Wszystko o Bułgarii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-09, 12:04   #1
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303

Wszystko o Bułgarii


Idąc za radą Heleny (dzięki za podpowiedź Helenko ) postanowiliśmy z moim M. pojechac na urlop do Bułgarii. Z tego co słyszałam na miejscu jest tanio, temperatury wysokie a woda w morzu ciepła .
Kochane wizażanki czy któras z Was była może w tym kraju? Chętnie poczytam jakies wskazówki - podpowiedzi : gdzie najlepiej pojechac, co zabrac, jakie ceny, co zwiedzać ?
Podzielcie się wrażeniami - pliiiiizik
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 13:53   #2
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Re: Bułgaria

Jeśli jedziesz w celu wypoczynku to jak najbardziej polecam. Byłam w ubiegłym roku w Bułgarii na Słonecznym Brzegu. Słoneczny Brzeg to taki kurorcik, mnóstwo hoteli albo dopiero budowanych albo wyremontowanych, mój hotel miał niezły standard. Widać, że bułgarzy chcą ściągać turystów. Róznica między tuystycznym wybrzeżem a ubogą środkową częścią kraju jest bardzo widoczna.
Niedaleko Słonecznego Brzegu Nessebar stare miasto i twierdza z czasów panowania Turków. Wąskie, kamienne uliczki z uroczymi knajpkami i targ czynny do wieczora. Warto pójść na tzw. turecki wieczór, wywózka turystów do wioski, tradycyjna turecka kolacja i tańce. Kuchnia bułgarska to dużo warzyw, baraniny. Pogoda świetna, cały czas słoneczko (byłam na przełomie czerwca i lipca). Najbardziej ciepłe miesiące to lipiec i sierpień, plaże piaszczyste.
Trzeba uważać przy wymianie waluty (warto wziąć euro i dolary), w knajpkach regułą jest dopisywanie do rachunku niezamówionych pozycji. Turystów oszukuje się na potęgę.
Poza wymienionymi sytuacjami Bułgarzy to sympatyczni i uśmiechnięci ludzie.
Pobyt w Bułgarii minął bardzo szybko. Z biura z którego jechałam była jeszcze 3dniowa wycieczka do Istambułu, ale to już całkiem inna historia.
Życzę miłego wypoczynku!
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 14:48   #3
nowinka
Raczkowanie
 
Avatar nowinka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 414
Re: Bułgaria

Witam
2 tygodnie temu wrocilam z Bulgarii,bylam w malej miejscowosci-Kranevo, ktora lezala 6 km od Złotych Piaskow.Co do cen to(tam gdzie ja bylam)alkohol jest bardzo tani oraz ciuchy(ale byle co)natomiast jedzenie i np.bizuteria to ceny porownywalne mniej wiecej do naszych,byly tez tam kosmetyki np. bourjois ale na miejscowych straganach tak,wiec raczej nie ma co liczyc na to, ze tusz nie jest podrobkaz miejsc, ktore odwiedzilam byly piekne ogrody Bałcziku naprawde super dla tych, ktorzy uwielbiaja kwiaty, strumyki itp. oraz Złote Piaski ale nie przypadły mi do gustu ze wzgledu na ceny,same 5 gwiazdkowe hotele i pelno knajpjedynie plaża mi sie podobala.Odnosnie Kraneva jest to mala miejscowosc,kilka hoteli,pasaz ze straganami,sklepy z zywnoscia i fajne knajpki z muzyka na zywo,tak wiec jak sie wychodzi wieczorem to czuje sie ten klimatJa bylam w hotelu "Albatros"-jedzenie dobre,pokoje-sredni standart,plaza blisko,ogolnie nie jest zle ale dla wygodnych byly hotele blizej plazy o wyzszym standarcie(np.z basenami itp. luksusyplaza czysta morze cieple,bardzo slone i rowniez czyste.Nie wiem jaka informacja jeszcze bylaby dla ciebie istotnaogolnie kraj mi sie podobalPozdrawiam
nowinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 18:27   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Bułgaria

Co do Bułgarii, to słyszałam tylko (od znajomego który właśnie wrócił stamtąd z urlopu) że warto tam pojechać, ale za jakieś 5 lat, bo na razie jest to (podobno) jeden wielki plac budowy
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 19:08   #5
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Bułgaria

witaj ;D
na poczatku lipca wybralam sie tak jak nowinka do Kraneva. mnie sie baaaaardzo podobało
Przede wszystkim ludzie- najsympatyczniejsi w Europie( troszke juz zwiedzilam tej Europy ) zawsze usmiechnieci i sklonni do rozmow od Polsce...
Pieniadze- tanio aczkolwiek nienapewno do kupienia sa oryginalne ciuszki
ja kupilam sobie spodenki adidasa za 25 zl a w polsce kosztuja 55 warto jednak wziasc dolary czy euro i tam zamienic, jednak nie wymieniaj od razu wszystkich gdy nie jestes pewna czy stracisz... poprostu stracisz na sprzedazy leva (w polsce 100 leva to 1,70...)
krajobrazy- PRZEPIEKNIE... plaza zadbana, morze cieplutkie i to słoneczko... ech.. chcialoby sie wrocic...
co do standardow hoteli sie nie wypowiadam poniewaz nie mialam wyborku bylam w zwyklym 2 gwiazdkowym hoteliku
pozdrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 19:32   #6
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Bułgaria do Kasip

Kasienko a kiedy jedziecie, ja tez tam bede !!! w przyszly pietk wyjezdzam.
Jade juz 3 raz
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 20:47   #7
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Bułgaria/Pilnujcie portfeli i słodyczy

Moja siostra wróciła z Bułgarii dwa tygodnie temu, była zadowolona z pogody, wycieczek, morza, ale ukradziono jej z zamkniętego pokoju hotelowego!! gdy grupa była na wycieczce 10 euro, to zawsze coś i kilkanaście lewa (tak to się pisze). Ponadto zniknęły słodycze , które kupiła między innymi dla mnie jako pamiątkę z Bułgarii, bo tam są różne słodkości, których nie ma w Polsce. Ale nie polecamy galaretek, są dziwne, nikt nie chciał ich jeść i musiały odejść... do kosza.

Natomiast kupiła jeszcze różany krem do rąk i krem jest bardzo w porządku.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-09, 21:10   #8
polly-jean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
Re: Bułgaria

Też byłam niedawno w Bułgarii. Na wybrzeżu dość przyjemny jest Bałczik. Sozopoł i Nesebyr ładne, ale bardzo zatłoczone turystami. Trzeba uważać na wymianę euro, stosują oszustwo w kantorach, tzn. podają kurs 1,195 zamiast 1,995. Kto nie zauważy w porę, sporo straci. Jest rzeczywiście dwa razy taniej niz u nas. Słodkie galaretki (tzw. rachatłukum) nadają sie raczej do oglądania niż do jedzenia W morzu są glony, ale nie aż tyle co na wybrzeżu rumuńskim. Zresztą i tak wszyscy się kąpią.
Nie polecam podróży własnym autem - dużo bezsensownych opłat na granicy i biurokracja z zameldowaniem itp. O to nie musisz się martwić jadąc z biurem.
Warto kupic jakies miejscowe wino. Olejki różane sprzedawane na straganach po 1-2 lewa są sztuczne, te prawdziwe z Kazanłyku z certyfikatem kosztują ok 18-20 lewa. Dośc ładna jest ceramika.
Przyjemnych wakacji!
polly-jean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 07:42   #9
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Bułgaria

Dzięki dziewczyny, wszystkie Wasze wskazówki są dla mnie bardzo cenne. Powiem że sama juz nie wiem i trochę biję się z myslami co robic - bo z jednej strony kuszące ceny, pogoda,ciepłe morze, a z drugiej pilnowanie sie na każdym kroku żeby nie oszukali czy okradli, niepewne warunki w hotelu (słyszalam że można b. źle trafić ) i koszmarny długi dojazd (bo planujemy jechac autobusem). No i co ja mam robić? .

A macie jakies sprawdzone biura podróży? Nie chodzi mi o żadne luxusy i wysoki standard, jednak wolałabym żeby mi dźwigi pod oknami nie jeździły i karaluchy nie szalały po pokoju...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 07:46   #10
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Bułgaria do Kasip

Wioluś, my jeszcze nic nie wykupilismy, na razie oglądamy oferty - znaleźlismy jedną taką dosc kuszącą z biura Funclub. Za trochę ponad 1000 zł od osoby, 2 tygodnie pobytu, bez wyzywienia (ale ponoc tak jest lepiej w Bułgarii), dojazd niestety autobusem (trochę mnie przeraża). Miejscowosc nazywa sie Rawda, koło Neseberu, może ją znasz?
A Ty gdzie dokładnie się wybierasz i z jakim biurem?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 08:05   #11
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Bułgaria do Kasip

Fanclub to studenckie biuro podróży. Warunki może nie s ą super, ale rzeczywiście cena jest atrakcyjna. Inne tego typu biuro to Bratniak i Foster, sprawdźcie jeszcze u nich
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-10, 08:13   #12
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Bułgaria

Hej witaj,

Polecam Ci biuro Wygoda Travel. Biuro jest z Krakowa, ale działa na całą Polskę południowa. Ogranizuje tez wyjazdy z Katowic, ewentualnie dowozi z Katowic do Krakowa. Ma wycieczki i wczasy autokarowe do Europy.
My byliśmy z nimi w zeszłym roku w Hiszpani i w życiu nie miałam takich wakacji, wszystko dopięte na ostatni guzik, hotel lux, obsługo lux, autokar, miejsce, wycieczki, jedzonko, wszystko super. W tym roku jedziemy z nimu do Grecjii, koszt naprawdę nieduży bo ok 1500 zł/osoba na 2 tygodnie z pełnym wyżywieniem (2x dziennie szwedzki stół), hotel 3,5 gwiazdki (tkzw ***+)z klimą, z dużym własnym basenem, dodatkowo przy samej plaży, 15 minut do centrum rozrywkowego miasta. Cenę można jeszcze utargować, nam sie udało, a dodatkowo jeszcze dostaliśmy obniżkę jako stali klienci, także wyszło nam 1300zł/osoba.
Wiem, ze jeżdżą też min. do Jugosławi i Bułgari, są też opcje bez wyżywienia.

Polecam
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 09:03   #13
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Re: Bułgaria

Ja jechałam z biura Open Travel. Mieszkałam w 3*** hotelu i naprawdę warunki były bardzo dobre. Hotel z dwoma basenami, knajpkami, 50m do plaży. Płaciliśmy za dwa tygodnie około 1200zł od osoby, w tej cenie był hotel, dwa posiłki: śniadanie i obiadokolacja z deserami, przejazd autokarem.
Podobno we wrześniu ub. biuro oferowało takie same warunki za 500zł od osoby.
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 11:01   #14
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Bułgaria do Kasip

JA JADE 20 LIPCA NA 2 TYG (TEZ AUTOBUSEM)do Sozopola
WIEM PRZERAZAJACE ALE DLA MNIE TO JUZ 3 RAZ, WIEC WIEM NA CO SIE PISZE

U NAS CENA 980 ZL/OS w apartamentach z 2 pokojami, laz,wc,kuchnia mała, pokoik goscinny małutki.
BEZ WYZYWIENIA... FAKTYCZNIE LEPIEJ SZALEC NA MIEJSCU ;bounce:... a jest gdzie

biuro Andretour (chyba jakos tak) ,a tak naprawde wczasy sa organizowane przez jednego pana z zakladu pracy meza.
On bezposrednio ma tam jakies kontakty z tym biurem .

Orgazizuje(prywatnie) w szczegolnosci dla pracownikow zakladu lub znajomych blizszych.Oprocz tego byl kamerzysta na naszym slubie a tak w ogole to zajmuje sie wszystkim
Na podroz poslubnej 3 lata temu, bylismy (tez od niego) na Lazurowym 2 tygodnie + 4 dni Włochy (bez wyzywienia) za 980 zł/osobe.
Wycieczki w cenie !
(cannes, monte carlo, nicea, monako, sant poul,....wlasciwie to codziinie po poludniu gdzies tam jezdzilismy)

takze wydaje mis ie ze okazje super.

Wlasciwie to kazde jego wczasy, nie przekraczaja 1000zł/os. Mozna tez z wyzywieniem np Bulgaria za chyba 1370 zł/os.

Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 11:15   #15
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Bułgaria do Kasip

Wiolu, skoro jedziesz 3 -ci raz to mniemam że jednak warto . Ja autobusem byłam kiedys w Hiszpanii więc wiem mniej-więcej co mnie czeka.
I mozliwe że się spotkamy, bo się własnei natknęłam na ofertę w Sozopolu i chyba zrezygnuję z tej Rawdy. Na 2 tygodnie od 21 sierpnia, cena podobna co Twoja. Dojazd przez Serbię, podobno 27 godzin bez żadnego porąbanego zwiedzania po drodze... wiec moze jakos da się przeżyc .
Wiolu, a bylas już w Sozopolu ? Jakie tam są ceny?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 11:25   #16
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Bułgaria do Kasip

Ja byłam autokarem w Grecji - tragedia, choć jakoś przeżyliśmy
Najlepsze były noce: mój chłopak kładł się w przejściu na podłodze, a ja miałam dla siebie 2 siedzenia i ponieważ mam 160cm wzrostu było to dla mnie zupełnie wystarczające łóżeczko
Polecam - tylko trzeba dość wcześnie zaklepywać sobie miejsce w przejściu, bo takich amatorów znajdzie się pewnie wielu
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 11:37   #17
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Bułgaria do Kasip

hehe, Karola, dzieki - good idea , może wykorzystamy Wasz patent. Podróż to jest zdecydowanie najgorsza strona tego wyjazdu - aż mi skóra cierpnie, jak sobie przypomnę nasz wyprawę do Hiszpanii ( a odległosci chyba podobne), z tym że tu mamy jechac jednym cięgiem z krótkimi postojami, a w drodze do Hiszpanii biuro zaserwowało nam 8 godzinne "zwiedzanie" Wenecji - brudni, spoceni, niewyspani, w 35 st. upale - czysta pzryjemność
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 11:42   #18
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Bułgaria do Kasip

heh..skad ja to znam..nie wiem Kasiu z jakim biurem jechałas ale np rok temu podróz do Hiszpanii z alamturem mogła stac sie znosniejsza tylko jesli ktos miał łeb na karku..tzn na parkingu przed stateczkiem do wenecji wystrczy przejsc sie kilkaset metrow i zaarz obok jest camping..mozna sobie za friko wziac prysznic( jets ich kilkanascie) szkoda, ze organizator nie informuuje o takich rzeczach a pilot tez nie interesuje sie czy podrozni maja sie gdzie umyc..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 16:06   #19
monini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: Bułgaria

Hej! Wizażystką nie jestem, ale znam osoby, które były w Byłgarii. ODRADZAM !!!
monini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 09:48   #20
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Kto był w Bułgarii????

hej,

Która z Was tam była??? jakie porady??wrażenia??? co wziąć na co zwrócić uwagę??? CHĘTNIE PRZYJMĘ WSZELKIE WIADOMOŚCI
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:00   #21
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Kto był w Bułgarii????

moja koleżanka tam jeżdzi i w sumie nigdy nic specjalnego nie zabiera. ale zawsze wraca cięższa, bo tam pyszne jedzonko mają i przemyca niesamowitą

ilość przypraw, bułgarskiego sera i tamtejszej śliwowicy
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 10:51   #22
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Dot.: Kto był w Bułgarii????

Cytat:
Napisane przez shachownica
moja koleżanka tam jeżdzi i w sumie nigdy nic specjalnego nie zabiera. ale zawsze wraca cięższa, bo tam pyszne jedzonko mają i przemyca niesamowitą

ilość przypraw, bułgarskiego sera i tamtejszej śliwowicy


Dziękuję warto wiedzieć , przyprawy na pewno przywlokę do Polski
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:22   #23
Ami78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Wróciłam z Bułgarii jakieś dwa tygodnie temu
Wakacje były super, bo przede wszystkim zaręczyłam się

Co do samej Bułgarii, to mam mieszane uczucia . Byłam 2 tygodnie w Świętym Własie, niedalego Słonecznego Brzegu. Jest to mała mieścina, z małą plażą, która ciągle się buduje. Taki wielki plac budowy Nic ciekawego...

Za to Słoneczny Brzeg super! Pełno dyskotek, knajp, sklepów. Życie tętni 24 godziny na dobę. Kurort z prawdziwego zdarzenia. Tylko niestety ceny wysokie.

Bardzo podobał mi sie tez Sozopol. Urokliwa miejscowość z prawdziwym bułgarkim klimatem. Szczególnie stara część Sozopola z cerkwiami i specyficznym budownictwem
Niestety Bułgarzy zamiast dokonywac renowacji starych cerkwi, po prostu je odbudowują np. wstawiają do nich kafle i inne cuda??? I niestety urok znika...

Zawiodłam się też na Nesseberze (perle czarnomorskiego wybrzeża). A wszystko przez wszechobecną komercję. Pełno tam najróżniejszych straganów, sklepików, knajpek, które zakryły urok starych cerkiewek bizantyjskich (XI - XIV w.) oraz malowniczych uliczek i domów mieszkalnych z XVIII i XIX w.

Ceny w Bułgarii porównywalne do polskich, tylko alkohol na prawde tani

Tak na prawdę wszystko zalezy od tego gdzie sie wybierzesz i z kim
Ja polecam wakacje w Sozopolu, lub jeżeli ktoś ma więcej kasy i chce "poszaleć" - Słoneczny Brzeg.
Ami78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 11:58   #24
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Ja byłam 3 lata temu i podobało mi się. Plaże są czyste, jest dużo atrakcji, zarówno do zwiedzania jak i kupienia, ale trzeba uważać, bo bardzo oszukują w kantorach. Nalezy sie wystrzegać wszelkich kantorow w duzych miastach, najlepiej wymienić pieniądze w Polsce. A w sklepie zawsze przeliczać resztę, bo też mozna zostać oszukanym.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 12:21   #25
Ami78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Co do kantorów, to faktycznie trzeba bardzo uważać. Najlepiej wymieniac pieniądze w bankach, lub w kantorach sprawdzonych przez innych. Można równiez korzystać z bankomatów.

Nie opłaca sie wymieniać pieniędzy w Polsce. O wiele korzystniej jest zabrać euro i wymienić na miejscu.
Ami78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:41   #26
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Ja bylam w Bułgarii w tamtym roku. Byłam w małej miescinie - Ravda. Ni epolecam - jedna dluga ulica, plaza krotka, nic specjalnego.
Ale jak sie pojedzie do Sunny Beach - Złoty Brzeg, albo Słoneczne Piaski - róznie nazywaja, to nie mozna sie nudzic.
I jesli lubisz kupować ciuchy, to mam dla Ciebie rade! Wez duzo kasy sa fajne podorbki - wygladaja naprawde jak oryginalne - Dolce Gabbana, Adidas, Nike. Szczegolnie podobał mi sie taki targ w Nesseberze. Jest duzo bizuterii.. ach.. dlaczego wtedy wzielam tak malo kasy;(
Do dzis mi sie sni taka piekna letnia sukienka, na ktora mi nie starczylo;(
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:01   #27
evuncia
Raczkowanie
 
Avatar evuncia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 463
Wink Dot.: Kto był w Bułgarii????

Ja byłam w Sozopolu 3 lata temu (tam spotkałam moją drugą połówkę ), spędziłam tam naprawdę cudowne wakacje, polecam tą miejscowość zwłaszcza młodym ludziom którzy lubią dobrze się bawić.
Zwłaszcza w Tequila bar (to taka tratwa na wodzie na której tequila leje się strumieniami, super muza ), zaraz na początku jak się wchodzi na stare miasto.
evuncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 09:56   #28
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Cytat:
Napisane przez evuncia
Ja byłam w Sozopolu 3 lata temu (tam spotkałam moją drugą połówkę ), spędziłam tam naprawdę cudowne wakacje, polecam tą miejscowość zwłaszcza młodym ludziom którzy lubią dobrze się bawić.
Zwłaszcza w Tequila bar (to taka tratwa na wodzie na której tequila leje się strumieniami, super muza ), zaraz na początku jak się wchodzi na stare miasto.
O dobrze slyszec,bo wlasnie wybieram sie do Sozopolu w te wakacje Wie ktos cos wiecej o tym miescie albo o Hotelu Koral?
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 16:46   #29
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Sozopol jest piękny

Ja wprawdzie byłam w Rawdzie, ale nie narzekam: zależy na co liczysz - jeśli dyskoteki, to raczej wybierz inne miejsce. Ja akurat za łupankami nie przepadam, więc było ok, bo ceny sporo niższe niż w większych kurortach i mnóstwo knajp z naprawdę pysznym jedzeniem. też wróciłam cięższa
Plaża tam jest mała, ale my jeździliśmy do Sł brzegu i w ogóle dużo innych miasteczek zwiedziliśmy.
Ogólnie jestem b. zadowolona
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 17:00   #30
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kto był w Bułgarii????

Ja byłam z Teżetem 2 tygodnie w Bułgarii w zeszłym roku w Złotych Piaskach, ale wypożyczyliśmy na 1,5 tygodnia samochód i zwiedziliśmy Sozopol, Nessebar, Burgas, oczywiście, bywaliśmy też w Warnie, piękne miasto Do Słonecznego Brzegu zajrzeliśmy, nawet na poczatku wahaliśmy się, czy nie wybrać hotelu tam, ale pani w biurze podróży oświeciła nas, że Zł. Piaski są najbardziej impreziarskim miejscem w Bułgarii i tak też było.
Bardzo mi się tam podoba, ludzie są otwarci,mili i jeszcze niezmanierowani, a poza tym lubią Polaków, historia to jednak potęga bardzo tanio, jedzenie świetne (ach te kebabki ), plaże czyste, woda jak dla mnie dość zimna, ale rozrywki na plaży mi to wynagradzają, niezłe miejsce do nurkowania, hotel bardzo ładne, klimat: mi się kojarzy z kretą i dawną Chorwacją,natomiast bazarki z pubami otoczonymi budkami z pamiątkami/ciuchami itp, są dla mnie takie karainskie. Polecam. Bułgaria stała się, zaraz po Meksyku, moim drugim ulubionym miejscem, w tym roku jedziemy do niej również
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-30 12:49:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.