Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-30, 16:17   #871
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez NiespokojnaP Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj do Polski. O 16.30 mam lot. :3

Z pośpiechu mogę gubić literki ;p
Powodzenia. Ja jestem od poniedzialku w Polsce ale oczywiscie bez atrakcji sie nie obeszlo :/ i to juz nie tylko 2h opoznienia :/ zamiast o 1-2 w nocy, w domu bylam po 9 rano :/

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez girl_from_london Pokaż wiadomość
Ale dawno mnie tu nie było. Po drodze zaliczyłam wakacje. I tyle. A dziś się wkurzyłam. Miałam do pracy na 8. Domek na 5 h potem na 2 kolejny domek. Dojechałam do domku- na szczęście tylko pół h drogi i baby nie ma. Postałam pół h i wróciłam do domu. Teraz muszę zbierać się na 14 do pracy. Nie dość, że godziny mi uciekły to jeszcze czas. Nie wiem czy to babka zawaliła czy moja szefowa zapomniała dać mi znać, zresztą z szefową mam ograniczony kontakt, bo nie ma jej teraz w Londynie. Chciałabym zmienić pracę, ale się boję. Nie wiem co mi się stało. Nigdy tak nie miałam. Boję się, że popracuję gdzieś miesiąc-dwa i będę szukać nowej. A tą mam po prostu stałą. Zresztą widzę po znajomych jak często zmieniają, a ja chyba lubię stałość. Tylko ta mnie wkurza i stąd chęć zmiany. Dziewczyny, które sprzątały- robiłyście to prywatnie czy przez kogoś? Jak znaleźć prywatne sprzatania? Myślałam, żeby powiedzieć u ludzi u których robię, że szukam czegoś dodatkowego i może ich znajomi by chcieli- ale nie wiem czy to dobry pomysł. Wiadomo- zawsze lepsze pieniądze i sama sobie godziny ustalę.
Polecam szukac dodatkowego sprzatania na wlasna reke. Moja kolezanka sprzata i ma 10f na godzine na reke. U rodziny u ktorej pracuje sprzataczka ma 9f/h. Ma swoje klucze, przychodzi we wtorki rano a piatki po poludniu bo tak jej pasuje. Z godzinami idzie sie dogadac.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 00:57   #872
Niambie
Zadomowienie
 
Avatar Niambie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 485
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez girl_from_london Pokaż wiadomość
Ale dawno mnie tu nie było. Po drodze zaliczyłam wakacje. I tyle. A dziś się wkurzyłam. Miałam do pracy na 8. Domek na 5 h potem na 2 kolejny domek. Dojechałam do domku- na szczęście tylko pół h drogi i baby nie ma. Postałam pół h i wróciłam do domu. Teraz muszę zbierać się na 14 do pracy. Nie dość, że godziny mi uciekły to jeszcze czas. Nie wiem czy to babka zawaliła czy moja szefowa zapomniała dać mi znać, zresztą z szefową mam ograniczony kontakt, bo nie ma jej teraz w Londynie. Chciałabym zmienić pracę, ale się boję. Nie wiem co mi się stało. Nigdy tak nie miałam. Boję się, że popracuję gdzieś miesiąc-dwa i będę szukać nowej. A tą mam po prostu stałą. Zresztą widzę po znajomych jak często zmieniają, a ja chyba lubię stałość. Tylko ta mnie wkurza i stąd chęć zmiany. Dziewczyny, które sprzątały- robiłyście to prywatnie czy przez kogoś? Jak znaleźć prywatne sprzatania? Myślałam, żeby powiedzieć u ludzi u których robię, że szukam czegoś dodatkowego i może ich znajomi by chcieli- ale nie wiem czy to dobry pomysł. Wiadomo- zawsze lepsze pieniądze i sama sobie godziny ustalę.
Ja prywatnie, przez gumtree. Kiedys ogloszenia byly darmowe. Teraz trzeba placic chyba £6 jak szukasz pracy. Ulotki tez robilam Probuj. Czasem warto poswiecic te £6 funtow i byc swoim bossem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Niambie
Czas edycji: 2014-10-31 o 00:59
Niambie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 06:24   #873
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

£6? Ja jak szukalam pracy we wrzesniu i chcialam dac ogloszenie to chcieli £35, zrezygnowalam
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 10:12   #874
Niambie
Zadomowienie
 
Avatar Niambie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 485
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Hah 6, ja tyle placilam... Jakis czas temu To jak £35 teraz to masakra! Ja sie oglaszalam w uslugach czy jakos, bo pozmieniali kategorie. W sumie dawno tam nie bylam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Niambie
Czas edycji: 2014-10-31 o 10:14
Niambie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 22:46   #875
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Serio tak drogie są te ogłoszenia? No nieźle... Bylam przekonana, że to za darmo.

BTW dziewczyny, bywacie w charity shop'ach? Jak u Was jest z cenami tam? Ja ostatnio zrobiłam kilka rundek po okolicznych, ale totalnie nic nie umiem tam znaleźć dla siebie
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 23:19   #876
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Dzis kupilam spodnie po 1£. jedne primarkowe a drugie marks&spencer


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przez iPhone.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 10:09   #877
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

ja w tamtym roku chodziłam ciągle do charity uwielbiam je, ale ja polskie second handy tez lubie, wiec mzoe mam wprawe jak cos znalezc. Super jest przed tym centrum handlowym w Wood Green, po lewej stronie. Na camden tez jest kilka i seven sisters.
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 17:31   #878
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa I na tym wątku i w Londynie - od miesiąca...
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 18:05   #879
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
Dzis kupilam spodnie po 1£. jedne primarkowe a drugie marks&spencer


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przez iPhone.

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
ja w tamtym roku chodziłam ciągle do charity uwielbiam je, ale ja polskie second handy tez lubie, wiec mzoe mam wprawe jak cos znalezc. Super jest przed tym centrum handlowym w Wood Green, po lewej stronie. Na camden tez jest kilka i seven sisters.
Ja lubię nasze polskie lumpeksy, tam zawsze coś znalazłam Ale tutaj nie mogę się odnaleźć zupełnie, a przynajmniej w tych okolicznych. Byłam w jednym na Camden, ale stamtąd zdecydowanie bardziej wolę wszelkie rockowe (itp) ciuchy - totalnie mój klimat
Cytat:
Napisane przez MyNameIs Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa I na tym wątku i w Londynie - od miesiąca...
Heeej Gdzie mieszkasz, co porabiasz? Chwal się
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 19:10   #880
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Powodzenia. Ja jestem od poniedzialku w Polsce ale oczywiscie bez atrakcji sie nie obeszlo :/ i to juz nie tylko 2h opoznienia :/ zamiast o 1-2 w nocy, w domu bylam po 9 rano :/

Witaj w klubie. Nam ostatnio prawie spieprzyl samolot sprzed nosa, bo Pan kierowca nigdy sie nie spieszyl i byl sporo opozniony. Wbieglismy na lotnisko a nasz 34 bramka do zdawania bagazu zamknieta, jednak Pani dwie bramki dalej wziela bagaz, wbieglismy na sale odlotow, 5 min a nasz samolot byl juz podstawiony.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 23:46   #881
Antissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków/UK
Wiadomości: 104
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Syl993, a z jakiego lotniska leciałaś? Ja za trochę ponad tydzień lecę do Polski (jupi! ze Stansted, o którym nasłuchałam się sporo...

Mam też takie pytanie - czy w bagażu podręcznym mogę przewieźć np. słoiczek miodu i opakowania ciasteczek (chodzi mi o Ciasteczka z Krakowa)? Lecę Ryanairem w obie strony. Bilety za 50 funtów, więc jakoś przeboleję Stansted ;-)
Antissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 05:51   #882
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ciasteczka tak. Plyny do 100ml

---------- Dopisano o 05:51 ---------- Poprzedni post napisano o 05:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Witaj w klubie. Nam ostatnio prawie spieprzyl samolot sprzed nosa, bo Pan kierowca nigdy sie nie spieszyl i byl sporo opozniony. Wbieglismy na lotnisko a nasz 34 bramka do zdawania bagazu zamknieta, jednak Pani dwie bramki dalej wziela bagaz, wbieglismy na sale odlotow, 5 min a nasz samolot byl juz podstawiony.
Sylwia ja zamiast w Katowicach wyladowalam we Wroclawiu. Wszystko by bylo ok gdyby autokarami nas przewiezli do Kato, a autokarow byly dwa, reszte ludzi olali. Niech sie martwia sami. Ladowalismy o 1 rano, pirwszy pociag byl o 5:40 rano
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 10:01   #883
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Ciastka przejda, miod jak go rozdzielisz w pojemniczki po 100ml to tez przejdzie, pamietaj, ze lacznie mozesz wziac tylko 1l plynow i musi sie zmiescic w woreczek chyba 20x20.
Lecialam z Luton, pierwszy raz i bylo spoko, przez kontrole bezpieczenstwa we trojke przeszlismy w 10 min (wlacznie ze staniem w kolejce). Jak lecielismy ze Stansted byl alarm przeciwpozarowy to w kolejce stalismy 1 i 30 min nam sprawdzali. My za kazdym razem latalismy ze Stansted to tej pory, to byl pierwszy raz z Luton i powiem, ze mi sie podobalo, obsluga mila, ochrona tez, Pani sprzatajace przemile, wyjasniaja bez problemu co i gdzie. Na Stansted roznie bywalo. Jednak na Okeciu mnie tak wkurzyli, ze szok, babka na kontroli bezpieczenstwa miala zly humor i sie na mnie wydarla(przypomnialyscie mi, ze mialam do nich napisac emaila).
Kasia wlasnie kilka dni temu zastanawiam sie co robia w sytuacji jak samolot wyladuje na innym lotnisku, bo w koncu to nie wina klienta, ze byla zla pogoda i bylo trzeba ladowac gdzies indziej. Jednak jestem w szoku, bo przeciez czlowiek placil za lot do danego miejsca, jakby chcial wyladowac gdzies indziej to by sobie zakupowal bilet do innego miasta.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:12   #884
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Nie wiem jak to wyglada od strony prawnej, moze ktos mnie oswieci ale sadzilam, ze w takiej sytuacji linia jednak powinna zagwarantowac transport zastepczy/nocleg?

Ja latam najczesciej z Luton, ew. Heathrow. Polaczenia Wizzairem sa mi zwykle bardzo na reke a do Luton mam bardzo dobre polaczenie. Zawsze jestem zadowolona i nigdy mnie tam nie spotkalo nic nieprzyjemnego. + mozna wykupic wejscie priorytetowe przez bramki bezpieczenstwa za chyba £3, swietna sprawa jesli spodziewamy sie, ze moze byc tloczno.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:09   #885
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Powinna linia lotnicza cos zapewnić. nie wiem tez właśnie czy nie ma czegoś takiego w przepisach. Mój sąsiad pracuje dla linii mogę spytać - bo właśnie się tym zajmuje...hotelami i innymi rzeczami jak lot nie wypali itp.
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 20:09   #886
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Enn w ryanair pierwszenstwo jest niepotrzebne... takze ja wole ryanair bo dodatkowo plusem jest dwa bagaze...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przez iPhone.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 23:13   #887
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

jak wracałam z Rodos, to nei mogliśmy wyladowac w Krakowie, bo był jakiiś dźwig wtedy, polecielismy do Katowic, tam poczekaliśmy z 30 min i odlecieliśmy spowrotem do Krk, więc w sumie problemu nei było, nikogo nei wypuścili z pokładu
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 00:26   #888
fretkabetka
Raczkowanie
 
Avatar fretkabetka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 109
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Antissa Pokaż wiadomość
Syl993, a z jakiego lotniska leciałaś? Ja za trochę ponad tydzień lecę do Polski (jupi! ze Stansted, o którym nasłuchałam się sporo...

Mam też takie pytanie - czy w bagażu podręcznym mogę przewieźć np. słoiczek miodu i opakowania ciasteczek (chodzi mi o Ciasteczka z Krakowa)? Lecę Ryanairem w obie strony. Bilety za 50 funtów, więc jakoś przeboleję Stansted ;-)
Też lecę w przyszłym tygodniu Ryanairem ze Stansted, bo do Krakowa nie ma specjalnego wyboru linii lotniczych. Generalnie cieszę się, bo nastawiam się na dziki rajd po ulubionych krakowskich drogeriach i jakoś przeboleję Ryanaira, ale nie znoszę latać tymi liniami, zawsze mam wrażenie, że samolot zaraz się rozpadnie. Słoik miodu rozlałabym w mniejsze po 100ml. Kiedyś na Stansted wyrzucili mi chutney, powiedzieli, że mimo iż ma stałą konsystencję traktują go jako płyn, a słoik był większy niż 100ml.

sylwiakaa ten drugi dozwolony bagaż to taka mała torebeczka, przeciętnej wielkości damska torebka przekracza podane wymiary.

Siostra kupiła mi fajne hantle, nie orientujecie się czy można coś takiego przewieźć w podręcznym, czy to już narzędzie niebezpieczne?
fretkabetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 07:45   #889
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Powinna linia lotnicza cos zapewnić. nie wiem tez właśnie czy nie ma czegoś takiego w przepisach. Mój sąsiad pracuje dla linii mogę spytać - bo właśnie się tym zajmuje...hotelami i innymi rzeczami jak lot nie wypali itp.
Moglabys sie dowiedziec? Bylabym wdzieczna. Chcialabym sie dowiedziec czy nalezy mi sie dodatkowo jakies odszkodowanie czy tylko tak jak powiedzieli na lotnisku, zwrot za transport z Wroclawia do Katowic (gdzie ja kupilam bilet tylko do Gliwic).

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Cytat:
Napisane przez fretkabetka Pokaż wiadomość
Też lecę w przyszłym tygodniu Ryanairem ze Stansted, bo do Krakowa nie ma specjalnego wyboru linii lotniczych. Generalnie cieszę się, bo nastawiam się na dziki rajd po ulubionych krakowskich drogeriach i jakoś przeboleję Ryanaira, ale nie znoszę latać tymi liniami, zawsze mam wrażenie, że samolot zaraz się rozpadnie. Słoik miodu rozlałabym w mniejsze po 100ml. Kiedyś na Stansted wyrzucili mi chutney, powiedzieli, że mimo iż ma stałą konsystencję traktują go jako płyn, a słoik był większy niż 100ml.

sylwiakaa ten drugi dozwolony bagaż to taka mała torebeczka, przeciętnej wielkości damska torebka przekracza podane wymiary.

Siostra kupiła mi fajne hantle, nie orientujecie się czy można coś takiego przewieźć w podręcznym, czy to już narzędzie niebezpieczne?
Hmmm dobre pytanie z tymi hantlami. Teoretycznie nic nie pisze o tym, ze nie mozna, ale nigdy nie wiadomo co powiedza na lotnisku. Wez, ale niech ktos czeka az przejdziesz przez kontrole. Najwyzej im oddasz.


A co do Ryanaira, lecialam 2 razy. Raz ze Stansted do Katowic. Myslalam ze sie samolot rozleci po drodze. Taka zabawka. Drugi raz z Katowic do Hiszpanii, wtedy juz bylam spokojniejsza, nie mialam wrazenia lotu w zabawkowym samolocie.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 08:45   #890
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

ja mialam walizke i torebke ktora z pewnoscia nie byla bardzo malutka i nic nie mowili... ten drugi bagaz wcale do bardzi malutkich nie nalezy wedlug mnie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przez iPhone.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:20   #891
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
Enn w ryanair pierwszenstwo jest niepotrzebne... takze ja wole ryanair bo dodatkowo plusem jest dwa bagaze...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum przez iPhone.
Jednak wtedy trzeba zarezerwowac miejsca, ktore minimum kosztuje 5£. A sa tacy co nie rezerwuja i siadaja na nie swoim miejscu, mielismy tak jak ostatnio lecielismy ryanairem, dodatkowo w wizzair mielismy wykupione pierwszenstwo ale i tak przepuscili nas ludzie, ktorzy nie mieli dziecka a mieli pierwszenstwo. W ryanair zlapal nas deszcz i stalam z mala na rekach w deszczu na schodach do samolotu, 3 nastepne dni to byla katastrofa nie wakacje, bo mala zaziebiona. Nikt nawet nie zaproponowal, ze nas pusci, mimo iz mielismy zarezerwowane miejsce, nawet stewardessa to totalnie olala. Nastepnym razem lecimy albo wizzair albo britishem.

Kasia z tego co wiem to powinas walczyc o odszkodowanie do 1500km jest 250 a powyzej 400 euro. Zapisane jest to w prawie unijnym.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:17   #892
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Sylwia, mowilam o bramkach bezpieczenstwa (security), a nie pierwszenstwie wejscia do samolotu. Na Luton mozna kupic takie pierwszenstwo za kilka £ i dzieki temu ominac kolejki.

Co do pierwszenstwa wejscia do samolotu - jak latam Wizzairem to zawsze kupuje miejsce w jednym z 3 pierwszych rzedow (opcja reserved seat bodajze). Omija mnie ta chora przepychanka i bitwa o miejsca i w ogole rzadko ktokolwiek kolo mnie siedzi.
Ryanairem nie latam jesli nie musze, nie lubie tych linii.

Kinqaa - ja nie mowie o tym czy powinni to zrobic, bo tak by bylo milo bo wiadomo, ze "powinni". Chodzi mi o to jak to wyglada w swietle prawa.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-11-04 o 14:19
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 16:41   #893
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Jednak wtedy trzeba zarezerwowac miejsca, ktore minimum kosztuje 5£. A sa tacy co nie rezerwuja i siadaja na nie swoim miejscu, mielismy tak jak ostatnio lecielismy ryanairem, dodatkowo w wizzair mielismy wykupione pierwszenstwo ale i tak przepuscili nas ludzie, ktorzy nie mieli dziecka a mieli pierwszenstwo. W ryanair zlapal nas deszcz i stalam z mala na rekach w deszczu na schodach do samolotu, 3 nastepne dni to byla katastrofa nie wakacje, bo mala zaziebiona. Nikt nawet nie zaproponowal, ze nas pusci, mimo iz mielismy zarezerwowane miejsce, nawet stewardessa to totalnie olala. Nastepnym razem lecimy albo wizzair albo britishem.

Kasia z tego co wiem to powinas walczyc o odszkodowanie do 1500km jest 250 a powyzej 400 euro. Zapisane jest to w prawie unijnym.
To znaczy co jest nqpisane? Bo dostalam dzisiaj odp z wizzair ze mam wyslac skany albo zdjecia rachunkow z transportu do lotniska docelowego.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 16:43   #894
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

dziewczyny, pochwalę się! Dostałam pracę w Selfridges, w Kurt Geiger tylko, że od 12. 11 dopiero, więc będę musiała przesiedzieć bez dochodu ten tydzień..
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 18:40   #895
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
To znaczy co jest nqpisane? Bo dostalam dzisiaj odp z wizzair ze mam wyslac skany albo zdjecia rachunkow z transportu do lotniska docelowego.
Ponadto jeżeli odmówiono Ci przyjęcia na pokład, Twój lot został odwołany lub dotrzesz z ponad 3-godzinnym opóźnieniem do miejsca docelowego wskazanego na bilecie, możesz domagać się odszkodowania w wysokości 250–600 euro w zależności od długości trasy:
Lot w obrębie UE
  • 1 500 km lub mniej - 250 euro
  • ponad 1 500 km - 400 euro
Nie otrzymasz odszkodowania, jeżeli Twój lot został odwołany:
  • z powodu wyjątkowych okoliczności, takich jak złe warunki pogodowe lub
  • poinformowano Cię o odwołaniu lotu na 2 tygodnie przed zaplanowaną datą lotu lub
  • zaproponowano Ci alternatywny lot na tej samej trasie w podobnym terminie co Twój pierwotny lot.


---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
dziewczyny, pochwalę się! Dostałam pracę w Selfridges, w Kurt Geiger tylko, że od 12. 11 dopiero, więc będę musiała przesiedzieć bez dochodu ten tydzień..
O gratulacje
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 19:02   #896
Mandarynkia
Zadomowienie
 
Avatar Mandarynkia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

W lipcu czekając na samolot do Hiszpanii na Stansted obsługa poinformowała nas o 3 i pół godzinnym opóźnieniu najpierw byliśmy źli, potem doczytaliśmy w necie że można się starać o zwrot kosztów czy jakieś odszkodowanie powyżej 3 godzin obsuwy. Poszliśmy sobie na obiad, spokojnie bez pośpiechu no i opóźnienie zmniejszyło się do 2 godzin 45 minut :P także ten....cwaniaki
__________________



właśnie tak!


Mandarynkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 19:10   #897
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Syl993, dzieki
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 19:26   #898
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
dziewczyny, pochwalę się! Dostałam pracę w Selfridges, w Kurt Geiger tylko, że od 12. 11 dopiero, więc będę musiała przesiedzieć bez dochodu ten tydzień..
Gratulacje A miałaś jakieś doświadczenie?


Ja postanawiam oficjalnie, że szukam pracy pewnej, takiej od poniedziałku do piątku. Kit z moimi lękami, z angielskim, z niepewnością - muszę dać radę. Oby tylko ktoś zechciał mnie i moje puste CV
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 19:56   #899
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

W poniedzialek wracam do Londynu. Ktos chetny na jakies spotkanie za 2 tyg w weekend?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 21:47   #900
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część III

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Gratulacje A miałaś jakieś doświadczenie?
dzięki pracowałam w tamtym roku przez 3 miesiące w United Colors Of Benetton na Oxford Street, a przed tym nie miałam, ale studiowałam projektowanie ubioru, może to ich jakoś skusiło wtedy, że mnie przyjęli. Ale z tego co widziałam jak tam byłam, to ludzie non stop się zmieniali i ciągle przyjmowali nowych, ja teraz już tam nie składałam bo mi było głupio do tego samego, z którego się zwolniłam, ale Tobie radziłabym tam złożyć Jak ja tam byłam to pracowałam z taką dziewczyną z Włoch, która prawie nic nie rozumiała po ang
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-06 19:32:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.