dieta matki karmiącej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-17, 20:25   #1
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Unhappy

dieta matki karmiącej


Jeśli temat już był to przepraszam i prosze moderatorki o usunięcie.jeśli nie to prosze o pomoc.Po ciąży zostało mi sporo zbednych kg.Staram się być w ruchu,ograniczac jedzenie ale to nic nie daje.Nadal wyglądam jak wyglądam.I w związku z tym mam pytanie:jaka powinna być dieta kobiety karmmiącej-szybka bo zalezy mi na czasie.Nie boję się zwisającej,naciągniętej skóry ponieważ staram się ćwiczyć.Zrobie wszystko tylko podpowiedzcie jaką diete mogłabym zastosować(dodam że mam na to 2 tyg-za 2 tyg jadę do mężabo pracuje za granicą i chciałabym zrobić mu niespodziankę choć on tego ode mnie nie wymaga)
Proszę was o wszelkie rady!

Ps.Pisałam juz wczesniej ten sam watek ale gdzies mi zniknął więc piszę jeszcze raz-jakby były dwa takie same to proszę o usunięcie tamtego i przepraszam za zamieszanie
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 21:28   #2
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: dieta matki karmiącej

Przede wszystkim Twoja dieta nie powinna wyglądac jak 'dieta'
Wg mnie powinnas się trzymac jedynie podstawowych zasad zdrowego zywienia. Bo Twoje jedzonko pozostawia wiele do zyczenia. Zajrzyj do wątku 'ile dzisiaj zjadlam' bo podalam Ci tam linka. Powinnas szczegolnie dbac o siebie, szczegolnie,ze karmisz dzidzię. Dlatego napewno kielbaski smażone odpadają na sniadanie!!! W ten sposob nie schudniesz..
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 08:52   #3
gosia_wie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 99
Dot.: "Schudnij z nami!"- akcja Wizaż.pl i SetPoint

Witam wszystkich.
Mam pytanko.Mianowicie karmie piersia i chciałabym wiedziec ile kalorii powinnam zjadac dziennie aby malenstwu nie brakowało i mi troszke zaczeło ubywac .Czy moge np zrezygnowac z chlebka na rzecz serka bialego.Zaczelam cwiczyc na orbiterku po 50 minut dziennie.Mam nadzieje ze wkoncu cos ruszy w dół.
Pozdrawiam
gosia_wie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:20   #4
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: dieta dla karmiącej

Gosiu, proponuję poczytać:
http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54926,1329741.html
http://www.twojedziecko.pl/index.php...=123&Itemid=40
http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl.php?id=1089
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 12:46   #5
gosia_wie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 99
Dot.: dieta dla karmiącej

Wielkie dzieki
gosia_wie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 20:01   #6
ladyel
Przyczajenie
 
Avatar ladyel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
HELP! kalorie!

zwracam się do Was o pomoc, ponieważ nigdzie nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi...Chodzi mi o dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla kobiety karmiącej piersią. Znalazłam różne porady, jednak różniły się od siebie tak znacznie, że jestem totalnie skołowana.....a mianowicie wahały się od 2000 kcal do 3500 kcal; albo od rad typu "jedz ile wlezie" po "nie jedz więcej niż zwykle"...chyba więc rozumiecie dlaczego mam mętlik w głowie...
Kilka informacji : 172 cm wzrostu, 70 kg wagi, niemowlę ma 5 tygodni,. Ja chciałabym schudnąć 10 kilogramów - bezpiecznie, ale też i szybko...Ile kalorii powinnam spożywać? Żadne diety w tej chwili nie wchodzą w grę - właściwie i tak jestem na diecie, bardzo muszę uważać na to co jem, aby nie zaszkodzić dziecku. Więc redukcja kalorii to jedyna droga. A zatem podsumowując, oto co chciałabym wiedzieć:
-ile kalorii powinnam spożywać, zakładając, że chcę utrzymać wagę?
-o ile kalorii maksymalnie mogę tę wartość zredukować aby schudnąć te 10 kg , aby nie odbyło się to kosztem mojego , a tym bardziej dziecka, organizmu?
-jak długo to może potrwać (mniej więcej) ?
- ile kalorii w ogóle "spala" karmienie piersią?

Proszę o porady!
ladyel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 21:25   #7
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: HELP! kalorie!

Cytat:
Napisane przez ladyel Pokaż wiadomość
zwracam się do Was o pomoc, ponieważ nigdzie nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi...Chodzi mi o dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla kobiety karmiącej piersią. Znalazłam różne porady, jednak różniły się od siebie tak znacznie, że jestem totalnie skołowana.....a mianowicie wahały się od 2000 kcal do 3500 kcal; albo od rad typu "jedz ile wlezie" po "nie jedz więcej niż zwykle"...chyba więc rozumiecie dlaczego mam mętlik w głowie...
Kilka informacji : 172 cm wzrostu, 70 kg wagi, niemowlę ma 5 tygodni,. Ja chciałabym schudnąć 10 kilogramów - bezpiecznie, ale też i szybko...Ile kalorii powinnam spożywać? Żadne diety w tej chwili nie wchodzą w grę - właściwie i tak jestem na diecie, bardzo muszę uważać na to co jem, aby nie zaszkodzić dziecku. Więc redukcja kalorii to jedyna droga. A zatem podsumowując, oto co chciałabym wiedzieć:
-ile kalorii powinnam spożywać, zakładając, że chcę utrzymać wagę? musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie )
-o ile kalorii maksymalnie mogę tę wartość zredukować aby schudnąć te 10 kg , aby nie odbyło się to kosztem mojego , a tym bardziej dziecka, organizmu?
-jak długo to może potrwać (mniej więcej) ?
- ile kalorii w ogóle "spala" karmienie piersią?

Proszę o porady!
hm. nie jestem dietetykiem, więc trudno mi się wypowiadać. myślę, że najlepiej byłoby skonsultować to z ginekologiem lub dietetykiem właśnie.

generalnie powinno się odejmować 300-400 kcal od zapotrzebowania. należy uciąć MINIMALNĄ ilość kalorii od maksymalnej ilości dziennie spożywanych, przy których jeszcze nie tyjemy (tj. spróbować przez np. 2 tyg odjąć 200 czy nawet 100 kcal, jeśli następuje spadek masy to jest ok, jeśli nie - uciąć więcej).

ale generalnie w okresie karmienia odchudzanie polecane nie jest kobiety przecież bez redukowania kcal wielokrotnie chudną podczas karmienia piersią.

ale
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 17:49   #8
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
prosze o pomoc w diecie

otorz 3 mc temu urodzilam corke..

mam 13 kg nadwagi duzo sie mowi ze karmiac sie szybko gubi niestety u mnie sie to nie sprawdza waga stoi w miejscu... moze 2 kg zeszly ale to wszystko nie ukrywam ze chcialabym schudnac w miare szybko nie od razu ale w pol roku sadze ze to dobry czas na 10 kg chodziasz...

nie wiem natomiast jak ukladac sobie posilki bo po pierwsze nie moge wszystkiego jeszcze jesc a po drugie nie moge drastycznie nie jesc bo karmie..

moze ktos bardziej doswiadczony pomoze mi albo podpowie jak uklada sobie posilki z produktow ktore lubie jesc a ktore i moge..

wymieniam :
serek wiejski, twaróg, ser zółty, serki smietankowe, jogurt naturalny, jogurty smakowe, kefiry smakowe, mleko, kaszki ryzowe smakowe dla dzieci, kluski lane na mleku,

wedliny, parowki, kazde mieso gotowane, schabowe smazone,

makaron, ryz, chlebki wasa, sucharki, pieczywo kazda postac, ryz, kasza gryczana

jablka, banany, pomidor, sałata, ogórek, mix warzyw mrozonych na patelnie, marchewka,

kawa zbożowa, herbata, soki jablkowe, winogoronowe, wisniowe, kompoty, woda niegazowana, woda smakowa, konfitury niskoslodzone truskawkowe badź wisniowe, ketchup,


nie wiem co mi jeszcze moze wpasc do glowy ale generalnie jem zazwyczaj to co wymienilam

nie wiem jak z tego ulozyc diete na codzien :/ w jakich ilosciach i co po czym..

moze ktos mi pomoze bo jestem zdesperowana swoim wygladem

zaznaczam ze co drugi dzien cwicze po 15 min na uda i zaczelam chodzic na basen wieczorami

edit: chcialam jeszcze zapytac co zrobic jesli w nocy wsaje bardzo glodna, to zapewne przez to ze karmie ale nie chce w nocy sie objadac zazwycaj wtedy duzo pije by zapic glod ale niestety czesto konczy sie na jakiejs kanapce czy jogurcie czy ducharkach nie wiem czy mam przeptrwac ten glod do rana czy moge cos zjesc :/ glod mnie dopada zazwyczaj kolo 2 w nocy jak karmie mala
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:13   #9
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: prosze o pomoc w diecie

Hmm wiec cos tak an szybko najlepiej tzrymac sie tego, ze od rana jemy węgle, a im bliżej wieczora tym więcej białka czyli na sniadanie wegle (np owoce, owsianka) na kolacje mozesz np twarozek lub serek wiejski z warzywami, na obiad np jakies chude miesko z salatka.

Aha a co do tego glodu to o ktorej jesz kolacje?
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:41   #10
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: prosze o pomoc w diecie

kolacje jem roznie przez mala ale zazwyczaj kolo 19-20 a klade sie spac miedzy 22-23
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:43   #11
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: prosze o pomoc w diecie

Aha. Wydaje mi sie, ze jesli zjesz w tej nocy serek wiejski ogolnie bialko to sie nic nie stanie
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.