zatrucie żołądkowe a tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 19:44   #1
piotr4352
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2

zatrucie żołądkowe a tabletki


Witam

Mam pytanie:

Moja dziewczyna przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i 4 dni po rozpoczęciu nowego blistra rozchorowała się dość poważnie na żołądek (wymioty, ostra biegunka), co trwało trzy dni. Podczas choroby przyjmowała tabletki normalnie ale utrzymywała tabletkę w żołądku max 3 godziny. Nie wiedzieliśmy czy ochrona jest zachowana, więc popołudniu, gdy czuła się lepiej brała jeszcze jedną na wszelki wypadek. Czy taka ochrona jest dostateczna, czy musimy odczekać jekiś okres czasu przed kolejnym stosunkiem? I czy to, że odbyliśmy stosunek dwa dni przed jej zachorowaniem może uczynić z nas rodziców?
piotr4352 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 09:47   #2
intrigo
Przyczajenie
 
Avatar intrigo
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 15
Dot.: zatrucie żołądkowe a tabletki

Zależy od tego jakie to są tabletki. Ja na przykład nie mogę brać podwójnej dawki. Na wszelki wypadek zabezpieczajcie się dodatkowo przez kolejne 7 dni (od ustania zaburzeń żołądkowych). Jeśli chodzi o stosunki przed zachorowaniem, to nie macie się czym martwić, o ile Twoja dziewczyna nie wydłużyła przerwy pomiędzy blistrami, czyli było to 7 dni, a nie więcej.
intrigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:47   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: zatrucie żołądkowe a tabletki

Cytat:
Napisane przez piotr4352 Pokaż wiadomość
Witam

Mam pytanie:

Moja dziewczyna przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i 4 dni po rozpoczęciu nowego blistra rozchorowała się dość poważnie na żołądek (wymioty, ostra biegunka), co trwało trzy dni. Podczas choroby przyjmowała tabletki normalnie ale utrzymywała tabletkę w żołądku max 3 godziny. Nie wiedzieliśmy czy ochrona jest zachowana, więc popołudniu, gdy czuła się lepiej brała jeszcze jedną na wszelki wypadek. Czy taka ochrona jest dostateczna, czy musimy odczekać jekiś okres czasu przed kolejnym stosunkiem? I czy to, że odbyliśmy stosunek dwa dni przed jej zachorowaniem może uczynić z nas rodziców?
Stosunki przed były bezpieczne. Moim zdaniem to jest dostateczna ochrona bo coś tam z tej pierwszej tabletki się wchłonęło i druga. Ale można też przyjąc,że to spóźnienie ( zakładając,że ta pierwsza się nie wchłaniała) więc lepiej się zabezpieczajcie dodatkowo przez 7 dni.

Edytowane przez _Emi_
Czas edycji: 2010-09-20 o 10:50 Powód: literówka
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 11:47   #4
piotr4352
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: zatrucie żołądkowe a tabletki

dziękuje za pomoc
piotr4352 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.