Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-31, 07:34   #1
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68

Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston


Witam serdecznie i bardzo prosze o odpowiedz.Juz wczesniej pisalam o tym w innym watku ale nie otrzymalam odpowiedzi wiec zalozylam nowy.Staramy sie z mezem o dziecko juz dosc dlugi czas.Lekarz stwierdzil brak jajeczkowaniai przepisal mi clostilbegyt i duphaston na okres trzech miesiecy-nie pomoglo.Potem bylam u specjalisty od nieplodnosci i ten mi przepisal clostilbegyt 5-9 dzien cyklu,estrofem mite 7-13 dzien cyklu i duphaston 16-25 dzien cyklu.Moze ktoras z Was wie czy takie potaczenie tabletek daje jakies rezultaty?Czy slyszeliscie zeby komus pomoglo?Dodam ze mam je brac przez szesc miesiecy.To wszystko trwa juz tak dlugo ze juz trace wszelka nadzieje jaka mi zostala.Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 21:50   #2
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Dziewczyny czy naprawde zadna z Was nic nie wie na temat tych tabletek?Prosze napiszcie jezeli cokolwiek bedziecie wiedzialy.Dzieki.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 11:55   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

ja brałam kiedyś estrofem (i mite i zwykły) i duphaston też, ale clostilbegytu nie...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:36   #4
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Ale tez sie staralas o dziecko i dlatego bralas te tabletki?Czy moze na cos innego?Ja WCZORAJ ZACZELAM ROBIC TESTY OWULACYJNE I WYSZLO ZE W CIAGU 24-36 GODZIN OWULACJA SIE POJAWI,ktorej wczesniej nie bylo,moze to dzieki tym tabletkom?Jezeli jeszcze cos wiecie to piszcie,bede wdzieczna za pomoc.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 10:31   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

ja byłam w innej sytuacji, więc nie wiem, czy moja wypowiedź cokolwiek wniesie. mogę Ci tylko powiedzieć, że mi bardzo pomogły. zarówno jedno i drugie, ale nie starałam się o dziecko tylko miałam problemy hormonalne. ale wszystko mi się po tym uregulowało i mój lekarz nawet pytał się, czy nie planuje dziecka, bo by to pociągnął. tak więc uważam, że mogą być skuteczne. co do clostilbegytu, to jak z każdym lekiem, może zadziałać może i nie zadzialać... niektóre dziewczyny dzięki niemu już w drugim cyklu zachodzą w ciążę, a u innych trzeba poczekać. z doświadczenia niestety nic nie mogę powiedzieć.
zycze powodzenia
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 20:14   #6
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Dieki za odpowiedz.Nawet nie wiesz jakiej nadzieji teraz mi dodalas.Dzieki.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 13:39   #7
magda.p
Raczkowanie
 
Avatar magda.p
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 381
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Edit1 - na jakiej podstawie lekarz stwierdzil brak jajeczkowania? Nie mialas okresu przez jakis czas?

Ja swego czasu bralam wlasnie duphaston i estrofem zeby miec okres. Wlasciwie to pewnie chodzilo o wywolanie owulacji, a ze nie staralam sie o dzidzie to pojawial sie okres
__________________
Uśmiechnij się...mimo wszystko!
magda.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-06, 13:57   #8
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

czesc ja obecnie jestem na clo 2 cykl skonczony za kilka dni zaczynam 3 cykl clo daje duze szanse na zaciazenie u mnie niestety na razie nic nie daje mam jeszcze go brac 2 cykle a potem mam miec badana droznosc i zobaczymy co dalej innych lekow nie bralam a wlasnie a mialas badana droznosc ?czy caly czas faszerujesz sie lekami hormonalnymi podobno bardzo czesto sie zachodzi po tym badaniu
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 15:03   #9
Anullos
Raczkowanie
 
Avatar Anullos
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 237
GG do Anullos
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Clostilbegyt powoduje wytwarzanie pęcherzyków jednego (u kobiet z brakiem owulacji) lub nawet kilku. Duphaston podawany jest w fazie lutealnej, jesli dojdzie do zapłodnienia to własnie on postrzymuje wczesną ciążę
Anullos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 21:08   #10
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Magdo P

Brak owulacji mozna sprawdzić np przez mierzenie temp lub USG

W cyklach bezowulacyjnych też jest miesiączka więc to o niczym nie świadczy...
i nie widać tego np przy jej braku.
Czyli okres ma się normalnie...

Edit1

Więcej nadziei!!!
spokojnie do tego podejdź.

Leki myśle, że są dobrze dobrane...

Trzymam kciuki

Pozdrawiam
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 19:03   #11
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Czesc Wam.To moze ja zaczne od poczatku.Po okolo roku wspolzycia bez zabezpieczenia zaczelam sie niepokoic ze cos jest nie tak,nie staralismy sie o dziecko wiec bylo ok,udawalo sie.Pozniej stwierdzilismy ze przyszedl czas na dzidzie,po nastepnym roku staran poszlam do lekarza i ten mi zaproponowal laparoskopie,jak to powiedzial nie bedziemy sie bawic w jakies glupie badania a laparoskopia pokarze wszystko tym bardziej ze mialam wczesniej dwie operacje i chcial tez zobaczyc czy nie mam zrostow.Po laparoskopi stwierdzil brak jajeczkowania i delikatne zrosty,ktore powiedzial nie powinny przeszkadzac.Przepisal mi duphaston i clostylbegyt na okres trzech miesiecy.Nie udalo sie.Pozniej trafilam do gina od nieplodnosci i ten mi przepisal te tabletki o ktorych pisalam wczesniej.Zaczelam tez robic testy owulacyjne,ostatnio wykazalo ze mam jajeczkowanie to chyba cos zaczelo sie dziac.I to moja opowiesc,nie wspomne juz o nerwach jak sie spozniala miesiaczka,ze to moze juz,a potem rozpacz,ze znowu sie nie udalo.I teraz znowu czekanie....... Dieki dziewczyny za odpowiedzi i powodzenia.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-08, 10:05   #12
magda.p
Raczkowanie
 
Avatar magda.p
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 381
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Judyla, wiec po co ja bralam Duphaston i Estrofem??? Ja po prostu nie mialam okresu, luteina mi nie pomagala to dostalam te 2 leki. Wynika mi z powyzszych postow, ze te leki sa na "turbodoladowanie" owulacji.
__________________
Uśmiechnij się...mimo wszystko!
magda.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 12:31   #13
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

magda.p, nie. na owulacje jest głównie clostibegyt, natomiast estrofem i duphaston własnie na początkowo wywołanie i uregulowanie okresu. lub w drugim przypadku na utrzymanie ciąży.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 13:36   #14
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

witajcie jestem tutaj nowa,ale chyba mam ten sam problem,nie moge zajść w ciąze,biore duphaston juz drugi rok,bo nie mam wogole okresu,brałam clo przez trzy miesiace i nicteraz jestem na etapie brania estrofem mite i duphastonu,lekarz stwierdził u mnie brak owulacji wiec przepisał mi estrofem ale czy zadziała? staram sie o dziecko juz 2 lata narazie bez skutecznie,piszcze jak cos wam wpadnie do głowy o tym,trace nadzieje dziewczyny ściskam i powodzonka
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:09   #15
poisone
Rozeznanie
 
Avatar poisone
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 730
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam,
Weszłam tu tylko po to by dodać Wam otuchy. przez rok z moim mężęm staraliśmy sie o dziecko, później clo i nic. Następnie drugi cykl z clo i duphaston, dostałam tez skierowanie do kliniki leczenia nieplodnosci - nie bylo potrzebne - dwie kreseczki na tescie. Moze zadzialalo to skierowanie, ze spisalam ten cykl na straty..cos w tym chyba jest. Nie dajcie sie!
Pozdrawiam
poisone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 08:23   #16
karina s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Kochane dziewczynki!!! Jestem juz w 15 tygodniu ciąży! Staraliśmy sie o dzidzie prawie 2 lata i nic...diagnoza: cykle bezowulacyjne! Lekarz przepisał mi clostilbegyt, estrofem i duphaston i powiedział, że jeśli przez kolejne 3 cykle nie zajde w ciążę będe musiała zgłosić się do kliniki leczenia bezpłodności! Na szczęście w trzecim cyklu pojawiły się na teście 2 upragnione kreseczki... Jak narazie ciąża rozwija sie prawidłowo a ja mimo wielkich obaw, że będzie coś nie tak jestem najszczęśliwszą osobą na ziemi! Jak widzicie ta kuracja u mnie zadziałała więc u Was też na pewno zadziała! Pozdrawiam Karina!
karina s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:43   #17
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

My z mężem sytaramy się od 6 miesięcy, dostałam Clostibegyt i teraz czekam na miesiączkę żeby zacząć go stosować.Dodam że mam zupelnie nieregularne cykle 25 lat, lekarz przepisując mi ten lek nie powiedział że mam cykle bezowulacyjne, ale mam problemy z zajściem w ciążę.Jestem szczerze mówiąc przygnębiona, wiem że samopoczucie i nastawienie mają duży wpływ ale tak bardzo bym już chciała;(
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 10:48   #18
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
My z mężem sytaramy się od 6 miesięcy, dostałam Clostibegyt i teraz czekam na miesiączkę żeby zacząć go stosować.Dodam że mam zupelnie nieregularne cykle 25 lat, lekarz przepisując mi ten lek nie powiedział że mam cykle bezowulacyjne, ale mam problemy z zajściem w ciążę.Jestem szczerze mówiąc przygnębiona, wiem że samopoczucie i nastawienie mają duży wpływ ale tak bardzo bym już chciała;(
witaj olivka
ja staram sie o dzidzie juz 4 lata jakos bezskutecznie robiłam sobie badania i nie mam owulacji wiec lekarz mi przepisał estrofem mite duphaston biore od 3 lat,narazie nic sie nie dzieje ale nie trace głowy,nie moge stracic bo bym zwariowała,wierze ze kiedys bedzie dobrze i tego samego zycze tobie bez duphastonu nie miałabym wogole miesiaczki
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 11:11   #19
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Dziękuję za podtrzymanie na duchu.Staram się nie myśleć o tym ciągle ale jakoś ciężko mi to idzie w szczególności że od jakiegoś czasu na ulicy widzę same kobiety w ciąży a widok noworodka powoduje że biera mi się na płacz.
Ale zobaczycie wszystko będzie dobrze i w końcu nam wszystkim się uda.:eh em:
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 17:02   #20
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

będzie dobrze,ja wierze w to chociaz czasami mi wiary brak,ale walcze i bedę walczyc,juz nie staram sie myslec o tym nonstop jak to było wczesniej,mysle tylko jak mi sie zbliża okres czy bedzie czy go nie bedzie.wiec powtarzam sobie KIEDYS BEDZIE MOJ CZAS (NASZ CZAS)moje koleżanki na około mają juz maluszki albo są w ciązy a ja tylko wzdycham,ale damy rade prawda??????
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 06:59   #21
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

musimy nie ma innego wyjścia ciężko jest o tym nie myśleć ale obsesyjne myślenie działa na niekorzyść
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 11:21   #22
reno6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 14
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Dziewczyny mam brac clo od 1 do 5dc, estrofem od 5 do 25dc i duphaston od 16 do 25dc. Czy któraś z Was brała tak długo estrofem ????????? I czy odrzucenie tych dwóch leków w 25dc nie spowoduje poronienia ???????
reno6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 17:26   #23
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Cytat:
Napisane przez reno6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam brac clo od 1 do 5dc, estrofem od 5 do 25dc i duphaston od 16 do 25dc. Czy któraś z Was brała tak długo estrofem ????????? I czy odrzucenie tych dwóch leków w 25dc nie spowoduje poronienia ???????
reno ja biore etrofem i duphaston tak jak ty i w tych samych dniach,nie napisałaś czy masz regularne miesiączki i czy maszz owulacje.Napewno nie poronisz,duphaston biorą kobiety w ciązy takze głowa do góry.
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 17:28   #24
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
musimy nie ma innego wyjścia ciężko jest o tym nie myśleć ale obsesyjne myślenie działa na niekorzyść
masz racje olivionam tez sie kiedys uda tak bardzo pragne i życze wam tego
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 18:20   #25
reno6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 14
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Aniu dziękuje Ci za odpowiedź. Mam owulacje po stymulacji clo.
Naturalnie raczej nie mam i naturalnie mam bardzo nieregularne cykle.
Wiem że duphaston pomaga w ciąży tylko że ja się obawiam czy nagłe odstawienie estrofemu i duphastonu w 25dc nie spowoduje poronienia ???????? Bo nagle progesteron i estradiol spadnie !!!!!!!!!!
reno6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:16   #26
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Reno6 z tego co wiem to jeżeli zajdziesz w ciąze powinnaś odstawic estrofem odrazu,z duphastonem musisz sie poradzic doktora bo być moze bedziesz musiała albo mogła go przyjmowac do 32tyg ciąży,wiec twoje jajeczko jak bedziesz juz w ciązy bedzie zabezpieczone i nie powinnaś poronić.pytanko po co przyjmujesz estrofem jezeli masz owulacje???
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:32   #27
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Reno6 biore estrofem 5 miesiac a duphaston 2 lata i jakos nic sie nie dzieje wiec jak masz owulacje działajjj....
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 19:08   #28
reno6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 14
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Aniu estrofem biorę chyba na niski poziom estradiolu ????? Tak myślę , a Ty na owulacje ?????????
Dziś mam 9 dc i 4 dzień brania estrofemu i zaniepokoiło mnie ślady brazowe na wkładce !!!!!!!
reno6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 17:34   #29
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

hej RENO ACH TE POSTY PRZYCHODZĄ Z OPÓŻNIENIEM,PYTASZ MNIE CZY BIORE ESTROFEM MITE NA OWULACJE,TAK BIORE NA OWULACJE BO CLO NIE POMOGŁO,TZN W DWÓCH MIESIĄCACH PIERWSZYCH NIE POMOGŁO A W TRZECIM ZAMIAST DZIAŁAĆ TO POPROTU NIE DZIAŁAŁAM DOKTOR MI POWIEDZIAŁ PO BADANIACH ZE NIE MAM JAJECZKOWANIA I DLATEGO PRZEPISAŁ MI ESTROFEM NA POBUDZENIE JAJECZEK,POWIEDZIAŁ ZE MAM OWULACJE JAK DZIEWCZYNKI DOJRZEWAJĄ ALBO KOBIETY W TRAKCIE PRZEKWITANIA,CZYLI TYLKO REZWERWE A TO PRAKTYCZNIE JEST NIC.POZDRAWIAM I BEDZIEMY W KONTAKCIE.A TE BROZOWE PALMIENIA TO CHYBA NIC POWAŻNEGO ALE ZAPYTAJ SIĘ LEKARZA NAJLEPIEJ POZDRAWIAM
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 08:50   #30
ania300803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

olivko co tam u ciebie ??
ania300803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.