Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 20:17   #1
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814

Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?


Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i jeśli powstał podobny wątek to z góry przepraszam . Od października tamtego roku rozpocząłem zaoczne studia , nie powiem początkowo byłem zadowolony z wyboru (a właściwie z wyboru moich rodziców) w pierwszym semestrze poszło gładko ,wszystko zaliczyłem bez większych problemów w drugim zaczęły się "schody" .Trudniejsze przedmioty oraz bardziej wymagający wykładowcy + praca od poniedziałku do piątku do późnego po południa sprawiły ,że przestałem sobie radzić . Na 6 przedmiotów udało mi się zaliczyć zaledwie jeden egzamin , dwa kolokwia oraz lektorat , resztę przedmiotów mam na wrzesień (4 egzaminy i 1 kolokwium) . Teraz zaczynam się zastanawiać czy tak na prawdę jest sens podchodzenia do tych poprawek czy nie rzucić tych studiów w cholerę i rozpocząć zupełnie inny kierunek kompletnie nie związanym z obecnym kierunkiem . Zdaję sobie z tego sprawę ,że nikt za mnie decyzji nie podejmie , ale wolę posłuchać opinii obcych osób niż np. opinii rodziców . Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:23   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i jeśli powstał podobny wątek to z góry przepraszam . Od października tamtego roku rozpocząłem zaoczne studia , nie powiem początkowo byłem zadowolony z wyboru (a właściwie z wyboru moich rodziców) w pierwszym semestrze poszło gładko ,wszystko zaliczyłem bez większych problemów w drugim zaczęły się "schody" .Trudniejsze przedmioty oraz bardziej wymagający wykładowcy + praca od poniedziałku do piątku do późnego po południa sprawiły ,że przestałem sobie radzić . Na 6 przedmiotów udało mi się zaliczyć zaledwie jeden egzamin , dwa kolokwia oraz lektorat , resztę przedmiotów mam na wrzesień (4 egzaminy i 1 kolokwium) . Teraz zaczynam się zastanawiać czy tak na prawdę jest sens podchodzenia do tych poprawek czy nie rzucić tych studiów w cholerę i rozpocząć zupełnie inny kierunek kompletnie nie związanym z obecnym kierunkiem . Zdaję sobie z tego sprawę ,że nikt za mnie decyzji nie podejmie , ale wolę posłuchać opinii obcych osób niż np. opinii rodziców . Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi
Jeśli nie pasuje Ci kierunek i masz możliwość zmiany - zmień.

Ale jeśli powodem tej zmiany miałyby być Twoje poprawki we wrześniu... Student bez poprawki to jak żołnierz bez karabinu We wrześniu oprócz Ciebie tyle osób podejdzie jeszcze raz do egzaminów, że głowa mała, to na pewno nie powód, żeby rezygnować ze studiów
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:30   #3
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Sam już nie wiem co robić z jednej strony chciałbym skończyć te studia bo to w miarę przyszłościowy kierunek z drugiej zaś strony po co studiować coś to nawet w małym stopniu mnie nie interesuje . Druga sprawa , nie mam kiedy się uczyć pracuję i po pracy przychodzę zmęczony i nie mam na nic siły a o nauce to już nawet nie wspomnę ...
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:32   #4
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Jak możesz zrobić aż 4 poprawki to rób, na co czekasz? To nie tragedia . Nie rezygnuj, to normalne na studiach. Ciesz się, że masz szansę wszystko poprawić, ja mogę tylko 2 przedmioty na semestr . Także masz luksusową uczelnię. A we wrześniu tak jak wizażanka wyżej napisała - zobaczysz ile ludzi będzie z tobą poprawiało, skoro to trudne przedmioty.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:45   #5
Misieeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 28
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

....

Edytowane przez Misieeek
Czas edycji: 2017-04-30 o 12:10
Misieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:52   #6
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Nie poddawaj się! Poprawki to jeszcze nie tragedia, masz całe wakacje na naukę.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 21:02   #7
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

[QUOTE=Misieeek;47521890]Na jakim jesteś teraz kierunku i na co chciałbyś zmienić ?

Zależy z czego masz te poprawki, bo jak mata, fiza do tego jeszcze jakiś techniczne przedmioty to może być ciężko [/QUOT

Studiuje Finanse i Rachunkowość 2 przedmioty są typowo ścisłe dwa inne natomiast są bardziej humanistyczne .
Na jaki chciałbym zmienić kierunek ? I w tym jest największy problem bo nie mam pojęcia . Podobny kłopot miałem w tamtym roku i gdyby nie namowa rodziców na tą rachunkowość pewnie bym nie poszedł na studia . I w sumie może i byłoby lepiej bo miałby więcej czasu na przemyślenia , co tak na prawdę chcę robić w życiu . Jednak w grę wchodziłby raczej kierunki związane z matematyką bądź z chemią i np. biologią .
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 16:57   #8
ggosikk
Przyczajenie
 
Avatar ggosikk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 18
GG do ggosikk
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i jeśli powstał podobny wątek to z góry przepraszam . Od października tamtego roku rozpocząłem zaoczne studia , nie powiem początkowo byłem zadowolony z wyboru (a właściwie z wyboru moich rodziców) w pierwszym semestrze poszło gładko ,wszystko zaliczyłem bez większych problemów w drugim zaczęły się "schody" .Trudniejsze przedmioty oraz bardziej wymagający wykładowcy + praca od poniedziałku do piątku do późnego po południa sprawiły ,że przestałem sobie radzić . Na 6 przedmiotów udało mi się zaliczyć zaledwie jeden egzamin , dwa kolokwia oraz lektorat , resztę przedmiotów mam na wrzesień (4 egzaminy i 1 kolokwium) . Teraz zaczynam się zastanawiać czy tak na prawdę jest sens podchodzenia do tych poprawek czy nie rzucić tych studiów w cholerę i rozpocząć zupełnie inny kierunek kompletnie nie związanym z obecnym kierunkiem . Zdaję sobie z tego sprawę ,że nikt za mnie decyzji nie podejmie , ale wolę posłuchać opinii obcych osób niż np. opinii rodziców . Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi
Taka liczba poprawek jeszcze nic nie znaczy jeśli komuś zależy na studiach jest w stanie wyjść z takiej ilości zaliczeń ale rzeczą oczywistą jest to, że żeby to osiągnąć trzeba się dobrze przyłożyć.
Kierunek Finanse i Rachunkowość nie jest aż tak prosty szczególnie dla ludzi po liceum i jeśli jeszcze kogoś ta tematyka nie interesuje to nie wiem czy jest dalszy sens męczenia się na tym kierunku. Wiem co mówię sama studiuje ten sam kierunek a zaczęłam go właśnie w zeszłym roku.
__________________
15.03.2013 Kierowca

Cel 65 kg
ggosikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 18:51   #9
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Takion94 - sam fakt, że masz poprawki, to akurat nie jest powód do rzucenia studiów zwłaszcza, że jednocześnie pracujesz i dlatego trudniej Ci poświęcać wystarczająco czasu na naukę. Powodem do zrezygnowania ze studiów może być bardziej to, że nienawidzisz przedmiotów, których się uczysz, czujesz ogółem, że studiowanie to mordęga itp.

Ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z rodzicami o tym, że ciężko jest Ci pogodzić studia z pracą. Pracujesz na cały etat? Może spróbuj pracować w mniejszym wymiarze godzin, aby mieć więcej sił i czasu na naukę? Skoro rodzicom tak bardzo zależy na tym, abyś ukończył studia, powinni Cię w tym moim zdaniem wspierać i wspomóc finansowo, jeśli nie będziesz w stanie utrzymać się sam z niepełnego etatu
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 20:40   #10
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Unhappy Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Nie chciałem zakładać kolejnego wątku i postanowiłem napisać tutaj. Na te 5 zaliczeń udało mi się zaliczyć jak na razie 2 egzaminy. Wczoraj dowiedziałem się,że nie udało mi się zaliczyć jednego przedmiotu,ale mam jeszcze jeden jedyny termin. Jeśli chodzi o kolokwium to miałem okazję poprawić go dzisiaj niestety z powodu pracy nie byłem w stanie przyjechać na uczelnię do której mam ok. 50km. Indeks muszę oddać do końca września, ale napisałem wniosek o przedłużenie czasu oddania indeksów. Jeśli nie wyrażą zgody to nie zaliczę tego kolokwium bo nauczyciel może najwcześniej być na uczelni w październiku. Już nie wiem co mam robić, jestem tym wszystkim zmęczony. Prawie całe wakacje poświęciłem nauce i oczywiście wszystko to poszło na marne. Warunki na moje uczelni są bardzo drogie i nie wiem czy będę w stanie go zapłacić. Mam już tego dość nie znoszę swojego życia jest takie niesprawiedliwe, staram się najlepiej jak mogę a każdy ma to za przeproszeniem w czterech literach,może po prostu nie nadaje się na studia, już nie wiem co robić chyba się potnę i będę miał święty spokój
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:03   #11
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Nie chciałem zakładać kolejnego wątku i postanowiłem napisać tutaj. Na te 5 zaliczeń udało mi się zaliczyć jak na razie 2 egzaminy. Wczoraj dowiedziałem się,że nie udało mi się zaliczyć jednego przedmiotu,ale mam jeszcze jeden jedyny termin. Jeśli chodzi o kolokwium to miałem okazję poprawić go dzisiaj niestety z powodu pracy nie byłem w stanie przyjechać na uczelnię do której mam ok. 50km. Indeks muszę oddać do końca września, ale napisałem wniosek o przedłużenie czasu oddania indeksów. Jeśli nie wyrażą zgody to nie zaliczę tego kolokwium bo nauczyciel może najwcześniej być na uczelni w październiku. Już nie wiem co mam robić, jestem tym wszystkim zmęczony. Prawie całe wakacje poświęciłem nauce i oczywiście wszystko to poszło na marne. Warunki na moje uczelni są bardzo drogie i nie wiem czy będę w stanie go zapłacić. Mam już tego dość nie znoszę swojego życia jest takie niesprawiedliwe, staram się najlepiej jak mogę a każdy ma to za przeproszeniem w czterech literach,może po prostu nie nadaje się na studia, już nie wiem co robić chyba się potnę i będę miał święty spokój
Nie mów, że Twoje życie jest niesprawiedliwe, jeśli bierzesz pod uwagę same studia. Niestety, takie sobie studia wybrałeś i musisz się liczyć z konsekwencjami. Nie Ty pierwszy, nie ostatni, który nie zdał egzaminu, a nawet egzaminu poprawkowego - i to wcale nie znaczy, że się nie nadajesz na studia. Może po prostu ten kierunek Ci nie odpowiada. Studiowałeś dopiero rok, wciąż możesz zmienić kierunek. Lepiej zmienić po roku niż męczyć się przez całe 5 lat.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 21:10   #12
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Unhappy Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Nie mów, że Twoje życie jest niesprawiedliwe, jeśli bierzesz pod uwagę same studia. Niestety, takie sobie studia wybrałeś i musisz się liczyć z konsekwencjami. Nie Ty pierwszy, nie ostatni, który nie zdał egzaminu, a nawet egzaminu poprawkowego - i to wcale nie znaczy, że się nie nadajesz na studia. Może po prostu ten kierunek Ci nie odpowiada. Studiowałeś dopiero rok, wciąż możesz zmienić kierunek. Lepiej zmienić po roku niż męczyć się przez całe 5 lat.
Jeśli zrezygnuję ze studiów to będę miał już dwa lata do tyłu.Po za tym obiecałem rodzicom, że zaliczę ten semestr bo mi za niego zapłacili.
Nie jest to typowo dla mnie kierunek, gdybym mógł cofnąć czas na pewno nie kierował bym się rodzicami, tylko wybrał kierunek taki,który by mi odpowiadał nie rodzicom czy rodzeństwu.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:53   #13
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Jeśli zrezygnuję ze studiów to będę miał już dwa lata do tyłu.Po za tym obiecałem rodzicom, że zaliczę ten semestr bo mi za niego zapłacili.
Nie jest to typowo dla mnie kierunek, gdybym mógł cofnąć czas na pewno nie kierował bym się rodzicami, tylko wybrał kierunek taki,który by mi odpowiadał nie rodzicom czy rodzeństwu.
No dobra, dwa lata to trochę więcej, ale czy nie lepiej dać sobie spokój ze studiami, na których Ci nie idzie i spróbować gdzie indziej? Kasę możesz zarobić i oddać rodzicom, żebyś Ty nie czuł się źle i żeby oni ewentualnie nie mogli Ci wypomnieć, że na Ciebie wydawali, a Ty "zmarnowałeś" ich pieniądze. To Twoje życie i nikt inny za Ciebie go nie przeżyje, więc powinieneś dokonywać wyborów, z których będziesz usatysfakcjonowany.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:13   #14
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

A co później będziesz robił? Zapłacisz za semestr 3, 4...6. Będziesz miał lub nie kolejne poprawki lub warunki. Zdasz ten licencjat i co ci z tego? Skoro ty ewidentnie się w tym nie widzisz? Pomijając już kwestie, że skoro masz taką pracę, gdzie ciężko ci pogodzić z nauką na razie samych podstaw na firze, to co zrobisz później? Gdzie może być już tylko więcej nauki, ciężej i bardziej zaawansowanych przedmiotów.

Przemyśl sobie to jeszcze raz na spokojnie, bo 2 lata w plecy to nic w porównaniu z następnymi latami w takiej pracy.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 22:24   #15
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

I porozmawiaj z rodzicami spokojnie. Wytłumacz im, co czujesz, tak, zeby zobaczyli, jak to wygląda z Twojej strony. Powinni zrozumieć.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 09:32   #16
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

Ja zmieniłam kierunek po ponad roku studiowania (2 lata w plecy). Podobnie jak ty przy pierwszym wyborze kierowałam się zdaniem rodziców. Prędzej czy później zaakceptują. Może nie będą zadowoleni ale zaakceptują.
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 11:17   #17
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Oblana sesja :( Co robić ? Rezygnować ze studiów?

W piątek pisałem kolejny egzamin i... najprawdopodobniej go zdałem jutro mam następną poprawkę, ale cóż tego, że zaliczę te dwa egzaminy jak nie mam zaliczonego kolokwium, które najwcześniej mogę zaliczyć ...w połowie października a indeksy do dziekanatu należy oddać najpóźniej do 4 października. Nie wiem czy mi przyjmą ten wniosek o przedłużenie czasu oddania indeksu (bo oczywiście w mojej super szkole nie ma czegoś takiego jak przedłużenie sesji) bo jeszcze nie ma podanej żadnej informacji na ten temat. Jeśli nie oddam indeksu w określonym terminie będę musiał zapłacić 300 złotych!!! Zastanawiam się czy nie powiedzieć rodzicom o tym wszystkim, oni myślą, że udało mi się już wszystko zaliczyć
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-28 12:17:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.