Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-02, 21:47   #1
natusia78
Przyczajenie
 
Avatar natusia78
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 17

Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali


cześc dziewczynki, poszukuje gotowych projektów domów drewnianych a przy tym moze ktoraś z was buduje tego typu dom"z płyty OSB", jeśli tak to podpowiedzcie mi jak wygląda taka budowa jake są szacunkwe koszta i czy jest tańszy od domu murowanego...????
natusia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 08:38   #2
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: domy drewniane

Sorki ze pytam ale bedziesz mieszkac w takim drewnianum domku??
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 08:45   #3
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: domy drewniane

moze to jako domek letniskowy poza tym drewniane trzymaja dobrze cieplo (oczywiscie nie z deseczek panelowych, tylko porzadnych bali drewien) w gorach idealne chyba
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 08:51   #4
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: domy drewniane

Mi sie bardzo podobaja drewniane domy. takie sa przytulne
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 09:04   #5
solagne
Zakorzenienie
 
Avatar solagne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 3 173
GG do solagne
Dot.: domy drewniane

hi moja koleżanka postawiła sobie domek kanadyjski czyli z gotowych elementów drewnianych z zewnątrz tynkowany wewnątrz normalne wykończenie jak w domu
wrażenie jest takie same jak w normalnym domu i jakby niepowiedzieli że to drewno to niemona się zorientować wielkim plusem jest tęmpo budowy w kwietniu dali zlecenie wykonania projektu i wykonano fundamentu betonowe a w maju w dwa tygodnie mieli dom pod klucz
minusem jest to że niema poszczególnych etapów budowania i przezto trzeba mieć całą sumę pieniędzy
domek jest oszczędny jeśli chodzi o ogrzewanie
koleżanka ma domek 78m kw. powieżchni użytkowej
płacili
jakoś około 1000 za metr powieżchni użytkowej - tak im wyszło
jak się dorobie to z tż też sobie taki postawimy
ceny zależą od firmy
__________________
mój wędraś jest u.....

1.sol

2.katasiaczek
3. beaux
4.eli
6. damurek
7.nirsh
8.hejasz

9.kamilcia
10.malgwa
11.mamuta
12.bydgoszczanka
13.pupil
14.castilia
15. Jambolaja
16. Noalia


solagne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 09:29   #6
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: domy drewniane

moj tato stawia domy z bali, a kanadyjczyki też swego czasu ... więc jak potrzebne jakieś informacje to mogę popytać o to ?
a mieszka sie w nich dobrze dobrze sprawdzają się nie tylko w górach, choć tam to ma swój klimat co do ogrzewania to nie ma kłopotu, dobre jest ogrzewanie podłogowe np u mojego wujka jest i sprawdza się, a on mieszka w przerabianym domu z takiego starego drewnianego co to po wsiach stoją (szkielet) został ocieplony z zewnątrz i obity.
dołączam zdjęcia 2 pierwsze dom w trakcie stawiania (takie mniej wiecej stawia moj ojciec) a 3 zdjęcie to dom mojego wujka ^^
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM1641.JPG (83,2 KB, 256 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM1662.JPG (74,7 KB, 220 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM1680.JPG (92,3 KB, 259 załadowań)
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 10:08   #7
natusia78
Przyczajenie
 
Avatar natusia78
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 17
dzięki za pomoc oczywiście chodzi mi o domy typu kanadyjskie i chciała bym wiedziec czy jest on tańszy w budowie niz dom murowany

aha Fraoh popytaj taty czy zna takie stronki internetowe gdzie znajde projekty i etapy budowy no i jakie firmy to robią...z gory dziękuje

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-03-21 o 10:23
natusia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-04, 15:12   #8
kamilcia_w
Zakorzenienie
 
Avatar kamilcia_w
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malbork/Koszalin
Wiadomości: 3 083
GG do kamilcia_w
Dot.: domy drewniane

ja też podłączam się do pytania...
__________________
Moja papierkownia i inne cudaki

nowa karteczka 27.10
kamilcia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 19:52   #9
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: domy drewniane

dobra dziewczyny. jutro napisze jak tylko wróci z budowy i popytam.
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 10:58   #10
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: domy drewniane

Wystarczy wpisać w google jakąś kombinajcę, typu 'domy z drewna' 'domy drewniane' 'domki z drewna'. I pojawa się baaardzo wiele firm, które budują takie domy. Generalnie dzielą się na rekreacyjne, całoroczne i mieszkalne. Różnice występują przede wszystkim w grubości ścian (desek, rożnice w milimetrach) i w ociepleniu (np. mój całoroczny ma ocieplenie 5 cm styropianu, zastępczo można też 10 zm wełny mineralnej). Ale takie szczegóły zależą od firmy. Całoroczny - czyli można w nim przebywać cały rok, szczególnie po wstawieniu kominka ale mieszkać cały rok to już nie bardzo. A w mieszkalnym można oczywiście mieszkać normalnie.
Domki 'wychodzą' przepiękne, ekologiczne, zdrowe. Stawiane są w ciągu maksymalnie kilku dni - rekreacyjne lub całoroczne. Mieszkalne - nie wiem.
A domy z bali - to już inna historia. Tu ceny zaczynają się od 100 tysięcy wzwyż.
Polecam firmy Talbud (miałam doczynienia) i Juhas. Obydwie niedaleko Żywca. Ale domki posstawią wszędzie.
Mój mieszkalny, prawie 70 metrów (salon z kuchnią, łazieka, + 2 lub 3 pokoje, balkonik, duży taras) kosztuje 34 tysiące, już z postawieniem. Ale mieszkalne - już prawie 2 razy więcej. Z tym że ja mam taki domek na działce.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 14:12   #11
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: domy drewniane

Ja polecam domy http://www.domyheban.pl/. Ceny są różne w zależności od tego, czy chce się mieć wykończony pod klucz, czy nie.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 18:16   #12
ania1809
Raczkowanie
 
Avatar ania1809
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 224
Dot.: domy drewniane

Cieszę się, że jest taki wątek. Zamierzam ruszyć z budową, więc chętnie poczytam wasze rady. Znalazłam taką stronkę i pare domków nawet mi się spodobało. http://pprojekt.pl/index.php?p=szukaj&t=1&p_do=120 Stronka o tyle fajna, że podaja od razu kosztorys stanu surowego zamkniętego, a to już coś. W praniu pewnie koszty urosną i tu się zaczyna mój problem. Nie wiem czy podołam, bo nie śpię na kasie. Jestem z natury optymistką, ale to nie lada przedsięwzięcie, a męża mam hhhumanistę(!). Jak coś znajdę jeszcze, to będę wklejać. Pozdrawiam
ania1809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 14:37   #13
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: domy drewniane

najlepiej z takiej stronki ściągnąć sobie projekt domu a potem poszukać mniejszej firmy która to wykona .. koszty powinny wtedy nie być zbyt wygórowane

a to strona do firmy która stawia takie domy. http://www.modrzewdom.o7.pl
co do cen to się jeszcze nie dopytałam bo to zależy właśnie od projektu (wielkość domu, i takie tam szczegóły) a mnie nie ma w domu więc na razie przepraszam dziewczyny że nie mogę bardziej pomóc.
Aha .. można napisać na meila z prośbą o wycenę na stronce którą podaje jest kontakt.
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 18:56   #14
ania1809
Raczkowanie
 
Avatar ania1809
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 224
Dot.: domy drewniane

wpisałam w wyszukiwarkę "domy kanadyjskie" i jest pełno. Koszta budowy są nieporównywalne z domem murowanym. Najtańsza firma buduje za ok. 1500zł za metr domu pod klucz, ale są i takie co chcą 2500.
To co poczytałam, napawa mnie optymizmem. Porówmując metr mieszkania i bloku i metr domku kanadyjskiego, okazuje się (o zgrozo!!), że domek jest tańszy! No i oczywiście odpada comiesięczny haracz dla spółdzielni mieszkaniowej.
Ja już się rozglądam za kawałkiem ziemi i długo nie będę się czaić. Pozdrawiam
ania1809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 08:17   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: domy drewniane

Mnie w domu drewnianym przeraza pozniejsza konserwacja drewna (cos za 20 lat) i wytrzymalosc scian, w przypadku gdybym chciala wieszac szafki.

Planuje dom z prefabrykatow - nie stac mnie na budowanie tradycyjne przez 1,5 roku. Ale myslalam nad systemami scian jednowarstwowych z kermzytobetonu czy pustakow styropianowo-betonowych typu Porotherm czy Fortis.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 08:28   #16
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Domy z prefabrykatów/szkieletowe

Czy ktoras z Was mieszka w takim domu/ zna kogos mieszkajacego w takim domu/ ktoras zdecydowala sie na taki dom?? Jak wyglada eksploatacja? nie ma wiekszych problemow?
Szukam informacji na ten temat. Oferty sa bardzo kuszace.

Przyklad: www.unibud.com.pl
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 12:21   #17
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe

Niestety nie mieszkam w takim domu ale byłam kilka razy w Norwegii, tam mieszkają przede wszystkim w takich domach. Ich zaletą jest to że można w każdej chwili je rozbudować, wywala się tylko ścianę, co nie jest takie proste w domach ceglanych, no i są tańsze.
Jeżeli chodzi o trwałość ta zależy od drewna, nie wiem jak je impregnują w Polsce, ale w Norwegii robią to znakomicie, dom znajomych ma już 105 lat i wygląda rewelacyjnie.

Myślałam o zrobieniu domku na działce w takiej technologii i z tego co wyczytałam to wadą jest, że tam gdzie chcesz powiesić coś na ścianach musisz wcześniej zaplanować dodatkowe mocowania, np. szafki w kuchni.

A napisz coś więcej o ile tańsza jest ta technologia.
Czy podają parametry izolacyjności i dzwiękochłonności?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 17:20   #18
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe

Jakoś się nie rozwinął temat, a szkoda. Też bym chętnie o takim domu poczytała...
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 17:51   #19
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe

Ja jestem przeciwniczką domów z drewna. Uważam, że taki dom jest dobry na letnisko albo na działkę (w Skandynawii buduje sie takie domy ze względu na tradycję) , a nie na NIERUCHOMOŚĆ na lata, w budowej której wkłada się mnóstwo czasu i pracy.

O wadach architektonicznych nie będę dużo pisać, a mogłabym (mój Ojciec jest architektem i budowniczym, buduje domy od 30 lat), napiszę od strony pieniężnej - domy z bali nie mają praktycznie żadnej wartości na rynku wtórnym. Czyli gdy chcemy taki dom po wybudownaiu/mieszkaniu sprzedać, jego cena jest około 50% niższa niż porównywalnego domu "normalnego". Czyli nieruchomości nie jest inwestycją, którą być musi, a tylko ścianami do mieszkania i ochrony przed wiatrem (a i to nie zawsze).


Na pewno znajdzie się wielu zwolenników takiego budowania, w internecie jest mnóstwo stron zachęcających do budowania takich domów. Ale ja, tak jak pisze, jestem zwolenniczką domów tradycyjnych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-19, 10:37   #20
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe

Ale czasami jak sie patrzy na to jak wyglądają te nieruchomości na lata budowane z pustaków bądź płyt ................ to ja bym nie chciała czegoś takiego odkupić i potem męczyć się z burzeniem ......... to może lepiej żeby budować z bali
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 07:27   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
Ale czasami jak sie patrzy na to jak wyglądają te nieruchomości na lata budowane z pustaków bądź płyt ................ to ja bym nie chciała czegoś takiego odkupić i potem męczyć się z burzeniem ......... to może lepiej żeby budować z bali
Wiesz, ja wychodzę z założenia, że jak się buduje i inwestuje to porządnie, ale wiadomo jak jest. Czasem faktycznie chce się płakać nad stanem "normalnego" domu, a dom z bali zachwyca jakością.

Co nie zmienia faktu, że dobrze wybudowany dom tradycyjny nie umywa się nawet w 10 % do nawet najcudowniejszego domu drewnianego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 08:49   #22
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Całe Stany Zjednoczne to budownictwo w szkielecie drewnanym. Kanada - nie na darmo system zwany jest "kanadyjczykiem". Cała Skandynawia.
Są to kraje bogate - mieszkańców stać na budowe murowanego domu. Ale jednak wybieraja lekki szkielet drewnany.
W naszej tradycji było zamieszkiwanie ze sobą rodzin wielopokoleniowych, w jednym domu. Dom musiał przetrwać lata, pokolenia.
Ale czy dzis chcecie mieszkać z własnymi rodzicami? Mieszkańcy Kanady i Stanów Zjednoczonych sa bardzo mobilni - im się nie opłaca marnowac pieniedzy na stawianie domu "na wieki", skoro przeprowadzają się kilkakrotnie ( w zależności od statusu materialnego i aktualnej wielkosci rodziny). Budując w systemie szkieletowym trzeba się zastanowic dla kogo się budujemy - dla siebie czy dla dzieci. Czy dzieci wogole będa chciały z nami mieszkać?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 09:30   #23
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Całe Stany Zjednoczne to budownictwo w szkielecie drewnanym. Kanada - nie na darmo system zwany jest "kanadyjczykiem". Cała Skandynawia.
Są to kraje bogate - mieszkańców stać na budowe murowanego domu. Ale jednak wybieraja lekki szkielet drewnany.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, jako że pojęcie o domach w USA i Skandynawii mam. Tak jak pisałam wcześniej - w Skandynawii budowanie domów drewnianycych wynika z tradycji. Natomiast co do USA - w skrócie:
- drewniane domki budują osoby mniej zamożne, w gorszych dzielnicach (pokaż mi proszę rezydencję kalifornijską zbudowaną z drewna),
- lub buduje się takie domy w stanach zagrożonych huraganami/trzęsieniami ziemi (bo najzwyczajniej w świecie Ci go zwieje, choćby dom był zbudowany z kamienia).

To w dużym uproszczeniu.

Cytat:
W naszej tradycji było zamieszkiwanie ze sobą rodzin wielopokoleniowych, w jednym domu. Dom musiał przetrwać lata, pokolenia.
Ale czy dzis chcecie mieszkać z własnymi rodzicami?
Z doświadczenia zawodowego wiem, że ludzie ciągle kupują domy właśnie z taką myślą. Że dzieci będą z nimi mieszkać (dlaczego miałyby nie chcieć ? wielki dom, oddzielne mieszkania, ale zawsze razem, chyba po to ma się rodzinę ? ).

Cytat:
Mieszkańcy Kanady i Stanów Zjednoczonych sa bardzo mobilni - im się nie opłaca marnowac pieniedzy na stawianie domu "na wieki", skoro przeprowadzają się kilkakrotnie ( w zależności od statusu materialnego i aktualnej wielkosci rodziny)
To mieszkańcy Kanady i USA. W Polsce nie występuje zjawisko aż takiej mobilności (chociażby ze względu na odległości) , to raz. Dwa - jeśli występuje, to ludzie nie stawiają domów w każdym miejscu do którego się przeprowadzają, ale wynajmują/kupują mieszkania - z różnych powodów (podstawowe: relatywnie wysoka cena nieruchomości w Polsce, długi okres transakcji).


Cytat:
Budując w systemie szkieletowym trzeba się zastanowic dla kogo się budujemy - dla siebie czy dla dzieci. Czy dzieci wogole będa chciały z nami mieszkać?
Moim zdaniem jeśli budujemy dom w takim systemie to należy sobie zadać pytanie: czy stać mnie na to, by poświęcić czas i pieniądze na dom, który nie ma praktycznie żadnej wartości, czy jednak inwestuję w nieruchomość, która będzie lokatą kapitału i będzie miała określoną wartość po jakimś czasie i jeśli nawet dzieci nie będą chciały z nami mieszkać, to na starość przynajmniej taki dom sprzedamy, kupimy mniejsze mieszkanie a za resztę będziemy podróżować/kupować buty/przepijać - niepotrzebne skreślić.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 06:28   #24
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ale czy dzis chcecie mieszkać z własnymi rodzicami? Mieszkańcy Kanady i Stanów Zjednoczonych sa bardzo mobilni - im się nie opłaca marnowac pieniedzy na stawianie domu "na wieki", skoro przeprowadzają się kilkakrotnie ( w zależności od statusu materialnego i aktualnej wielkosci rodziny). Budując w systemie szkieletowym trzeba się zastanowic dla kogo się budujemy - dla siebie czy dla dzieci. Czy dzieci wogole będa chciały z nami mieszkać?
Sąsiedzi moich rodziców (wieś na pięknej prowincji ) rok temu rozpoczęli budowę domu - dobudowują piętro. Budują systemem gospodarczym i trochę to chyba jeszcze potrwa. Mają dwie córki, bardzo zdolne dziewczyny jedna w gimnazjum, druga chyba juz w LO. Najbliższe dobre uczelnie - jakies 90 km i ostatnio mało kto wraca po studiach. Jak patrzę na to piękne piętro, to mam wątpliwości czy nie będzie stało puste...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
P
Moim zdaniem jeśli budujemy dom w takim systemie to należy sobie zadać pytanie: czy stać mnie na to, by poświęcić czas i pieniądze na dom, który nie ma praktycznie żadnej wartości, czy jednak inwestuję w nieruchomość, która będzie lokatą kapitału i będzie miała określoną wartość po jakimś czasie i jeśli nawet dzieci nie będą chciały z nami mieszkać, to na starość przynajmniej taki dom sprzedamy, kupimy mniejsze mieszkanie a za resztę będziemy podróżować/kupować buty/przepijać - niepotrzebne skreślić.
Skoro te domy są takie tanie, to czemu nie mogę trafić na ofertę sprzedaży takiego taniego domu? NIkt nawet nie próbuje sprzedac? T
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 09:11   #25
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
Skoro te domy są takie tanie, to czemu nie mogę trafić na ofertę sprzedaży takiego taniego domu? NIkt nawet nie próbuje sprzedac?
Bo niewiele osób pisze w ogłoszeniach, że sprzedają dom w systemie kanadyjskim Weźmy sobie przyzwoitą dzielnicę w dużym mieście, ładne uliczki, chodniczki, zadbane nowe (powiedzmy 10 - letnie) domki w zabudowei szeregowej. Cena "normalnego" domku - dajmy na to 800 tysięcy. Między dwoma takimi normalnymi - szereg zbudowany w systemie kanadyjskim. Wartość - góra 400 tysięcy. Ale właściciel chciałby zarobić tyle co właściciel "normalnego" szeregu, wiadomo Więc w ogłoszeniu nie wspomina, iż dom w systemie kanadyjskim, tylko "Ładny, nowy szereg ... itp." Dopiero na miejscu informuje potencjalnego kupca, iż dom jest w systemie kanadyjskim, rozpływając się w zaletach tego domu, nęcąc niewielką obniżką ceny itp. Gdy nie udaje mu się samemu sprzedać takiego domu, zgłasza go do agencji nieruchomości, mając nadzieję na cud. I czekają na klienta ...

Oto przykład z życia - KLIK! . A teraz dom w tej samej okolicy, zbudowany "normalnie" : KLIK . Podałam ogłoszenie agencji, która akurat rzetelnie opisała dom, pisząc iż jest zbudowany w systemie kanadyjskim. 90% pośredników nie zrobiłaby tego
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:14   #26
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

szugarbejb dzięki za informacje i przykłady ogłoszeń.
Ciekawe czy mamy tu osoby mieszkające w domu budowanym w systemie kandyjskim? Może ktoś z własnego doświadczenia mógłby napisać, jak sie mieszka w takim domu?
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 16:07   #27
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Natomiast co do USA - w skrócie:
- drewniane domki budują osoby mniej zamożne, w gorszych dzielnicach (pokaż mi proszę rezydencję kalifornijską zbudowaną z drewna),
- lub buduje się takie domy w stanach zagrożonych huraganami/trzęsieniami ziemi (bo najzwyczajniej w świecie Ci go zwieje, choćby dom był zbudowany z kamienia).
To mieszkańcy Kanady i USA. W Polsce nie występuje zjawisko aż takiej mobilności (chociażby ze względu na odległości) , to raz.
Proszę
1. od kilku miesięcy w Muratorze jest cały cykl artykułów poswięconych budownictwu w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiają domy ludzi biednych i bogatych (wraz z cenami) - wszystkie szkieletowe.
Gdziekolwiek ogląda się amerykański film w którym występuje budowa domu - wszędzie są ściany z płyt na szkielecie. Nie powiesz, że budownictwo super ekskluzywnych rezydencji kalifornijskich jest reprezentatywne dla całych Stanów. To jakby powiedzieć, ze standartem w Polsce jest basen, bo Gudzowaty basen w chacie ma.
2. Trzęsienia ziemi i huragany - tu się mylisz. Domy z cegły są bardziej wytrzymałe na kataklizmy - świadczy o tym przykład trąby powierznej w okolicach Częstochowy z ubiegłego roku.
Buduje się w szkielecie, bo od zabezpieczeń przed stratami nie są sciany, tylko polisa ubezpieczeniowa. Z tego też powodu Amerykanie się nie grodzą od ulicy - złodziej wejdzie nawet przez zasieki pod prądem, więc szkoda kasy na ogrodzenia, furtki, bramy.

W Polsce niska wartośc takich nieruchomości nie wynika z niskiego standartu domu, ale właśnie z takich przekonań ludzie, jak twoje. Że lepsze murowane, niż drewnane, nawet jak nie potrafię tego udowodnić.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 16:27   #28
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie powiesz, że budownictwo super ekskluzywnych rezydencji kalifornijskich jest reprezentatywne dla całych Stanów. To jakby powiedzieć, ze standartem w Polsce jest basen, bo Gudzowaty basen w chacie ma.
Jestem szczęśliwą posiadaczką tzw. "cioci w Ameryce". Mieszka w Kalifornii, nie jest osobą bogatą, raczej niższa klasa średnia. Mieszka w normalnym, parterowym, niedużym (150 m2) domu murowanym, tak jak Jej ... 1200 sąsiadów (tyle ma tzw. avenue). Nie piszę tu więc tylko o reprezentacyjnych rezydencjach, a domach zwykłych ludzi.

Ale jestem w stanie zrozumieć, że argument iż od XIV wieku na całym świecie buduje się z kamienia nie przekonuje Cię. Bo ja sobie np. zamków nad Loarą z bali nie wyobrażam.

Cytat:
2. Trzęsienia ziemi i huragany - tu się mylisz. Domy z cegły są bardziej wytrzymałe na kataklizmy - świadczy o tym przykład trąby powierznej w okolicach Częstochowy z ubiegłego roku.
Buduje się w szkielecie, bo od zabezpieczeń przed stratami nie są sciany, tylko polisa ubezpieczeniowa. Z tego też powodu Amerykanie się nie grodzą od ulicy - złodziej wejdzie nawet przez zasieki pod prądem, więc szkoda kasy na ogrodzenia, furtki, bramy.
Tu mamy kolejną różnicę. Ilu znam Polaków, którzy ubezpieczyli dom na wypadek trąby powietrznej? Jednego. Ilu ma najwyższe jakie się da ogrodzenia ? Wszyscy.

Cytat:
W Polsce niska wartośc takich nieruchomości nie wynika z niskiego standartu domu, ale właśnie z takich przekonań ludzie, jak twoje. Że lepsze murowane, niż drewnane, nawet jak nie potrafię tego udowodnić.

W Polsce niższa wartość takich domów wynika z tego, że taniej jest je wybudować.
Cociaż jak przeglądam cenniki, to wychodzi mi że niewiele taniej. Jeśli ktoś woli mieć dom drewniany zamiast murowanego w podobnej cenie, i nie z powodów ekologicznych - jest nierozsądny.

Takie jest moje zdanie. To, że domy te są gorsze niż murowane nie wynika z moich głębokich podświadomych przekonań, a z siły argumentów mojego Ojca - wspominałam kim jest.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-03-25 o 17:32
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 14:45   #29
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jestem szczęśliwą posiadaczką tzw. "cioci w Ameryce". Mieszka w Kalifornii, nie jest osobą bogatą, raczej niższa klasa średnia. Mieszka w normalnym, parterowym, niedużym (150 m2) domu murowanym, tak jak Jej ... 1200 sąsiadów (tyle ma tzw. avenue). Nie piszę tu więc tylko o reprezentacyjnych rezydencjach, a domach zwykłych ludzi.
Ja mam rodzine w Kanadzie - mieszkają w "kanadyjczykach". Całe osiedle. Przy - 20 stopniach zimą. Co nie znaczy, że w całej Kanadzie nie ma ani jednego domu murowanego. Murowane są zwłaszcza wiktoriańskie rezydencje.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale jestem w stanie zrozumieć, że argument iż od XIV wieku na całym świecie buduje się z kamienia nie przekonuje Cię. Bo ja sobie np. zamków nad Loarą z bali nie wyobrażam.
Nie bardzo rozumiem co ma ta uwaga do naszej rozmowy na temat budownictwa szkieletowego. Ja np. nie wyobrażam sobie murowanego wigwamu czy domu Witkiewicza. I co z tego?
Z tego co napisałaś wynikało, ze dom murowany jest nieodporny na kataklizmy co było nieprawdą ("bo najzwyczajniej w świecie Ci go zwieje, choćby dom był zbudowany z kamienia").

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tu mamy kolejną różnicę. Ilu znam Polaków, którzy ubezpieczyli dom na wypadek trąby powietrznej? Jednego. Ilu ma najwyższe jakie się da ogrodzenia ? Wszyscy.
Co właśnie świadczy o braku logicznego myslenia dużej części naszego narodu. Uwielbiamy przywiązywać się do rzeczy materialnych. Pod tym wzgledem Amerykanie są rozsądniejsi. Jak im ukradną telewizor, to się cieszą, że maja pretekst do kupienia nowego, z odszkodowania.

1. Budujcie dla siebie a nie dla przyszłych pokoleń - w ciągu 50 lat technologie mogą się tak zmienić, że dom trzeba będzie rozebrać by postawić nowych, bardziej energooszczędny.
2 przy brakach środków finansowych wybierajmy technologie tanie ale energooszczędne a nie technologie murowane/drewnane. Jeśli ktoś ma pod nosem tartak, a daleko producenta cegły, nie ma sensu podrażać sobie realizacji wymarzonego domku, bo "murowany lepszy". Chyba, że ma pieniądze - wtedy można sobie grymasić.
3. Budowle z bali stoją od kilkuset lat - drewniane kościoły, wiejskie domy w skansenach, średniowieczne miasteczka w Normandii i Niemczech z muru pruskiego - dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, że drewnane sa mniej wytrzymałe niż murowane. Kwestia staranności wykonania, właściwej technologii i odpowiednich zabezpieczeń (np. przeciwpożarowych)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 09:39   #30
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Domy z prefabrykatów/szkieletowe/ drewniane/z bali

długo mysleliśmy z TŻ nad taką metodą budowania



i zrezygnowaliśmy bo różnica w cenie jest znikoma jeśli chodzi o porownanie do metody tradycyjnej murowanej

no chyba ze zalezy Ci na czasie to wtedy nie ma co porownywać
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-22 18:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.