III rok studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-10, 12:57   #1
geri1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 17

III rok studiów


Witam borykam się z problemem wykładowca nie chce mi dać zaliczenia z jednego przedmiotu, chciałam go poprawić mam zaświadczenie lekarskie i mi powiedział, że mogę ale za rok. Byłam pytać się w dziekanacie i mi powiedzieli jedynie, że mogę zapłacić za powtarzanie roku. Więc mam pytanie czy jest możliwość przeniesienia się na inną uczelnię gdzie mniej mnie wyjdą zaoczne za cały rok czy zostać tam, chociaż tego nie chcę. Na drugiej uczelni przedmioty w 80% mi się pokrywają jutro idę się dopytać o szczegóły. Oczywiście chcę się przenieść z dziennych na zaoczne. Czy w ostatnim roku będą mi robić jakieś problemy, czy nie. Miałam dwa warunki które zaliczyłam wszystko mam wpisane w indeksie. III rok pierwszego semestru mam bez żadnych warunków. Mam ten jeden przedmiot nie zaliczony i drugi, ale tych przedmiotów nie ma na drugiej uczelni w programie studiów
geri1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 17:56   #2
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: III rok studiów

To wszystko zależy od wymagań 2 uczelni. Jednak akurat często przy przenoszeniu się z trybu dziennego na zaoczne idą ci na rękę, jeśli mogą, bo to dla nich namacalny profit.
Ja jednak bym przemyślała jeszcze to całe przenoszenie się. Przecież zawsze masz opcję przywracania terminu. Zwłaszcza, jeśli masz zwolnienie lekarskie. Idziesz wtedy na poprawkę i piszesz wtedy 1 termin. Przynajmniej u mnie na uczelni tak to działa. Zajrzyj do regulaminu studiów i zorientuj się jak to działa u ciebie.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 16:17   #3
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: III rok studiów

Cytat:
Napisane przez geri1994 Pokaż wiadomość
Witam borykam się z problemem wykładowca nie chce mi dać zaliczenia z jednego przedmiotu, chciałam go poprawić mam zaświadczenie lekarskie i mi powiedział, że mogę ale za rok. Byłam pytać się w dziekanacie i mi powiedzieli jedynie, że mogę zapłacić za powtarzanie roku. Więc mam pytanie czy jest możliwość przeniesienia się na inną uczelnię gdzie mniej mnie wyjdą zaoczne za cały rok czy zostać tam, chociaż tego nie chcę. Na drugiej uczelni przedmioty w 80% mi się pokrywają jutro idę się dopytać o szczegóły. Oczywiście chcę się przenieść z dziennych na zaoczne. Czy w ostatnim roku będą mi robić jakieś problemy, czy nie. Miałam dwa warunki które zaliczyłam wszystko mam wpisane w indeksie. III rok pierwszego semestru mam bez żadnych warunków. Mam ten jeden przedmiot nie zaliczony i drugi, ale tych przedmiotów nie ma na drugiej uczelni w programie studiów
1. Przeczytaj regulamin swojej uczelni, tam zazwyczaj znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan.
2. DLaczego wykladowca nie chce zaliczyc ci przedmiotu? Czy to jest przedmiot do zaliczenia w trakcie roku czy egzamin w trakcie sesji? Nie chce ci go zaliczyć bo masz nieobecności, nie zdałas kolokowium/egzaminu, coś innego?
3. Nie bój się pytać o nic w dziekanacie, bo to jest najlepsze źródło wiedzy. Jeśli masz konkretną sprawe i wiesz, jakie masz możliwości, z osobą w dziekanacie najłatwiej wszystko załatwić.
4. Przeniesienie z uczelni na uczelnie może ci sięâ˜☠nie udać, bo - i to koniecznie sprawdź, możesz zapytać własnie w dziekanacie uczelni docelowej - żeby móc zmienić uczelnię, zazwyczaj trzeba mieć zaliczony poprzedni semestr. Poza tym uczelnia może się nei zgodzic, jesli będziesz miała za słabą średnia, a jeśli masz już dwa warunki na koncie, to tej średniej oszałamiącej zapewne nie masz, bo niezaliczone w pierwszym terminie przedmioty bardzo ci jąâ˜☠zaniżają.
5. Czy w przypadku pozostania na obecnej uczelni również zmieniałabyś tryb z dziennych na zaoczne? Bo jeśli chcesz je zmienić tylko ze względu na niezaliczony przedmiot, to lepiej zapłacić kolejny warunek niż płacić kilkaset złotych co kila miesięcy.


Dziewczyno, po co zakładasz 3 wątki na ten sam temat?
Miałaś obowiązkowy obóz, na który nie mogłaś pojechac, bo skręciłaś kostkę i masz teraz problem z zaliczeniem tego przedmiotu. Piszesz, ze masz zaświadczenie od lekarza, ale czy masz zwolnienie? Bo sama dokumentacja to generalnie nic takigo, musisz mieć zwolnienie od lekarza w którym jak byk stoi, że nie jestes zdolna jechać na obóz.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e

Edytowane przez milionmalychkawalkow
Czas edycji: 2018-07-16 o 16:20
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-16 17:17:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.