swędzą mnie nogi :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-21, 13:46   #31
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: swędzą mnie nogi :(

hej.
od paru tygodni męczę się ze swędzącymi nogami a dokładniej swędzi mnie nogi nad kostką u stopy. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić
Swędzi strasznie. Nie widzę żadnych krost, ani niczego podejrzanego. Zastawiałam się, czy może być to spowodowane częstą depilacją.
Mam na myśli, że osłabione włoski na nogach mają problem z przebiciem się przez skórę i przez to swędzą mnie nogi.
Sama nie wiem, nigdy czegoś takiego wcześniej nie miałam Hmmm???
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 10:54   #32
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Przyczyn świąd może być wiel począwszy od suchości skóry, zaburzeń hormonalnych, alergii, chorób wirusowych, grzybiczych, pasorzyty skórne, niewydolność wątroby, cholestaza (która pojawia się w okresie ciąży), problemy z nerkami kłopoty z tarczycą, swędzenie może mieć również podłoże psychiczne.

Dlatego udaj się do lekarza, poproś o badanie krwi niech obejrzy nogi. Być może użyłaś nowego proszku/płynu do prania/płukania pościeli/bielizny, może nowe wypełnienie kołdry Cię uczuliło, może nowy kosmetyk, nowy materac. Przeanalizuj ewentualne czynniki które mogą być przyczyną uporczywego świądu. Zrezygnuj z nowych środków piorących, kosmetyków. Przestrzegam przed zbagatelizowaniem problemu, bo u mojej koleżanki swędzenie nóg było pierwszym objawem nowotwora jajników....
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 19:26   #33
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: swędzą mnie nogi :(

ja swego czasu miałam problem ze swędzącymi stopami, gdy tylko było ciepło nie mogłam wytrzymać. Ulgę przyniosło mi stosowanie bodajże oliwki do kąpieli firmy emolium, która świetnie nawilżyła skórę. No i oczywiście przestało mnie swędzieć Ogólnie polecam preparaty tego typu- olejki dla osób z atopowym zapaleniem skóry, nic tak nie nawilża.
__________________
« Is that what devils do? »
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 10:16   #34
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Nie mam żadnych problemów z łydkami od kiedy wymieniłam tępe jednorazowe maszynki na maszynki Gilette Venus Te mam sprawdzone, ale myślę, że jakieś inne porządne, ostre maszynki też będą dobre. No i nie można potem takiej maszynki trzymać w wilgoci tylko trzeba opłukać i odłożyć w suche miejsce.
Wcześniej często miałam podrażnione łydki a teraz mogę golić je nawet na zwykłym mydle (oczywiście nie polecam tego osobom wrażliwszym i alergikom!).
Więcej nic nie piszę bo by się powtórzyło z radami u góry .
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:09   #35
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Używasz balsamu po ogoleniu nóg? Codziennie smaruj nogi balsamem, szczególnie po goleniu, nie będzie tak swędzieć
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 14:30   #36
szari22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Też borykam się z tym problemem. Po depilacji nóg maszynką lub plastrami strasznie swędzą mnie nogi na drugi dzień. Jest to niesamowicie uciążliwe, ohydne podrapane do krwi nogi. Czytałam wiele wątków na forach na ten temat i ponoć lepiej używać męskiej a nie damskiej maszynki do golenia - zastosowałam to i swędzenie jest mniejsze. Kolejnym problemem może być nieodpowiedni żel lub pianka do golenia i balsam, którym nawilżamy nogi po depilacji. Dziś kupiłam żel i balsam Joanna sensual, bo wyczytałam że nie wywołuje żadnych podrażnień i koi skórę po depilacji. Zobaczymy co z tego będzie.
Oprócz tego zaopatrzyłam się w kompres łagodzący i opóźniający odrastanie włosków Bielenda, taki w saszetkach
szari22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:12   #37
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Mi tez swedziało. Okazało się że mam skórę atopową. Treaz używam specjlanych klremów przenzaczonych do skóry atopowej
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 08:41   #38
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Pomylka

Edytowane przez Nikaaa152
Czas edycji: 2015-04-16 o 08:43
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 22:18   #39
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Mam ten sam problem od ok 2-3 lat. Wcześniej nic mi się nie działo. Z tego co widzę, to sporo powodów może u mnie być :/ A niedługo wydrapię sobie kości....
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 13:27   #40
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Powtórzę to co pisałam na podobnym wątku - radzę spróbować żelu z aloesem, na mnie działa genialnie, a wcześniej drapałam nogi do krwi.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 18:44   #41
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Powtórzę to co pisałam na podobnym wątku - radzę spróbować żelu z aloesem, na mnie działa genialnie, a wcześniej drapałam nogi do krwi.
Jakiejś konkretnej firmy polecasz?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 20:25   #42
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: swędzą mnie nogi :(

Ja mam z Herbalife, nie próbowałam innych. Tutaj alinarose poleca jakieś dwa http://www.alinarose.pl/2014/03/moc-...tosowanie.html
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-02 21:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.