Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-17, 19:34   #271
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cudowny wątek! Szczególnie sama jestem teraz w trakcie urządzania kuchni szkoda, że niestety nie widać wszystkich zdjęć i nie mogę podziwiać wszystkich Waszych kuchni.
U nas mebelki już prawie na ukończeniu jutro przyjedzie blat. Zostaną jeszcze szuflady
Zdecydowaliśmy się na proste meble w stylu nowoczesnym. Kolor dość niestandardowy-szary z lekkim przebijającym brązem Projekt wymyśliliśmy sami, parę rzeczy podpowiedział nam pan od mebli Nie mamy typowych szafek górnych, tylko na jednej ścianie szafki od podłogi do sufitu, a szafki od strony okna tylko dolne Tym samym mamy: szafkę 60 cm nad lodówką, szafki od podłogi do sufitu to: cargo maxi 30 cm 6 półek, szafkę 60 cm (2 szafki + miejsce na piekarnik i mikrofalę), szafkę 60 cm, szafki dolne: cargo mini 30 cm, cargo obrotowe do szafki narożnej, szafka 90 cm z szufladami, szafka 30 cm na wysuwany sortownik na śmieci, szafka 60 cm pod zlew, zmywarka 60 cm zabudowana. Zawiasy samodomykające to najlepszy wynalazek pod słońcem również samodomyk w szufladach i cargach super sprawa. Jak już blat zostanie zainstalowany to porobię zdjęcia. Nie wiemy jeszcze na jakie płytki się zdecydować...
Za nasz projekt mebli w pierwszym salonie chcieli jedne 15 tys...myślałam że ludzie na głowę upadli znaleźliśmy jednak osobę "bezsalonową" i projekt okazał się 10 tys tańszy
Ze sprzętu mamy już lodówkę, zmywarkę i płytę indukcyjną. Szukamy piekarnika i mikrofali. Okap chcemy koniecznie, ale na taki jak podoba nam się najbardziej to nas nie stać więc jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie
Pozdrawiam wszystkie Wizażanki remontujące kuchnie

Edytowane przez Telka10
Czas edycji: 2011-01-17 o 19:35
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 20:30   #272
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dzisiaj miałam dzień pod znakiem okapu. Przez chwilę się zastanawiałam, czy rzeczywiście jest mi potrzebny, skoro kuchnia mała, okno właściwie obok płyty - dopadły mnie wątpliwości, że może rzeczywiście po co i na noc? Jednak poczytałam i wniosek jest jeden: okap jednak jest niezbędny w kuchni. Podrzucam kilka linków:
http://www.e-mieszkanie.pl/a/1181,po...acze-i-wyciagi
http://muratordom.pl/kuchnia/agd-do-...g,60_1862.html
http://www.budujemydom.pl/component/...64/Itemid,199/

Jaka powinna być wydajność okapu - wyliczenie:
Cytat:
wydajność okapu (mierzona w m 3/h ) na MINIMALNYM trybie pracy powinna wynikać z poniższego wzoru:
* kubatura pomieszczenia kuchennego (m 3) pomnożona przez 6 (wskaźnik),

wydajność okapu (mierzona w m 3/h ) na ŚREDNIM trybie pracy powinna wynikać z poniższego wzoru:
* kubatura pomieszczenia kuchennego (m 3) pomnożona przez 9 (wskaźnik),

wydajność okapu (mierzona w m 3/h ) na MAKSYMALNYM trybie pracy powinna wynikać z poniższego wzoru:
* kubatura pomieszczenia kuchennego (m 3) pomnożona przez 12 (wskaźnik).
Źródło: http://www.zadowolenie.pl/poradnik_z...-wybrac-okap--



Kuchenka prawie, że wybrana, piekarnik również (wybieram już tylko między Teką, a Candy w stylu retro, więc to prawie tak, jakbym już wybrała), a okap raczej podszafkowy, niż kominowy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 08:45   #273
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam dzień pod znakiem okapu. Przez chwilę się zastanawiałam, czy rzeczywiście jest mi potrzebny, skoro kuchnia mała, okno właściwie obok płyty - dopadły mnie wątpliwości, że może rzeczywiście po co i na noc? Jednak poczytałam i wniosek jest jeden: okap jednak jest niezbędny w kuchni. Podrzucam kilka linków:
http://www.e-mieszkanie.pl/a/1181,po...acze-i-wyciagi
http://muratordom.pl/kuchnia/agd-do-...g,60_1862.html
http://www.budujemydom.pl/component/...64/Itemid,199/

Jaka powinna być wydajność okapu - wyliczenie:
Źródło: http://www.zadowolenie.pl/poradnik_z...-wybrac-okap--



Kuchenka prawie, że wybrana, piekarnik również (wybieram już tylko między Teką, a Candy w stylu retro, więc to prawie tak, jakbym już wybrała), a okap raczej podszafkowy, niż kominowy.

Taa, z ta wydajnością okapu to różnie bywa. Podejrzewam, ze tak naprawde to jedyne porzadne okapy to te co mają na dachu zainstalowane silniki, co generlanie sprowadza se do tego, zetakis przet mozna zainstalowac tylko w wolnostojacym domu. Ale z drugiej strony ja nie prowadze gastronomii, wiec az taki wypasiony sprzet mi nie potrzebny.

U mnie dzisiaj ekipa zaczyna montaż. Trochę się denerwuje, mam nadzieje, ze wszystko pójdzie dobrze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:53   #274
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj ekipa zaczyna montaż. Trochę się denerwuje, mam nadzieje, ze wszystko pójdzie dobrze.
Mam nadzieję, że będziesz miała taką miłą atmosferę jak u nas i nerwy nie będą potrzebne a kuchnia na pewno będzie śliczna

Ja myślę nad sprzętem samsunga. Spodobały mi się takie:
piekarnik
http://www.samsung.com/pl/consumer/h...ail&returnurl=
mikrofalówka
http://www.samsung.com/pl/consumer/h...ail&returnurl=
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:59   #275
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Telka ja mam piekarnik i mikrofalę samsunga - polecił nam znajomy sprzedawca sprzętu agd, który dobierał nam całość sprzętu do domu. Póki co jestem zadowolona. Zależało mi na pyrolizie, tutaj piekarnik ma podobną funkcję.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:08   #276
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Telka ja mam piekarnik i mikrofalę samsunga - polecił nam znajomy sprzedawca sprzętu agd, który dobierał nam całość sprzętu do domu. Póki co jestem zadowolona. Zależało mi na pyrolizie, tutaj piekarnik ma podobną funkcję.
O jak fajnie, że jest ktoś kto ma sprzęt ten firmy i go użytkuje
W tym piekarniku podoba mi się ta funkcja czyszczenia parą
My mamy pralkę samsunga z ceramiczną grzałką i póki co nie mam jej nic do zarzucenia, a korzystam i ja i teściowa więc mam nadzieję, że inne sprzęty też są ok. Tylko na zmywarkę zdecydowaliśmy się z bosha, ale to dlatego, że i moi rodzice mają i moja szwagierka i wiem, że zmywarki tej firmy są ok
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:54   #277
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Telka ja mam zmywarkę aristona i bosha i aristona jest lepsza. Pralki mam candy i ariston i w sumie obie są dobre. Piekarnik - ja go za często nie używam - ale nie mam póki co zastrzeżeń, najwięcej piekł ciasta mój mąż i był zadowolony. Super jest mikrofala, ma mnóstwo funkcji z opiekaniem, grillem i takie tam, naprawdę fajna.
Ten nasz znajomy ma sprzęt samsunga od kilku lat w swoim domu i jest zadowolony.
Samsung w sumie mało popularny w takich agd, ale naprawdę nie jest zbyt drogi a dobry.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 15:30   #278
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dla niewtajemniczonych - bo dziewczyny tu jadą fachowym językiem - pyroliza to spopielanie resztek tłuszczu w bardzo wysokie temperaturze (500 stopni C) przez 2-3 godziny. Potem resztki (popiół) usuwa się już tylko szmatką lub wymiata. Kilku producentów ma taką funkcję w swoich piekarnikach. Czy to prawda, że zapach jest nieco nieciekawy podczas tego procesu?

Zmywarka - no właśnie, muszę się zastanowić jaka (na pewno 45 cm szerokości, ale co więcej, to nie wiem) - Bosch?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-01-18 o 15:32
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:32   #279
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Doris właśnie samsung ma czyszczenie inne - parą czy jakoś tak - zamiast pyrolizy. Jeszcze tego nie uruchamiałam .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:04   #280
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Doris właśnie samsung ma czyszczenie inne - parą czy jakoś tak - zamiast pyrolizy. Jeszcze tego nie uruchamiałam .
Wow, a w jakiej temperaturze się to ma odbywać i ile trwa? Przybliż proszę jakieś szczegóły (bo pewnie poczytałaś na ten temat przed zakupem).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:08   #281
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Niestety nie wiem, nie pamiętam, to już było z pół roku temu . Męża dopytam, może on pamięta, to napiszę.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 08:08   #282
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że będziesz miała taką miłą atmosferę jak u nas i nerwy nie będą potrzebne a kuchnia na pewno będzie śliczna

Ja myślę nad sprzętem samsunga. Spodobały mi się takie:
piekarnik
http://www.samsung.com/pl/consumer/h...ail&returnurl=
mikrofalówka
http://www.samsung.com/pl/consumer/h...ail&returnurl=

Telka10 mamy prawie identyczny sprzęt bo nie wiem jak oznakowanie tz symbole modeli ale wygląda jak mój z kuchni

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:56 ----------

Co do czyszczenia parą:
mikrofala - rewelacjaa czyściutko w środku wystarczy wytrzeć suchym ręcznikiem a najpierw papierowym

piekarnik- na lekkie zabrudzenia tak, ja czyściłam ostatnio 1 raz po rprawie roku i masakra za bardzo zabrudzony ale jakby włączać po każdym używaniu od 1 użycia tonapewno spełni swoją funkcję

ja posiadam tak http://www.samsung.com/pl/consumer/h...ail&returnurl=
a piekarnik z podziałem na dwie osobne komory i czyszczeniem parowym nie pamiętam modelu ale idenytycznie wygląda jak ten co pokazałaTelka10 tylko ja za swój płaciłam bardzo dużo bo coś prawie 1900 zł a widzę żę w tym sklepie co kupowałam jeśli to jest ten sam to teraz kostzuje troszkę ponad 1500 jak będe w domu to sprawdzę model i podam

Ogólnie jesteśmy z tż bardzo zadowleni z tego sprzętu ogólnie ze sprzętu samsunga jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wow, a w jakiej temperaturze się to ma odbywać i ile trwa? Przybliż proszę jakieś szczegóły (bo pewnie poczytałaś na ten temat przed zakupem).
Czyszczenie odbywa się w ten sposób że wyciągasz blachy z piekarnika na dno wlewasz wodę nie pamiętam ale coś chyba koło 200ml?? i n a gałce jest specjalny program do czyszczenia i wówczas się go włącza i idziesz po jakimś czasie sygnalizuje ci że praca skończona trzeba wytrzeć suchą ściereczką prędzej zebrać wodę pozostałą z dna i uważać żeby się nie poparzyć no ale tam zbytnio wielkiego ciepła nie ma więc nie wiem czemu piszą żeby nie poparzyć
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:08   #283
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Oliwka dla mnie 1900 zł za piekarnik to niedrogo, dlatego pisałam, że to tani sprzęt. Ja mam ten:
http://www.samsung.com/pl/consumer/d...BT63TDBFGB/XEO
kosztował niecałe 1800 zł, a jako wariant nr 2 były piekarniki siemensa... więc droższe dwukrotnie.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:11   #284
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

ja mam ten http://www.samsung.com/pl/consumer/h...ail&returnurl= dokładnie jednak inny sprawdzalam ten kosztuje 1900 prawie

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Samsung kiedyś był kiepski od pewnego czasu jest rewelacyjny, a przy Simensie płaci się za nazwę. Dlatego zdecydowaliśmy się na Samsunga pisząc drogo bo to chyba jeden z droższych piekarników tej firmy
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:39   #285
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

To samo mówił nam ten znajomy sprzedawca odnośnie siemensa i samsunga. Ja póki co jestem naprawdę zadowolona, nie piekę nie wiadomo ile, ale swoje funkcje uważam spełnia.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:36   #286
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Z resztą to my mamy chyba 3 telewizor samsunga tż rodzice mają samsunga tż siostra ma też 2 samsungi najstarszy chyba z 6-7 lat ma i chodzi super, nic się nie psuje. Do innych sprzętów nie mam zastrzeżeń.
Telefony jedne z lepszych też mamy samsungi. Bardzo dobra firma moim zdaniem i godna poelcenia.
Tak samo jak teka z teki mam akurat tylko młynek i zlew. Ale w rodzinie też jest płyta kuchenna. I póki co się super sprawuje.
Lubię też asristona.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:56   #287
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Z tv samsunga aż tak zachwycona nie jestem, lepszy mam sharpa (w sumie i sharp i samsung kupowane rok po roku, więc mam porównanie).
Oliwko jaki masz młynek teki? do zlewu?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:58   #288
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Po Waszych wypowiedziach przekonałam się że wybrałam dobry sprzęt teraz jeszcze trzeba wybrać mądry sklep i zakupić

A tak z innej beczki. Pół roku temu kupiliśmy zlew biały granitowy jednokomorowy z ociekaczem...wtedy byliśmy pewni że nasza kuchnia będzie biała...a w ciągu tego czasu nam się odmieniło...i mamy teraz szaroczarny blat i szare meble...i się zastanawiam czy biały zlew będzie nam teraz pasował niby jest przy białym oknie i planuję białe płytki na ścianie...na podłodze też są białe płytki z delikatnymi szarymi paskami...
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:59   #289
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Chyba szary lub czarny wyglądałby lepiej. Chociaż przy białych plytkach może nie być zły.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 10:50   #290
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

wiecie, ze do sprzętu agd jest inny ogromny wątek? ja tam czerpałam wiedze przy kupowaniu wszystkiego do kuchni
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=212144
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 11:23   #291
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ktsw tak mi świtało .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 12:32   #292
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Z tv samsunga aż tak zachwycona nie jestem, lepszy mam sharpa (w sumie i sharp i samsung kupowane rok po roku, więc mam porównanie).
Oliwko jaki masz młynek teki? do zlewu?
o taki http://www.teka.com/html/cat/prod.ph...eCat=Akcesoria
tyle że nie wiem czy mój nie jest większy, musiała by w domu sprawdzić jaki model mam bo są w sumie dwa
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 15:31   #293
jiuna
Wtajemniczenie
 
Avatar jiuna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 291
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja jestem dopiero na początku urządzania.... a właściwie to w punkcie zero
bo do końca przyszłego tygodnia mają nam skończyć kanalizację i ogrzewanie..
potem wchodzą kolesie od wykończeń... ale powoli już się przygotowujemy do wyboru paneli, płytek...itp

marzą mi się białe meble w kuchni i już nie mogę się doczekać aż zamieszkamy w domku
to zaczynam was szpiegować
__________________
Mój dzień na 100% będzie radosny KLIK
A Twój??
*Zaleca się oglądanie co rano oraz powtórzenie dawki gdy zaczynasz odczuwać smutek lub złość
jiuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 08:58   #294
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez jiuna Pokaż wiadomość
Ja jestem dopiero na początku urządzania.... a właściwie to w punkcie zero
bo do końca przyszłego tygodnia mają nam skończyć kanalizację i ogrzewanie..
potem wchodzą kolesie od wykończeń... ale powoli już się przygotowujemy do wyboru paneli, płytek...itp

marzą mi się białe meble w kuchni i już nie mogę się doczekać aż zamieszkamy w domku
to zaczynam was szpiegować
Ja mam białe meble w kuchni czarne blaty i podłogi wcześniej wstawiłam fotki ale po awarii nie wróciły a szkoda.
Jak byś chciała podam linka.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 10:01   #295
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Jadę do sporego sklepu, w którym mają m.in. sprzęt Teki. Zdam relację. Przy okazji obejrzymy również inne rzeczy. Jestem podekscytowana .
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:59   #296
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Już po oglądaniu. Tekę (upatrzony przeze mnie model retro - płytę i piekarik) udało mi się ostatecznie obejrzeć w całkiem innym miejscu, ale wyjazd udany. Muszę przyznać, że mam zagwozdkę, bo i Teka i Candy na żywo bardzo fajnie się prezentują, wybór nie jest wcale oczywisty.

W czwartek przychodzi pan od zabudowy kuchni wszystko wymierzyć - zrobią mi projekt (100 zł, oczywiście jeżeli będę brała u nich, to 100 zł pójdzie na poczet ceny mebli), facet doradzi co z płytkami. Zobaczymy co powie na temat lodówki, bo mamy swoją, nie chcę jej się pozbywać, nie muszę mieć zabudowanej. Ale jeżeli przedstawi mi jakieś mocne argumenty za zabudowaną, to jest to rzecz do zastanowienia się. Obstawiam, że przed wakacjami będę miała kuchnię (nie rzucam terminami typu kwiecień, czy maj, bo nie wiadomo jak to się wszystko ułoży jeżeli chodzi o kafelkarza i robienie tych mebli). Sprzęt mogę kupić sama, mogę i u nich - zobaczę jakimi cenami mi rzucą; oczywiście jeżeli we własnym zakresie, to płacę za podłączenie tego sprzętu. Wszystko sobie wyliczę.

Ale idziemy do przodu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 22:14   #297
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Doris jak masz dobrą lodówkę to nie potrzeba ci do zabudowy a chciałam typu side by side tż uparł się że po co nam taka duża. Na dzień dzisiejszy jest tak że się nie mieścimy zwykła lodówka wolnostojąca a lodówka do zabudowy pojemnościowo jest nie porównywalna. Wolnostojące mają dużo więcej miejsca.
W ogóle moja się obwiesiła na drzwiach i tak skrzypi jakby kogoś zażynali trzeba rozkręcić całe przednie drzwi i podmienić tam jeden element ;/ gdyby była wolnostojąca które tż nie chciał to by problemu nie było ale on chciał mieć ładnie zabudowaną bo ładnie wygląda no może i ładnie wygląda, ale mamy mniej miejsca do tego skrzypi i dobrze że tż mama ma w gospodarczym zamrażarkę to tam korzystam jesli muszę coś pomrozić.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 22:21   #298
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Doris jak masz dobrą lodówkę to nie potrzeba ci do zabudowy a chciałam typu side by side tż uparł się że po co nam taka duża. Na dzień dzisiejszy jest tak że się nie mieścimy zwykła lodówka wolnostojąca a lodówka do zabudowy pojemnościowo jest nie porównywalna. Wolnostojące mają dużo więcej miejsca.
W ogóle moja się obwiesiła na drzwiach i tak skrzypi jakby kogoś zażynali trzeba rozkręcić całe przednie drzwi i podmienić tam jeden element ;/ gdyby była wolnostojąca które tż nie chciał to by problemu nie było ale on chciał mieć ładnie zabudowaną bo ładnie wygląda no może i ładnie wygląda, ale mamy mniej miejsca do tego skrzypi i dobrze że tż mama ma w gospodarczym zamrażarkę to tam korzystam jesli muszę coś pomrozić.
Dzięki za ten post. Uświadomiłaś mnie. Ja lubię pojemność mojej lodówki. Niby jest nas dwoje, ale jak już jedziemy, to kupujemy zapas mrożonek, czy np. napojów i duża chłodziarka oraz duża zamrażarka się przydają. Wykorzystam ten argument, gdyby gość robił jakiś problem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 06:45   #299
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Doris im większa lodówka tym lepsza. Myśmy tez chcieli mała ale kolega nas uczulił żeby brać taką minimum 2 metrową. Póki co jesteśmy we dwoje ale chcemy powiększyć rodzinę wiec więcej miejsca się przyda. Nasza ma 220 cm. Teraz te lodówki wolnostojace są bardzo ładne, nie szpecą kuchni.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:14   #300
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja wam powiem tak ja chciałam dużą wolnostojąca bo na dzień dobry takie mają min. 50 l pojemnoście więcej w samej chłodziarce. Ale tż chciał to ma.
Prawdą też jest jak ktoś mieszka w mieście miasteczku jest inaczej my mieszkamy na wsi do nnajbliższych miasteczek mamy odpowiedno 4 km i prawie 6 no niby nie daleko ale się niechce jechać specjalnie tymbardziej, że obydowje mamy pracę na miejscu (500m od domu) więc ja jerzdzę raz na dwa tygodnie na wielkie zakupy wtedy kupuję pełno mięsa mrożonek i muszę mieć gdzie to trzymać. A jeszcze jak się zdarzy że muszę jechać do miasta między czasie to też dokupuję i wtedy nie mam gdzie tego trzymać z drugiej strony dobre jest to bo przynajmniej się nie marnuje dużo jedzenia i oszczędzę. A tak jak jadę częśćiej to więcej wydaję bo nakupię dupereli a później wyrzucam.
Teraz siostra się ze mnie śmiała bo w lodówce znalazła serek pleśniowy który miał termin ważności do czerwca 2010r. więc teraz staram się kupować to co potrzebuję,
Żałuję tylko że zamrażarkę mam małą bo nie mogę mrozić jedzenia co miałam w planie jakby tż zgodził się na side by side/ A tak pojemniki z zupami odpadają
A po mrożony lód biega do rodziców na dół bo oni mają lodówkę moje marzenie czyli wolnostojąca side by side z kostrakrą. Ale ja i tak kiedyś sobie taką kupie
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.