Sytuacja w domu - jak rozwiązać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-09, 12:06   #1
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524

Sytuacja w domu - jak rozwiązać?


Witam.
Wraz z bratem wynajmujemy dwupokojowe mieszkanie. Mieszkamy w UK, mój brat zarabia 2 razy więcej niż ja, moje zarobki na przestrzeni ostatnich miesięcy znacznie spadły. Kiedyś mogłam sobie pozwolić praktycznie na wszystko, teraz jest gorzej.
Od początku października mieszka z nami mój ojciec. Początkowe założenie było takie, że przyjedzie sobie zarobić, na święta wraca do Polski. Nie miałam problemu z tym, bo wiedziałam, że przyjeżdża na chwile no i przede wszystkim nie wiedziałam, że będę miała mniejsze dochody. Mój ojciec nie składa się na żadne oplaty, wszystkie rachunki, opłatę za wynajem płacimy sami po połowie.
W tą sobotę przylatuje do mnie chłopak. Na początku pomieszka dwa tygodnie z nami, dopóki nie znajdzie pracy i nie zacznie zarabiać. Szczerze powiedziawszy myślałam, że już z nami zostanie i będziemy koszty dzielić na troje. Myślałam, ze będzie mógł z nami zostać, bo ojciec wraca za miesiąc do kraju i że jakoś ten miesiąc przemęczymy się w czwórkę. No ale... Mój ojciec oświadczył mi dziś, że jeśli będzie praca to on zostaje do marca. I tu powstaje problem. Bo ojciec chce zostać, ale nie wspomni, że się do czegoś dołoży czy coś, generalnie mieszka za darmo, jedzenie każdy kupuje dla siebie, czasem coś kupimy wspólnie.
Trochę się podłamałam, bo myślałam, że jak mój chłopak przyleci to docelowo będziemy mieszkać w trójkę, kiedy mój ojciec wróci do Polski. Niestety teraz będzie musiał szukać sobie pokoju.
Nie chcę być "wyrodną córką", która każe ojcu placić, bo ja jak mieszkałam z rodzicami też za nic nie musiałam płacić.
Podczas próby rozmowy z bratem na ten temat, żeby ojciec chociaż do rachunku za prąd się dokładał usłyszałam coś w stylu " Ja nie bedę brał od ojca pieniędzy, bo i tak mało zarabia". Tylko, że teraz ja zarabiam mniej od ojca.
Nie mam pojęcia co zrobić. Jakieś rady?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 12:10   #2
skatex3
Obserwuję .
 
Avatar skatex3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 598
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Wynajmij pokój razem z chłopakiem
__________________
Z roku na rok starszy, ale duchem wciąż jak dzieciak...
... Już nie chce mi się czekać, za złem świata uciekać.
skatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 12:19   #3
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Tak, to by było najlepsze rozwiązanie, tylko że ja mam podpisany kontrakt na to mieszkanie do marca. Mogłabym zrobić tak, że teraz się wyprowadzę, zostawię swój pokój dla ojca (teraz z moim bratem mają wspólny pokój). Tylko, że wtedy mój ojciec musiałby płacić całą moją działkę za mieszkanie i średnio opłacałoby mu się tu być. Przyjechal zarobić na remont domu w Polsce. Podejrzewam, że w takiej sytuacji rodzice i brat odwróciliby się ode mnie, a tak też nie chcę.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 12:20   #4
skatex3
Obserwuję .
 
Avatar skatex3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 598
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

No to dalej daj robić z siebie jelenia.
__________________
Z roku na rok starszy, ale duchem wciąż jak dzieciak...
... Już nie chce mi się czekać, za złem świata uciekać.
skatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 12:21   #5
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Siadzcie wszyscy razem i pogadajcie o tym, przedstaw swoje argumenty
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 13:15   #6
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Pogadaj z nimi, skoro macie 2pokojowe mieszkanie, to przecież chłopak może mieszkać z Tobą? Choćby na początku? Co do opłat od ojca, zapytaj go, czy jest w stanie płacić choć trochę, bo Tobie spadły zarobki.
Poza tym - nie wiadomo jeszcze, czy Twój tata zostanie. Generalnie, bez rozmowy z nimi sama nic nie załatwisz.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 14:12   #7
Kordii
Raczkowanie
 
Avatar Kordii
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 202
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Wyjścia są dwa. Albo siądź z nimi i pogadaj, w końcu Tobie jest ciężko, albo trzeba będzie bidować do marca, w sumie to nie tak długo, chyba.
Twój chłopak nie chce mieszkać we czwórkę?
Kordii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-09, 14:47   #8
Sygnalizator
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 223
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Jesli wasz ojciec nie jest dziadem to sie dolozy a jesli jest to kij mu w oko, niech placi albo wypad. Wy jako dzieci jestescie zobowiazani do opiekowania sie rodzicami w razie niedoleznosci natomiast porownywanie kosztow waszego wychowania do ewentualnego finansowania ojcu lokum jest bezsensowne bo sranym obowiazkiem rodzica jest utrzymywac dziecko a ono tez nie ma wielu mozliwosci aby ten stan zmienic. Niech placi.
Sygnalizator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 15:07   #9
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Wydaje mi sie, że jedynym wyjście z sytuacji jest szczera rozmowa. Powiedz, że pogorszyła się Twoja sytuacja finansowa i obecny układ nie jest Ci na ręke, bo dużo na tym tracisz. Ojciec przecież może chociaż trochę się dokładać do interesu, nie pojechał do rodziny bogaczy tylko do swoich dzieci na dorobku, sama mówisz, że kokosów tam nie zarabiacie.
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 15:23   #10
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Tak, to by było najlepsze rozwiązanie, tylko że ja mam podpisany kontrakt na to mieszkanie do marca. Mogłabym zrobić tak, że teraz się wyprowadzę, zostawię swój pokój dla ojca (teraz z moim bratem mają wspólny pokój). Tylko, że wtedy mój ojciec musiałby płacić całą moją działkę za mieszkanie i średnio opłacałoby mu się tu być. Przyjechal zarobić na remont domu w Polsce. Podejrzewam, że w takiej sytuacji rodzice i brat odwróciliby się ode mnie, a tak też nie chcę.
może to dałoby mu do myślenia, że jednak Ty też nie żyjesz tutaj za darmo?

poza tym przyjazd Twojego chłopaka to idealny pretekst do tego, by zmienić tę sytuację. ja bym po prostu oznajmiła, że 'tato, facet do mnie dołącza, wiec poszukamy czegoś razem. mam umowę do marca na ten pokój, ale to idealnie się składa, bo Ty też zamierzasz tu być do tego czasu, więc będziesz mógł w końcu mieć swój pokój'
tyle.
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 15:34   #11
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Cytat:
Napisane przez tymczasowa_ Pokaż wiadomość
może to dałoby mu do myślenia, że jednak Ty też nie żyjesz tutaj za darmo?

poza tym przyjazd Twojego chłopaka to idealny pretekst do tego, by zmienić tę sytuację. ja bym po prostu oznajmiła, że 'tato, facet do mnie dołącza, wiec poszukamy czegoś razem. mam umowę do marca na ten pokój, ale to idealnie się składa, bo Ty też zamierzasz tu być do tego czasu, więc będziesz mógł w końcu mieć swój pokój'
tyle.
to jedna opcja

druga to naleganie, żeby chłopak zamieszkał z wami, bo tak będzie taniej, bo on się dołoży przecież do opłat - co Ty nie wyrabiasz finansowo - to powinno dać ojcu do myślenia
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 20:50   #12
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Cóż sama powiedziałaś,ze ojciec przyjechał na chwilę aby uzbierać na remont waszego rodzinnego domu.

Czy gdybyś zarabiała więcej niż ojciec równiez przeszkadzałoby Ci,ze nie dokłada sie do mieszkania? Twojemu bratu to nie przeszkadza.
Wiem,ze sytuacja jest trudna,ale czy rodzice kazali Ci płaci rachunki jak juz byłas pełnoletnia i mogłas zarabiac? bo jesli tak to mozesz to samo egzekwowac od ojca a jesli nie to mozesz albo sie przemeczyc albo wynajosc coz z chlopakiem.

Mysle,że sama zdajesz sobie sprawę ,ze mieszkanie ojca u Was jest tymczasowe i im szybiciej zarobi na remont tym szybciej wyjedzie.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 21:29   #13
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

A dlaczego twoj chłopak będzie musiał szukać pokoju? Skoro ojciec śpi u brata to co za problem żeby Twój chłopak spał u ciebie?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 22:23   #14
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Ojciec jeszcze pracy nie ma a Ty już rozkminiasz... jak coś przeczekasz do marca i wynajmiecie coś razem, to nie jest wieczność.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 22:24   #15
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Ojciec przyjechal zarobic na remont waszego domu rodzinnego do ktorego jak mniemam masz zamiar przyjedzac od czasu do czasu I korzystac z polepszenia jego standardu.


Jakby ojca z wami nie bylo to I tak byscie dzielili sie z bratem rachunkami na pol. Nie sadze by zuzycie mediow bylo kolosalnie wieksze, wiec po prostu boli cie to ze ojciec sie nie doklada.
Do tego to twoj brat a nie ty (mimo ze placicie po rowno) dzieli z nim pokoj, wiec to jego komfort glownie spadl.


Jest to przejsciowa sytuacja, do tego moziwe ze wcale ojciec tej pracy do marca miec nie bedzie. Jak dla mnie tak troche niefajnie z twojej strony...

Edytowane przez banana84
Czas edycji: 2015-11-09 o 22:26
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 22:27   #16
lejdi007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 123
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Może po prostu spróbuj porozmawiać z tatą... powiedz mu szczerze że nie jest Ci lekko i wyjaśnij dlaczego. Może nawet sam zaproponuje dobre rozwiązanie dla wszystkich
lejdi007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 22:48   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

To zalezy z kim i gdzie planujesz rodzine.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 09:45   #18
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Sytuacja w domu - jak rozwiązać?

Przecież wyraźnie napisałam, że ojciec pracę ma i zarabia obecnie więcej ode mnie.
Generalnie sytuacja się trochę zmieniła, bo jednak ojciec wraca na święta do domu, więc chłopak będzie mógł u mnie zamieszkać i będziemy dzielić koszta na 3. Dziękuję za wszystkie porady.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-10 10:45:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.