Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 12:06   #1
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27

Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?


Witam. Mam 15 lat i chciałabym wybrać się do kosmetyczki, żeby trochę ogarnąć sytuację na mojej buzi, która obecnie jest delikatnie mówiąc dosyć tragiczna.
Czoło: małe wągry i mnóstwo blizn bo trądziku, lekkie wgłębienia
Nos: sporo widocznych wągrów, skłonność do przetłuszczania się
Policzki: różowe ślady po pojedynczych pryszczach, kilka niespodzianek
Broda: małe wągry

Na który zabieg powinnam się zdecydować?
Myślałam nad peelingiem ziołowym. Zależy mi przede wszystkim na pozbyciu się blizn i wgłębień na czole oraz kropek na policzkach.

Czy któraś z Was była już na jakimś zabiegu i może mi polecić któryś, albo przestrzec przed czymś?

Do kosmetyczki idę po raz pierwszy i nie wiem czego się spodziewać.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:43   #2
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Jesteś w okresie dojrzewania może lepiej wybierz się do dermatologa?
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:48   #3
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Jesteś w okresie dojrzewania może lepiej wybierz się do dermatologa?
Do dermatologa chodziłam przez 7 miesięcy i nic mi nie pomógł, a jedynie pogorszył sprawę. Maści, które mi przepisał kompletnie przesuszyły mi skórę, buzia nie chciała się już tak ładnie goić jak przedtem, wyskoczyły mi pryszcze na policzkach czego NIGDY nie miała ani moja mama, ani moja siostra. Postanowiłam działać na własną rękę i stosuję kremik z Ziaji na trądzik różowaty oraz dwa razy w tygodniu robię sobie maseczkę z zielonej glinki oraz peeling mechaniczny. Odstawiłam żele i buzię myję kostką myjącą Accos, która działa bardzo delikatnie.

Do dermatologa nie mam już zamiaru więcej iść, bo przez niego wyglądam teraz jak wyglądam, dlatego chcę spróbować z kosmetyczką.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:07   #4
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Może inny dermatolog a jak nie to do mycia twarzy spróbuj mydło allepo 40%, osuszaj twarz jednorazowym recznikiem to dużo daję żeby nić nowego nie powstawało bo recznik musiałabyś co 2 dni zmieniać. A jeżeli chodzi o kosmetyczke to jeżeli wybierzesz sie do dobrej to ona sama zaproponuje ci co jest najlepsze dla twojej cery.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:17   #5
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Niestety większość dermatologów działa na tej samej zasadzie- jak ten krem nie pomoże, to przepisze inny. W ciągy 7 miesięcy przetestowałam 4 maści i żele, które zrobiły mi na buzi wielką masakrę. Moja buzia przed pójściem do dermatologa wyglądała znacznie lepiej, niż po 7 miesiącach leczenia, co dla mnie jest kompletnym absurdem!

Czytam aktualnie opinie o tym mydle i niestety nie jestem nim zbyt zachęcona. Dziewczyna z cerą właściwie taką samą jak ja nie ma o nim dobrych opinii.

W sumie masz rację pisząc, że kosmetyczka sama mi coś zaproponuje, jednak chciałabym mieć chociaż minimalne rozeznanie, co działa najskuteczniej.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:23   #6
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Nie da sie do końca doradzić co będzie dla ciebie najlepsze bo nie wiadomo jak twoja skóra wygląda jak reaguje na kosmetyki i każdy ma inna. A może powinnaś poprosić dermatologa o cos doustnego, a idąc do dermatologa to musisz się liczyć że twarz będzie przesuszona i trzeba dobrze nawilżać.
Pójdź do kosmetyczki niech ci doradzi. Tobie może pomóc kwas migdałowy który mi nie odpowiada, jeżeli ci go nie polecę to możesz go nie zrobić a dla ciebie będzie on najlepszy, to jest oczywiście przykład.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 13:26   #7
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Hym, kwas migdałowy to całkiem dobry pomysł. Zastanawiam się również nad peelingiem kawitacyjnym.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 15:18   #8
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Ja kupiłam urządzenie do peelingu zeby zaoszczędzić kase u kosmetyczki i ostatnio przyszły mi kwasy aha wiec nie mam potrzeby chodzić do kosmetyczki chyba ze na mikro.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 15:27   #9
jzg93
Przyczajenie
 
Avatar jzg93
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez Carvilone Pokaż wiadomość
Do dermatologa chodziłam przez 7 miesięcy i nic mi nie pomógł, a jedynie pogorszył sprawę. Maści, które mi przepisał kompletnie przesuszyły mi skórę, buzia nie chciała się już tak ładnie goić jak przedtem, wyskoczyły mi pryszcze na policzkach czego NIGDY nie miała ani moja mama, ani moja siostra. Postanowiłam działać na własną rękę i stosuję kremik z Ziaji na trądzik różowaty oraz dwa razy w tygodniu robię sobie maseczkę z zielonej glinki oraz peeling mechaniczny. Odstawiłam żele i buzię myję kostką myjącą Accos, która działa bardzo delikatnie.

Do dermatologa nie mam już zamiaru więcej iść, bo przez niego wyglądam teraz jak wyglądam, dlatego chcę spróbować z kosmetyczką.

Wg mnie dermatolodzy mniej pomagają a nie raz więcej szkody robią z własnego doświadczenia wiem że w takim wieku warto korzystać z usług kosmetyczki. Ja polecam kwasy i mikrodermabrazje no i peeling kawitacyjny. No i dopytać panią która będzie ci robić zabiegi o to jaką pielęgnacje powinnaś stosować w domu.
jzg93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:21   #10
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Dziękuję za odpowiedź. Z dermatologiem mam takie same doświadczenia, dlatego zdecydowanie lepiej jest walczyć z tym samemu.
Chyba zdecyduję się na peeling kawitacyjny, ponieważ przeczytałam o jego działaniu i spełnia wszystkie moje wymogi.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 18:21   #11
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez Carvilone Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Z dermatologiem mam takie same doświadczenia, dlatego zdecydowanie lepiej jest walczyć z tym samemu.
Chyba zdecyduję się na peeling kawitacyjny, ponieważ przeczytałam o jego działaniu i spełnia wszystkie moje wymogi.
Peelingu kawitacyjnego nie powinno się wykonywać u osób w okresie dojrzewania (niezakończony wzrost kości). Poza tym nie daje spektakularnego efektu przy mocno zanieczyszczonej cerze. Lepiej zrobić kwasy, zwłaszcza że pora roku jest idealna na trądzik najlepszy jest salicylowy i glikolowy.
No i na blizny ewentualnie mikrodermabrazja, ale to tylko jeżeli nie masz zmian ropnych.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life


Edytowane przez Copykat
Czas edycji: 2014-01-05 o 18:23
Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 18:28   #12
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Ale glikolowy jest mocny jeżeli ktoś ma wrażliwą cere i sklonności do naczynek to nie powinien jego robić, wiem to po sobie;/
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 18:48   #13
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Ale glikolowy jest mocny jeżeli ktoś ma wrażliwą cere i sklonności do naczynek to nie powinien jego robić, wiem to po sobie;/
Autorka nic nie pisze o naczynkach, ale fakt że kwasy AHA mogą je podrażniać. Zawsze można zacząć od niższego stężenia i zobaczyć jak skóra reaguje
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 18:55   #14
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Autorka nic nie pisze o naczynkach, ale fakt że kwasy AHA mogą je podrażniać. Zawsze można zacząć od niższego stężenia i zobaczyć jak skóra reaguje
W sumie nie wiadomo jaka ta skóra jest wiadomo ze zanieczyszczona dlatego najlepiej na początku wybrać sie do kosmetyczki i pomeczyc ja pytaniami i potem ewentualnie mozna działać na swoją rękę.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 19:10   #15
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
W sumie nie wiadomo jaka ta skóra jest wiadomo ze zanieczyszczona dlatego najlepiej na początku wybrać sie do kosmetyczki i pomeczyc ja pytaniami i potem ewentualnie mozna działać na swoją rękę.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie, my tu się możemy zastanawiać, a najlepiej niech autorka pojdzie do salonu i da się obejrzeć kosmetyczce

PS. Tak z ciekawości, jaki masz aparat do peelingu kawitacyjnego?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:20   #16
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Z biomaka bezprzewodowy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:23   #17
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Nigdzie nie znalazłam informacji, że peelingu kawitacyjnego nie mogą wykonywać osoby w okresie dojrzewania, a wręcz przeciwnie- napisane było że jest dobry dla osób w każdym wieku.

Skłonności do naczynek nie mam- jedynie z okolicach nosa, ale one są bardzo mało widoczne. Kwasów bym się bała, czytałam że trzeba z nimi bardzo uważać, bo mogą poparzyć skórę. No cóż, muszę więc pomęczyć kosmetyczkę. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi!
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:29   #18
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Jezeli ktos nieumiejętnie i za dlugo przytrzyma na twarzy no moze sie to złe skończyć ale osobiście kupiłam kwasy i robie je w domu. Ale kawitacji nie mozna używać przy trądziku rozowatym a ty wspominałam ze jakies żele na niego używasz.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:04   #19
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Mam niestety ropne wypryski i trądzik różowaty chyba też, chociaż sam dermatolog mi tego nie stwierdził, po prostu sama tak uważam.
To w takim razie co powinnam zrobić? Kwasów się boję i raczej się na nie nie zdecyduję, peelingu kawitacyjnego, ani mikrodermabrazji. To może peeling ziołowy?
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 21:12   #20
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez Carvilone Pokaż wiadomość
Mam niestety ropne wypryski i trądzik różowaty chyba też, chociaż sam dermatolog mi tego nie stwierdził, po prostu sama tak uważam.
To w takim razie co powinnam zrobić? Kwasów się boję i raczej się na nie nie zdecyduję, peelingu kawitacyjnego, ani mikrodermabrazji. To może peeling ziołowy?
Lepiej nie robic mikro przy ropniakach, chyba za duzo złego naczytałas sie o kwasach. Nie wiem na czym polega peeling ziołowy ale przy chrostkach i ropniakach najlepiej zrobic peeling enzymatyczny bo jak masz z drobinkami to wszystko rozsiewasz.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 12:48   #21
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Z biomaka bezprzewodowy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jesteś zadowolona? Gdzie kupowałaś?

Cytat:
Napisane przez Carvilone Pokaż wiadomość
Nigdzie nie znalazłam informacji, że peelingu kawitacyjnego nie mogą wykonywać osoby w okresie dojrzewania, a wręcz przeciwnie- napisane było że jest dobry dla osób w każdym wieku.

Skłonności do naczynek nie mam- jedynie z okolicach nosa, ale one są bardzo mało widoczne. Kwasów bym się bała, czytałam że trzeba z nimi bardzo uważać, bo mogą poparzyć skórę. No cóż, muszę więc pomęczyć kosmetyczkę. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi!
Taka informacja jest w podręcznikach do nauki zawodu technik usług kosmetycznych, w szkole też nam o tym mówili. Ale być może nie jest to jakieś poważne przeciwskazanie.
Jasne, że kwasami można się poparzyć jak będzie za wysokie stężenie albo za długo się przetrzyma, ale jak pójdziesz do dobrego salonu to raczej krzywdy Ci nie zrobią

Cytat:
Napisane przez Carvilone Pokaż wiadomość
Mam niestety ropne wypryski i trądzik różowaty chyba też, chociaż sam dermatolog mi tego nie stwierdził, po prostu sama tak uważam.
To w takim razie co powinnam zrobić? Kwasów się boję i raczej się na nie nie zdecyduję, peelingu kawitacyjnego, ani mikrodermabrazji. To może peeling ziołowy?
Na jakiej podstawie uważasz że masz trądzik różowaty? Raczej nie występuje u osób w Twoim wieku...
Peeling ziołowy jest dość inwazyjny (może boleć) i też chyba się go nie wykonuje przy ropnych wypryskach, ale nie jestem pewna. Może po prostu jakiś zabieg oczyszczający/przeciwtrądzikowy? Salony mają takie zabiegi w ofercie, tylko niestety trzeba regularnie chodzić żeby były efekty.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 13:05   #22
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Dziewczyny, zawsze polecam wizytę u kosmetyczki zanim wybierzemy się do dermatologa. Wizyta u dermatologa wskazana jest jeżeli mamy już trądzik 3, 4 stopnia czyli stany zapalne nasilające się i ropny naciekowy trądzik. Zaskórniki dla lekarza to banał i bolesna prawda jest taka, że działają oni mechanicznie przepisując wkółko te same leki które tylko wysuszają skórę nie polecając nic dobrze nawilżającego lub z grubej rury antybiotyki rzadko działające.
Prawda jest taka, że lepiej jest wybrać się do sprawdzonej kosmetyczki i ona powinna wiedzieć co robić. Gdy zobaczy twoją buzię podotyka ją będzie wiedziała co ci polecić, co zadziała lepiej w twoim konkretnym przypadku a co zaszkodzi. Dobrze poczytać o zabiegach aby wiedziec coś na ich temat ale jednak to kosmetyczka powinna dokładnie wytłumaczyć na czym polega zabieg który będzie robiła i czego można się spodziewać.
Powodzenia
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:00   #23
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Zabieg u kosmetyczki- na który powinnam się zdecydować?

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Jesteś zadowolona? Gdzie kupowałaś?


Taka informacja jest w podręcznikach do nauki zawodu technik usług kosmetycznych, w szkole też nam o tym mówili. Ale być może nie jest to jakieś poważne przeciwskazanie.
Jasne, że kwasami można się poparzyć jak będzie za wysokie stężenie albo za długo się przetrzyma, ale jak pójdziesz do dobrego salonu to raczej krzywdy Ci nie zrobią


Na jakiej podstawie uważasz że masz trądzik różowaty? Raczej nie występuje u osób w Twoim wieku...
Peeling ziołowy jest dość inwazyjny (może boleć) i też chyba się go nie wykonuje przy ropnych wypryskach, ale nie jestem pewna. Może po prostu jakiś zabieg oczyszczający/przeciwtrądzikowy? Salony mają takie zabiegi w ofercie, tylko niestety trzeba regularnie chodzić żeby były efekty.
Na ich stronie kupowałam i jestem bardzo zadowolona bo duzo zaoszczedzilam na kosmetyczce


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 22:00:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.