Ruch lewostronny (UK) - co i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 21:41   #1
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318

Ruch lewostronny (UK) - co i jak?


Nie znalazlam takiego tematu, wiec zakładam.

Wybieram sie do UK na pare dni. Chcę być w kilku miejscach oddalonych od siebie o kilkaset km. Zamierzam wypożyczyć samochód, bo nie usmiecha mi sie podrozowac z dzieckiem pociagiem, czy autobusem.

Jezdze w Polsce od paru lat, robie ok. 500 km tygodniowo, + kilkanascie razy w roku podroz 1000 km w trasie, takze nie jestem nowicjuszem

Zastanawiam sie, czy i jak sobie poradzę w ruchu lewostronnym
Nie chodzi o obsluge auta, bo zmiane biegow lewa reka jakos opanuję.
Ale chodzi mi o samo poruszanie sie po trasach. Autostrada - OK, bede trzymac sie lewego pasa, i tyle. Ale jak ze skrzyzowaniami, jazda po rondach?
Byloby o wiele prosciej, gdybym miala np 1h z kims kto jakos wytlumaczylby, naprowadzilby mnie. Nie wiem czy nie ryzykuje za bardzo, tym bardziej ze bedzie ze mna syn.

Z tego co wiem, to ludzie nie maja problemu z "przestawieniem" sie na lewa strone, ale czy to jest rozsadne z mojej strony - bez zadnego instruktazu jechac kilkaset km w ten sposob?

Dziewczyny, prosze o wypowiedzi
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 21:07   #2
prostownica87
Raczkowanie
 
Avatar prostownica87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 367
Dot.: Ruch lewostronny (UK) - co i jak?

Ja wsiadlam i pojechałam
na początku trochę dziwnie i otwierałam drzwi zamiast zmienić biegi
__________________
11.08.2012 NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU


ZAKOCHANADOKOŃCA ŚWIATA
prostownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 15:08   #3
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Ruch lewostronny (UK) - co i jak?

Nie miałam takiej szansy, ale mój brat jeździł po anglii tirem. Gdy wrócił po pierwszym wyjeździe stwierdził, że lepiej mu się jeździło po lewej niż u nas po prawej
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 15:55   #4
Jachu92
Raczkowanie
 
Avatar Jachu92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Ruch lewostronny (UK) - co i jak?

"W europejskich krajach, w których obowiązuje ruch lewostronny, wbrew nasuwającej się analogii, zasada pierwszeństwa na skrzyżowaniach wcale nie jest odwrotna, niż w krajach z ruchem prawostronnym. Tam także obowiązuje reguła pierwszeństwa z prawej strony. Inaczej jednak jest w Japonii[2].
Wyprzedzanie natomiast zasadniczo odbywa się (inaczej niż przy ruchu prawostronnym) po prawej stronie pojazdu wyprzedzanego, a ronda objeżdża się w kierunku zgodnym z obrotem wskazówek zegara. Odmienna jest także konstrukcja samochodów: miejsce kierowcy w samochodach przeznaczonych do ruchu lewostronnego znajduje się po prawej stronie pojazdu, bliżej osi jezdni. Oprócz tego asymetryczne światła mijania kierują snop światła tak, by doświetlał lewą stronę drogi."

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

http://anglia.interia.pl/wasze-artyk...ostronny,38107
no i tu masz krótko opisane
__________________
sometimes i melt i
i don't know where to put myself...


03.10.2010


Jachu92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 15:44   #5
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Ruch lewostronny (UK) - co i jak?

po rondach jezdzisz oczywiscie w lewo, ustepujesz tym co nadjeżdzaja z twojej prawej strony, na rondzie najwazniejsze trzymac sie tego pasa ktorego powinnas, czesto sa 2 czy 3 pasy, i sa strzalki namalowane i jak juz wjedziesz na rondo a czasem sa ogromne po prostu trzymaj sie ciagle tego pasa ktorym wjechalas.
polecam gps bo na autostradach i zjazdach z nich mozna sie niezle zakrecic.
poza tym oczywiscie w samochodzie siedzisz po drugiej stronie wiec na poczatku moze ci sie wydawac ze jestes zbyt na srodku i bedziesz zjezdzac bardziej na lewo, ja troszke początkowo jeździłam po poboczach, potem zaczęłam patrzeć w lusterku na linie i trzymałam się bardziej już środka jezdni a nie pobocza.

powodzenia! ja już tak się przyzwycziałam przede wszystkim drogi lepsze, lepiej oznakowane a jazda autostradą sama przyjemność!
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.