Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-04, 15:01   #1
Animal12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6

Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze


Witam wszystkich,
Mam problem taki iż odkąd zostawiła mnie moja dziewczyna było to jakoś 17 miesiecy temu zaczęły mi się robić krosty na głowie. Zaczęło się to jakoś po miesiącu. Fakt że rozstanie z nią bardzo odbilo mi się na psychice. Jakoś od 3 miesiecy przestalem o nia zabiegac. Tak prawie rok caly czas zylem jej zyciem. Robilem wszystko by wrocila. Dobra nie bede sie rozpisywac na ten temat. Teraz napisze o krostach jak wygladaja. A wiec tak zawsze się ciełem na krótko .. gora na 10 mm boki na zero albo calkiem na lyso maszynka do golenia. Lecz kiedy zaczely sie krosty zapuscilem lekko wlosy. Jakos do 20 mm .. bo sie wstydzilem chodzic z nimi. Nie wiedzialem od czego one sa i nie wiem do dzis. Jednak iż kiedy zapuscilem wlosy krostek nie bylo widac za to jednak kiedy krosta sie robila albo kiedy sie zagoila lub kiedy sie zbierala w tym miejscu wypadaly mi wlosy. Krosty byly dosc duze bolesne i wyciekala z nich brudna krew i ropa. Poniewaz mialem duzo plamek cala glowa w kropkach poszedlem do lekarza. Dermatolog przepisal mi antybiotyki masc witaminy. Po jakims czasie ustapilo to lecz zapuscilem wlosy i scielem sie na irokeza nie bylo nic widac... krosty zeszly wiec sie scielem ostatnio. Scielem sie i bylem zadowolony bo nic nie mialem na glowie ... jedna plamka moze dwie ... kiedys mialem ich naprawde duzo wiec dwie plamki co to tam ... jednak za kilka dni zrobila mi sie jedna krosta dosc duza i wypadly mi wlosy .. poniewaz nie mialem krost postanowilem sie obciąć maszynka do golenia na łyso. I tak uczynilem. Lecz kiedy się obciolem po nie calych 10 minutach zrobilo mi sie tysiace krost na glowie. I w tym 2 albo 3 sa to znowu takie jak kiedys "wrzody" bynajmniej dla mnie tak to wyglada, i zwykle krostki z ropa. Znowu mam pelno plam ... az wstyd wyjsc na ulice. Jak zapuszcze wlosy nie widac nic ale lubie miec krótki poniewaz jestem kulturysta. Robilem badania krwi moczu i cos jeszcze nie pamietam teraz bo mysallem ze moze sa to obajwy od odzywek bo jem tego duzo. Jednak lekarze nie znalezli nic co by moglo wskazywac na to ze to wina suplementacji. Prosze o pomoc. Akurat teraz zakochalem sie na nowo a wstydze sie wyjsc na ulice. Boje sie ze ludzie beda sie smiac. I wogole... jest to uciazliwe... w dziecienstwie mialem trudne chwile a co najgorsze dziecinstwo jesli mozna tak to nazwac mialem naprawde złe... 2 krotnie probowalem sobie odebrac zycie... a teraz .. z takimi krostami znowu mam takie mysli... fakt ze scielem sie w piatek to bylo pelno krost. Jednak dzis mamy wtorek i mam krosty lecz jest ich o wiele wiele mniej mozna je policzyc ... a wtedy bylo ich jedna na drugiej bardzo ladnie schodza Pfff ze by nie zapeszyc .. ale najgorsze sa plamki bo jest ich pelno.. plamki bez wlosow ... nie wiem co robic... spotkal sie ktos z takim czyms ? prosze o pomoc ...
Animal12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 15:43   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Nie wiem na 100% co Ci dolega, ale wydaje mi sie ze to ostra postać łojotokowego zapalenia skóry. bez lekarza dermatologa sie nie obejdzie. Jesli to ŁZS to nie da sie tego wyleczyc raz na zawsze - trzeba byc pod stałą opieka lekarza.
Typowe dla ŁZS jest nadmierne przetłuszczanie sie włosów, wypadanie. W przypadku ostrych zmian moga pojawic sie zmiany wysiękowe (czyli te krosty).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 20:37   #3
Animal12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

no myslalem nad tym ale dlaczego mnie nie swedzi glowa ? nie drapie sie .. a dzisiaj widze ze krosty prawie ze znikly ( sa jeszcze ale nie tak duzo jak mialem po obcieciu) ale mam plamki ... duzo plamek bez wlosow.... jesli to ŁZS to naprawdę chyba się powiesze bo ta choroba zostaje przez dlugi czas... ale czytalem duzo na internecie i nigdzie nie ma wspomniane ze sa wrzody ... bo mi wypadaja wlosy tylko tam gdzie mialem krosty ... tzn wrzody ... mozliwe ze zaziebilem krew ? zawsze chodzilem bez czapki jak bylem lysy w glowe zimno bylo ... i czy macie cos na porost włosow szybki .. bo ja mam alpicort ale dlugo trwa nim urosna ... o ile jest szansa ze urosna ... Ps. jak m am wlosy na dlugosc 1 cm to nic nie widac
Animal12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 20:52   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Oj, nie przesadzaj. ja mam ŁZS i nie mam zamiaru sie wieszać. Dostalam od dermatologa receptę na bardzo dobry szampon - Stieprox. i w tym momencie zaleczyłam zmiany. Jednak licze sie z tym, ze w kazdym momencie moze powrócić.
Bez wizyty u dermatologa sie nie obejdzie.

Co do szybkości z jaka odrastają włosy - jest to sprawa indywidualna. zależy to od tego jak szybko minie stan chorobowy oraz od ogólnej kondycji organizmu.

Sterydów nie bierzesz/ brałeś? (omo, metka?, prawdę pisz)

Jeżeli jesz białko firmy O***p, to niestety takie rzeczy się dzieją. Ono jest b.źle przyswajane przez organizm.

Apropos golenia głowy maszynką - człowieku, podrażniłeś sobie skórę. Przy takich stanach chorobowych daruj sobie jeżdżenie po skórze nożykami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 22:28   #5
Animal12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

zadnej metki nie jem. Odzywki jem firmy olimp tzn jadlem. Teraz wogole nic nie jem . Zrobilem odpust za duzo tego jadlem. Propo koksów wziolem raz Tescia ... zadnej metki nie jadlem i nie zjem .. mam tendencje do krost a po metce to juz wogole by bylo. No okej masz ŁZS ale powiedz mi czy jestes pewien ze to jest to ? bo kiedys lekarz mowil ze przeziebilem krew i tak bedzie sie dziac. Ale teraz to nie wiem .. moze i ŁZS ale jest szansa to wyleczyc z czasem ? nie mowie ze odrazu ? ale z czasem ... ? i czy ŁZS to 1 znak ze bd łysi ?
Animal12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:24   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Cytat:
Napisane przez Animal12 Pokaż wiadomość
zadnej metki nie jem. Odzywki jem firmy olimp tzn jadlem. Teraz wogole nic nie jem . Zrobilem odpust za duzo tego jadlem. Propo koksów wziolem raz Tescia ... zadnej metki nie jadlem i nie zjem .. mam tendencje do krost a po metce to juz wogole by bylo. No okej masz ŁZS ale powiedz mi czy jestes pewien ze to jest to ? bo kiedys lekarz mowil ze przeziebilem krew i tak bedzie sie dziac. Ale teraz to nie wiem .. moze i ŁZS ale jest szansa to wyleczyc z czasem ? nie mowie ze odrazu ? ale z czasem ... ? i czy ŁZS to 1 znak ze bd łysi ?
Po pierwsze, jestem kobietą, można to sprawdzić w moim pofilu.

Chciałąm wyeliminować metkę/ omo/ teścia i inne żeby wyluczyć powikłania posterydowe. Nie oceniam Cie - po prostu chodziło mi o informacje.

Przeziębienie krwi - jak to nazywacz - to są czyraki. Takze o tym myślałam. Musisz zaobserwowac, czy wysyp tych krost nasila sie jesli np. chodzisz z gołą głową.

Nie jestem pewna ani czy masz ŁZS ani czy są to czyraki. Musi to stwierdzić lekarz dermatolog - niepokoi mnie to wypadanie włosów?

CO do odżywek firmy O. Wszyscy uczęszczający na siłownię których znam delarują jak jeden mąż, że po O. mają wysyp pryszczy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 14:27   #7
Animal12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

dziękuje Ci bardzo ze mi odpisujesz ... tak wlasnie jest. kiedy chodze z gola glowa wtedy krosty wychodza... wogole jak sie przeziebie. Ja robilem glupie rzeczy zima. Ciagle spedzlaem na dworzu cale dni z dziewczyna tarzaliśmy sie w sniegu i pottrafilismy byc mokrzy caly dzien na dworzu ... ale zastanawia mnie jedno jesli bo to bylo od tego to chyba szybciej by wysypalo .. zreszta jak bylem lysy tez chodzilem bez czapki i zimno bylo w glowe i wtedy wlasnie zaczal sie moj problem.... Musze przyznac ze dzis juz mam tylko z tylu glowy krosty .. znikly mi z góry i z bokow i mam przy szyi tylko ... ale duzo mi poschodzilo bardzo duzo... ale mam tyle plamek tak to ochydnie wyglada czekam az zarosnie mi to wlosami ale nie wiem co zrobic. Czy uzyc nafty kosmetycznej ... moj kolega byl lysy i smarowal i mu pomogla
Animal12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-05, 15:32   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

jeśłi to czyraki, to moze pomóc masc ichtiolowa - wyciągnie tę ropę na wierzch. Ale ona ma ciemny, nieciekawy kolor i raczej nie pokazuja sie z nią światu.
Zapomnij o chodzeniu bez czapy i zapusc troche włosy. Najprawdopodobniej masz bardzo wrazliwą skórę na głowie. Nie gol się maszynką (taką z nożykami), ewentualnie trymerem i tez nie na łyso.

Z naftą mozesz spróbowac - ale na zaleczoną skórę głowy. Niektórym pomaga, to sprawa indywidualna.

Moze ampułki Dercos-aminexil albo ampułki Klorane z chininą? - to na wypadanie i wzmocnienei włosów.

Łykaj MSM forte - wzmacnia włosy i stawy - to ci sie i taj przyda, bo skoro cwiczysz zna siłowni, poddajesz stawy duzym obciazeniom.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 15:52   #9
Animal12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Dziekuje CI bardzo .. nawet nie wiesz ile dla mnie zrobiłaś ... dziekuje jeszacze raz .. zaczne jesc te tabletki i kupilem dzis nafte... myslisz ze dwa razy smarowac dziennie ? bede smarowac plamy tylko gdzie jest zagojone i nie ma wlosow ale nie wiem czy wcierac i zostawic czy zmywac
Animal12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 16:03   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Cytat:
Napisane przez Animal12 Pokaż wiadomość
Dziekuje CI bardzo .. nawet nie wiesz ile dla mnie zrobiłaś ... dziekuje jeszacze raz .. zaczne jesc te tabletki i kupilem dzis nafte... myslisz ze dwa razy smarowac dziennie ? bede smarowac plamy tylko gdzie jest zagojone i nie ma wlosow ale nie wiem czy wcierac i zostawic czy zmywac
Wcierać, zawinąć głowę folią i ręcznikeim zeby bylo ciepło, trzymac 20-30 min i zmyc.

Tabletki musisz łykać w czasie posiłku - lepiej sie wchałaniaja, razem z wit C. Raczej nie na noc (MSM ma tez dzialanie detoksykujace, wiec mozesz sie troche nie zabardzo czuc na początku kuracji).

Pisz czy pomaga.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 15:31   #11
Animal12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Pomaga krosty mi zeszly wlosy odrastaja. Lekarz powiedział ze nie jest to ŁZS że to zejdzie i mial racje. Obecnie koncze brac tabletki na przeczyszczenie krwi i calego organizmu . stosuje naftte miejscowo. Mam jedna plamke bo jest tam krosta i teraz walcze z tym ale tez zejdzie ... a u góry nie mam juz plamek tylko z tyłu jeszcze kilka bd dobrze
Animal12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 16:24   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Prosze o pomoc !!! Nie mam juz sił.. Prosze

Cytat:
Napisane przez Animal12 Pokaż wiadomość
Pomaga krosty mi zeszly wlosy odrastaja. Lekarz powiedział ze nie jest to ŁZS że to zejdzie i mial racje. Obecnie koncze brac tabletki na przeczyszczenie krwi i calego organizmu . stosuje naftte miejscowo. Mam jedna plamke bo jest tam krosta i teraz walcze z tym ale tez zejdzie ... a u góry nie mam juz plamek tylko z tyłu jeszcze kilka bd dobrze

Super, że już lepiej. A powiedział Ci co to za choroba?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.