Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3 - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 20:09   #1861
wrrxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 570
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Możesz mu przekazać, że tak mnie komary pocięły, że mam bąbla na bąblu Rozmawiałam ze Straszą (z wesela) przez płot (w sensie dosłownym). Ktoś dał Młodym pustą kopertę (była kartka, żeby nie było widać), a ktoś inny 20zł zawinięte w papier, żeby wydawało się przez kopertę, że jest dużo[COLOR="Silver"]
Ale to chyba da jakoś radę sprawdzić, kto tak zrobił, bo jak się daje kopertę to jeszcze się wkłada kartkę z życzeniami. ( przynajmniej ja tak daję )

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Oja 84 Pokaż wiadomość
ooo a my tu obie na temat wesel hihi

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

no ale jakto? przecież zawsze się daje również kartkę z życzeniami dla młodych i wtedy wiadomo co od kogo jest, więc myślę, że i tak chyba dojdą do tego kto im takie świństwo zrobił jeśli reszta kopert będzie podpisana

Nie doczytałam twojego posta.
wrrxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:14   #1862
Oja 84
Zadomowienie
 
Avatar Oja 84
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 591
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość

Zawsze myślałam, że zaproszenia na ślub trzeba dać z dużym wyprzedzeniem
niby tak...ale oni pracują oboje za granicą i nie mieli czasu wcześniej a mają takie fajne zaproszenia zwinięte w rulonik, więc nie wyślą tego pocztą tylko muszą osobiście, no a 120 osób chcą zaprosić to jest co rozwozić
Zresztą to są jeszcze 2 miesiące to nie tak bardzo późno
__________________


Szczęśliwi nie muszą zerkać do innych ogródków a tym bardziej zrywać tam kwiatów

Oja 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:14   #1863
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez jolkag78 Pokaż wiadomość
No z komarami to masakra, nawet mnie borys do domu ciągnął...
Mnie dziś komar ugryzł w oko Wbił się i zaraz uciekł, jak mrugnęłam. Piecze i boli przeokrutnie. Mam nadzieję, że nic złego z tego nie będzie.
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:14   #1864
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Oja 84 Pokaż wiadomość
pokarm tak sam od siebie nagle się nie skończy bo z nim to jest tak, że jest go tyle ile go potrzeba, tzn, im częściej będzie go karmić tym więcej go będzie a im mniej i rzadziej tym mniej się go będzie "produkowało".
mi niestety skonczyl sie tak nagle - wrocilam na studia i mimo tego, ze maly na kazdej przerwie mogl sobie podjesc to praktycznie z dnia na dzien piersi mi zmalaly i pokarm zanikl
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:16   #1865
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Oja 84 Pokaż wiadomość
niby tak...ale oni pracują oboje za granicą i nie mieli czasu wcześniej a mają takie fajne zaproszenia zwinięte w rulonik, więc nie wyślą tego pocztą tylko muszą osobiście, no a 120 osób chcą zaprosić to jest co rozwozić
Zresztą to są jeszcze 2 miesiące to nie tak bardzo późno
Ręcznie robione? Ciekawy pomysł
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:18   #1866
porzeczka2602
Zakorzenienie
 
Avatar porzeczka2602
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 055
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Oja 84 Pokaż wiadomość
niby tak...ale oni pracują oboje za granicą i nie mieli czasu wcześniej a mają takie fajne zaproszenia zwinięte w rulonik, więc nie wyślą tego pocztą tylko muszą osobiście, no a 120 osób chcą zaprosić to jest co rozwozić
Zresztą to są jeszcze 2 miesiące to nie tak bardzo późno
U mnie jest zwyczaj, że prosi sie góra 2-1,5 miesiąca wcześniej. Więc to bardzo wcześnie dla mnie.
Co do kopert - u nas "oddaje się" kopertę z zaproszenia. Ona jest podpisana zawsze.
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
__________________


Poproszę o codzienny głos
porzeczka2602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:19   #1867
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Witam Dziewczyny,
dołączam do Was i w tym wątku

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Możesz mu przekazać, że tak mnie komary pocięły, że mam bąbla na bąblu Rozmawiałam ze Straszą (z wesela) przez płot (w sensie dosłownym). Ktoś dał Młodym pustą kopertę (była kartka, żeby nie było widać), a ktoś inny 20zł zawinięte w papier, żeby wydawało się przez kopertę, że jest dużo

Gdzieś w internecie czytałam artykuł, że takie chamstwo staje się coraz powszechniejsze. Ludzie wkładają papier, gazety do kopert.

Pozostając w temacie weselnym, to powiem Wam, że miesiąc temu byłam na wspaniałym weselu. Najbardziej to podobało mi się i smakowało jedzenie, cóż za pyszności tam były
A za miesiąc szykuje się kolejne wesele, mam nadzieję, że również udane
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 20:19   #1868
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
U mnie jest zwyczaj, że prosi sie góra 2-1,5 miesiąca wcześniej. Więc to bardzo wcześnie dla mnie.
Co do kopert - u nas "oddaje się" kopertę z zaproszenia. Ona jest podpisana zawsze.
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
Ostatnio słyszałam, że powinno się dać tyle ile kosztuje taka osoba na weselu czyli 100-150zł od osoby, a coś więcej to już, jak się chce
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:20   #1869
wrrxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 570
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
U mnie jest zwyczaj, że prosi sie góra 2-1,5 miesiąca wcześniej. Więc to bardzo wcześnie dla mnie.
Co do kopert - u nas "oddaje się" kopertę z zaproszenia. Ona jest podpisana zawsze.
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
a masz dzieci? tzn. czy idą z Tobą?
wrrxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:20   #1870
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
U mnie jest zwyczaj, że prosi sie góra 2-1,5 miesiąca wcześniej. Więc to bardzo wcześnie dla mnie.
Co do kopert - u nas "oddaje się" kopertę z zaproszenia. Ona jest podpisana zawsze.
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
Moi rodzice byli na dwudniowym weselu tydzień temu i dali 600zł. Ja gdy byłam na jednodniowym z chłopakiem, to daliśmy 350zł, ale nie piliśmy alkoholu.
Bo u nas jest taki zwyczaj, że ci co piją alkohol dają więcej.
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:24   #1871
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Oktawiaaa Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny,
dołączam do Was i w tym wątku



Gdzieś w internecie czytałam artykuł, że takie chamstwo staje się coraz powszechniejsze. Ludzie wkładają papier, gazety do kopert.

Pozostając w temacie weselnym, to powiem Wam, że miesiąc temu byłam na wspaniałym weselu. Najbardziej to podobało mi się i smakowało jedzenie, cóż za pyszności tam były
A za miesiąc szykuje się kolejne wesele, mam nadzieję, że również udane
Ale trzeba mieć tupet przecież przyjście na wesele nie jest obowiązkowe

A była kuchnia polska czy jakaś inna?
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:28   #1872
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
ale ludzie są chamscy poszli się pobawić to mogli dać tyle, aby młodym się koszty zwróciły
Moi rodzice jak brali ślub, to zaprosili właśnie ojca tej panny młodej. Był spłukany, więc dał ile miał, ale od razu powiedział, że doniesie więcej. I faktycznie, dołożył im później Babcia wspomina, że naprawdę się wtedy szarpnął, bo dał sporo, a im się nigdy nie przelewało

Cytat:
Napisane przez jolkag78 Pokaż wiadomość
No z komarami to masakra, nawet mnie borys do domu ciągnął... Ale chamówa z tymi kopertami co??
Chamówa jak diabli Teraz jest tak, że niektórzy od razu po mszy przy składaniu życzeń dają koperty i to jest bez sensu

Cytat:
Napisane przez Oja 84 Pokaż wiadomość

no ale jakto? przecież zawsze się daje również kartkę z życzeniami dla młodych i wtedy wiadomo co od kogo jest, więc myślę, że i tak chyba dojdą do tego kto im takie świństwo zrobił jeśli reszta kopert będzie podpisana
U mnie sporadycznie ktoś kupuje kartki, bo to przecież dodatkowy wydatek My zawsze kupujemy i podpisujemy od kogo. Mój lekarz robi tak, że kasę "oddali" w kopercie, w której dostał zaproszenie

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Co za chamstwo przyszli się nażreć i nachlać, pewnie za niedługo odkryje, kto był taki miły i niesmak pozostanie

Zawsze myślałam, że zaproszenia na ślub trzeba dać z dużym wyprzedzeniem
Mam nadzieję, że dojdą od kogo to i nie zaproszą tego dziada jak druga córa kiedyś będzie wychodzić za mąż
Zazwyczaj jeśli nie jesteś chrzestnym/chrzestną to dawano 2 tygodnie przed. Teraz się pozmieniało i około miesiąc wcześniej

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam, że powinno się dać tyle ile kosztuje taka osoba na weselu czyli 100-150zł od osoby, a coś więcej to już, jak się chce
"żeby przynajmniej się zwróciło"
Ale za 100zł od osoby to już nie ma lokali Ci, u których teraz byłam płacili 150zł od osoby plus własna wódka i nie wiem czy przypadkiem ciasta sami nie organizowali A jeszcze dochodzi przecież koszt orkiestry, fotograf, kamerzysta, ksiądz...

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
U mnie jest zwyczaj, że prosi sie góra 2-1,5 miesiąca wcześniej. Więc to bardzo wcześnie dla mnie.
Co do kopert - u nas "oddaje się" kopertę z zaproszenia. Ona jest podpisana zawsze.
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
U mnie Mamuśka liczyła 400zł od pary. Stwierdziła, że jakby szła tylko z Mężem (a tak to musiała zapłacić za Młodą, mnie i B., bo nie pracujemy) to dałaby więcej
A tak to ludzie dawali 400-500 Chociaż zdarzył się im wujek, który za siebie, żonę 3 córki i chłopaka córy dał 900 (tyle co my, ale my jeszcze pościel za 100)
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:30   #1873
dianuseeek
Raczkowanie
 
Avatar dianuseeek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kursuję ^^,
Wiadomości: 379
GG do dianuseeek
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Anna Antonina Pokaż wiadomość
Mnie dziś komar ugryzł w oko Wbił się i zaraz uciekł, jak mrugnęłam. Piecze i boli przeokrutnie. Mam nadzieję, że nic złego z tego nie będzie.
to hardcorowo

Ja na wesela nie chodzę bo zwyczajnie nie ma do kogo w zeszłym roku byłam u kuzyna, mam jeszcze dwóch na wydaniu ale póki co się nie zanosi. Ze znajomych w tym roku tylko jedna koleżanka wychodzi za mąż ale wątpie że mnie zaprosi, kontakt nam się urwał ostatnio. Także ciężko mi powiedzieć 'ile się daje' kuzynowi zrobiliśmy z TŻem prezent za jakieś 450zł, no i mama sporą kasę mu dała bo to chrześniak jej.
dianuseeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:33   #1874
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Ale trzeba mieć tupet przecież przyjście na wesele nie jest obowiązkowe

A była kuchnia polska czy jakaś inna?
Kuchnia była 'mieszana', różne dania, ale najbardziej smakowało mi carpaccio z wędzonego łososia z pyszną sałatką i przepiórczym jajkiem. A wyglądało to pięknie: na liściu sałaty łyżka sałatki (szynka, ogórek, por, majonez i coś tam jeszcze) przykryte łososiem, w środku małe wgłębienie na jajko, a dookoła taka obramówka z papryki. Mniam...
No i rosół, mimo, że rosołu nie lubię, ten mi smakował. Zamiast makaronu (przez który zawsze jestem ochlapana) były malutkie pierożki z mięsem, ciasto było zielone, do tego różyczki kalafiora i brokułów + marchewka. Te dwa dania podbiły mój żołądek
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:33   #1875
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Rozmawiałam z B. i nam się podoba pomysł z listą prezentów. Daje się ją każdemu zaproszonemu, a później goście dzwonią do Starszych i mówią co kupią lub dają po prostu pieniądze Ale z drugiej strony może trafić się menda, która kupi mikrofalę za 150zł i da ją jako prezent np. od rodziny 4-osobowej
Mamuśka kiedyś jak była w komitecie rodzicielskim kupowała w stonce komplet talerzy do szkoły za jakieś 55zł. Jakaś babka też wzięła, a z rozmowy wyszło, że to będzie prezent na wesele, na które idzie z dzieckiem i mężem i że "tylko to dadzą, bo wystarczy i wygląda na droższe"
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:34   #1876
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Moi rodzice jak brali ślub, to zaprosili właśnie ojca tej panny młodej. Był spłukany, więc dał ile miał, ale od razu powiedział, że doniesie więcej. I faktycznie, dołożył im później Babcia wspomina, że naprawdę się wtedy szarpnął, bo dał sporo, a im się nigdy nie przelewało



Chamówa jak diabli Teraz jest tak, że niektórzy od razu po mszy przy składaniu życzeń dają koperty i to jest bez sensu



U mnie sporadycznie ktoś kupuje kartki, bo to przecież dodatkowy wydatek My zawsze kupujemy i podpisujemy od kogo. Mój lekarz robi tak, że kasę "oddali" w kopercie, w której dostał zaproszenie



Mam nadzieję, że dojdą od kogo to i nie zaproszą tego dziada jak druga córa kiedyś będzie wychodzić za mąż
Zazwyczaj jeśli nie jesteś chrzestnym/chrzestną to dawano 2 tygodnie przed. Teraz się pozmieniało i około miesiąc wcześniej


"żeby przynajmniej się zwróciło"
Ale za 100zł od osoby to już nie ma lokali Ci, u których teraz byłam płacili 150zł od osoby plus własna wódka i nie wiem czy przypadkiem ciasta sami nie organizowali A jeszcze dochodzi przecież koszt orkiestry, fotograf, kamerzysta, ksiądz...



U mnie Mamuśka liczyła 400zł od pary. Stwierdziła, że jakby szła tylko z Mężem (a tak to musiała zapłacić za Młodą, mnie i B., bo nie pracujemy) to dałaby więcej
A tak to ludzie dawali 400-500 Chociaż zdarzył się im wujek, który za siebie, żonę 3 córki i chłopaka córy dał 900 (tyle co my, ale my jeszcze pościel za 100)
Pościel, ręczniki, wino czy książki, jak lubią to fajne prezenty tak zamiast kwiatków
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:36   #1877
Sarunieczka
vel Turkusoowa :)
 
Avatar Sarunieczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Krakuska
Wiadomości: 11 112
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
Ja się wybieram w czerwcu do kuzynki i za mnie i tża zamierzam dać między 500-600 zł albo 500 plus drobny prezent(np.te dwa duże ręczniki z haftowanymi imionami)
Mój tż ciągle gada o weselu naszym jak mnie najdzie to się zdecyduję hyh ale nie chcę mieszkać z teściową nooooo
Sarunieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:38   #1878
8katharina8
Rozeznanie
 
Avatar 8katharina8
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 762
GG do 8katharina8
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

dobry wieczór!!
zasiadłam z kawusią
pozmywałam po kolacji - naleśniki były - i teraz mam czas dla siebie
Tż ma drugie zmiany i całe wieczory mam wolne, więc postanowiłam zebrać się na cierpliwość dla mojego netu w tel. i posiedzieć z Wami w międzyczasie będę czytać książkę, jeśli będzie się mulił
Cytat:
Napisane przez zalotnica83 Pokaż wiadomość
Katharina nie doczytałam w stresie ile ma mała co butli nie chce, ale moje obydwie nie chciały i przeszłam od razu na miskę(kasza, obiadek)i kubek niekapek Ja moją drugą latorośl karmię już 18miesięcy(jak pierwszą)i mam w nosie kto co o tym myśli...a miałam odwrotnie ze strony znajomych i rodziny"daj dziecku butle cycem się nie naje"albo"taka duża...jak Ci nie wstyd" ano nie wstyd i każdego indywidualna sprawa jak karmi
Najgorsza rzecz na koniec...moje dziecko ma już trzeci raz zapalenie uszu...antybiotyk dostała na 5 dni i dlatego czasu nie miałam i taka wykończona jestem...
Idę zrobić kawkę...nareszcie...
no 8 miesięcy skończyła, nie chodzi o to, że ktoś tam jej dogaduje tylko ona sama chciałaby "się uwolnić" od karmienia cycem

właśnie siedzę nad papierowym k12, listonosz mi dziś go przyniósł, bo nie wysyłałam zamówienia z k11 więc mam tylko 1 sztukę i planuje sobie w jakiej kolejności jakim klientkom pokazać - nie lubię tak - od razu przypomniał mi się Ori (wzięłam na weekend do domu katalog z zamiarem przejrzenia i może zamówienia, no i miałam go tej koleżance mojej dziś oddać ale jakoś tak mi się dzień złożył, ze za bardzo nie miałam czasu do niej zejść, no więc w końcu ona do mnie dzwoni czy mogę jej przynieść ten katalog, wrrr, no przecież odniosłabym go jej w końcu, tym bardziej, że zamówienie złożyłam - zamówiłam żel, peeling i mydełko, wiem, że pisałyście, że słabo pachną te ich produkty ale chce sama się przekonać , no więc schodzę do niej i mówię, że chciałabym ale nie wiem, który jak pachnie, bo opisów za jasnych nie było, tylko co po obrazkach mogłam się domyślać, a ona, że nie wie jak one i czym pachną )
__________________
Lubisz kosmetyki AVON? Zamawiasz? A chciałabyś zamawiać taniej? Skontaktuj się ze mną a założę Ci konto w Avon i dołączę do swojego zespołu. Przekonaj się sama już teraz.

https://start.avonpolska.pl/storage/...banner-1-1.png
8katharina8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:39   #1879
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Sarunieczka Pokaż wiadomość
Ja się wybieram w czerwcu do kuzynki i za mnie i tża zamierzam dać między 500-600 zł albo 500 plus drobny prezent(np.te dwa duże ręczniki z haftowanymi imionami)
Mój tż ciągle gada o weselu naszym jak mnie najdzie to się zdecyduję hyh ale nie chcę mieszkać z teściową nooooo
To wyprowadź ją na wieś
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:39   #1880
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Pościel, ręczniki, wino czy książki, jak lubią to fajne prezenty tak zamiast kwiatków
A mnie się nie podoba, jak młodzi na zaproszeniach piszą, że zamiast kwiatów - wino lub książka. Byłam kiedyś na weselu i para młoda zażyczyła sobie misie lub słodycze dla dzieci z domu dziecka. To był bardzo miły gest, z pomocą dla innych, a nie jeszcze dla siebie wino.
Czytałam też kiedyś w gazecie, że para, która brała ślub w sierpniu chciała, żeby goście przynieśli zeszyty, piórniki, kredki itd. I to miały być prezenty dla dzieci z domu dziecka na początek roku szkolnego.
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:40   #1881
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Pościel, ręczniki, wino czy książki, jak lubią to fajne prezenty tak zamiast kwiatków
Zamiast kwiatków pościel? U mnie w domu kupuje się pościel z Wisany za 100zł, więc trochę drogie te "kwiatki" Zależy kto co kupuje, bo jeśli chodzi Ci o "rynkową" pościel za 30 to tak
Ja w sumie wolałabym zamiast kwiatków wino, czekoladki lub kupon lotto
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:41   #1882
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

jestem
słuchajcie z tymi weselami to jest tak, że my dostaliśmy przeważnie kasę, tylko kilka prezentów i były koperty od 150 zł do tysiąca (4 lata temu) część z nich była podpisana, ale mniejsza część i nie wiemy kto ile dał nie miałam prestensji jak ktoś dał 150 zł, widocznie na tyle go stać poza jednym wyjątkiem rozwalił mnie tylko kuzyn tża, dobrze sytuowany, przyszli w 3 osoby z synem i dali 150 zł a ja za nich zapłaciłam 450, bo 150 od osoby po tysiaku dali chrześni i była jeszcze jedna koperta z tysiakiem, nie wiem od kogo ci biedniejści często się postawią i dadzą wypchaną kopertę i naprawdę trudno dojść co od kogo
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:42   #1883
Oja 84
Zadomowienie
 
Avatar Oja 84
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 591
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Ręcznie robione? Ciekawy pomysł
Ręcznie nie ale bardzo pomysłowe, niespotkałam się jeszcze z takim zaproszeniem. Jest napisane:
" Teatr Umyślnie Straconej Wolności
zaprasza na sztukę złożoną z 3 aktów pt "Ślub -czyli kocha się tylko raz"

Premiera:

15 października 2011r

W rolach głównych:

Panna Młoda imię nazwisko
Pan Młody imię nazwisko

W pozostałych rolach
Sz.P. Oja84, Tż i dziecko ( )

Swiadkowie, Duchowieństwo, pozostali Goście i Gapie

Reżyseria
Samo Życie

Akt 1- Dla Ducha

Zaślubiny w Kościele pw...... w....
o godz.....

Akt 2- dla Ciała
Przyjęcie weselne- sala OSP w.....

Akt 3 - Dla Zmysłów
Noc poślubna tylko z udziałem małżonków

Cytat:
Napisane przez porzeczka2602 Pokaż wiadomość
U mnie jest zwyczaj, że prosi sie góra 2-1,5 miesiąca wcześniej. Więc to bardzo wcześnie dla mnie.
Co do kopert - u nas "oddaje się" kopertę z zaproszenia. Ona jest podpisana zawsze.
Wy częściej bywacie na weselach, powiedzcie ile teraz się daje? Mam w przyszłym roku 2 wesela i oba u najbliższych kuzynów. Koszmar finansowy. Ile teraz się daje?
my jako dalsza rodzina w zeszłym roku daliśmy 300zl a ile w tym damy to nie wiem?

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam, że powinno się dać tyle ile kosztuje taka osoba na weselu czyli 100-150zł od osoby, a coś więcej to już, jak się chce
wiem, że ceny poszły w górę i teraz 100zl od osoby to się raczej nie znajdzie Rozmawiałam z przyszłą Panną Młodą i oni w naszej malutkiej mieścinie od osoby płacą 170zl no a alkohol to osobno oczywiscie. Także nawet te 300zl żeby im dać to trochę za mało nie wiem czy pójdziemy na te drugie wesele...za dużo mamy wydatków teraz a oszczędności żadnych...
__________________


Szczęśliwi nie muszą zerkać do innych ogródków a tym bardziej zrywać tam kwiatów

Oja 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:44   #1884
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Oktawiaaa Pokaż wiadomość
A mnie się nie podoba, jak młodzi na zaproszeniach piszą, że zamiast kwiatów - wino lub książka. Byłam kiedyś na weselu i para młoda zażyczyła sobie misie lub słodycze dla dzieci z domu dziecka. To był bardzo miły gest, z pomocą dla innych, a nie jeszcze dla siebie wino.
Czytałam też kiedyś w gazecie, że para, która brała ślub w sierpniu chciała, żeby goście przynieśli zeszyty, piórniki, kredki itd. I to miały być prezenty dla dzieci z domu dziecka na początek roku szkolnego.
moja kuzynka poprosiła o maskotki zostawiła sobie kilka na pamiątkę, a resztę oddała do domu dziecka
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:45   #1885
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Zamiast kwiatków pościel? U mnie w domu kupuje się pościel z Wisany za 100zł, więc trochę drogie te "kwiatki" Zależy kto co kupuje, bo jeśli chodzi Ci o "rynkową" pościel za 30 to tak
Ja w sumie wolałabym zamiast kwiatków wino, czekoladki lub kupon lotto
Już wolę tanią pościel lub ręcznik niż kwiatki
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:45   #1886
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
moja kuzynka poprosiła o maskotki zostawiła sobie kilka na pamiątkę, a resztę oddała do domu dziecka
Bardzo dobry pomysł, miło z jej strony
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:46   #1887
wrrxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 570
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez Oktawiaaa Pokaż wiadomość
A mnie się nie podoba, jak młodzi na zaproszeniach piszą, że zamiast kwiatów - wino lub książka. Byłam kiedyś na weselu i para młoda zażyczyła sobie misie lub słodycze dla dzieci z domu dziecka. To był bardzo miły gest, z pomocą dla innych, a nie jeszcze dla siebie wino.
Czytałam też kiedyś w gazecie, że para, która brała ślub w sierpniu chciała, żeby goście przynieśli zeszyty, piórniki, kredki itd. I to miały być prezenty dla dzieci z domu dziecka na początek roku szkolnego.
Również uważam że to jest miały gest, ale pamiętam jak w gazecie była opisana para młoda ( z mojego miasta ), która zbierała pluszaki na weselu. Gdy już je zawieźli, dyrektorka tego domu dziecka, wyskoczyła do nich z mor*dą, że dzieci to potrzebują miłości, a nie je**nych pluszaków i żeby spier**lali stąd

Edytowane przez wrrxd
Czas edycji: 2011-08-22 o 20:48
wrrxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:47   #1888
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

my płaciliśmy 4 lata temu 150 zł od osoby za jeden dzień, poprawin nie było, siostra tża płaci teraz 180-200 od osoby za 1 dzień, nie wiem dokładnie

ano właśnie to tylko restauracja, do tego alkohol, orkiestra, ksiądz zdjęcia i inne gadżety z tym związane

Edytowane przez musso4
Czas edycji: 2011-08-22 o 20:48
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:48   #1889
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
jestem
słuchajcie z tymi weselami to jest tak, że my dostaliśmy przeważnie kasę, tylko kilka prezentów i były koperty od 150 zł do tysiąca (4 lata temu) część z nich była podpisana, ale mniejsza część i nie wiemy kto ile dał nie miałam prestensji jak ktoś dał 150 zł, widocznie na tyle go stać poza jednym wyjątkiem rozwalił mnie tylko kuzyn tża, dobrze sytuowany, przyszli w 3 osoby z synem i dali 150 zł a ja za nich zapłaciłam 450, bo 150 od osoby po tysiaku dali chrześni i była jeszcze jedna koperta z tysiakiem, nie wiem od kogo ci biedniejści często się postawią i dadzą wypchaną kopertę i naprawdę trudno dojść co od kogo
3 lata temu chrześniak Mamuśki brał ślub i wszyscy mówi, że "daje się tyle co za garnitur/sukienkę". Mamuśka myślała, żeby dać tysiaka, a w końcu dała 1,5 plus 300zł za mnie i B. oraz 300zł za Pimę i jej partnera. Później okazało się, że chrzestny tego chłopaka dał 500zł, a chrzestni panny młodej 700zł mimo, że dobrze sytuowani. W dodatku oni też byli z dziećmi i już nic więcej "za dzieciaki" nie dali...
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:49   #1890
Oktawiaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 262
Dot.: Avonomaniaczki plotkują, TŻów wychowują i coraz więcej kupują - cz.3

Cytat:
Napisane przez wrrxd Pokaż wiadomość
Również uważam że to jest miały gest, ale pamiętam jak w gazecie była opisana para młoda ( z mojego miasta ), która dała dzieciom pluszaki uzbierane na weselu. Gdy już je zawieźli, dyrektorka tego domu dziecka, wyskoczyła do nich z mor*dą, że dzieci to potrzebują miłości, a nie je**nych pluszaków i żeby spier**lali stąd
nieee.... Co za baba, ale jak ta para młoda miała zapewnić tym dzieciom miłość, adoptować wszystkie? Misie i inne pluszaki nie są zamiast miłości, dzięki nim dzieciom można osłodzić choć trochę życie.
Oktawiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.