Sukienka na wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 08:35   #1
Lena210310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

Sukienka na wesele


Czy taka sukienka nadaje się na wesele?Co o niej sądzicie?Jeżeli bym ją szyła to napewno z materiału mniej błyszczącego niż na zdjęciu i bez tej aplikacji na pasku.

ZOBACZ KOMENTOWANY WIESZAK
Lena210310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 09:05   #2
AshLeeVioLiniSt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 248
Dot.: Sukienka na wesele

Czarna na wesele? Lepiej postaw na kolor Moim zdaniem sukienki nie opłaca się szyć, lepiej kupić - jest tyle fajnych gotowych Myślę, że z łatwością znajdziesz coś lepszego.
AshLeeVioLiniSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 09:18   #3
sylwia1502
Przyczajenie
 
Avatar sylwia1502
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Sukienka na wesele

Zgadzam się z AshLeeVioLiniSt. Na wesela czarna sukienka to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym nie powinno się też ubierać czerwonej oraz białej czarny poza tym jakoś smutno się kojarzy a to jest WESELE ;P czarną zachowaj sobie na sylwestra, albo inną okazję.
sylwia1502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 09:22   #4
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez sylwia1502 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z AshLeeVioLiniSt. Na wesela czarna sukienka to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym nie powinno się też ubierać czerwonej oraz białej czarny poza tym jakoś smutno się kojarzy a to jest WESELE ;P czarną zachowaj sobie na sylwestra, albo inną okazję.
i co jeszcze? moze jeszcze nie powinno sie (uwielbiam ten zwrot jak ktos mowi co sie powinno a co nie powinno na wesele, nie wiem kto to wymysla) zakladac nic w zielonym zoltym i niebieskim. Niezalenie od tego czy pasuje to do Twojej urody czy nie, zaloz FIOLETOWY bo tylko to sie powinno. co za dziwne myslenie?
czarny czemu nie? z odpowiednimi dodatkami moze byc bardzo elegancki i wcale nie grobowy, czerwony czemu nie? bo sie nie powinno tak;d?
bialy ok- panna mloda

suknia nie w moim gusie ale jak Ci sie podoba to czemu nie
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 09:22   #5
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Sukienka na wesele

Krój sie nadaje, ale kolor jak na pogrzeb
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 09:23   #6
Bezaq
Raczkowanie
 
Avatar Bezaq
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 135
Dot.: Sukienka na wesele

Szyte sukienki są wspaniałe, idealnie dopasowane do "nosicielki" a więc mają ten niepowtarzalny urok czegoś, co jest stworzone tylko i wyłącznie dla Ciebie, od razu samoocena wzrasta
A ta sukienka jest naprawdę ładna, ale zrezygnuj z tych śmiesznych rękawków, i pomyśl może o innym kolorze tak jak AshLeeVioLiniSt sugerowała, czerń na weselu może być różnie odebrana. Może złoto z bielą, fiolet ze srebrem, granat ze szmaragdem? Tylko problem żeby taki materiał znaleźć :/
Bezaq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 09:46   #7
sylwia1502
Przyczajenie
 
Avatar sylwia1502
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez raz2trzy Pokaż wiadomość
i co jeszcze? moze jeszcze nie powinno sie (uwielbiam ten zwrot jak ktos mowi co sie powinno a co nie powinno na wesele, nie wiem kto to wymysla) zakladac nic w zielonym zoltym i niebieskim. Niezalenie od tego czy pasuje to do Twojej urody czy nie, zaloz FIOLETOWY bo tylko to sie powinno. co za dziwne myslenie?
czarny czemu nie? z odpowiednimi dodatkami moze byc bardzo elegancki i wcale nie grobowy, czerwony czemu nie? bo sie nie powinno tak;d?
bialy ok- panna mloda

suknia nie w moim gusie ale jak Ci sie podoba to czemu nie
Takie są po prostu zasady weselnego savoir vivere. Jeśli wiadomo, że panna młoda nie ma z tym problemu to ok. Niech sobie nawet przyjdzie laska w śnieżnej bieli jeśli ci to nie przeszkadza, ale są panny młode, które chcą być w centrum uwagi. Zresztą nic w tym dziwnego, bo to ich dzień, a jeśli dziewczyna zjawi się w czerwonej, rzucającej się w oczy sukience to chyba nie będzie w porządku. To samo się tyczy czerni. Te kolory nie są po prostu odpowiednie na tego typu uroczystości. Uwierz mi, nie każda panna młoda ma taki dystans jak ty.
sylwia1502 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 10:35   #8
Lena210310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Sukienka na wesele

Nie napisałam tego w opisie, ale bardziej chodziło mi fason sukienki niż o kolor, mam wystający brzuch-pozostałość po cesarce;/I właśnie zastanawiam się czy ten fason ukryje mój brzuch. Napewno postawię na inny kolor, bo ten naprawdę kojarzy mi się żałobnie/pogrzebowo. Jeśli już się na nią zdecyduję, chciałabym ją uszyć, ponieważ gotowa sukienka w sklepie ma dziwny krój (może tylko na mnie tak wygląda, nie wiem) ale rękawy -ta cała góra spada.
Lena210310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 10:51   #9
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez sylwia1502 Pokaż wiadomość
Takie są po prostu zasady weselnego savoir vivere. Jeśli wiadomo, że panna młoda nie ma z tym problemu to ok. Niech sobie nawet przyjdzie laska w śnieżnej bieli jeśli ci to nie przeszkadza, ale są panny młode, które chcą być w centrum uwagi. Zresztą nic w tym dziwnego, bo to ich dzień, a jeśli dziewczyna zjawi się w czerwonej, rzucającej się w oczy sukience to chyba nie będzie w porządku. To samo się tyczy czerni. Te kolory nie są po prostu odpowiednie na tego typu uroczystości. Uwierz mi, nie każda panna młoda ma taki dystans jak ty.
a w rozowej to juz mozna? mimo ze tez sie bedzie rzucac w oczy, chabrowy czy turkus tak samo. powinno sie wiec wiecej kolor zdyskwalifikowac jesli to chodzi o rzucanie sie w oczy, pozostanie nam bez i szarosc;d
dystans? nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ja zapraszajac gosci chce aby sie oni dobrze czuli, nie zamierzam im nic narzucac, kolorow sukienek itp.w mysl zasady ' macie byc brzydsi niz ja i szarobure ubiory sa mile widziane'
Wg mnie chodzi nie o kolor a o styl, gust i smak w doborze kreacji.
mimo wszystko, zabawne sa te weselne sv, nie wiadomo skad wziete ;p
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 13:27   #10
carryoot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 980
Dot.: Sukienka na wesele

Myślę, że się nada. Te marszczenia na pewno zakryją brzuszek. A materiał góry jest naprawdę śliczny. ;']
__________________

Wszystko. I co jeszcze..? - hedonizm
carryoot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 13:34   #11
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sukienka na wesele

Nie podoba mi się ta sukienka. Pomijając błyszczący materiał i tę okropną ozdobę, to góra wygląda jakby zaraz miała się zsunąć z ramion. No i nie widać dołu sukienki.

Pierwsze słyszę, że na wesele nie można przyjść w czerwonej sukience. Skąd taki pomysł

Co do czarnych kreacji, to w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowałam, że na weselach pojawiają się coraz częściej. Sama parę razy byłam w małej czarnej i nie wyglądałam "pogrzebowo". Kwestia dodatków, kroju, materiału itd. Generalnie zgadzam się w tej materii z wizażanką raz2trzy.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 13:59   #12
sylwia1502
Przyczajenie
 
Avatar sylwia1502
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość

Pierwsze słyszę, że na wesele nie można przyjść w czerwonej sukience. Skąd taki pomysł
jak to NIE MOŻNA? nigdy tak nie powiedziałam. można iść w czym się chce, ale po prostu niektóre kolory nie są wskazane. panna młoda może się czuć niekomfortowo. nie rozumiem dlaczego pytasz mnie skąd ten pomysł? poczytaj trochę, to nie jest mój pomysł - tak po prostu przyjęto, a to że nigdy o tym nie słyszałaś to już nie moja wina. można się najpierw trochę doinformować.

Edytowane przez sylwia1502
Czas edycji: 2012-02-26 o 14:12
sylwia1502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 14:28   #13
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Sukienka na wesele

Byłam na dwóch weselach i na każdym w czarnej sukience i było ok
Poza tym było mnóstwo dziewczyn w różowych, koralowych czy właśnie w czerwonych sukienkach i chyba nikomu nie przeszkadzało

Swoją drogą, jeśli pani młoda nie jest bliską rodziną, to chyba powinna na zaproszeniu coś napisać o kolorze sukienek, bo nie wyobrażam sobie dowiedzieć się na weselu, że ma jakieś "ale"
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 14:40   #14
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez sylwia1502 Pokaż wiadomość
Zresztą nic w tym dziwnego, bo to ich dzień, a jeśli dziewczyna zjawi się w czerwonej, rzucającej się w oczy sukience to chyba nie będzie w porządku. To samo się tyczy czerni. Te kolory nie są po prostu odpowiednie na tego typu uroczystości.
Idąc tym tokiem myślenia można uznać, że każdy nasycony kolor (zielony, różowy) jest rzucającym się w oczy i w związku z tym dopuszczalne są tylko pastele.

Cytat:
Napisane przez sylwia1502 Pokaż wiadomość
jak to NIE MOŻNA? nigdy tak nie powiedziałam. można iść w czym się chce, ale po prostu niektóre kolory nie są wskazane. panna młoda może się czuć niekomfortowo. nie rozumiem dlaczego pytasz mnie skąd ten pomysł? poczytaj trochę, to nie jest mój pomysł - tak po prostu przyjęto, a to że nigdy o tym nie słyszałaś to już nie moja wina. można się najpierw trochę doinformować.
No właśnie czytałam kilka podręczników do savoir-vivre i nie przypominam sobie fragmentów o "nieodpowiedniości" sukienek barwy czerwonej. Dlatego pytam z czystej ciekawości kto tak przyjął i dlaczego.
Są pewne wskazania co do długości sukienek i stopnia ich "przepychu", ale nigdzie nie spotkałam się z zastrzeżeniami dotyczącymi tego właśnie koloru.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 14:58   #15
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Sukienka na wesele

Eeee... Nieładna ta sukienka, nie podoba mi się. Jakąś taką bazarową tandetą zalatuje.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 20:30   #16
o Kasia o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 474
Dot.: Sukienka na wesele

Moim zdaniem krój sukienki jest ok, tak jak piszesz, z matowego materiału i bez aplikacji na pasku może być naprawdę piękna i elegancka. I nie uważam, że założenie jakiegokolwiek koloru sukienki na ślub, wesele jest nietaktem. Ja nie miałabym nic przeciwko gdyby na moim ślubie/weselu jakaś dziewczyna przyszła w czarnej, czerwonej czy nawet białej sukience, o ile nie byłaby ślubna
__________________
Moje postanowienia na 2012 rok:
-zapuszczam włosy,
-dbam o figurę i zdrowo się odżywiam,
-zacznę ćwiczyć.

Zapisali.pl - blog pisany z moim Tż . O wspólnym życiu i perypetiach
o Kasia o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 22:03   #17
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Sukienka na wesele

Ja byłam w czarnej na dwóch weselach i wszystkim się sukienka bardzo podobała. Natomiast bieli bym nie założyła z wiadomych względów....

Krój sukienki bardzo ładny jeśli myślisz o mniej błyszczącym kolorze to jeszcze lepiej co do szycia.... hm naprawdę nie znajdziesz nic podobnego do kupienia? Sama zawsze chciałam żeby sukienki były dla mnie szyte ale zawsze w końcu znalazłam te idealne
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:25   #18
Siejusia
Zadomowienie
 
Avatar Siejusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 1 838
Dot.: Sukienka na wesele

Ta sukienka ma wdzięczny krój bo podkreśla biust, talię i biodra. Jeśli materiały będą dobrej jakości i matowe, to będzie pięknie
__________________
http://shootsir.com/
Odświeżenie ulubionego serialu w kilka minut [/CENTER]
Siejusia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.