rozpocząć własny biznes.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-16, 13:51   #1
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22

rozpocząć własny biznes....


Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zmiany pracy, a właściwie otworzenia nowej działalności. W tej chwili pracuję na własny rachunek, ale chciałabym robić robić coś innego.

Niestety mój mąż nie do końca mnie wspiera nad czym ubolewam, gdyż chciałabym żeby włączył się w realizację moich pomysłów. Sama jakoś nie mam weny, może trochę się boję...
A jak to jest u was? Nie chciałybyście spróbować czegoś nowego? Może razem coś zdziałamy?
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 15:00   #2
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Kochana ja otwieram biuro tlumaczen jak tylko sie obronie Z UM mozna fajna kase wyciagnac (do 40 tys) tylko musisz przeznaczyc hajs zgodnie z celem firmy oczywiscie a Ty nad czym myslisz?
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 16:19   #3
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Na dofinansowaniach akurat trochę się znam

Biuro tłumaczeń - świetna sprawa. Też bym się nad tym zastanawiała gdybym lepiej znała języki... Moja wiedza w tym zakresie kończy się jedynie na FCE z angielskiego.

Obecnie zajmuję się doradztwem finansowym. Kasa z tego jest bardzo dobra, ale dopadło mnie wypalenie zawodowe i już mi to bokami wychodzi. Chciałabym zająć się czymś, co będzie mi sprawiało przyjemność. Myślałam o czym związanym z cateringiem, albo fitness, a może sklep internetowy lub jakieś mini przedszkole...

Pomysłów mam kilka, ale przydałaby mi się wspólniczka z którą mogłabym to obgadać.
A może ty potrzebujesz kogoś do spółki?
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 22:39   #4
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Również myślę nad czymś własnym . nie z powodu wypalenia zawodowego , bo jestem dopiero studentką ale raczej z chęci samorealizacji i osiągnięcia czegoś . Jakoś nie bardzo mi się widzi harowanie na czyis rachunek za marne grosze . Czekam na zakonczenie sesji i zabieram sie za biznesplan . Mysle o sklepie internetowym lub firmie budowlanej . Dofinansowanie z urzedu pracy ( 18tys,) kusi wiec mysle ze jakos przyłoże sie do tego w lipcu i na wrzesien sie okaze co i jak A wam zycze wytrwałości
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 07:57   #5
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Obecnie zajmuję się doradztwem finansowym. Kasa z tego jest bardzo dobra, ale dopadło mnie wypalenie zawodowe i już mi to bokami wychodzi. Chciałabym zająć się czymś, co będzie mi sprawiało przyjemność. Myślałam o czym związanym z cateringiem, albo fitness, a może sklep internetowy lub jakieś mini przedszkole...

Pomysłów mam kilka, ale przydałaby mi się wspólniczka z którą mogłabym to obgadać.
A może ty potrzebujesz kogoś do spółki?[/quote]

Jeżeli Twoja praca nie przynosi Ci satysfakcji to tez bylabym za tym zeby coś zmienic, lepiej mniej zarabiać ale spełniać się zawodowo... tak myślę
Z Twoich pomysłów podoba mi się fitness- na to zawsze jest popyt bo babeczki w dzisiejszych czasach dbaja o siebie u mnie na fitnessie nigdy miejsc nie ma sprawdz po prostu konkurencje w Twojej okolicy czy to sie w ogole oplaci
Sklep internetowy tez spoko ale co chciałabyś sprzedawać?
Ja narazie nikogo nie potrzebuje bo watpie zebym miala tyle pracy na samym poczatku. Skonczylam filologie angielska i hiszpanska wiec mi koszty zatrudnienia tlumaczy tych jezykow odpadaja- czysty zysk.

Ja mysle ze nawet jak mi padnie ta firma po roku to i tak spoko bo tyle kasy co daja na dofinansowanie to bym przez rok nie odlozyla a poza tym przeczekam kryzys i zawsze doswiadczenie niskie sładki same plusy

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

A wiecie może dziewczyny ile trwa zalatwianie tego? i ile razy w roku przyznaja hajs?
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 10:09   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Szkoda, ze nie można tak hop siup założyć własna działalność. Kase trzeba wylozyc, latac po urzedach no i dolozyc do tego ryzyko :/
Ja już prowadziłam własny interesik, potem przestałam, a teraz jednak stwierdziłam, ze najlepiej jednak pracować na swoim. Również myślę nad jakimś sklepem internetowym. Myślałam o sprzedażny Yerba mate, albo o sprzedaży gier komputerowych. W moim mieście również brakuje milej kawiarenki z klasa.
No ale na pomysl latwo sie wpada, gorzej z przejsciem do czynow.



Fitness, fajna sprawa. Znajomy zalozyl ze swoja narzeczona klub fitness...dziala od 2 lat, teraz juz maja mala sieciowke. Ciagle brakuje im ludzi do pracy, tyle maja klientek. No...z tymze oni sa w Australii
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 10:25   #7
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

[quote=ellish;12337656]Szkoda, ze nie można tak hop siup założyć własna działalność. Kase trzeba wylozyc, latac po urzedach no i dolozyc do tego ryzyko :/

No ale daja spoko dofinansowania z UM moj kolega dostał 25 tysiecy na otworzenie sklepu a znajoma 30 salon fryzjerski. Zawsze to cos. Tłumaczenia maja to do siebie ze w domu robisz i wysyłasz głównie mailowo wiec mi biuro nie potrzebne wiec i koszty nizsze
A bez ryzyka nie ma zabawy haha
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 10:39   #8
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Na fitness z pewnością jest popyt rosnący. W sumie największą przeszkodą w tym momencie jest brak lokalu. O kupnie nie myślę, bo ceny w Poznaniu w atrakcyjnych miejscach są oszałamiające, a wynajmowanie jest ryzykowne. Nie chciałabym popaść w długi już na samym początku.

Jeśli chodzi o sklep internetowy, to myślałam o artykułach dziecięcych, albo ciuszkach dla dzieci lub kobiet w ciąży. Z własnego doświadczenia wiem, że najszybciej i najłatwiej zrobić zakupy dla dziecka przez internet. Nie ma czasu na chodzenie po sklepach kiedy ma się małego szkraba

Iwonatom, ja też tak pracowałam - w domu przy swoim kompie. Świetna sprawa. Odchodzi mnóstwo kosztów.

Edytowane przez anula1981
Czas edycji: 2009-05-17 o 10:42
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 11:27   #9
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Masz racje ja tez głównie robie zakupy przez neta. U nas ceny wynajecia lokalu tez sa masakryczne wiec na poczatek nie ma szans bo wiadomo ze na poczatku malo klientow trzeba zainwestowac w reklame.
To bierz sie do roboty w takim razie i działaj w tym temacie Kiedy skladasz dokumenty?
No wlasnie dlatego decyduje sie na ten krok bo nawet jak po roku mi padnie to i tak kase zgarne wiec nic nie trace w zasadzie bo za lokal nie bede placic a oplaty sa niskie przez pierwsze 2 lata slyszalam.
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 14:24   #10
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Najpierw popytam jeszcze śród znajomych, czy ktoś byłby zainteresowany wspólną działalnością. W dwójkę zawsze raźniej
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 16:11   #11
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez anula1981 Pokaż wiadomość
A może ty potrzebujesz kogoś do spółki?
Anula1981 ja bym się chętnie pisała do współpracy ale nie jestem z Poznania ani okolic i nawet chyba jesteśmy w tym samym wieku

Cytat:
Napisane przez iwonatom Pokaż wiadomość
Ja mysle ze nawet jak mi padnie ta firma po roku to i tak spoko bo tyle kasy co daja na dofinansowanie to bym przez rok nie odlozyla a poza tym przeczekam kryzys
A czy nie będziesz musiała tej kaski zwrócić, jeśli przez rok Ci się nie utrzyma? W sumie napisałaś, że "jak Ci padnie po roku" , więc wiesz, że przez rok się musisz utrzymać
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 18:54   #12
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Wiem wiem ale mozesz byc zatrudniona jeszcze na umowe zlecenie poza tym ja mam duzo uczniow zlecen na tlumaczenia wiec sie o to nie martwie

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Poza tym tak jak pisalam wyzej biuro bede miala w domu wiec mi odchodza oplaty a to juz duzo No i skladki sa male przez pierwsze 2 lata, musialabym sie bardzo postarac (czytaj nic nie robic) zeby mi to padlo i niemialabym hajsu nawet na oplacenie skladek
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 19:05   #13
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Ja własnie jutro idę złożyć do urzedu miasta wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej Po roku pracy dla kogoś postanowiłam sprobować otworzyć coś swojego. Wybrałam chyba biznes do którego potrzebny jest najmniejszy wkład własny. Otóz otwieram sklep z odzieżą używaną
Lokal juz jest teraz tylko wszelkie inne formalności i na 1 czerwca planuję otwarcie. Mam nadzieję że wszystko pojdzie po mojej myśli i nie pójde z torbami już po pierwszym miesiącu.
Zaraz bede własnie wypełniać wniosek. Tylko cały czas zastanawiam się nad nazwą lokalu Bo chciałabym żeby wpadała w ucho, przyciągała ale jak narazie pustka.
Fajnie że powstał taki wątek
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 08:54   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez *wanilia* Pokaż wiadomość
Ja własnie jutro idę złożyć do urzedu miasta wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej Po roku pracy dla kogoś postanowiłam sprobować otworzyć coś swojego. Wybrałam chyba biznes do którego potrzebny jest najmniejszy wkład własny. Otóz otwieram sklep z odzieżą używaną
Lokal juz jest teraz tylko wszelkie inne formalności i na 1 czerwca planuję otwarcie. Mam nadzieję że wszystko pojdzie po mojej myśli i nie pójde z torbami już po pierwszym miesiącu.
Zaraz bede własnie wypełniać wniosek. Tylko cały czas zastanawiam się nad nazwą lokalu Bo chciałabym żeby wpadała w ucho, przyciągała ale jak narazie pustka.
Fajnie że powstał taki wątek


Powodzenia
Mowisz nazwa, trudna sprawa. No i jeszcze musisz troszke rozreklamowac. Moja kuzynka zalozyla sobie wlasna taki sklep, nie zainwestowala w zadna reklame, siedziala cicho jak mysz pod miotla i udpadlo po pol roku. Natomiast inna znajoma ma juz ciucholand kilka lat i idzie jej calkiem calkiem.

Kurcze, chyba musze zaczac myslec powaznie o czyms wlasnym. Kiedys mialam ksero na uczelni. Niby nic, ale zarobki niezle. No i praca bez stresu.
Gdyby ktos chcial wspolniczke z okolic Krakowa, zapraszam, doswiadczenie mam
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 09:09   #15
chojrak123
Przyczajenie
 
Avatar chojrak123
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 20
Dot.: rozpocząć własny biznes....

edit: pomyłka wątków

Edytowane przez chojrak123
Czas edycji: 2009-05-19 o 15:58 Powód: jak wyżej
chojrak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 18:37   #16
amonek2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 168
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez iwonatom Pokaż wiadomość
(...)A wiecie może dziewczyny ile trwa zalatwianie tego? i ile razy w roku przyznaja hajs?
Mogę wam powiedziec jak to jest w Urzędzie Pracy. Znam w miare dobrze wszelkie procedury, poniewaz pomagalam przy skladaniu takowych wnioskow.

Otoz to wcale trudne nie jest. Dzialalnosc nalezy utrzymywac przez 1 rok, po czym oni rozwiazuja z nami umowe i pozniej mozna zrezygnowac z dzialalnosci lub ja kontunuowac. Wazne jest dla nich terminowe rozliczanie sie z ZUS-em i US (podatek dochodowy i VAT - jesli ktos bedzie VATowcem). Kwota dofinansowania to 17 tysiecy. Da sie spokojnie za taka kase jakis interes otworzyc. Sklada sie wniosek o dofinansowanie, w ciagu miesiaca oni go rozpatruja, nastepnie staje sie na komisje (w sklad ktorej wchodza 3 osoby zazwyczaj) i "broni" sie swojego pomyslu. Dokladnie dostaje sie tam pytania dlaczego taka dzialalnosc i w sumie jak sie zgodza dac dofinansowanie (a w 99% sie zgadzaja, w mojej miejscowosci w ubieglym roku na 128 wnioskow 127 zostaly rozpatrzone pozytywnie, 1 tylko odrzucony, poniewaz dane zawarte we wniosku bylo zbyt odbiegajace od rzeczywiostosci - chodzi konkretnie o kwoty), a na koniec rozmowy z komisja spisuje sie protokol co bedzie kupione i w jakiej ilosci (i musi zostac to kupione napewno!). Nastepnie w ciagu tygodnia nalezy przyjsc do Urzedu z dwojgiem poreczycieli (emeryci powyzej 1000 zl , zas pracownicy poswiadczajacy powyzej 1600 zl Brutto). Po podpisach poreczycieli,spisywana jest umowa i pieniazki na nastepny dzien sa na koncie (mniej wiecej w 1,5 miesiaca otrztymuje sie pieniazki od zlozenia wniosku, chyba ze jest to koniec roku i nie maja na tyle pieniazkow to pozniej czeka sie nawet 5 miesiecy!). Nastepnie w ustalonym terminie musimy rozpoczac dzialalnosc (termin ustala sie na rozmowie z komisja, moze byc np ze dopiero za miesiac rozpoczniemy) i ma sie od rozpoczecia dzialalnosci miesiac czasu (30 dni dokladnie) na zakup wszystkiego co zapisalismy we wniosku i potwierdzilismy na rozmowie. Pozniej po tych 30 dniach idzie sie do urzedu z wszelkimi fakturami, paragonami i innymi dokumentami potwierdzajacymi zakup rzeczy i jestesmy rozliczani czy wszystko sie zgadza (tzn czy ilosc zakupionych rzeczy jest taka jaka miala byc). oczywiscie wymagane jest jeszcze ubezpiecznie firmy na kwote 17 tys. I wtepnie mamy spokoj z Urzedem, nastepnie Urzad moze przez ten rok skontrolowac nasza dzialanosc.

Wstepnie to chyba tyle na temat dofniansowania z Urzedu . Jesli cos jest niezrozumiale badz czegos nie dopisalam pytajcie

Koszty działalności to
- ZUS - 350 zł (przez pierwsze 2 lata działalności, pożniej około 800zł) - płatnosc do 10 dnia kazdego miesiaca
- Podatek dochodowy w zaleznosci od dochodu - rozliczanie do 20 dnia kazdego miesiaca
- VAT , jesli sie zostanie VATowcem, ale tu również jest zwolnienie do pewnej kwoty - rozlicznaie sie do 25 dnia kazdego miesiaca

Przy kupnie kasy fiskalnej Urzad skarbowy zwraca do 90% jej wartosci (maksymalnie zwracaja 700 zł), nalezy dopytac sie dokladnie w Urzedzie Skarbowym, o procedure postepowania, zeby uzyskac ten zwrot! Mianowicie po krotce to złozenie wniosku pare dni przed fiskalizacja kasy w US ze kasa zostanie zainstalowana z okreslonym przez nas dniem, nastpenie fiskalizacja i zwrot pieniazkow, ale radze konkretnie dopytac w US

Obecnie jest system "jednego okienka" przy otwieraniu działalnosci gospodarczej. jednakze to schodzi dłuzej aniezeli bylo to wczesniej. Teraz niekiedy trzeba czekac na wszelkie zalatwienia do 2 tygodni (a czasami i dluzej), gdzie wczeniej moze i trzeba bylo sie nachodzic ale do tygodnia spokojnie firme mozna bylo zarejestrowac..

Edytowane przez amonek2
Czas edycji: 2009-05-18 o 22:46
amonek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:03   #17
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
Anula1981 ja bym się chętnie pisała do współpracy ale nie jestem z Poznania ani okolic i nawet chyba jesteśmy w tym samym wieku
Jeśli nie jesteś z okolic Poznania, może być ciężko, chociaż możliwości są... jeśli np mieszkasz za granicą, to można się zająć pośrednictwem pracy, wysyłaniem pracowników za granicę

Cytat:
Napisane przez *wanilia* Pokaż wiadomość
Ja własnie jutro idę złożyć do urzedu miasta wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej (...) Tylko cały czas zastanawiam się nad nazwą lokalu Bo chciałabym żeby wpadała w ucho, przyciągała ale jak narazie pustka.
Fajnie że powstał taki wątek
Życzę powodzenia! Może któraś z dziewczyn wpadnie na fajny pomysł?

amonek2 Twoja wiedza będzie z pewnością wielką pomocą dla niejednej wizażanki Dzięki!!
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 08:22   #18
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Amonek 2 wszystko pieknie wyczerpujaco i na temat A orientujesz sie moze czy musze czekac na dyplom czy tez wystarczy odpis?
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:36   #19
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Witam Was
Też bym chciała otworzyć coś swojego.
W moim mieście jest chyba wszystko.
Można powiedzieć, że lokal mam i w dobrej lokalizacji ale pomysłu na coś konkretnego brak..
__________________



Edytowane przez AniaBielsko
Czas edycji: 2010-12-11 o 00:00
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 09:50   #20
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez AniaBielsko Pokaż wiadomość
Można powiedzieć, że lokal mam i w dobrej lokalizacji ale pomysłu na coś konkretnego brak..
A jakie masz zainteresowania? W czym jesteś dobra i jak spędzasz wolny czas? Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym. Lokal w dobrym miejscu to połowa sukcesu
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 10:18   #21
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Zainteresowań mam sporo...
Gorzej z dobrym pomysłem...co wypali w mieście w którym jest już prawie wszystko. Szukam raczej czegoś czego jeszcze nie ma tu na rynku.
__________________


AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 10:41   #22
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Nie ma sie co zastanawiac co wypali a co nie.. Trzeba dzialac. Ja tez sie balam czy sie uda, czy wypali, czy ktos do mnie przyjdzie. Ale wiem ze jak nie sprobuje to sie nie dowiem. I jestem pewna ze chociaz w moim miescie sklepow z odzieza uzywana jest naprawde sporo to wiem ze jak bede miala dobry towar i atrakcyjne ceny to i do mnie przyjda.
Trzyba byc po prostu konkurencyjnym, zainteresowac od tego wszystko zalezy.
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 11:45   #23
anula1981
Przyczajenie
 
Avatar anula1981
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Dot.: rozpocząć własny biznes....


*wanilia*,
jeśli chodzi o nazwę sklepu, to ja obstawiałabym taką, która brzmi "luksusowo" jak np. VIP STYL lub MODA GWIAZD. Wydaje mi się że to odróżni Twój sklep od typowych ciucholandów.
anula1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 11:55   #24
iwonatom
Raczkowanie
 
Avatar iwonatom
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 469
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Anula ma racje - kopciuszki sie przejadły
iwonatom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 12:30   #25
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez anula1981 Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś z okolic Poznania, może być ciężko, chociaż możliwości są... jeśli np mieszkasz za granicą, to można się zająć pośrednictwem pracy, wysyłaniem pracowników za granicę
Nie nie mieszkam za granicą Mieszkam w Polsce, ale daleko od Poznania

*wanilia* najlepiej jakbyś miała w sklepie firmowe ubranka dla dzieci (oczywiście używane ), to na pewno by Ci schodziło i to szybko.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 15:30   #26
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: rozpocząć własny biznes....

to i ja sie doŁącze ponieważ z męzem myślimy o jakiejs dziaŁalności handlowej, mielismy ciucholand otwierac ale nie ma lokalu a jak jest to strasnie drogo, myslimy o handlu na placu albo obwoznym , albo tez i na allegro, zastanawiamy sie tylko czy nie sprzedawać samych torebek damskich czy taki miks ubrań chinskich czy może uzywane, taki jest problem ze do Łodzi daleko mamy 6 h samochodem w jedną stronę choć wiem że niektórzy jeżdzą ale sie organizują handlowcy i razem jadą na większe auto a my nie mamy takich znajomych w tej branzy , czy nie wie kto gdzie by bliżej Krakowa byŁy jakie hurtownie tanich ubrań z chin albo torebek fajnych - nie koniecznie chińskich /
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 18:39   #27
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Cytat:
Napisane przez amonek2 Pokaż wiadomość
Mogę wam powiedziec jak to jest w Urzędzie Pracy. Znam w miare dobrze wszelkie procedury, poniewaz pomagalam przy skladaniu takowych wnioskow.

Otoz to wcale trudne nie jest. Dzialalnosc nalezy utrzymywac przez 1 rok, po czym oni rozwiazuja z nami umowe i pozniej mozna zrezygnowac z dzialalnosci lub ja kontunuowac. Wazne jest dla nich terminowe rozliczanie sie z ZUS-em i US (podatek dochodowy i VAT - jesli ktos bedzie VATowcem). Kwota dofinansowania to 17 tysiecy. Da sie spokojnie za taka kase jakis interes otworzyc. Sklada sie wniosek o dofinansowanie, w ciagu miesiaca oni go rozpatruja, nastepnie staje sie na komisje (w sklad ktorej wchodza 3 osoby zazwyczaj) i "broni" sie swojego pomyslu. Dokladnie dostaje sie tam pytania dlaczego taka dzialalnosc i w sumie jak sie zgodza dac dofinansowanie (a w 99% sie zgadzaja, w mojej miejscowosci w ubieglym roku na 128 wnioskow 127 zostaly rozpatrzone pozytywnie, 1 tylko odrzucony, poniewaz dane zawarte we wniosku bylo zbyt odbiegajace od rzeczywiostosci - chodzi konkretnie o kwoty), a na koniec rozmowy z komisja spisuje sie protokol co bedzie kupione i w jakiej ilosci (i musi zostac to kupione napewno!). Nastepnie w ciagu tygodnia nalezy przyjsc do Urzedu z dwojgiem poreczycieli (emeryci powyzej 1000 zl , zas pracownicy poswiadczajacy powyzej 1600 zl Brutto). Po podpisach poreczycieli,spisywana jest umowa i pieniazki na nastepny dzien sa na koncie (mniej wiecej w 1,5 miesiaca otrztymuje sie pieniazki od zlozenia wniosku, chyba ze jest to koniec roku i nie maja na tyle pieniazkow to pozniej czeka sie nawet 5 miesiecy!). Nastepnie w ustalonym terminie musimy rozpoczac dzialalnosc (termin ustala sie na rozmowie z komisja, moze byc np ze dopiero za miesiac rozpoczniemy) i ma sie od rozpoczecia dzialalnosci miesiac czasu (30 dni dokladnie) na zakup wszystkiego co zapisalismy we wniosku i potwierdzilismy na rozmowie. Pozniej po tych 30 dniach idzie sie do urzedu z wszelkimi fakturami, paragonami i innymi dokumentami potwierdzajacymi zakup rzeczy i jestesmy rozliczani czy wszystko sie zgadza (tzn czy ilosc zakupionych rzeczy jest taka jaka miala byc). oczywiscie wymagane jest jeszcze ubezpiecznie firmy na kwote 17 tys. I wtepnie mamy spokoj z Urzedem, nastepnie Urzad moze przez ten rok skontrolowac nasza dzialanosc.

Wstepnie to chyba tyle na temat dofniansowania z Urzedu . Jesli cos jest niezrozumiale badz czegos nie dopisalam pytajcie

Koszty działalności to
- ZUS - 350 zł (przez pierwsze 2 lata działalności, pożniej około 800zł) - płatnosc do 10 dnia kazdego miesiaca
- Podatek dochodowy w zaleznosci od dochodu - rozliczanie do 20 dnia kazdego miesiaca
- VAT , jesli sie zostanie VATowcem, ale tu również jest zwolnienie do pewnej kwoty - rozlicznaie sie do 25 dnia kazdego miesiaca

Przy kupnie kasy fiskalnej Urzad skarbowy zwraca do 90% jej wartosci (maksymalnie zwracaja 700 zł), nalezy dopytac sie dokladnie w Urzedzie Skarbowym, o procedure postepowania, zeby uzyskac ten zwrot! Mianowicie po krotce to złozenie wniosku pare dni przed fiskalizacja kasy w US ze kasa zostanie zainstalowana z okreslonym przez nas dniem, nastpenie fiskalizacja i zwrot pieniazkow, ale radze konkretnie dopytac w US

Obecnie jest system "jednego okienka" przy otwieraniu działalnosci gospodarczej. jednakze to schodzi dłuzej aniezeli bylo to wczesniej. Teraz niekiedy trzeba czekac na wszelkie zalatwienia do 2 tygodni (a czasami i dluzej), gdzie wczeniej moze i trzeba bylo sie nachodzic ale do tygodnia spokojnie firme mozna bylo zarejestrowac..
amonek2, a jeśli firma nie przynosi dochodu lub ma straty, to kwotę dofinansowania trzeba zwrócić? Czy może dopóki płacimy składki mimo że mamy straty, to wszystko jest ok?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:12   #28
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Dziekuje Dziewczyny za rady odnosnie nazwy Wniosek juz lezy w urzedzie wiec i nazwa juz jest
I nie jest to ciuszek, kopciuszek czy tez grosik

Co do asortymentu odziez dziecieca jak najbardziej Taka jest najmniej zniszczona bo jednak dzieci szybko wyrastaja z ciuszkow.

Oprocz tego odziez damska (mlodziezowa i dla starszych) i meska. Bo mimo iz panowie rzadko bywaja w tego typu sklepach to jednak dobre zony, dziewczyny nierzadko cos i dla swoich męzczyzn upoluja

Myslę, ze jakos to bedzie..
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png

*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:32   #29
amonek2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 168
Dot.: rozpocząć własny biznes....

Ich nie obchodzi czy macie stary czy korzysci. jesli terminowo rozliczacie się z ZUSem i US to jest wszystko oki. Zdarza się przecież że przez pierwszy rok są same stray ponieważ rozwija się działalność a zysk dopiero później. więc tu akurat urzedu nie obchodzi..

Edytowane przez amonek2
Czas edycji: 2009-05-20 o 15:39
amonek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 16:07   #30
kkkkk5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: rozpocząć własny biznes....

znam super biznes dla otwartych osób Wejdzie na stronę http//twojbiznes.isd24.com Warto posłuchać informacji POzdrawiam
kkkkk5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.