wynajmowałyście komuś mieszkanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-02, 08:38   #1
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592

wynajmowałyście komuś mieszkanie?


Wynajmowałyście? Bo mnie to prawdopodobnie czeka i trochę się obawiam Poradźcie proszę, jak się zabezpieczyć, co zapisać w umowie, żeby potem się nie okazało, że ktoś mieszka, nie płaci, a ja go nie mogę wyrzucić bo jakiś kruczek prawny jest czy coś... Jestem kompletnie zielona w tym temacie na co trzeba zwracać uwagę?
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:27   #2
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez mara30;
Wynajmowałyście? Bo mnie to prawdopodobnie czeka i trochę się obawiam Poradźcie proszę, jak się zabezpieczyć, co zapisać w umowie, żeby potem się nie okazało, że ktoś mieszka, nie płaci, a ja go nie mogę wyrzucić bo jakiś kruczek prawny jest czy coś... Jestem kompletnie zielona w tym temacie na co trzeba zwracać uwagę?
A dlaczego Marusiu czeka Cie taka sytuacja,czyżbyś gdzieś wyjeżdżała

Ja nie wynajmowałam ale trzeba być ostrożnym i to bardzo.

Napiszę Ci jak moja koleżanka wynajmuje mieszkanie swoje.
Podobno najlepiej zgłosić mieszkanie do Agencji Nieruchomości oni pomogą spisać Ci umowe.
Fakt,że biora za pośrednictwo ale to też można ominąć jeśli zdążysz wcześniej dogadać sie z wynajmującym.

Zlikwiduj telefon stacjonarny,teraz każdy ma komórkę więc nie bedzie problemu,jeśli zależy Ci Maro ,żeby zostawic telefon to poproś o kaucje ,bo róznie to bywa.
Zresztą kaucję powinnaś wziąć za pół roku z góry w ogóle za mieszkanie i na taki czas podpisać umowe potem przedłużyć lub zrezygnować.
Musisz pamietac o okresie wypowiedzenia w umowie to też jest wazne,bo jak cos Ci nie bedzie odpowiadać to wymówisz i już.

Pewnie o czymś zapomnialam ale z pewnościa jakas wizażanka jeszcze cos doda.A jak sobie przypomną to napisze

__________________

nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:51   #3
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Nikuś dzięki nie, nie wyjeżdżam, to dość skomplikowana sytuacja, wyjaśnię Ci na priva, dobrze?
Telefonu tam nie ma, więc to nie problem. Boję się tego, że ten ktoś np. może przestać płacić, a ja go nie będę mogła wyrzucić, gdzieś mi się obiło, że np. nie można wyrzucić kobiet w ciąży, nie można nikogo zimą itp i ciekawa jestem, czy jednak można się zabezpieczyć przed czymś takim? I nie wiem czy rzeczywiście tak jest, a nie mam siły się przebijać przez akty prawne I czy jak wymówię, z ten ktoś się nie będzie chciał wyprowadzić, to jaką mam możliwość wyrzucenia go? Może zadaję głupie pytania, ale to dla mnie zupełna nowość
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:17   #4
matysowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 238
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Mara30 jak już było wyżej wspomniane najlepiej załatwić wszystko przez Agencję Nieruchomości w sumie oni biorą na siebie całą czarną robotę łącznie z wielokrotnym oglądaniem mieszkania.

W sumie teraz bardzo popularna jest umowa słowna, jednakże lepiej się zabezpieczyć, bo nie wiadomo na kogo się trafi.. Życzę Ci jak najlepszych i bezproblemowych lokatorów

"Boję się tego, że ten ktoś np. może przestać płacić, a ja go nie będę mogła wyrzucić, gdzieś mi się obiło, że np. nie można wyrzucić kobiet w ciąży, nie można nikogo zimą itp i ciekawa jestem, czy jednak można się zabezpieczyć przed czymś takim?"

To prawda, w określonych przypadkach ma zastosowanie art 5. k.c , który mówi o nadużyciu prawa... Nie będziesz mogła np. wyrzuć z wynajmowego mieszkania kobietę z małoletnim dzieckiem, jeżeli nie będzie miała możności wynajęcia innego mieszkania.

To tak pokrótce jakbyś miała pytania, służę

Edytowane przez matysowa
Czas edycji: 2007-03-02 o 10:21 Powód: literówka :)
matysowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:27   #5
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Dzięki Matysowa

Cytat:
Napisane przez matysowa Pokaż wiadomość
To prawda, w określonych przypadkach ma zastosowanie art 5. k.c , który mówi o nadużyciu prawa... Nie będziesz mogła np. wyrzuć z wynajmowego mieszkania kobietę z małoletnim dzieckiem, jeżeli nie będzie miała możności wynajęcia innego mieszkania.
Czyli przed tym się nie da nijak zabezpieczyć? Bo przecież jak mi nie będzie płaciła to raczej nie bedzie miała możliwości wynajęcia innego
To znaczy, że najlepiej wynająć mężczyźnie, bo nie ma ryzyka, że urodzi dziecko, albo ew. starszej pani
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:38   #6
matysowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 238
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
Dzięki Matysowa



Czyli przed tym się nie da nijak zabezpieczyć? Bo przecież jak mi nie będzie płaciła to raczej nie bedzie miała możliwości wynajęcia innego
To znaczy, że najlepiej wynająć mężczyźnie, bo nie ma ryzyka, że urodzi dziecko, albo ew. starszej pani
W sumie Jednak jeżeli skorzystasz z pośrednictwa Agencji masz pewne już zabezpieczenie, że osobie będzie zależało na wynajęciu mieszkania i nie będzie odstawiała "cyrków" (np. nie będzie płaciła.. ).

Nie będzie tak źle, nasłuchałam się już o wynajmowaniu i powiem Ci szczerze, że bardziej problemowi są właściciele mieszkań niż ich potencjalni lokatorzy. Dlatego jeżeli aż tak obawiasz się wynajmu polecam Ci umowę, która zabezpieczy odpowiednio wszystkie aspekty wynajmu, a Tobie pozwoli spać spokojnie
matysowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:44   #7
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

ja wynajmuję mieszkanie od 3 lat. daj maila to wyślę Ci umowę, może Ci się przyda.
szukając przez agencję trzeba zapłacić połowę czynszu jaki chcesz (płacisz agentowi).

w umowie musi być napisane, że jeśli spóźnią się z czynszem dłużej niż 14 dni oznacza to, że muszą się natychmiast wynieść. można też dopisać, że w razie nie płacenia czynszu poddają się dobrowolnej eksmisji.
jakieś pytania? pisz teraz mam 3ciego lokatora. najlepiej wynajmować firmie - lepiej niż os. prywatnej.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 10:46   #8
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez matysowa Pokaż wiadomość
W sumie Jednak jeżeli skorzystasz z pośrednictwa Agencji masz pewne już zabezpieczenie, że osobie będzie zależało na wynajęciu mieszkania i nie będzie odstawiała "cyrków" (np. nie będzie płaciła.. ).
agencje, z którymi się spotkałam tylko przez pół roku oferują pomoc. później jest to płatne też ileś procent czynszu.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:51   #9
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez matysowa;

Nie będzie tak źle, nasłuchałam się już o wynajmowaniu i powiem Ci szczerze, że bardziej problemowi są właściciele mieszkań niż ich potencjalni lokatorzy. jeżeli aż
Matysowa ja też sie nasłuchałam ale o lokatorach

Myśle,że można zaznaczyś w Agencji,jakie ma sie wymagania.Na przykład,ze wolimy studenta

Myśle,że dużo też zalezy od wielkości mieszkania.Najlepiej wynajmuje sie male mieszkania.

Wtedy jest prawdopodobieństwo,ze mieszkania nie wynajmie rodzina tylko owy student
__________________

nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:56   #10
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
ja wynajmuję mieszkanie od 3 lat. daj maila to wyślę Ci umowę, może Ci się przyda.
szukając przez agencję trzeba zapłacić połowę czynszu jaki chcesz (płacisz agentowi).
Wersta zaraz Ci wyślę maila na priva, dzięki

A ta połowa dla agencji to tylko tak jednorazowo? czy potem co miesiąc

Matysowa
, ja jeszcze nie wiem, czy się obawiam staram się w ogóle rozeznać co i jak...
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:57   #11
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

oo lokatorzy to potrafią dopiec! przenigdy nie wynajmuj wietnamczykom!!! w wawie jest tak, że to oni są częstymi poszukiwaczami mieszkań.
trafiłam na młode małżeństwo, którym rodzice płacili a mieszkanie.
pan z agencji przekonywał, że to bardzo zamożni i wykształceni porządni ludzie.
ci porządni ludzie zryli mi parkiet (musiałam cyklinować), zniszczyli skórzany wypoczynek (do tapicera) i po otworzeniu barku w regale okazało się, że na nim gotowali. kaucja nie wystarczyła nawet na renowację mebli, a oni ulotnili się do wietnamu i szukaj wiatru...
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 10:58   #12
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez nika672 Pokaż wiadomość

Myśle,że można zaznaczyś w Agencji,jakie ma sie wymagania.Na przykład,ze wolimy studenta
przystojnego oczywiście
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:06   #13
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
oo lokatorzy to potrafią dopiec! przenigdy nie wynajmuj wietnamczykom!!! w wawie jest tak, że to oni są częstymi poszukiwaczami mieszkań.
trafiłam na młode małżeństwo, którym rodzice płacili a mieszkanie.
pan z agencji przekonywał, że to bardzo zamożni i wykształceni porządni ludzie.
ci porządni ludzie zryli mi parkiet (musiałam cyklinować), zniszczyli skórzany wypoczynek (do tapicera) i po otworzeniu barku w regale okazało się, że na nim gotowali. kaucja nie wystarczyła nawet na renowację mebli, a oni ulotnili się do wietnamu i szukaj wiatru...

w Gdańsku chyba nie... tu najczęściej wynajmują młodzi ludzie, którzy dopiero zaczęli pracować i nie kupują, bo za krótko pracują, żeby dostać kredyt, albo jeszcze nie są pewni, gdzie będą docelowo mieszkać itp. Na studentów nie liczę, bo to za daleko do uczelni...
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:06   #14
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
przystojnego oczywiście
Oczywiście
.
__________________

nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:11   #15
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez wersta;
oo lokatorzy to potrafią dopiec! przenigdy nie wynajmuj wietnamczykom!!! w wawie jest tak, że to oni są częstymi poszukiwaczami mieszkań.
trafiłam na młode małżeństwo, którym rodzice płacili a mieszkanie.
pan z agencji przekonywał, że to bardzo zamożni i wykształceni porządni ludzie.
ci porządni ludzie zryli mi parkiet (musiałam cyklinować), zniszczyli skórzany wypoczynek (do tapicera) i po otworzeniu barku w regale okazało się, że na nim gotowali. kaucja nie wystarczyła nawet na renowację mebli, a oni ulotnili się do wietnamu i szukaj wiatru...
Wersta,nie koniecznie Wietnamczyk,mojej znajomej przystojny biznesmen ,któremu niby firma wynajmowala, tak zadłużył mieszkanie ,ze długo miala kłopoty żeby nie stracić tego mieszkania.


Ale Marusiu,to są wyjatki.
Niech Cie to nie przeraża.
Dobra umowa i możesz spać spokojnie
__________________

nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:16   #16
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

O to ja tez się tu podepne
Bo jestem ciekawa jak to jest z wynajmowaniem za pośrednictwem agencji, ile trzeba im płacić?
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:17   #17
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
Wersta
A ta połowa dla agencji to tylko tak jednorazowo? czy potem co miesiąc
jednorazowo. jeszcze czego, żeby im co miesiąc płacić

wysłałam już
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:27   #18
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
jednorazowo. jeszcze czego, żeby im co miesiąc płacić

wysłałam już
Dzięki
ufff, jednorazowo to przeżyję


Niko, jakim cudem można tak zadłużyć mieszkanie ile można zużyć prądu czy wody no chyba że telefon... "0700... gorące dziewczyny zdradzą ci najgorętsze sekrety" i te sprawy
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:57   #19
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość


Niko, jakim cudem można tak zadłużyć mieszkanie ile można zużyć prądu czy wody no chyba że telefon... "0700... gorące dziewczyny zdradzą ci najgorętsze sekrety" i te sprawy
Wiesz Marusiu,to było kilka lat temu i umowy widocznie nie byly takie przejrzyste, jak mozna sporzadzić je na dzien dzisiejszy.
Ale masz racje, to rachunek telefoniczny był najwiekszya za reszte mediow tez sie nazbieralo przez kilka lat.

A pisałas jeszcze,ze studentom nie bardzo ........bo za daleko maja na uczelnie.
Niekoniecznie Maro,na moim osiedlu dużo studentów własnie wynajmuje mieszkania bo jest dobre połączenie i pewnie troche niższy wynajem niż za mieszkanie blisko uczelni.

Także z tym studentem to jeszcze nie przesądzone
__________________

nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 12:11   #20
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez nika672 Pokaż wiadomość
A pisałas jeszcze,ze studentom nie bardzo ........bo za daleko maja na uczelnie.
Niekoniecznie Maro,na moim osiedlu dużo studentów własnie wynajmuje mieszkania bo jest dobre połączenie i pewnie troche niższy wynajem niż za mieszkanie blisko uczelni.

Także z tym studentem to jeszcze nie przesądzone
Tylko wiesz... tego... ja nie jestem pewna czy nie wolałabym jednak trochę starszego
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 14:06   #21
matysowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 238
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez nika672 Pokaż wiadomość
Matysowa ja też sie nasłuchałam ale o lokatorach

Myśle,że można zaznaczyś w Agencji,jakie ma sie wymagania.Na przykład,ze wolimy studenta

Myśle,że dużo też zalezy od wielkości mieszkania.Najlepiej wynajmuje sie male mieszkania.

Wtedy jest prawdopodobieństwo,ze mieszkania nie wynajmie rodzina tylko owy student

Oczywiście lokatorzy też potrafią dopiec zgadzam się
matysowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 18:49   #22
Sielska
Rozeznanie
 
Avatar Sielska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 650
GG do Sielska
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Ja od ok 3 lat wynajmuję mieszkanie ( już drugie) . Piszę z punktu widzenia lokatora. Jestem w szoku jak ludzie mogą postępować z jakby nie było cudzą własnością jaką jest mieszkanie i ew. sprzęt w nim pozostawiony.
Ze mną nigdy nikt nie podpisywał jakiejkolwiek umowy. Może wzbudzam takie zaufanie. Ale też nigdy nie przyszło mi do głowy nie płacić za czynsz i media. Pierwsze mieszkanie jak opuszczałam ( znalazłam tańsze) to nawet odświeżyłam malując pokój, bo głupio mi było zostawić lekko przybrudzone ściany.
No dobra ale są ludzie i ludziska. Nie wiem jak ja bym się zachowała wynajmując komuś moje mieszkanie.
Sielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 07:55   #23
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Sielska Pokaż wiadomość
Ja od ok 3 lat wynajmuję mieszkanie ( już drugie) . Piszę z punktu widzenia lokatora. Jestem w szoku jak ludzie mogą postępować z jakby nie było cudzą własnością jaką jest mieszkanie i ew. sprzęt w nim pozostawiony.
Ze mną nigdy nikt nie podpisywał jakiejkolwiek umowy. Może wzbudzam takie zaufanie. Ale też nigdy nie przyszło mi do głowy nie płacić za czynsz i media. Pierwsze mieszkanie jak opuszczałam ( znalazłam tańsze) to nawet odświeżyłam malując pokój, bo głupio mi było zostawić lekko przybrudzone ściany.
No dobra ale są ludzie i ludziska. Nie wiem jak ja bym się zachowała wynajmując komuś moje mieszkanie.
Sielska a nie przeprowadziłabyś się do Trójmiasta ? dam Ci zniżkę po znajomości
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 08:11   #24
Sielska
Rozeznanie
 
Avatar Sielska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 650
GG do Sielska
Dot.: wynajmowałyście komuś mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
Sielska a nie przeprowadziłabyś się do Trójmiasta ? dam Ci zniżkę po znajomości
O jakby fajnie było mieszkać tak blisko morza.................
W sumie nic mnie tutaj nie trzyma. Przemyślę
Sielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.