego cuda niestety nie znam, ale można samemu poeksperymentować i coś stworzyć . Ja do sosu tuńczykowego dodaję tłustej, słodkiej śmietany - smakuje dobrze, podobnie.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:25   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Serek MASCARPONE

Tagliatelle z sosem mascarpone
Składniki:
40 dag makaronu tagliatelle,
25 dag sera mascarpone,
3 łyżki śmietany,
25 dag krewetek (mogą być mrożone),
! łyżeczka soku z cytryny,
1 żółtko,
4 łyżeczki kulek różowego pieprzy,
sól i pieprz.
Sposób wykonania:
Makaron ugotować al dente w dużej ilości lekko osolonej wody. Odcedzić. W rondlu wymieszać mascarpone ze śmietaną, na gładką masę. Zagotować. Doprawić solą pieprzem i sokiem z cytryny. Dodać krewetki i chwilę podgotować. Rondel zdjąć z ognia, sos zaciągnąć żółtkiem. Polać nim makaron. Przed podaniem każdą porcję posypać różowym pieprzem.

Deser z kiwi i mascarpone
Składniki:
- 40 dag kiwi
- 2 łyżki pokrojonych w paski listków melisy lub bazylii
- 2 łyżki soku z cytryny
- cukier lub miód do smaku
- 1 opakowanie (25 dag) serka mascarpone albo naturalnego serka homogenizowanego albo bardzo gęstego jogurtu (najlepiej greckiego)
- orzeszki pistacjowe (niesolone) i listki bazylii lub melisy do dekoracji

Sposób przyrządzania:

Obierz kiwi. Posiekaj je na kawałeczki, dodaj sok z cytryny, nieco cukru lub miodu do smaku oraz pokrojone zioła, wymieszaj i wstaw na 20 minut do lodówki. Mascarpone wymieszaj z odrobiną cukru lub miodu (jeśli lubisz, możesz dodać nieco likieru amaretto albo soku pomarańczowego do smaku), przełóż do szklanych pucharków (odłóż po łyżeczce mascarpone na każdą porcję). Na wierzch masy serowej nałóż porcje masy z kiwi i połóż na wierzchu po łyżeczce odłożonego mascarpone. Posyp pistacjami i udekoruj świeżymi ziołami

Pasta z tuńczyka z serem mascarpone

Przygotowanie:
Tuńczyka osączyć z zalewy, dodać serek i miksować 30s. Dodać oliwę, zioła i miksować jeszcze kilka sekund. Doprawić solą i pieprzem do smaku. Podawać ze świeżym pieczywem jako starter.

Składniki: puszka tuńczyka, 250g serka mascarpone, 3-4 łyżki oliwy, sól, produkty Kamis: 1 łyżeczka Bazylii, 1 łyżeczka Cząbru, szczypta Pieprzu czarnego mielonego

Wstążki z kurczakiem i mascarpone

4 filety z piersi kurczaka
sól
pieprz
pieprz cayenne
1 łyżka oleju
40 dag makaronu wstążki
4 pomidorki koktajlowe
1 cebula
3-4 gałązki bazylii
100 ml bulionu
sok i skórka z 1/2 cytryny
15 dag sera mascarpone

Mięso natrzeć solą i pieprzem, usmażyć na oleju. Ugotować makaron. Pomidorki pokroić na połówki, cebulę w cząstki. Na minutę przed końcem smażenia dodać do kurczaka pomidorki i cebulę. Zdjąć z patelni i zabezpieczyć przed wystygnięciem. Tłuszcz ze smażenia rozprowadzić bulionem i sokiem z cytryny, wymieszać z mascarpone i skórką cytrynową. Przyprawić do smaku solą i pieprzem cayenne. Makaron wymieszać z sosem, przełożyć na półmisek. Na wierzchu umieścić plastry mięsa, posypać bazylią.

Zupa z oliwek z mascarpone

35 dag zielonych oliwek bez pestek,2 łyżki stołowe sera mascarpone,1 kostka bulionu, 5 łyżek oliwy z oliwek z ziołami, sól, pieprz

Rozpuścić kostkę bulionową w we wrzącej wodzie (1/4 l). Oliwki przez minutę trzymać w malakserze przy największej prędkości i wrzucić do gotującego się bulionu. Dodać oliwę z ziołami i gotować 5 minut. Doprawić solą i świeżo zmielonym pieprzem. Dodać mascarpone i zupę zmiksować. Podawać z grzaneczkami lub kanapkami z tapenadą.

rigatoni z serkiem mascarpone, pomidorami i bazylią
Składniki:
500 g dojrzałych pomidorów, 3 łyżki serka mascarpone, świeża bazylia, pół łyżeczki chilli, sól, ząbek czosnku, koncentrat pomidorowy, makaron rigatoni

Jak przyrządzić?
Ugotować makaron, pomidory sparzyć i obrać ze skórki, potem pokroić dość drobno. Ząbek czosnku przysmażyć lekko około minuty, potem dodać pomidory, smażyć ok. 2-3 min. Dodać 3 łyżki koncentratu i dusić ok. 3-4 min. Dodać 3 lyżki serka mascarpone i smażyć jeszcze ok. 3 min. Potem przyprawić chilli i posolić. Dodać świeżej bazylii, wymieszać makaron z sosem i gotowe.

Lody z sosem karmelowym
Przygotowanie: 40 minut
Oczekiwanie: 4 godziny
Porcja: 160 kcal

Składniki na 8 porcji

LODY:
30 dag truskawek
10 dag serka mascarpone
3 jajka
8 łyżek cukru
torebka cukru waniliowego
1/2 szklanki śmietany kremówki

SOS:
1/2 szklanki cukru
sok z 2 pomarańczy

DEKORACJA:
kilka truskawek
płatki róż
małe gotowe bezy

Lody: truskawki opłukać, osuszyć, usunąć szypułki. Owoce zmiksować, mus przetrzeć przez sito, wymieszać z serkiem mascarpone.
Żółtka wbić do metalowej miski, dodać cukier i cukier waniliowy, ubijać w gorącej kąpieli wodnej, aż powstanie puszysta biała masa. Miskę włożyć do większej, wypełnionej zimną wodą i ubijając ostudzić.
Masę żółtkową wymieszać z masą truskawkową. Białka i śmietanę ubić w osobnych naczyniach na sztywną pianę, dodać do kremu, delikatnie wymieszać. Krem nałożyć do podłużnej, prostokątnej formy, przykryć folią i wstawić do zamrażalnika na 4 godziny.

Sos: cukier zagotować z kilkoma łyżkami wody. Gotować mieszając tak długo, aż powstanie gęsty karmel. Zdjąć z ognia, dodać sok z pomarańczy. Ostudzić.

Dekoracja: formę z deserem zanurzyć na chwilę w gorącej wodzie, parfait wyłożyć na półmisek, pokroić na porcje.
Deser ułożyć na talerzykach, polać sosem, przybrać truskawkami, płatkami róż i bezikami.


lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:59   #5
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Serek MASCARPONE

Ja ostatnio widziałam w Kefirku Mascarpone produkowane przez jakąs polską fimę, nie pamiętam niestety jaką. Serek kosztował ok. 5 zł.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:20   #6
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Serek MASCARPONE

Lain: a skąd ściągnęłaś te przepisy? Możesz podać źródło?
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:37   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez amika79
Lain: a skąd ściągnęłaś te przepisy? Możesz podać źródło?
z Czarnej Oliwki, Gazety-Kuchnia itp.
najlatwiej wpisac w google 'mascarpone' i duza czesc stron ktore wyskocza to wlasnie przepisy
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 17:03   #8
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Serek MASCARPONE

Lain: ja wiem jak z pomocą google przeszukać internet. Chciałam tylko, byś zaznaczyła z jakiego źródła pochodzą te przepisy, bo mi się wydaje (może się mylę), że mamy tutaj (w tym wątku i ogólnie na forum gotowanie) podawać sprawdzone przez nas przepisy, a nie ściągnięte z kulinarnych stron. Jeśli tak robimy, to podajemy źródło.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:17   #9
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez lain
z Czarnej Oliwki, Gazety-Kuchnia itp.
najlatwiej wpisac w google 'mascarpone' i duza czesc stron ktore wyskocza to wlasnie przepisy
Amika79 mnie wyręczyla Podajemy ZAWSZE źródło skąd przepis pochodzi!!
Lain poczytaj informacje które przypiełam na górze strony
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 18:28   #10
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Serek MASCARPONE

Podstawowe zastosowanie mascarpone u mnie to oczywiście tiramisu
Poza tym (choć rzadko) dodaję go do sosu, żeby uzyskać bardziej delikatny smak
Świetnie nadaje się do tagliatelli z sosem z borowików
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 13:08   #11
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez primavera
Ja robiłam tylko Tiramisu - ale doszłam do wniosku, że zbyt drogo to wychodzi; poza tym dostałam od koleżanki przepis na Tiramisi z serka Campiny - w smaku przktycznie nie czuć różnicy, za to w portfelu - i owszem
Zgadzam się z Tobą Primavero
Ja zastepuję serek mascarpone, "Daniem" waniliowym i bitą śmietaną

Cytat:
Napisane przez syyyylwia
Ja ostatnio widziałam w Kefirku Mascarpone produkowane przez jakąs polską fimę, nie pamiętam niestety jaką. Serek kosztował ok. 5 zł.
Wypróbowałam serek produkowany przez firmę "PIĄTNICA", naprawdę bardzo dobry

Amika79, Lain, Knife_Girl- dziękuję za Wasze podpowiedzi!
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 12:22   #12
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Thumbs up Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
Tagliatelle z sosem mascarpone
Składniki:
40 dag makaronu tagliatelle,
25 dag sera mascarpone,
3 łyżki śmietany,
25 dag krewetek (mogą być mrożone),
! łyżeczka soku z cytryny,
1 żółtko,
4 łyżeczki kulek różowego pieprzy,
sól i pieprz.
Sposób wykonania:
Makaron ugotować al dente w dużej ilości lekko osolonej wody. Odcedzić. W rondlu wymieszać mascarpone ze śmietaną, na gładką masę. Zagotować. Doprawić solą pieprzem i sokiem z cytryny. Dodać krewetki i chwilę podgotować. Rondel zdjąć z ognia, sos zaciągnąć żółtkiem. Polać nim makaron. Przed podaniem każdą porcję posypać różowym pieprzem.


Przed chwilą zjadłam porcję makaronu przygotowanego według przepisu Lain, powiem o daniu jedynie tyle: przepyszne

(zmodyfikowałam tylko minimalnie przepis, dodając do sosu mascarpone pół ząbku startego na drobnych oczkach czosnku, który uwiebiam)

Edytowane przez Anett_
Czas edycji: 2006-10-16 o 12:45
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:02   #13
kropka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Serek MASCARPONE

Tutaj znajdziecie sporo przepisów z tym serkiem
http://www.kuron.com.pl/przepisy/go:...:43/page1.html
kropka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:32   #14
myiabi
Raczkowanie
 
Avatar myiabi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 249
Dot.: Serek MASCARPONE

na serku mascarpone z firmy " Piątnica" jest przepis z wewnętrznej strony wieczka na kurczaka z makaronemw sosie z sera mascaarpone, zrobiłam, swietne...
__________________


'Niech każda chwila uświadamia↵Ci jak wspaniałą Istotą jesteś.
'

myiabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 16:07   #15
sylphiaa
Raczkowanie
 
Avatar sylphiaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: St.Albans, England
Wiadomości: 37
Dot.: Serek MASCARPONE

a jak dla mnie to do sernika na zimno na spod nie robie ciasta bo czasami nie mam czasu ale uzywam pokruszonych ciastek i mieszam z rozpuszczonym maslem... wykladam na dno foremki i czekam az sie zsiadzie... a do sera dodaje wanilie , utrzebana snietane i wykladam do formy - owoce do wyboru do kolory - w lodowce tak do kilku godzin bardzo prosty przepis - smakuje wysmienicie .. polecem
sylphiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 13:05   #16
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Serek MASCARPONE

a podpowiedzcie proszę - chcę zrobić desery w pucharkach na urodziny dziecka....
i jak szukam w necie to są przepisy, że sam serek mascarpone, biszkopty, polać sosem owocowym - wg gustu wiadomo
a w innych serek mascarpone miesza się z ubitą kremówkę
w innych jeszcze z jajkami (oddzielnie białka, oddzielnie żółtka) - jaka jest różnica?
czy będzie ok jeśli zrobię najprostszą wersję - sam serek?
ile godzin mogą takie pucharki postać w lodówce przed podaniem?
czy tak samo ten serek będzie smakował?
to będzie moje I-e podejście do mascarpone
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:39   #17
baryg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Serek MASCARPONE

Serek z kremówką✂będzie delikatniejszy, bardziej puszysty, trochę mniej tłusy (mascarpone ma zwykle ponad 50% tłuszczu, a śmietana kremówka "tylko" 30-36%).
Z żółtkami będzie miał jeszcze bardziej kremową strukturę, po dodaniu białek stanie się dużo lżejszy, bardziej jak mus. Ale dla dzieci surowych jajek nie polecam raczej...
__________________
http://www.carmona.pl
baryg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 08:03   #18
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Serek MASCARPONE

no właśnie, baryg też pomyślałam, że z jajkami odpada

a na ile przed mogę ubić tę śmiatankę i wymieszać z serkiem?
żeby nie 'popsuć' konsystencji już na gotowo w pucharkach
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 08:48   #19
ermine
Raczkowanie
 
Avatar ermine
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
a podpowiedzcie proszę - chcę zrobić desery w pucharkach na urodziny dziecka....
i jak szukam w necie to są przepisy, że sam serek mascarpone, biszkopty, polać sosem owocowym - wg gustu wiadomo
a w innych serek mascarpone miesza się z ubitą kremówkę
w innych jeszcze z jajkami (oddzielnie białka, oddzielnie żółtka) - jaka jest różnica?
czy będzie ok jeśli zrobię najprostszą wersję - sam serek?
ile godzin mogą takie pucharki postać w lodówce przed podaniem?
czy tak samo ten serek będzie smakował?
to będzie moje I-e podejście do mascarpone
Niedawno robiłam ten deser z mascarpone, biszkoptami i owocami. Serek wymieszałam z 3 łyżkami śmietanki 30%, dodałam też trochę cukru pudru, bo wydawał mi się zbyt mdły. Co do owoców to proponuję świeże i słodkie, zwłaszcza jeśli robisz deser z myślą o dzieciach. Ja kupiłam mrożoną mieszankę porzeczek, truskawek i malin - musiałam porządnie dosłodzić, bo sok był przeraźliwie kwaskowaty. Następnym razem na pewno zastąpię mrożone owoce świeżymi. Deser mroziłam jakieś 2-3 godziny i serek smakował tak samo pysznie
ermine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 13:52   #20
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez ermine Pokaż wiadomość
Niedawno robiłam ten deser z mascarpone, biszkoptami i owocami. Serek wymieszałam z 3 łyżkami śmietanki 30%, dodałam też trochę cukru pudru, bo wydawał mi się zbyt mdły. Co do owoców to proponuję świeże i słodkie, zwłaszcza jeśli robisz deser z myślą o dzieciach. Ja kupiłam mrożoną mieszankę porzeczek, truskawek i malin - musiałam porządnie dosłodzić, bo sok był przeraźliwie kwaskowaty. Następnym razem na pewno zastąpię mrożone owoce świeżymi. Deser mroziłam jakieś 2-3 godziny i serek smakował tak samo pysznie
mroziłaś czy po prostu chłodziłaś w lodówce?

Koleżanka mówiła, że na 2 serki po 250g z Piątnicy daje 1 śmietanę....a Ty piszesz tylko o 3 łyżkach....
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:45   #21
ermine
Raczkowanie
 
Avatar ermine
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
mroziłaś czy po prostu chłodziłaś w lodówce?

Koleżanka mówiła, że na 2 serki po 250g z Piątnicy daje 1 śmietanę....a Ty piszesz tylko o 3 łyżkach....
Chłodziłam w lodówce Deser robiłam z jednego serka (wyszły dwie pokaźne porcje) i według mnie te 3 łyżki śmietanki były w sam raz. Najlepiej jeśli dodasz jej na początku nie za dużo, spróbujesz i w razie czego będziesz mogła zwiększyć ilość. Osobiście w kuchni staram się nie ufać ślepo liczbom, stawiam raczej na własne kubki smakowe
ermine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 07:54   #22
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Serek MASCARPONE

Cytat:
Napisane przez ermine Pokaż wiadomość
Chłodziłam w lodówce Deser robiłam z jednego serka (wyszły dwie pokaźne porcje) i według mnie te 3 łyżki śmietanki były w sam raz. Najlepiej jeśli dodasz jej na początku nie za dużo, spróbujesz i w razie czego będziesz mogła zwiększyć ilość. Osobiście w kuchni staram się nie ufać ślepo liczbom, stawiam raczej na własne kubki smakowe
ok, dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienia
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 18:37   #23
missoni
Raczkowanie
 
Avatar missoni
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 198
Dot.: Serek MASCARPONE

Tort z masą mascarpone:
Wiadomo, upiec biszkopt i na dwie części. Ja sobie rozlałam i upiekłam dwa razy, bo nie chciałam sknocić przy krojeniu.
- 500 g mascarpone
- 170 g almette śmietankowego
- 170 ml śmietany do ubijania
- 2/3 szklanki cukru pudru
- słoik dżemu (ja dałam jagodowy)
- tabliczka białej czekolady

Almette utrzeć z cukrem pudrem. Ubijać dodając po łyżce mascarpone. Połączyć z ubitą śmietaną i połową dżemu.
Na biszkopt smaruję resztę dżemu, część masy wkładam między biszkopty resztą obsmarowuję w koło, ścieram czekoladę na tarce o grubych oczkach i dekoruję boki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03470.jpg (80,5 KB, 30 załadowań)
__________________
blame it upon a rush of blood to the head.
missoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 19:40   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Serek MASCARPONE

Mascarpone to najprostszy sposób na masę do tortu.
na 250ml mascarpone, należy wlać 1/2 szklanki (czyli jakieś 110ml) słodkiej śmietanki ok 24-30% i przez chwilę ubijać mikserem.
Prawie natychmiast powstaje gęsta masa która jest bazą do dalszego dosmaczania.
Mozna dać czubatą łychę lub nawet 2 nutelli i wychodzi pyszny krem nutellowy. Mozna dac czubatą łychę masy karmelowej i jest karmelowy. mozna dodać łyżkę cukru pudru, cukier waniliowy i posiekaną gorzką czekolade i jest masa straciatella", albo rozpuścić biała czekoladę i wmiksować do masy, albo zmiksowane truskawki czy inne owoce
W sumie można wszytko bo to doskonały nośnik smaków.
Do deserów w pucharkach, daję na 250 ml serka ok 200ml śmietanki. masa wtedy jest trochę rzadsza ale do wyjadania łyżeczką lepsza od tej z mniejsza ilością śmietany.
Najlepsza jest IMO dosmaczona cukrem pudrem, wanilią lub esencją migdałową i z frużeliną owocową.
Albo pół na biało a pół z dodatkiem czekolady lub nutelli, lub kajmaku, lub co kto tylko lubi.

Wychodzą z tego desery wyjątkowo proste i szybkie w wykonaniu i wyjątkowo smaczne na dodatek.
I śmietany wcale nie trzeba wcześniej ubijać.


Najczęściej używam mascarpone Pilosa używałam też Campiny, Piątnicy oraz różnych zagranicznych w tym włoskich producentów - niektóre kosztowały jakby miały w sobie domieszkę złota. Wszystkie "działały" a w samku ja tam różnicy nie widzę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 19:03   #25
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Serek MASCARPONE

A ja robię takie ciasto z kremem mascarpone:
Ciasto maskarpone
Skladniki :
4 jajka
150g cukru
1 paczka cukru waniliowego
125g mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
100g startej czekolady
50g mielonych migdałów

Jajka i 4 łyzki wody utrzec na gładką masę i powoli dodawać cukier i cukier waniliowy..Makę ,proszek do pieczenia i migdały delikatnie wmieszać, na koniec dodac startą czekoladę. Masę wyłożyć na natłuszczoną blaszkę.Piec w temp.175 stopni 30-35 min, (góra i doł).

Skladniki na masę:
500g mascarpone
300g sztywnej kwaśnej-śmietany(creme fresche)
3 paczki cukru waniliowego
2 paczki śnieżki
50g cukru

Mascarpone, kwaśną śmietanę, cukier waniliowy i cukier zmiksowaę i w trakcie mieszania
powoli dodawac śnieżkę.
Upieczone ciasto przeciać , przełożyc masą kremową ( troche masy zostawic do posmarowania wierzchu.Na wierzchu ciasta wyłożyć owoce (najlepiej brzoskwinie)i zalać galaretką .

Ciast jest naprawdę pyszne (;
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.