zła kategoria???????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-02, 22:00   #1
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255

zła kategoria


Nie dam głowy, ale te kosmetyki chyba powinny być w kategorii peelingi twarz: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1496

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=807

co wy na to?
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 22:19   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: zła kategoria

Co do pierwszej - poczekajmy [img]icons/icon7.gif[/img]
drugie zgłoszenie (moje własne [img]icons/icon12.gif[/img] ) ewidentnie należy do buziek [img]icons/icon7.gif[/img]
Przy okazji dzięki za przypomnienie - muszę zaktualizować tę recenzję [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon27.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 09:44   #3
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Zła kategoria? Garnier, Pieniący się krem

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1149
To na moje oko powinno być w "Twarz - higiena" a nie w demakijażu...
Dziękuję za uwagę [img]icons/icon7.gif[/img]
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 12:41   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Zła kategoria? Garnier, Pieniący się krem

A nie jest to dubel z tym???http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=853
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 12:55   #5
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Zła kategoria? Garnier, Pieniący się krem

Nein, bo tamten to krem a ten, który podałaś - żel [img]icons/icon7.gif[/img]

lejka napisał(a):
> A nie jest to dubel z tym???http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=853
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 13:00   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Zła kategoria? Garnier, Pieniący się krem

Tak, ale w ocenie jest mowa o bardzo gęstym zelu, moj zel tez ma takie opakowanko jak na fotce... Może trzeba wobec tego zmienić fotę i ocenkę przenieśc?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 13:12   #7
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Zła kategoria? Garnier, Pieniący się krem

No nie wiem, trzeba by zapytać kogoś, kto używał kremu , bo te fotki jednak różnią się nieco... Możliwe, że to ten sam kosmetyk, tylko w różnej "szacie graficznej" [img]icons/icon7.gif[/img], co się często zdarza, jeśli jest dostępny w różnych krajach. Ocenkę chyba rzeczywiście trzeba przenieść, ale dubel to nie jest, to raczej oceniająca się pomyliła i oceniła nie ten produkt. No, chyba że coś takiego jak krem oczyszczający Garnier nie istnieje, ale tego to ja już nie wiem [img]icons/icon7.gif[/img]
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-26, 15:49   #8
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
KW- uwaga co do kategorii

1- Uwaga - co do kategorii "Ciało: Kremy ochronne"
* Propozycja zmiana na" Ciało i twarz" lub po prostu "Kremy ochronno- pielęgnujące z filtrami UV"
* Powód - obecny podział utrudnia odszukanie kremów ochronnych z filtrami także do twarzy oraz sugeruje, że zebrane tam propozycje służą tylko do ochrony ciała, a nie mogą być stosowane również do twarzy (niektóre propozycje wg. producenta służą głównie do twarzy) czy do opalania czy jako codzienny krem na dzień.

2- Uwaga - co do opisu tej kategorii.
* Propozycja
Kremy, emulsje, spraye, sztyfty służące do ochrony ciała "i twarzy" przed słońcem, czyli wszystko z filtrem UV do opalania " i na codzień". Uwaga! Kremy na dzień, które mają filtr UV, ale ich głównym przeznaczeniem jest pielęgnacja, - "zmienić sugestię, że kremy z filtrami nie pielęgnują".
*Powód - opis sugeruje i generalizuje, że wszystkie kremy z filtrami znajdujące się w tej kategorii nie pielęgnują, a tylko chronią przed UV, a nie jest to generalna prawda.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 23:08   #9
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: KW- uwaga co do kategorii

Ja tak na wszelki wypadek przypominam o wypowiedzi Basi. Uważam, że powinnyśmy się jakoś ustosunkować do jej (skądinąd bardzo słusznej) sugestii. A coś widzę, że pomadki Nivea i aloesowe, czy rumiankowe olejki wzbudzają znacznie więcej zainteresowania , dziewczyny, nie spać !
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 23:11   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: KW- uwaga co do kategorii

A co tu się stosunkować, Mgiełuś Czekamy na głos Redakcji

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 07:52   #11
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: KW- uwaga co do kategorii

Już śpieszę z odpowiedzią

Barbara Kwiatkowska napisał(a):
> Zajrzałam wczoraj do tego działu i zaskoczył mnie podział na kremy na dzień i na noc.
> Dział KW to reprezentacyjna część Wizażu, odwiedzana przez znaczną większość osób, które w ogóle zaglądają na wizaż, większość z nich nie jest zainteresowana forum czy artykułami, tak więc główne informacje czerpie z działu KW, a sposób podziału kosmetyków także sugeruje wiele na temat ogólnej pielęgnacji.
> Zauwazyłam, że na forum wiele osób udziela innym porad, że kremy nie dobieramy do wieku, ale potrzeb cery, tak więc podział na wiek może być bardzo mylący i powiela tylko niekoniecznie słuszne schematy, ale ten temat pozostawię.
> Druga sprawa wg mnie istotniejsza, także zauważyłam, że na forum coraz więcej osób w odpowiedzi na pytanie czym różni się krem na noc od kremu na dzień pisze, iż brakiem lub obecnością filtrów. Ochrona przeciwsłoneczna to podstawowa różnica między kremem na dzień i na noc i jeśli krem został nazwany przez producenta kremem na dzień, ale nie zawiera filtrów to w zasadzie równie dobrze może być stosowany na noc i często zdarza się, że producent tworzy dwa kremy niby jeden na dzień drugi na noc, a w rzeczywistości niewiele się one różnią od siebie, zaś sztuczny podział sprawia, że kobieta kupi nie jeden a dwa pudełeczka.

Nie do końca się zgadzam, że podział na kremy na dzień i na noc są zależne przede wszystkim od zawartości lub jej braku filtrów. Wiele kremów na noc przecież ma cięższą konsystencję, czy choćby większą dawkę kwasów.
Myślę, że jest to istotne i taki właśnie podział ułatwi znalezienie określonego produktu. Tym bardziej, że praktycznie każda firma stosuje podziały na kremy na dzień i na noc.

> Rozumiem, że jakiś podział musiał być zachowany, choć szczerze powiem, że nie chciałabym w wieku 35 lat używać kremów niby na dzień podanych w tejże kategorii.

Tak Basiu, podział był konieczny. Niestety nie był możliwy inny sposób podziału, bo wiele produktów by miało jednocześnie kilka przydziałów, co wykluczało natychmiast od strony technicznej dane rozwiązanie. Przykładowo jeśli byśmy podzielili kremy ze względu na ich zawartość na przykład retinolu i witamin, to co jakby krem zawierał jednocześnie to i to? I takie łamigłówki były by na porządku dziennym. Jedynie pewne sugestie producenta, odnośnie wieku dają się w większości przypadków sklasyfikować. Dlatego wybrałam taki rodzaj podziału, mimo iz zdaje sobie sprawę, ze nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.

Może Basiu wskażesz kremy, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się w kategorii do 35 i powyżej 35 roku życia? Bardzo chętnie przeniesiemy je do odpowiednich kategorii.

> Przechodzę do sedna sprawy i kategorii, którą uważam za pomyłkę. Chodzi o kategorię Ciało:Kremy ochronne.
>
> *Pierwsza sprawa: wszystkie produkty ochronne z filtrami wymienione w tej kategorii nadają się także do twarzy, wiele z nich nadaje się tylko do twarzy, głównie ze względu na małą pojemność oraz właściwości koloryzujące, przykładowo, kto stosuje do ciała krem Photoderm max wersja tinted lub SVR 100B lub 50B, raczej nikt, kogo stać na używanie małej tuby 40-50ml do ciała, musiałby za jednym razem zużyć całą tubkę, a po drugie kto nakłada kremy tonujące do całego ciała??? (owszem są produkty do korekcji blizn, bielactwa itp. na ciele, ale w tym wypadku nie o do chodzi)Podobnie jest z kremem Anthelios XL lub W nawet producent w opisie podaje, że są to kremy do twarzy, co prawda na wersji W jest napisane do twarzy i do ciała, ale podejrzewam, że jednak większość stosuje go tylko do twarzy, ze względu na cenę. Większość tego typu produktów jest powszechnie stosowana na dzień przez wiele kobiet na świecie, które już zrozumiały ideę kremu na dzień.
> *To właśnie większość tych produktów w tym dziale stanowi prawdziwe kremy na dzień, postronna osoba zaglądająca na wizaż uzna, że są to preparaty tylko do opalania, tylko na lato, tylko gdy idzie na plaże, a nie do codziennego stosowania.
> * Opis kategorii także bardzo wprowadza w błąd, o czym się przekonuję dostając wiele listów z tym samym pytaniem. Chodzi o fragment "Kremy, emulsje, spraye, sztyfty służące do ochrony ciała przed słońcem, czyli wszystko z filtrem UV do opalania. Uwaga! Kremy na dzień, które mają filtr UV, ale ich głównym przeznaczeniem jest pielęgnacja, zgłaszamy do kategorii: twarz: kremy na dzień,"
>
Wydaje mi się, że samo zmienienie opisu kategorii niewiele da. Wydaje mi się, że powinniśmy w takim razie dokonać jakiegoś sensownego podziału. Przykładowo na balsamy, kremy, oliwki do opalania ( czyli te, które mają zadanie chronić całe ciało )
I przykładowo - Kremy z wysokimi UV do twarzy; z opisem kategorii, że są to kremy, które możemy stosować na co dzień jako skuteczną ochronę przeciwsłoneczną.
Oczywiście są to tylko sugestie. Ważne jest aby w tej kategorii znalazły się jedynie kremy, których POSTAWOWYM założeniem jest ochrona UV.



> Opis sugeruje, że są to TYLKO produkty do ciała, co jest nieprawdą i sugeruje jeszcze kolejną opinię, że kremy ochronne zawierające filtry NIE PIELĘGNUJĄ, co jest dużym błędem, powielanym przez pisma kobiece, dlatego tak cięzko potem Polkom przekonać się do faktu, że kremy z filtrami także nawilżają, natłuszczają, często zawierają antyoksydanty czyli jednym słowem pielęgnują, w końcu ochrona przeciwsłoneczna to także pielęgnacja i główny cel stosowania kremu na dzień. Kremy te nie wymagają stosowania dodatkowych kremów nawilżających, wyjątkiem może być lekkie serum bogate w antyoksydanty lub emulsja matująca. Wymienione w tym dziale kremy z filtrami to najlepsza drużyna do walki ze starzeniem się skóry i nie jest to tylko moja opinia.

Basiu a czy w opisie poszczególnych kremów nie jest to dokładnie opisane? Bo przecież jeśli kobieta kupi krem i przeczyta ulotkę, że oprócz filtrów UV krem nawilża, ma antyoksydanty i tego typu informacje, to chyba powinno być jasne, że innych kremów już nie potrzebuje.

A w tym podziale na kremy z wysokim UV wydaje mi się istotny fakt, że jest to wygodna wskazówka dla kobiet, które przede wszystkim szukają czegoś z bardzo wysokim filtrem. I nie muszą się przekopywać przez setki innych kremów w katalogu, aby znaleźć ten jeden z wysokim filtrem.


> Najbardziej sprzecznym jest dla mnie to zdanie:
> "Kremy na dzień, które mają filtr UV, ale ich głównym przeznaczeniem jest pielęgnacja, zgłaszamy do kategorii: twarz: kremy na dzień"
>
> Krem Anthelios XL lub W pielęgnuje skórę tak samo jak Hydraphase XL wymieniony już w innej kategorii, z tą różnicą, że dodatkowo skuteczniej chroni. Podobnie jest z kremem SVR 100B, 50B itd.

Podobnie jak wyżej, chodzi o ułatwienie odszukania konkretnych produktów. Nie każdy szuka kremów z bardzo wysokim UV.

> Kremy z filtrami są polecane niezależnie od wieku, nie ma mieszanek filtrów odpowienidch dla 20 latki a innych dla 40 latki, są tylko mieszanki mniej i bardziej skuteczne. Dlatego każdy z tych kremów powinien znaleźć się równie dobrze w każdej kategorii wiekowej.

To już chyba wyjaśniłam. Nie ma takiej możliwości aby ten sam krem znalazł się w kilku kategoriach.

> Problem przebarwień staje sie coraz bardziej powszechny, niezaleznie od wieku, gdyby kobiety zrozumiały czego powinny oczekiwać od kremu na dzień, że każdy z preparatów ochronnych z filtrami wymieniony w tej kategorii nadaje sie do stosowania na dzień i każdy z nich także pielęgnuje problem ten byłby znacznie mniej powszechny. Nie sztuka wyglądac na 20 stke mając 30 lat, ale sztuką jest wyglądać na 30 lat mając 50, a jest to możliwe zdaniem wielu ekspertów przy odpowiedniej pielęgnacji (i to w żadnym wypadku nie znaczy, że trzeba stosować kremy za 500 czy 1000zł, wręcz przeciwnie) oraz odpowiednim stylu życia.
>

Święte słowa Basiu I właśnie po to istnieje forum, są artykuły na głównej stronie, aby uświadamiać, uczyć i pomagać w razie jakiś wątpliwości.

> Podsumowując, jeśli nie można tego zmienić inaczej to może warto zatytułować tą kategorię ciało i twarz i zmienić ten wprowadzający w błąd opis kategorii.

Tak jak pisałam, zmiana samej nazwy kategorii czy opisu niewiele da. Proponuję abyś w kategorii kremów ochronnych zrobiła mały remanencik, który choć trochę ułatwi wybór poszczególnych kremów.

Serdecznie pozdrawiam I wielkie dzięki za tak cenne uwagi

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-27, 15:43   #12
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
puste

---------------
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 16:31   #13
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: KW- uwaga co do kategorii

Barbara Kwiatkowska napisał(a):
> Mopim zdaniem wystarczy tak jak to jest na innych tego typu zagranicznych stronach gdzie mamy kategorię Sunscreens czyli Kremy z filtrami UV i tam mamy listę przeróżnych preparatów z filtrami, to czy ktoś je stosuje do ciała czy do twarzy czy do jednego i drugiego to już jego sprawa, w każdym razie jak ktoś szuka kremu z filtrami to zawsze go tam znajdzie,
> Ich wspólną cechą jest obeność filtrów i podana wartość faktora. Czy ktoś będzie je chciał stosować na codzień czy tylko na plaże lub podczas opalania, to już jego wybór

Popieram całym sercem powstanie kategorii "ochrona przeciwsłoneczna" (sunscreens) jako osobnej kategorii nie podłączonej pod twarz ani ciało - gdyby nie posty na forum, w głównej mierze Basi, nie potrafiłabym się w tym odnaleźć na KW. Uważam, ze przy wzrastającym nacisku na ochronę przeciwsłoneczną na codzień taka kategoria jest potrzebna - bez podziału na ciało i twarz

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 16:36   #14
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: KW- uwaga co do kategorii

Barbara Kwiatkowska napisał(a):
> Agnieszko,
>
> Mam wrażenie, że zupełnie mnie nie zrozumiałaś. Moim celem była tylko sugestia, nie miałam zamiaru krytykować czy wymagać jakiś zmian w kategoriach, gdyż na tą kwestię nie mam żadnego wpływu. To jest katalog dla ogółu, a ponieważ zawuważyłam, że ta większość ma problem, dlatego zwróciłam uwagę na jedną kategorię.
> >

Basiu ja nie odebrałam Twojego postu jako krytyke, tylko jak rzetelną sugestię.
NIe rozumiem dlaczego uważasz, że nie masz wpływy na kategorie? Wszyscy zainteresowani tworzyliśmy i tworzymy je wspólnie, tak aby były jak najbardziej czytelne i pomocne.

Zwróciłaś uwagę na trzy kwestie:
podziału kremów na dzień i na noc
na podział kremow w zależności od wieku
i na niejsność i nieścisłość jeśli chodzi o kategorię: ciało kremy ochronne

Dlatego odpowiadając Ci starałam się wyjasnić jakie kryteria brałam pod uwagę dzieląc na poszczególne kategorie.


> >
> > Nie do końca się zgadzam, że podział na kremy na dzień i na noc są zależne przede wszystkim od zawartości lub jej braku filtrów. Wiele kremów na noc przecież ma cięższą konsystencję, czy choćby większą dawkę kwasów.
> > Myślę, że jest to istotne i taki właśnie podział ułatwi znalezienie określonego produktu. Tym bardziej, że praktycznie każda firma stosuje podziały na kremy na dzień i na noc.
> >
> Ależ ja nigdzie nie pisałam, że podział na kremy na noc i na dzień jest niedobry, a podany przez ciebie przykład tylko potwierdza, że takie kremy powinny być traktowane jako kremy na noc, nie widzę tutaj sprzeczności z kwestią filtrów.
> > Tak Basiu, podział był konieczny. Niestety nie był możliwy inny sposób podziału, bo wiele produktów by miało jednocześnie kilka przydziałów, co wykluczało natychmiast od strony technicznej dane rozwiązanie. Przykładowo jeśli byśmy podzielili kremy ze względu na ich zawartość na przykład retinolu i witamin, to co jakby krem zawierał jednocześnie to i to? I takie łamigłówki były by na porządku dziennym. Jedynie pewne sugestie producenta, odnośnie wieku dają się w większości przypadków sklasyfikować. Dlatego wybrałam taki rodzaj podziału, mimo iz zdaje sobie sprawę, ze nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.
> >
> Jeśli chodzi o podział wiekowy to tylko krótko wspomniałam, że osobiście jestem przeciw, ale zaznaczyłam, że nie podejmuję tego tematu, bo rozumiem, że sugerowałaś się zdaniem większości, więc sprawa zamknięta. Jeśli mogę tylko wyrazić swoje zdanie, to uważam, że większa ilość kategorii wprowadza tylko zamieszanie, a nie pomoc, ale to już kwestia twórcy i zdania większości korzystającej z katalogu. Podział kremów ze względu na składniki moim zdaniem nie miałby już żadnego sensu.
> Ponieważ wyraziłam swe zdanie na temat podziału kosmetyków a wieku, dlatego nie jestem w stanie dzielić kosmetyków patrząc na wiek, ja bym ci wskazała takie, które ty byś uznała za nieodpowiednie np. kremy z filtrami.

W tym przypadku sugerujemy się jedynie wskazówkami producenta.

> > Wydaje mi się, że samo zmienienie opisu kategorii niewiele da. Wydaje mi się, że powinniśmy w takim razie dokonać jakiegoś sensownego podziału. Przykładowo na balsamy, kremy, oliwki do opalania ( czyli te, które mają zadanie chronić całe ciało )
> > I przykładowo - Kremy z wysokimi UV do twarzy; z opisem kategorii, że są to kremy, które możemy stosować na co dzień jako skuteczną ochronę przeciwsłoneczną.
> > Oczywiście są to tylko sugestie. Ważne jest aby w tej kategorii znalazły się jedynie kremy, których POSTAWOWYM założeniem jest ochrona UV.
> >
> >
> >
>
> Podsumuję raz jeszcze, celem mojej wypowiedzi było zwrócenie uwagi TYLKO na jedną kategorię : kremy ochronne.
> A to dlatego, że moim zdaniem wprowadza ona w błąd czytelniczki, twierdzę to na podstawie wielu listów z tymi samymi pytaniami, pytania te pojawiały się także na forum.
> Wniosek: nie Agnieszko, to nie jest takie proste, czytanie ulotek nie zawsze pomaga, tym bardziej, że:
> Twoim sukscesem jest fakt, że wiele dziewczyn, kobiet zanim zdecyduje się na wybór i zakup np. kremu czyta KW, a wówczas szukając kremu na dzień nawet nie spojrzy na kategorię CIALO, bo przecież szuka kremu na dzień do twarzy, tak więc nawet nie będzie brała pod uwagę kremów znajdujących się w tej kategorii, czyli nie przeczyta też żadnych ulotek.
> Po drugie producent na kremach z filtrami podkreśla zwykle tylko obecność filtrów, wiele Pań farmaceutek także powie to samo, a w końcu wizaż ma być czymś więcej niż powtarzaniem stereoptypów, ma być i jest pomocą dla wielu kobiet, które chcą poznać fakty, a nie tylko reklamy producenta, które nie są bezstronne. Podział na kategorie także ma ułatwić poszukiwania, gdyby kobiety miały się sugerować tylko ulotkami, to nie musialyby zagladac do KW.

Dlatego uważam, że powinno się jednak rozbić kategorię kremów ochronnych z dodatkowym opisem. Ale jak uważasz, że nie jest to dobry pomysł to nie będę nalegać.

> Wiele kobiet nie wie, że kremy z filtrami mogą stanowić wystarczającą pielęgnację na dzień.
> Niezgodny z prawdą jest także fakt, jak piszesz, że jest to kategoria kremów z wysokimi filtrami, przecież znajdują się tam emulsję o faktorze SPF 5, a w dziale kosmetyk na dzień kremy o faktorze SPF 15, więc nie chodzi tutaj o wysokość faktora, tylko ogólnie o obecność filtrów.


> Nigdzie też nie sugerowała, że ten sam krem ma się znaleźć w różnych kategoriach, to co chciałam przekazać, to fakt, że większa ilość kategorii sprawia, że często, że tak by musiało być,ale to nie jest istotą sprawy.
> Sugeruję jeszcze raz to co poprzednio, moim zdaniem zmiana nazwy i zmiana opisu kategorii wszystko załatwi i jest bardzo potrzebna, nie ma sensu wprowadzać jeszcze dodatkowych podziałów, ja tylko sugeruję, głównie ze względu na zauważone problemy, osobiście nie mam z tym problemu, ale wiem, że inni mają, zaś nie obliguję się do wprowadzania jakiś zmian.
> Mopim zdaniem wystarczy tak jak to jest na innych tego typu zagranicznych stronach gdzie mamy kategorię Sunscreens czyli Kremy z filtrami UV i tam mamy listę przeróżnych preparatów z filtrami, to czy ktoś je stosuje do ciała czy do twarzy czy do jednego i drugiego to już jego sprawa, w każdym razie jak ktoś szuka kremu z filtrami to zawsze go tam znajdzie, nie ważna jest wysokość faktora, bo przecież jak wspomniałam, w tej kategorii mamy i olejki o faktorze SPF 3, mleczka SPF 5 i kremy SPF 100. Ich wspólną cechą jest obeność filtrów i podana wartość faktora. Czy ktoś będzie je chciał stosować na codzień czy tylko na plaże lub podczas opalania, to już jego wybór, w każdym razie, bez wyrażenia CIALO kategoria ta będzie bardziej czytelna i nie będzie wprowadzać w błąd, podobnie jak ten wspomniany przeze mnie opis kategorii. Przecież podstawowym zadaniem kremu Iwostin SPF 15, Emulsji Dermicea SPF 14, kremu Hydraphase XL itd jest ochrona słoneczna.
> Mam więc tylko dwie sugestie, zmiana nazwy kategorii i zmiana jej opisu, a dokładnie jednego wyrażenia.
> Pozdrawiam i dziękuję za uwagę

Moim zdaniem takie rozwiązanie nie jest do końca najlepsze, bo może dodatkowe podziały by rozjaśniły nieco sprawę. Ale jak wolisz.
Taka zmiana w nazwie kategorii i opisie nie będzie trudna.
Mam tylko prośbę abyś może napisała sama opis kategorii tak, żeby był jasny dla wszystkich.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 16:57   #15
Wiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 143
Re: KW- uwaga co do kategorii

Dziewczyny

Tez tak sobie mysle, ze potrzebne sa jakies przyzwoite podzialy tych kremow, bo zrobilo ich sie juz naprawde baaaardzo duzo. I ilosc podejrzewam jeszcze bedzie rosla
I przyznam sie, ze ja sama bym nie wiedziala jak to wszystko podzielic. Podzial jaki jest teraz, tez mnie zmusza do poszukiwan to tu, to tam, ale coz... no moze sie znajdzie ktos madry, kto to ulozy w logiczna calosc. Hihi, producenci powinni nam ulatwiac zycie, ale jakos tego nie robia, wprowadzaja metlik w glowie, mnoza ilosci roznych mazidel, aby tylko konta im rosly

Ale do rzeczy, ja bym sie przychylila do sugestii Agi, zeby te kosmetyki z filtrami podzielic na do twarzy i do ciala. W wiekszosci szukam kremu z filtrem do buzi, a balsamu czy tam jakiejs innej emulsji do ciala. Krem z filtrem tez zaczelam uwazac, dzieki Basi, za krem na dzien, ale z kolei to co pisala Aga, a Basia sie zgodzila, producenci rozrozniaja tak, a nie inaczej, te kremy sa lzejsze, tamte bogatsze w skladzie i tysiace innych detali...
Wiec badz tu czlowieku madry

Uwazam, ze przy KW rozrastajacym sie w tempie zastraszajacym warto juz teraz wprowadzic podzial na kremy z filtrami i inne mazidla z filtrami, przyznam, ze te ostatnie uzywam sporadycznie i tylko na wakacjach

i nie stresujcie sie tak tymi podzialami, moze jakies rozwiazanie sie znajdzie

Wiola
Wiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 17:09   #16
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
puste

------------------------.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 17:21   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: KW- uwaga co do kategorii

Basiu masz rację.Ja szukałam 2 miesiące temu kremu z wysokimi filtrami do twarzy i niestety nie znalazłam go w KW z prostej przyczyny-były one ukryte w kategorii :ciało, kremy ochronne.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 17:26   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: KW- uwaga co do kategorii

Z tymi kremami z filtrami niby do twarzy i emulsjami z filtrami niby do ciała nie jest tak prosto.Jak pisała kiedyś Basia np. emulsja do ciała l'Oreala lepiej nadaje sie do twarzy, bo jest o wiele lżejsza.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 18:47   #19
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: KW- uwaga co do kategorii

Chcialam powiedzieć dwie rzeczy:
1. podzial kremow do twarzy jest teraz tak zamotany że nawet ja mialam ogromny problem ze znalezieniem kremu ktory chcialam ocenić. Trafilam przy trzeciej probie - super. W zasadzie szukalam po pierwszysch nieudanych razach tylko dlatego że wiedzialam że ten cholerny krem jest gdzies w katalogu (ale to że byl akurat w kategorii 25-35 to byla niespodzianka).
Wspolczuje osobie ktora trafia po raz pierwszy, a co gorsza nie ma lącza i za brak szczescia w trafieniach (to jak gra w totka przy przeszukiwaniu tych kategorii wiekowych) musi slono zaplacic.
2. Zgadzam się z Basią Powstanie kategorii tylko do opalania, i wsadzenie reszty kremow z wysokimi filtrami do normalnych kremow na dzień jest jak najbardziej sensowne.

Konkluzja: popieram podzial na kremy na dzien i na noc. Ale kategorie wiekowe wprowadzają zamieszanie. Można byloby stworzyć oprocz kremow na noc kremy na dzien z filtrami (uzupelnione o te z wysokimi filtrami) i uniwersalne (bez filtrow). A z ilością pozycji w danej kategorii można "zawalczyć" przez lepsze sortowanie, wprowadzenie zamiast tych strzalek do przewijania (gdzie trzeba przejsc przez wszystko zeby sie dostac do koncowych) opcją z numerami, żeby dostęp byl latwiejszy.

Nie rozumiem co to za ulatwienie że w kategorii jest mniej pozycji w momencie kiedy nie mam pewności że akurat trafie w odpowiednią kategorie (bo ktos odgornie nie wiadomo dlaczego wsadzil ten a nie inny krem do danego przedzialu wiekowego ) Tak to przynajmniej bylam pewna że jeżeli dany produkt jest w ogole w KW to na pewno w takiej a nie innej kategorii - i o to chodzilo.
Co prawda podzialy na kremy z filtrami i bez tez jak wskazywala Basia nie są doskonale ale przynajmniej to bylby jakis sensowny klucz dla szukających, a nie zgadywanka kto gdzie jaki krem umiescil!

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-27, 19:30   #20
julita104
Raczkowanie
 
Avatar julita104
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 326
Re: KW- uwaga co do kategorii

oj w pelni popieram
przed chwila sie strasznie naszukalam kremu do twarzy
__________________
Julita104
julita104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 18:24   #21
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: KW- uwaga co do kategorii

Po pierwsze primo przypominam watek

Po drugie primo - pomysł z numeracją kolejnych stron i możliwością wyboru np. str. 4 uważam za trafiony w 100% - ostatnio przewijałam kategorię perfumy - jej przeciez nie podzielimy... Koszmar - tam jest z 5 stron.

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 11:30   #22
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: KW- uwaga co do kategorii

to przykre że wszystkie powyższe sugestie i głosy nie doczekaly się kompletnie żadnej reakcji, że o sensownym uzasadnieniu nawet nie wspomnę

Czy to jest zbyt niewygodny temat żeby go kontynuowac?
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 11:43   #23
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: KW- uwaga co do kategorii

Pal

To przykre, ze zakladasz cos, co nie mialo miejsca. Korespondencja na ten temat toczyla sie bezposrednio na mailach, teraz czekamy na ostateczny szlif przez Agnieszke - ktora jest teraz w polowie przeprowadzki do Polski i ma na pewno problemy z czasem.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 11:48   #24
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: KW- uwaga co do kategorii

moge zakladac tylko na podstawie tego co widze na forum i w KW i nie wymagam od siebie znajomości wszystkich prywatnych skrzynek
a co do korespondencji mailowej to ciesze sie że w ogole jakakolwiek wystepuje - tylko po prostu uważam że powinno byc tez przedyskutowane to wszystko na forum - przy kategoriach wiekowych i rozbiciu na inne udziwnienia kremow na dzien postawiono nas przed faktem dokonanym, a z tego co widac ten podzial wielu Wizazankom utrudnia poruszanie sie po KW.

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 11:57   #25
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: KW- uwaga co do kategorii

Ponad 90% podzialow na kategorie jest zbiezna z klasyfikacja prowadzona przez producentow kosmetykow. Tworzenie "naszych" klasyfikacji prowadzi zawsze (pisze o tym z wlasnego doswiadczenia) do schizofrenii, kiedy to jeden kosmetyk raptem powinien pojawic sie jednoczesnie w kilku kategoriach. A tego niestety nasz katalog nie potrafi, i raczej nie bedziemy go pod tym katem przerabiac w najblizszej przyszlosci.

Aga o tym wie i ma podjac decyzje co robimy z tym fantem.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 12:05   #26
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: KW- uwaga co do kategorii

zlosliwiec napisał(a):
> Tworzenie "naszych" klasyfikacji prowadzi zawsze (pisze o tym z wlasnego doswiadczenia) do schizofrenii, kiedy to jeden kosmetyk raptem powinien pojawic sie jednoczesnie w kilku kategoriach. A tego niestety nasz katalog nie potrafi, i raczej nie bedziemy go pod tym katem przerabiac w najblizszej przyszlosci.

nie chodzi o przerobienie katalogu, ani tym bardziej programu tylko sensowne ustawienie kategorii kremow roznej maści
Jako faceta nie będę Cie o to męczyć - poczekam na Agę
>
> Aga o tym wie i ma podjac decyzje co robimy z tym fantem.

jestem cierpliwa Ale rozwiązania tej kwestii będę oczekiwać z uwagą

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 12:17   #27
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: KW- uwaga co do kategorii

A tak z ciekawosci zapytam: zepsula sie wyszukiwarka na KW, ze nagle nie mozna odnalezc produktow?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 12:26   #28
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: KW- uwaga co do kategorii

Zlo - wyszukiwarka jest użyteczna tylko wtedy jak się wie przynajmniej mniej wiecej co sie chce znaleźć.
A jak się szuka ogolnie jakiegos fajnego kremu to korzystanie z niej jest bez sensu.
i jeszcze jedno - jak jest tak dużo kategorii kremow to sortowanie po najlepszych ocenach tez jest niewiarygodne - nie są po prostu uwgledniane oceny z innych podkategorii kremowych. A jak wiadomo podzial i przyporządkowanie kremow do wiekowych, uniwersalnych i jakichstam jeszcze odbyl sie w dużej mierze drogą arbitralnej decyzji.

to mi w sumie najbardziej przeszkadza - juz nawet pomijając to przymusowe "skakanie" miedzy kategoriami bo mam lącze i to dla mnie po psotu pare sekund wiecej.

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 07:22   #29
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Chusteczki, przeniesienie

Zgłaszałam te chusteczki

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4392

do baz pod makijaż, może mój błąd, ale tam dotychcczas były wszystkie chusteczki do matowania, więc nie chciałam robić bałaganu. Może i ój błąd, ale czy nie lepiej by im było w utrwalaczach makijażu? Bo jak tu u takiej chusteczki ocenć np. trwałość?

Poza tym inne chusteczki są w innych działach.

No i opis kategorii...

"Najróżniejsze sprzęty nieodzownie związane z artystycznym rytuałem makijażowym i pielegnacją urody czyli pęsetki, pilniczki, pędzle, pacynki, puszki, gąbeczki, szczotki, wałki, papiloty, prostownice, gofrownice, lokówki, depilatory itp."

Chusteczki matujące raczej nie służa do tego.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 08:40   #30
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Chusteczki, przeniesienie

Lejuś,
co do bałaganu - masz zupełną rację;
niestety, nie opanujemy go łatwo, bo nie można przenosić produktów pomiędzy kategorią "akcesoria" a "kosmetyki" (z przyczyn technicznych).

Obecnie chusteczki i absorbentki występują w sześciu kategoriach
- akcesoria
- dla dzieci
- bazy pod makijaż (bez sensu)
- higiena intymna
- twarz: demakijaż
- twarz: higiena

W akcesoriach chusteczki pasują jak najbardziej - nie wiem czemu uważasz że nie pasują do opisu tej kategorii "Najróżniejsze sprzęty nieodzownie związane z artystycznym rytuałem makijażowym i pielegnacją urody"
- ale z drugiej strony jest ich tak dużo na rynku, że nie ma sensu wrzucać ich pomiędzy zalotki a tarki do stóp ...

Zaczyna mi chodzić o głowie utworzenie nowej kategorii,
ale :
- nie może to być kategoria "absorbentki i chusteczki" - bo mają one całkowicie inną funkcję;
absorbentki musiałyby byc osobno, a osobno kategoria "chusteczki kosmetyczne"
(w opisie kategorii : chusteczki do demakijażu oraz oczyszczające i odświeżające )

Pytanie tylko, czy należałoby tam przenieść chusteczki dla dzieciaków (wg mnie jednak nie) i do higieny intymnej (sama nie wiem)

Wspomniałaś kategorię "utrwalacze makijażu" - NA PEWNO nie jest to miejsce na absorbentki, tym bardziej chusteczki

Przy okazji: - do Zło : kochany, rzuć okiem i pokaż Szefowej : ta kategoria wyraźnie się nie rozwija, tkwią tam dwa produkty będące w istocie (mimo nazwy) bazami pod makijaż ... co zrobimy ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.