Laserowa korekta wady wzroku - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 08:58   #451
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

__meggi__, super!
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:58   #452
__meggi__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Pamiętam ten okres przed zabiegiem. Nie zapomne tego co czułam i myślałam kiedy zaaferowana buszowałam po internecie i czytałam fora temu poświęcone. Byłam wystraszona, przerażona, zmartwiona i nie wiem jak jeszcze to opisać. Jednak kiedy zdejmowałam okulary i wyglądałam przez okno i nie potrafiłam już odróżnić czy po chodniku idzie kobitka czy facet, dzieciak czy staruszka, to mnie mobilizowało. Pamiętam przerażenie, kiedy potknełam sie na ryneczku i "szorowalam bruk". Nie wazna torebka, nie wazne zakupy, nie ważna dziura w spodniach i zdarte łokcie, tylko jak tam MOJE OKULARY!!! Jeśli się rozsypały - to jak ja dojade do domu
Dojrzałam do tej decyzji, zaryzykowałam i nie załuje.

Ja jestem zadowolona, a to takie miłe, ze was tez to cieszy. Kocham was za to
Jestem mega pozytywnym przykładem cudu refrakcji
__meggi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:43   #453
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez __meggi__ Pokaż wiadomość
Pamiętam ten okres przed zabiegiem. Nie zapomne tego co czułam i myślałam kiedy zaaferowana buszowałam po internecie i czytałam fora temu poświęcone. Byłam wystraszona, przerażona, zmartwiona i nie wiem jak jeszcze to opisać. Jednak kiedy zdejmowałam okulary i wyglądałam przez okno i nie potrafiłam już odróżnić czy po chodniku idzie kobitka czy facet, dzieciak czy staruszka, to mnie mobilizowało. Pamiętam przerażenie, kiedy potknełam sie na ryneczku i "szorowalam bruk". Nie wazna torebka, nie wazne zakupy, nie ważna dziura w spodniach i zdarte łokcie, tylko jak tam MOJE OKULARY!!! Jeśli się rozsypały - to jak ja dojade do domu
Dojrzałam do tej decyzji, zaryzykowałam i nie załuje.

Ja jestem zadowolona, a to takie miłe, ze was tez to cieszy. Kocham was za to
Jestem mega pozytywnym przykładem cudu refrakcji
a powiesz mi ile zaplacilas za ta operacje?
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 10:51   #454
Vice_Versa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Teraz będzie fajna akcja bezpłatnego badania wzroku w Łodzi i Opolu:

Mieszkańcy Opola i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych, specjalistycznych badań wzroku! Wszystko to w ramach akcji „Czas na wzrok”. Wystarczy mieć ukończone 40 lat i wybrać się do odpowiedniego punktu optycznego. Akcja rusza 6 maja i potrwa do 21 maja 2011 roku. Więcej informacji i lista optyków na: http://czasnawzrok.pl/
Vice_Versa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 21:33   #455
__meggi__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
a powiesz mi ile zaplacilas za ta operacje?
Powiem tak: biorąc pod uwagę badanie wstępne, właściwy koszt zabiegu, badania kontrolne - kosztowało mnie to około 5.500,00 - 6.000,00. Co do złotówki trudno mi sobie przypomnieć, ale mniej więcej tyle
__meggi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:11   #456
dudix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam. Od dłuższego czasu również rozmyślam nad korektą wady wzroku. Moja wada również jest tragiczna ok - 8 oraz - 4,5 plus astygmatyzm. Tryb życia również niezbyt ciekawy - praca Urzędnika (8h przed komputerem), prawo jazdy w trakcie, ale chyba zrezygnuję - dla bezpieczeństwa ogółu. Wada nie jest stabilna - w okresie 1-2 lat delikatnie się pogarsza. Wpisy "aneczka240" oraz "_meggi_" sprawiły, że przez moment uwierzyłem, że mogę coś z "tym" zrobić, Jeżeli byłaby taka możliwość aneczka 240 oraz megii poproszę o bliższy kontakt z Wami. Mój adres : dudix@vp.pl.
Pozdrawiam
dudix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:00   #457
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

znalazłam reklamę tu na wizazu : http://www.okulus.com.pl/pl/aktualnosci ciekawe czy rzeczywiście robią korekcję za darmo trochę dziwne
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 16:12   #458
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Niki, najlepiej tam zadzwoń i zapytaj, na jakiej podstawie kwalifikują na bezpłatny zabieg.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 22:24   #459
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Niki, najlepiej tam zadzwoń i zapytaj, na jakiej podstawie kwalifikują na bezpłatny zabieg.
tak myślałam żeby zadzwonić, bo coś mi się wierzyć nie chce że robią za darmo . A nawet gdy okaze się że robią za darmo, to chyba bym się bała u nich robić bo co dziś jest za darmo???
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 09:21   #460
Alinkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie wiem czy warto iść tam gdzie robią ci za darmo, ja bym się bała, że coś popsują... Na takie zabieg warto wydać trochę kasy i iść do najlepszych specjalistów. Ja np robiłam korekcję w klinice Jerzego Szaflika - jednego z lepszych specjalistów w Polsce. Dlatego bardzo polecam wszystkim, możecie śmiało tam iść, ale oczywiście to kosztuje ....
Alinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:31   #461
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Też bym się bała jak za darmo
Wiem że niektórzy stosują praktykę "jak coś jest w promocji, to można się mniej starać" i bałabym się po prostu w przypadku korekty wzroku iść na coś za co nie muszę płacić Niby wiadomo że powinno być zrobione dokładnie tak samo jak wtedy kiedy się płaci 100% ale strach i tak pozostaje
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 11:12   #462
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Bezpłatnie to teraz można dostac kopa w d... coś to podejrzane, to jest operacja zaliczana do estetycznych i na całym świecie jest płatna. Ja sama się czaję na operację, jedyne co mnie przed nią powstrzymuje to oczywiście kasa... Wady nie mam tak dużej jak niektórzy jednak czuje się z nią bardzo niekomfortowo, jak każda uprzykrza życie, noszę soczewki a po domu okulary, ale chciałabym być w końcu, że tak powiem od tego wolna! Wzrok do 11 roku zycia miałam rewelacyjny, jednak na etapie dojrzewania coś się "popsułam"... I tak co jakiś czas wada mi się jedynie poglębia;/ -1,75 i -1,25 + mały astegmatyzm. Do tego muszę się pilnowac, bo dziadek miał jaskrę, a w jednym oku ciśnienie nie było idealne...
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 07:22   #463
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć dziewczyny nie wiem czy wątek nadal aktualny....
bylam wczoraj na badaniu kwalifikującym do lasera , pan doktor powiedział ze nie ma przeciwskazan. Jednego czego sie obawiam to czy mam ustabilizowana wade wzroku. Co to dokladnie znaczy? mam 20 lat za 4 miesiace skoncze 21, wiec niby wiek juz jest ok. prosze o odp
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 10:00   #464
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez martuha20 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny nie wiem czy wątek nadal aktualny....
bylam wczoraj na badaniu kwalifikującym do lasera , pan doktor powiedział ze nie ma przeciwskazan. Jednego czego sie obawiam to czy mam ustabilizowana wade wzroku. Co to dokladnie znaczy? mam 20 lat za 4 miesiace skoncze 21, wiec niby wiek juz jest ok. prosze o odp
No jeśli Ci się nie zmienia to jest ustabilizowana
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 13:00   #465
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Chodzi o to, żeby z rok była na tym samym poziomie wady, choć ja się spotkałam już z tym, że pół roku. Musisz spytać swojego lekarza, który ma przeprowadzić zabieg, ale jak nie ma przeciwskazań, to ok. U mnie jest jedno... kasa, więc zazdroszczę
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 15:30   #466
Lion127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam, jestem w podeszłym wieku i zastanawiam się nad korektą wzroku za pomocą lasera. Moja wada wynosi -13 i 13,5 i jestem ciekawa jakich efektów mogę się spodziewać. Na pierwszej stronie tego wątku jedna z użytkowniczek pisała:


Cytat:
Napisane przez margaretka Pokaż wiadomość
Ja taką korektę robiłam 18 miesięcy temu i była to najtrafniejpodjęta decyzja w moim życiu. Zabieg ten w 100 % zmienił moje życie. przed korektą miałam bardzo dużą wadę bo wynosiła na lewe -13,00 i na prawe -13,75. operacja się udała i z tak ogromnej wady zostało mi -1,5 na lewe i - 3,0 na prawe. Po operacji nie miałam żadnych komplikacji i po 7 dniach mogłam wrócić do pracy.Powodzenia.
Jak myślicie, mogę spodziewać się podobnych efektów? Z góry dzięki )
Lion127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 17:30   #467
Amizuno
Raczkowanie
 
Avatar Amizuno
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
GG do Amizuno
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

hmm... czytam ten wątek i czytam i się zastanawiam

Ja generalnie byłam ostatnio u okulisty i moja wada to -12 (na obu oczkach)...wyszłam załamana z tego gabinetu, ale cudów też się nie spodziewałam, moja babcia miała -20pare, taka też dociąga do -20, więc okulistka od razu mi powiedziała, że takie geny i nic nie zrobię.

Właśnie, dlaczego o tym piszę Moja babcia (ś.p.) ze swoją wadą -24 (muszę jeszcze dokładnie zapytać) miała robiony zabieg jakiś rok temu z tego co wiem w Katowicach... I z tego co mi wiadomo 'usunęli' jej całą wadę Babcia wróciła do domu i chodziła już bez okularków przez ostatnie pół roku swojego życia... A żeby było śmieszniej nic za to nie zapłaciła.


Muszę sę dowiedzieć czegoś więcej, bo ktoś w tym wątku pisał, że NFZ nie refunduje tego typów zabiegów, że takich dużych wad nie można usunąć całkowicie.. Więc coś mi tu w tym wszystkim nie pasuje.
__________________
Gdyby za jakiejś historii przyczyną,
dało się życie szybko mknące mamić,
wówczas łzy Twoje przestałyby płynąć,
bylibyśmy może znowu tacy sami
...


Amizuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 14:16   #468
Alinkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Z tego co się orientuje to NFZ już nie refunduje takich zabiegów. A co wady to ja słyszałam że tylko do - 10 da się zrobić korekcję, przy najmniej tak pisali w klinice okolaser. Może w innych robią:/ A może chodzi o wszepienie soczewski fakijnej, bo to leczy dużą krótkowroczność. Dowiedz się dokładnie co babcia miała, bo to aż dziwne;/
Alinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 15:12   #469
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Miałem operację 3 tygodnie temu w Szczecinie w Lexummedica. Miałem wadę -8,5 w lewym oko i -7,5 w prawym. Lekarz powiedział, że prawe zrobi do 0, a lewe być może do -0,25, gdyż większa wada (były jeszcze cylindry). Po operacji mam w lewym oku +1, a w prawym -0,25. Lewe oko chyba gorzej się goi, ponieważ czasem czuję w nim ucisk. Ciekawi mnie, czy ten plus w lewym oku sam się wyrówna. Niby za wcześniej mówić, czy się operacja "udała", ale trochę mnie to lewe oko niepokoi.

A jak jest u Was? Czy ktoś miał podobnie?
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 11:54   #470
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

mam pytanie do osób, które są już po operacji

1. przed operacją: jak długo mieliście stabilną wadę? pół roku? rok? dłużej?
2. po operacji: czy wada wam powraca? zwiększa się?

mam -5,5 i -7, dziś lekarz powiedział mi, że wystarczy, aby wada była stabilna przez pół roku - wydaje mi się, że to za krótko - i chyba lepiej poczekać z rok czasu aż się ustabilizuje, niż lecieć po pół roku na hurra, zapłacić kilka tysięcy, a potem wada wróci.. co prawda nie tak duża, ale jednak wróci
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 13:12   #471
Alinkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wydaje mi się że musi być stabilna przez rok, przynajmniej tak mi powiedzieli w okolaserze. Wiesz może tej klinice do której idziesz zależy na kasie. Sądzę że lepiej poczekać tak jak mówisz.
Po operacji wada nie powraca, przynajmniej nie powinna. A gdzie będziesz robił?


Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
mam pytanie do osób, które są już po operacji

1. przed operacją: jak długo mieliście stabilną wadę? pół roku? rok? dłużej?
2. po operacji: czy wada wam powraca? zwiększa się?

mam -5,5 i -7, dziś lekarz powiedział mi, że wystarczy, aby wada była stabilna przez pół roku - wydaje mi się, że to za krótko - i chyba lepiej poczekać z rok czasu aż się ustabilizuje, niż lecieć po pół roku na hurra, zapłacić kilka tysięcy, a potem wada wróci.. co prawda nie tak duża, ale jednak wróci
Alinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 15:36   #472
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Najczęściej jest tak, że trzeba mieć skończone 21 lat i żeby wada była stabilna od pół roku. Jesteś jeszcze bardziej "bezpieczny", jeśli twoja wada utrzymywała się na pewnym poziomie załóżmy od roku, dwóch lat...
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 13:07   #473
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A te za darmo operacje to nie jest nieco innego gatunku? Moja babcia tez miała jakiś robiony zabieg na NFZ na jedno oko, ale poczekała na niego sobie... Z tego co widziałam tylko starszym ludziom to robią za free... Bo nigdy nie słyszałam, zeby korekta wzroku była refundowana, nigdzie.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 13:56   #474
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
A te za darmo operacje to nie jest nieco innego gatunku? Moja babcia tez miała jakiś robiony zabieg na NFZ na jedno oko, ale poczekała na niego sobie... Z tego co widziałam tylko starszym ludziom to robią za free... Bo nigdy nie słyszałam, zeby korekta wzroku była refundowana, nigdzie.
O właśnie teraz skojarzyłam, to może chodzi o zaćmę jak refundowane? Od tego w końcu też się gorzej widzi, no i w starszym wieku przede wszystkim zaćma się pojawia.
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:27   #475
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wydaje mi się, że to jest to, Jaskra też wchodzi w grę jeśli chodzi o NFZ, bo dziadek miał i do tego nosił kiedyś bryłki prawie jak Stępień... a teraz nic.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 09:38   #476
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dokładnie tak. Jest taka ogólne zasada, że NFZ refunduje to, co zagraża życiu lub w "ostateczności", czyli choroby typu Jaskra itd. Ale na akcepta od NFZ długo się czeka. Ale sam widziałem starsze osoby w Lexummedica w Szczecinie, które na pewno nie robiły sobie korekty krótkowzroczności..

A jeśli chodzi o pytania na temat wieku, czy można już robić korektę, to najlepiej szczerze porozmawiać z lekarzem. Ja wprost zapytałem, czy będzie w stanie mi zrobić korektę do 0 dioptrii, bo jeśli nie, to nie zdecyduję się na zabieg.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:34   #477
Alinkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dokładnie tak. najpierw trzeba przejść przez badania kontrolne, które zdecydują czy w ogóle pacjent nadaje się na korekcję. a potem myśli się o reszcie. Ta cena zależy tez od metody np Lasek, Lasik itd. Nie można wybrać tej najtańszej tylko lekarz decyduje.
Alinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:23   #478
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Alinkus Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. najpierw trzeba przejść przez badania kontrolne, które zdecydują czy w ogóle pacjent nadaje się na korekcję. a potem myśli się o reszcie. Ta cena zależy tez od metody np Lasek, Lasik itd. Nie można wybrać tej najtańszej tylko lekarz decyduje.
Co jest pewne to to, że po LASEKu oko dłużej się regeneruje i długo po zabiegu mogą występować bóle. Podczas zabiegu rogówka jest "zdzierana" z oka, a nie równo nadcinana przy pomocy specjalnego noża. Osobiście nie zdecydowałbym się na LASEK.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 15:41   #479
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No tak, mężczyźni są bardzo wrażliwi na ból ja miałam PRK i wcale nie było tak źle.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 14:28   #480
Alinkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Już nie ważny ból ważny żeby zabieg był skuteczny. A to że dziewczyny wytrzymują więcej to wiadomo


Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
No tak, mężczyźni są bardzo wrażliwi na ból ja miałam PRK i wcale nie było tak źle.
Alinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.