aborcja-zdjęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-21, 08:38   #1
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***

aborcja-zdjęcia


Witajcie kochane!!! Wlasnie przed chwilka szperalam w internecie i przypadkowo wpadlam na strone na ktorej sa pokazane zdjecia z aborcji!!! Do tej pory jestem w szoku i nigdy w zyciu nie pomyslalabym ze to tak strasznie wyglada Napiszcie co o tym sadzicie,bo ja stanowczo jestem przeciwko aborcji i mowie NIE!!!!
Ps:ktora z was nie ma mocnych nerwow,niech tego lepieej nie oglada, a kto zdecyduje sie na obejrzenie tych zdjec, to niech lepiej nic nie je
A oto link do tej strony www.abortionismurder.org/notconvinced.shtml
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 08:43   #2
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: aborcja-zdjęcia

Kurcze cos mi nie wyszlo z tym linkiem, a moze ktoras z was umie go wpisac.Adres jest jaak najbardziej prawidlowy a jesli nie to poprostu wejdzcie na ta strone
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 08:47   #3
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Re: aborcja-zdjęcia

anulka ja nie obejrzalam do konca... nie dalam rady ;( okropne.. jak tak mozna?!
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 08:55   #4
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: aborcja-zdjęcia

ja, nie wyrażając swojego zdania, chciałabym tylko zaznaczyć, ze większość tych zdjęć dotyczy płodów już dość zaawansowanych wiekiem, starszych niż 3 miesiąc (czyli dopuszczalna granica aborcji).
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 08:56   #5
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: aborcja-zdjęcia

O NIE !!! jak tak można trudno o komentarz zdjęcia mówią same za siebie
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 08:57   #6
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: aborcja-zdjęcia

ja obejrzalam je wszystkie,ale przyznam ze bylo ciezko http://www.abortionismurder.org.notconvinced.shtml no nareszcie udalo mi sie z tym linkiem
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 09:13   #7
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: aborcja-zdjęcia

jak myslicie,czy u nas w Polsce czesto sa usuwane ciaze?
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-21, 09:26   #8
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: aborcja-zdjęcia

kiedys o tym nie myslalam, ale teraz wiem ( bo naprawde chcemy miec dzidziusia z narzeczonym, ale jeszcze nie teraz) ze bym tego nigdy nie zrobila.

mój wujek kiedys, jak mial ze 20 lat, kazal znajomej, z która sie przespal, usunac dziecko. teraz ze 26 lat pózniej, próbóje i próbóje ze swoja mloda zona i nic, to znaczy ona zachodzi wciaze ale po paru miesacach musi usunac dziecko, bo jest albo chore albo juz niezyje, to sie juz pare razy tak zdazylo. i dlatego mysle ze to jakas kara boska!
i jak ja zajde, przez przypadek za wczesnie, w ciaze, to bede szczesliwa i doceniala to szczescie, jakie byciem mama jest!

pozdrawiam
acha i strony nie ogladalam! juz przez przypadek kiedys wpadlam na taka strone, bylo tak je szukalam strony z przepisami, i nagle takie zdjecia, shock!!! i to jeszcze pod www.-----cooking.com
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 09:48   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aborcja-zdjęcia

a ja jestem za aborcją ,zdjecia pokazywał ksiązna religi w szkole średniej -klasyczne zagranie kościoła.

zdjecia tych dzieci to nie koniecznie musiał byc aborcja a samoistne poronienia które sa bardzo czeste ,smierc dziecka w łonie a taki płód nalezy usunąc z macicy .
aborcje wykonuje sie do któregos tam tygodnia (20?).

myśle ,że lepiej wykonac aborcje w 8 tygodniu niz zabic ,wyrzucuc, utopic dziecko jako zdrowoego ,donoszonego noworodka .
czy tez zostawic gdzies na śmietniku nie dając mu szans na adopcje bo takie dziecko ma nieunormowaną sytuację prawną .

chyba lepiej dokonac aborcji niz urodzic 7 dziecko z gwałtu dokonanego przez pijanego męża bo kolejne dziecko w rodzinach patologicznych pogarszają poziom życia pozostałych

uważam ,ze kazda kobieta ma prawo decydowac o swoim ciele swojej ciąży.
aborcje wykonywane były ,sa i będą .
szkoda tylko ,że dostęp do bezpiecznych aborcji w naszym kraju jest blokowany.

dziewczyny zapewniam was ,że każdej młodej(niedojrzałej) osobie która zachodzi w ciąże przechodzi przez myśl aborcja częsc z nich boi sie powiedziec to głosna ale robi rózne rzeczy by poronic .

wyobrazacie sobie urodzic dziecko z gwałtu lub z jednego numerku z ledwie poznanym chłopakiem?

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 09:49   #10
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: aborcja-zdjęcia

Ooo Boże żałuję że to obejrzałam chyba nigdy o tym nie zapomnie ciągle mam to teraz przed oczami przecież to są zaawansowane ciąże!!! nie no brak słów...brak słów a widziałyście film? gada gościu a tak po paru minutach jest pokazana ciąża jak się rozwija a potem nagle wyskakują obrazy przyrządów do aborcji i...sama aborcja ........nie oglądałam do końca długie to jest, nie da się patrzeć na takie rzeczy
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 09:58   #11
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: aborcja-zdjęcia

Jestem za aborcja.

A zdjecia sa tylko po to, zeby was zszokowac, co autorowi sie udalo. Operacja na otwartym sercu tez nie wyglada ciekawie - zreszta zaden zabieg, czy operacja nie wyglada dobrze, wiec mnie te zdjecia jakos nie szokuja.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-21, 10:02   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: aborcja-zdjęcia

Paulo, zgadzam się z Tobą w 100%, mnie np. w liceum pokazywano jakieś koszmarne filmy z zabiegów przerwania ciąży, co nie zmieniło ani na jotę mojego zdania w tej sprawie.

Ponadto trzeba pamięać, że wszelkie operacje przeprowadzane na tkance miękkiej wyglądają dokładnie tak samo odrażająco, dla osób nieprzyzwyczajonych do takich widoków.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:15   #13
gosiunia82
Raczkowanie
 
Avatar gosiunia82
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 329
GG do gosiunia82
Re: aborcja-zdjęcia

paula78 napisał(a):
> myśle ,że lepiej wykonac aborcje w 8 tygodniu niz zabic ,wyrzucuc, utopic dziecko jako zdrowoego ,donoszonego noworodka .

Według mnie nie ma to znaczenia, i tak dziecko ginie.

> chyba lepiej dokonac aborcji niz urodzic 7 dziecko z gwałtu dokonanego przez pijanego męża bo kolejne dziecko w rodzinach patologicznych pogarszają poziom życia pozostałych
W takich sytuacjach są też inne rozwiązania(np. zostawić męża) W takich rodzinach kobiety same się godzą na to co je spotyka i nie wydaje mi się że gdyby miały dostęp do "legalnej" adopcji, to usuwałyby ciąże.
>
> uważam ,ze kazda kobieta ma prawo decydowac o swoim ciele swojej ciąży.

Ja też tak uważam, ale te, które decydują się na dzieci są tego świadome zanim zajdą w ciążę i wtedy jest pora aby o tym decydować. Nie rozumiem dlaczego Twoim zdaniem kobieta ma prawo decydować o tym czy jej dziecko się urodzi czy nie???!!!

>
> dziewczyny zapewniam was ,że każdej młodej(niedojrzałej) osobie która zachodzi w ciąże przechodzi przez myśl aborcja częsc z nich boi sie powiedziec to głosna ale robi rózne rzeczy by poronic .
Dlatewgo uważam, że powinno się robić coś aby niedojrzałe osoby były bardziej świadome tego co robią, a nie pozwalać im na nieprzemyślane decyzje i nieodpowiedzialne zachowania, bo potem i tak mogą sobie usunąć dzidziusia...
>
> wyobrazacie sobie urodzic dziecko z gwałtu lub z jednego numerku z ledwie poznanym chłopakiem?
>
Gwałt to trudny temat i nie wiem co mam na ten temat powiedzieć, bo nie potrafię sobie wyobrazić co czuje zgwałcona kobieta, ale dziewczyna która uprawia seks z ledwie poznanym chłopakiem powinna wiedzieć jakie mogą być tego konsekwencje i skoro się na to decyduje to już jej sprawa i nie daje jej to prawa do zabijania poczętego dziecka!!!
Nie rozumiem jak można traktować aborcję jako rozwiązanie na nieodpowiedzialne zachowania takie jak przypadkowy seks.
Przecież bądź co bądź jest to zabijanie żyjącego już w brzuchu mamy dziecka. Ja nie mam dziecka ale poczęcie uważam za niesamowity cud i nie mieści mi się w głowie jak można uśmiercić takiego bezbronnego człowieka!!!
Nie mówiąc już o tym jak muszą czuć się kobiety które to zrobiły!!!
Uważam, że problem nie tkwi w tym że aborcja nie jest dostępna, tylko w tym, że ludzie po prostu nie myślą i są nieodpowiedzialni. Podejrzewam, że gdyby mieli legalne rozwiązanie w postaci"zawsze będziemy mogli usunąć" to takie nieodpowiedzialne zachowania będą częstsze, a przecież dzieci nie poczyna się po to by je zabijać!!!
gosiunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:25   #14
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: aborcja-zdjęcia

zgadzam sie z toba Gosiu w 100%. No bo po co zabijac poczete dziecko, skoro sa rozne rodzaje zabezpieczen przed zajsciem w ciaze. Moze osoby, ktore chca usuwac ciaze,lepiej sie zabezpiecza i nie dopuszcza do poczecia
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:31   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aborcja-zdjęcia

gosia napisała:"Według mnie nie ma to znaczenia, i tak dziecko ginie. "

dla mnie zarodek to nie dziecko .
bardziej ubolewam nad skatowanym 3 latkiem niz zbitkiem komórek z które i tak nie wiadomo czy wykształci sie w człowieka.

problem nie tkwi w aborcji ale w świadomosci, edukacji, dojrzałosc, dostepnosci do antykoncepcji .

każda z nas ma własne zdanie ale nie wiemy jak zachowałaby sie kazda z nas w na prawde trudnej sytuacji.
oczywiscie jestem zwolenniczka myślenia "przed" a nie płakania "po" -ale nie kazdy jest świadomy, wyedukowany i dojrzały.

nie nam osądzać kobie które zadecydowały o aborcji bo kazdy ma prawo decydowac o sobie.
możemy jedynie pomagac i nie mam na mysli wygłaszania kazan ale praktyczna ,materialna pomoc.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:33   #16
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: aborcja-zdjęcia

Podobno w ukryciu jest przeprowadzona szokująca liczba zabiegów usuwających ciąze.
To mogłoby świadczyć za legalizacją tego zabiegu.
Niemniej jednak nie uważam ,zeby za prymitywne i haniebne gwałty, niekonsekwencję nierozsądnych ludzi, przykrą ubogą sytuację materialną miało płacić dziecko swoim życiem-
Taki jest mój światopogląd i takie jest moje zdanie.
Inna sprawa, ze dopuszczalna jest aborcja dzieci chorych w okresie płodowym- to takie złowrózebne zapędy oparte o stwierdzenie, że medycyna nie ma szans w przyszłości dalekiej czy bliskiej,na pomoc dla tych dzieci...
Równie dobrze możnaby wróżyć, ze jednak może zdarzy sie jakieś odkrycie medyczne, dzięki któremu to dziecko dałoby radę zdrowo żyć
Skoro natura wybiera jednostki silniejsze- / tzn płody zdrowe dożywają końca ciąży i mają szanse na urodzenie się- to czemu człowiek wyrecza tą naturę w sposób raczej nie oparty na racjonalnych przesłankach...Bo gdybanie to nie jest logiczny powód
Uważam, ze odbieranie dziecku szans na przezycie to tak jak wróżenie z fusów, ze większość z nas będzie miało raka, hiva itd...
Zdjęć takich nie oglądam, bo uważam że nie odnoszą sie odpowiednio do problemu.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:34   #17
izucha
Rozeznanie
 
Avatar izucha
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 589
Re: aborcja-zdjęcia

cheetah napisał(a):
> Jestem za aborcja.
>
> A zdjecia sa tylko po to, zeby was zszokowac, co autorowi sie udalo. Operacja na otwartym sercu tez nie wyglada ciekawie - zreszta zaden zabieg, czy operacja nie wyglada dobrze, wiec mnie te zdjecia jakos nie szokuja.
>

Popieram Cheetah, zdjęć w tym momencie nie oglądałam - robi mi się słabo, kiedy patrzę na choćby najmniejszy zabieg typu szczepienie - natomiast dobrze pamiętam wystawę zrobiną w naszym kościele w czasach mojej wczesnej podstawówki, przeznaczoną również dla nas, dzieci chodzących do owego kościoła na religię - nie pamiętam, czy już mieliśmy ukończone 10 lat... Bez komentarza.
izucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:43   #18
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: aborcja-zdjęcia

polecam lekturę:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1056392359
i kilku innych wątków.

Dodam, że życie nie jest jednoznaczne, każda sytuacja inna..

Ciężko też oceniać wybory innych przez pryzmat warunków jakie MY dostaliśmy od życia [i chodzi mi zarówno o sytuację w jakiej doszło do ciąży (gwałt na przykład) - jak i warunki materialne].

Nie wierzę w to, że kobieta usuwająca płód nie przeżywa dylematów, traktuje to lekko i pogwizdując idzie na zabieg a w trakcie z lubieżnym uśmiechem myśli o kolejnym stosunku.

Szkoda, że częściej myśli się o aspekcie "niedopuszczenia do zabiegu" a nie o późniejszym losie tych dzieci.. Gdybym ja była jednym z "niepotrzebnie narodzonych dzieci" [nie chcę się rozwodzić na czym polega żywot takich istot] i mogła cofnąć czas.. wolałabym się nie narodzić...

W naszym kraju robi się wiele szumu wokół aborcji, ochrony życia.. a ile robi się dla niechcianych, źle traktowanych [etc.] już narodzonych dzieci??

Przykre jest to, że kobiety decydujące się na zabieg traktowane są jako wyzute z wszelkich emocji larwy, które tłum broniący życia [patrzcie: protesty, zajadłość wypowiedzi polityków broniących życia, nienawiść] najchętniej by zadeptał [pozbawił życia].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:46   #19
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Re: aborcja-zdjęcia

Najciekawsze w dyskusji o aborcji,szczególnie ze ztrony zwolenników aborcji, jest to,że każdy z nich ZDĄŻYŁ SIĘ JUŻ URODZIĆ.Tyle komentarza.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-21, 10:47   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: aborcja-zdjęcia

izucha napisał(a):

> Popieram Cheetah, zdjęć w tym momencie nie oglądałam - robi mi się słabo, kiedy patrzę na choćby najmniejszy zabieg typu szczepienie.

Ja tak samo.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:47   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: aborcja-zdjęcia

Mariqa napiasała:"Niemniej jednak nie uważam ,zeby za prymitywne i haniebne gwałty, niekonsekwencję nierozsądnych ludzi, przykrą ubogą sytuację materialną miało płacić dziecko swoim życiem"

myślisz ,że urodzenie takiego dziecka jest dla niego nagrodą?
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:49   #22
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Re: aborcja-zdjęcia

Zdaje się , że zapowiada się awantura...Jak zawsze, kiedy poruszany jest temat aborcji...To ja powiem coś innego - ten film katechetka pokazywała w mojej szkole 8 letnim dzieciakom!!! Po dziś dzień nie mieści mi się to w głowie! Co pewien czas robione jest nagonka,np. w programie Pospieszalskiego - na jakieś badania ankietowe dotyczące molestowania i przemocy w rodzinie. Wtedy zbiorowo podnoszony jest krzyk, jaką to krzywdę i manipulację wyrządza się bezbronnemu dziecku (lat16!!!) Tymczasem , kiedy ten film pokazywany jest 8 latkowi(!!!) jakoś nie podnosi sie takie larum. Dla mnie ową katechetkę powinno sie wsadzić, bo to w ogóle nie ma nic wspolnego z edukacją dziecka...Koszmar jakiś...Nie wiem, czy szanowna katechetka skończyla jakąś pedagogikę i czy ma własne dzieci(wątpię), ale zapewne nie chcialaby , aby jej 8 letnia córka ogladała zdjęcia z sekcji zwłok...A ona właśnie zmusza do tego dzieci w najdelikatniejszym okresie ich dzieciństwa! Moje gratulacje! Szlag mnie trafia, kiedy dla obrony poczętych , rozwala się psychikę narodzonych:P
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:56   #23
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Re: aborcja-zdjęcia

Przepraszam, ale muszę:
>Najciekawsze w dyskusji o aborcji,szczególnie ze ztrony >zwolenników aborcji, jest to,że każdy z nich ZDĄŻYŁ SIĘ >JUŻ URODZIĆ.Tyle komentarza.

To jest argument na poziomie:
Pan Zenon jest bezdomy, podczas gdy Bill Clinton mieszka w apartamencie w hotelu "Hilton" Logicznie niespójny.
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 10:57   #24
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: aborcja-zdjęcia

madana napisał(a):
> Najciekawsze w dyskusji o aborcji,szczególnie ze ztrony zwolenników aborcji, jest to,że każdy z nich ZDĄŻYŁ SIĘ JUŻ URODZIĆ.Tyle komentarza.

Masz racje, powinnismy zapytac te dzieci, ktore urodzily sie bez nerek np. a ich mamy wiedzialy o tym na tyle wczesnie, zeby temu zapobiec i zeby zapobiec ogromnemu bolu jakie przezywaly w jeden jedynej godzinie swojego zycia. [przyklad z zycia, kiedy kobieta wiedziala, ze dziecko, ktore nosi nie ma chyba 3 narzadow niezbednych do zycia i umrze, gdy tylko sie urodzi - powiedziala, ze chce, zeby jej dziecko mialo chrzest, kiedy bedzie umieralo..]. Te dzieci mialy by wiele do powiedzenia...

Dla mnie wypowiedz mojej przedmowczyni jest bardziej szokujaca niz te zdjecia..

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 11:08   #25
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: aborcja-zdjęcia

nie, nie jest ani nagrodą ani kara, jeat naturalną konsekwencją procesu zapłodnienia,zastanawia mnie też taki fakt, i go nie rozumiem- dlaczego zatem kobiety maja decydować się na aborcję skoro ie uważaja ze 3cm zarodek to nie dziecko- to po co ta aborcja? Co ma za zadanie, jeśli właśnie nie ochrona przed powołaniem do zycia dziecka/ w sensie narodzenia/
Z samej komórki jajowej ani plemnika dziecko sie nie rodzi- ale rodzi sie z wyniku połączania tych gamet- dlatego moje zdanie jest takie stanowcze- co to za różnica czy 3cm czy 40?
aborcja nie jest ochroną przed złem, bo sam zabieg nosi znamiona krzywdy o róznorodnym natężeniu i nie tylko dla dziecka, ale i dla np matki.
Są inne metody, które powinny być rozpowszechniane w zamian- od antykoncepcji, aż po ochronę społeczną i medyczną narodzonych już dzieci...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 11:21   #26
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: aborcja-zdjęcia

sorki dziewczyny za tamten link, ale nie dalam lamanej kreseczki

tu jest prawidlowy
http://www.abortionismurder.org/notconvinced.shtml

tak to ta strona
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 11:28   #27
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: aborcja-zdjęcia

hmm to ja Wam coś opowiem
Czekałam kiedyś na przystanku na autobus, na którym siedziała już zapłakana dziewczyna (miała chyba z 18 lat)...była lekko podpita i może dlatego tak chętnie się zwierzała, przez szloch mówiła:
"Dlaczego ja to zrobiłam...dlaczego zabiłam swoje dziecko"... (ponoć została zgwałcona na dyskotece w wieku 15 lat) i wracała od gina, który jej powiedział, że nie będzie mogła mieć już dzieci...i ona dalej: "Ja tak kocham dzieci, a nie będę już ich mogła mieć...jaka ja byłam głupia, jaka głupia, teraz całe życie będę sobie pluła w brodę...gdybym wiedziała, że tak będzie nigdy bym tego nie zrobiła" i tu zwróciła się do mnie i do
innych "słuchaczy": "Przecież zawsze może być inne wyjście, prawda? dlaczego wtedy o tym nie pomyślałam, przecież mogłam np. zrzec się praw i oddać dziecko komuś, kto bardzo by go pragnął i miałoby rodzinę..." Nigdy nie da się przewidzieć co będzie po takim zabiegu, a trzeba myślę też to mieć na względzie

Naprawdę dla tej dziewczyny to był koszmar, ona nie płakała ona wyła wręcz - to był lament...

Dlatego my, które tego nie przeżyłyśmy nie wiemy jak to się może skończyć i jaki ból przysporzyć, a mówiąc o katowaniu i zabijaniu już narodzonych dzieci, to najczęściej takie przypadki są w rodZinach, gdzie występuje choroba psychiczna, albo jakaś inna patologia, ale przecież nie powie się takiej osobie: "ty nie możesz urodzić, ani wychowywać dzieci, bo jesteś chora i możesz zrobić krzywdę swojemu dziecku w przyszłości"...

Przecież każdy ma wybór, jaki by on nie był i nikt za nikogo po prostu nie może decydować...najwyżej właśnie ta osoba będzie później miała do siebie wielki żal, ból, pretensje i będzie sobie pluła w brodę...no cóż świat jest okrutny, a my i tak go nie naprawimy...więc dajmy każdemu wybór - każdy ma prawo decydować o sobie i swoim życiu
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 11:34   #28
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Re: aborcja-zdjęcia

Uważam ,ze aborcja powinna byc legalna. To nie znaczy,że każda kobieta mogłabym to zrobić ot tak sobie,traktujac to jak formę "antykoncepcji". W tej chwili przeprowadza sie masę nielegalnych zabiegów, lepiej byłoby gdyby mozna to kontrolować.Według mnie usuniecie dziecka (bo dla mnie to jest dziecko,nie umiem mysleć inaczej) bo jest kalekie (nie mam na mysli takiego kalectawa o jakim pisała Cheetah) i byłoby cieżarem dla rodziców jest egoizmem i brakiem odpowiedzialności. Tak samo jak usuwanie ciązy przez ludzi którzy robią to dla "wygody". Ale nie potrafię potępić kobiet zgwałconych które decydują się na taki zabieg,ani tez młodych dziewczyn.Mam sąsiadkę która zaszła w ciążę w wieku 16 lat.Gdyby usuneła nosiłaby piętno "tej złej" ,kiedy chodziła z brzuchem ludzie wytykali ja palcami,dokuczali. Na szczęście miała oparcie w rodzicach i ojcu dziecka. A dziewczyny którym tego zabraknie? Każdy ich wybór jest potepiany. Skoro Kosciół jest przeciwny aborcji niech coś zrobi dla takich matek,a nie pietnuje jako złe,bo zaszły w ciąże w młodym wieku i przed ślubem.

Na początku września ubiegłego roku sama się bałam czy nie jestem w ciązy.To trwało 3-4 dni,ale było koszmarem.To dla mnie jescze nie pora.Chcę tyle zrobić,przezyc ,zobaczyć.Nie mam warunków na posiadanie dziecka.I przyznaję,że przez moment sie zastanawiałam nad aborcją.W końcu doszłam do wniosku,że nie zrobiłabym tego,ale wiem tez,ze byłoby bardzo cieżko.Mogłabym miec kiedyś żal,że coś mi "popsuło" w zyciu
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 11:54   #29
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: aborcja-zdjęcia

Dwanaście lat temu ( prawie trzynaście ) sama stanęłam przed takim strasznym dylematem. To znaczy nie do końca tak - mnóstwo osób z mojego otoczenia doradzało mi taką opcję jako najlepsze rozwiązanie. I tylko dzięki mojej wspaniałej mamie i mojemu obecnemu mężowi nie musiałam się nad tym nawet zastanawiać. Jednak nie wiem, na prawdę nie wiem co by się stało, gdybym wtedy nie miała wsparcia. DLatego, mimo iż sama nigdy ( nigdy nie mów nigdy )biorąc pod uwagę moje życie; nie podjęłabym takiej decyzji- to nie potępiam kobiet, które to zrobiły . Na pewno jest to dla nich ogromna życiowa tragedia, niezależnie od przyczyny tak dramatycznej decyzji. Różne są sytuacje w życiu człowieka, czasem tak koszmarne, że nam, żyjącym w miarę normalnie , trudno jest sobie to wyobrazić. Tak chętnie potępiamy, krzyczymy PRECZ Z ABORCJĄ !, krytykujemy, a za tym wszystkim przecież stoją ludzkie tragednie - tragedie nieszczęśliwych kobiet i ich dzieci.
Zdjęcia są koszmarne, to fakt. Ale szkoda, że nikt nie pokazuje zdjęć dzieci bitych, maltretowanych fizycznie i psychicznie, czasem gwałconych przez własnych ojców, córek sprzedawanych przez matkę obcym facetom za flaszkę wódki. ( ostatnia głośna sprawa, pamiętacie ? ) Wiem, to straszne co piszę, ale taka jest nasza cholerna rzeczywistość i faktycznie, zabrzmi to okrutnie, ale czasami lepiej dla nich było by umrzeć jako 8 czy 10 tygodniowy płód, bez świadomości, bez bólu istnienia i żalu - dlaczego ja ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 11:56   #30
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: aborcja-zdjęcia

paula78 napisał(a):
> a ja jestem za aborcją ,zdjecia pokazywał ksiązna religi w szkole średniej -klasyczne zagranie kościoła.
>
> zdjecia tych dzieci to nie koniecznie musiał byc aborcja a samoistne poronienia które sa bardzo czeste ,smierc dziecka w łonie a taki płód nalezy usunąc z macicy .
> aborcje wykonuje sie do któregos tam tygodnia (20?).
>
> myśle ,że lepiej wykonac aborcje w 8 tygodniu niz zabic ,wyrzucuc, utopic dziecko jako zdrowoego ,donoszonego noworodka .
> czy tez zostawic gdzies na śmietniku nie dając mu szans na adopcje bo takie dziecko ma nieunormowaną sytuację prawną .
>
> chyba lepiej dokonac aborcji niz urodzic 7 dziecko z gwałtu dokonanego przez pijanego męża bo kolejne dziecko w rodzinach patologicznych pogarszają poziom życia pozostałych
>
> uważam ,ze kazda kobieta ma prawo decydowac o swoim ciele swojej ciąży.
> aborcje wykonywane były ,sa i będą .
> szkoda tylko ,że dostęp do bezpiecznych aborcji w naszym kraju jest blokowany.
>
> dziewczyny zapewniam was ,że każdej młodej(niedojrzałej) osobie która zachodzi w ciąże przechodzi przez myśl aborcja częsc z nich boi sie powiedziec to głosna ale robi rózne rzeczy by poronic .
>
> wyobrazacie sobie urodzic dziecko z gwałtu lub z jednego numerku z ledwie poznanym chłopakiem?
>
> pzdr
> paula

popieram każde Twoje słow- dokładnie tak samo myślę
szkoda tylko ,że ży6jemy w takim ciemnym kraju,gdzie ksiądz mówi co jest dobre ,moralne itd.
to kobieta powinna decydować czy chce urodzić czy nie- a nie kościół,państwo etc

mam nadzieję,że wkrótce zalegalizują wreszcie aborcję w Polsce!
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.