Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-13, 11:39   #1
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Question

Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?


Mój problem polega na tym , że nie wiem co zrobić , może opiszę krótko moją historię i jakoś dacię mi rady co powinnam zrobić dalej .

Więc wszystko zaczęło się 4 lata temu gdy wybierałam szkołę wyższą .
Uparcie chciałam iść do szkoły artystycznej więc z ciężkim uparciem dostałam się do liceum plastycznego mimo, że rodzice mi odradzali tą szkołę .
Zawsze byłam średnią uczennicą chodź dawałam sobie radę , wiedziałam , że w tej szkole nie będzie łatwo no ale sądziłam , że dam sobie radę , lecz w pierwszej klasie liceum zaczęły się problemy zdrowotne ( dodam , że przed tą szkołą prawie w ogóle nie chorowałam )
Znalazłam się w szpitalu z podejrzeniem guza na mózgu .
Na szczęście nic nie wykryto , ale silny ból głowy pozostał do dziś i tak naprawdę , żaden lekarz nie wie co mi jest .
Od tamtego roku miałam dużo zaległości , kilku nauczycieli uwzięli się na mnie i było mi bardzo ciężko , z wielkim trudem dostałam się do klasy 4 .
Niestety tak jak każdy mówił ta szkoła zmienia człowieka , wysiada psychicznie i tak się właśnie stało też ze mną w ciągu 4 lat wiele osób zrezygnowało ze szkoły mi rodzice uparcie też mówili abym się przeniosła , żałuję , że ich nie posłuchałam .

Teraz kończy się semestr nie mam szans go zaliczenia , co tydzień jestem chora .
Moje nerwy są w strzępkach , nie mogę spać popadłam w lekką depresje , nerwice .

Nie chcę użerać się z nauczycielami , nie mam siły by walczyć by skończyć tą szkołę , jestem wyczerpana psychicznie .

Więc postanowiłam , że zrezygnuje ze szkoły i znajdę pracę , zacznę życie na nowo i wrócę do starej kondycji psychicznej .
Tylko moje pytanie brzmi czy mam możliwość znalezienia pracy ?
Wykształcenie niepełne średnie .
Mam 20 lat .
I chęć zaczęcia życia na nowo nie boje się pracy , wręcz potrzebuje takiego kopa by móc żyć normalnie a nie w ciągłym przerażeniu .

Postanowiłam , że pójdę zaocznie do szkoły by mieć to średnie ale nie wiem czy teraz dam radę psychicznie to w tym roku zrobić .

Wiem , że obecnie nie zarobię dużo ale czy w ogóle mam szanse na zdobycie jakiejkolwiek pracy ?

Lub czy jest możliwość abym teraz przeniosła się do CKU i aby nie tracić roku skończyła szkołę zaocznie i zdobyła to średnie wykształcenie ?
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:44   #2
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

masz tylko 20 lat! Wiec nie masz powodow do zalamywania sie, wszystko sie ulozy, do gory glowa
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 11:51   #3
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Dla niejednych , tylko dla innych aż .
Ale to jest chwilowy problem , ja już przechodziłam depresje to , że jestem młodą osobą to nie znaczy , że nie dojrzałą .
Mam już plany na życie , ale żeby je zrealizować potrzebne mi są pieniądze .
Wszytko miało zacząć się po maturze ale ja już nie mam siły psychicznie i potrzebuje zmiany , zacząć normalne życie .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 12:22   #4
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

idąc do liceum mialaś chyba przerost ambicji. No ale było mineło i nie ma co się winić teraz. Moim zdaniem przerwanie szkoły średniej to totalna głupota której bedziesz potem załowała. Chcesz isć do pracy ? a gdzie skoro oficjalnie masz TYLKO podstawowe wykształcenie ?
jesteś już w klasie maturalnej ? co jest spowodowane tym,że jesteś co tydziń chora ? nie myślałaś ze te bóle głowy maja podłoże psychiczne ?

Na Twoim miejscu wziełabym się w garść zaliczyła ten semestr. Zaraz są ferie więc wyjedź w spokojne miejsce,odpocznij,zregene ruj siły, uporządkuj myśli. Ale broń boże nie rzucaj szkoły średniej !
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 12:35   #5
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
idąc do liceum mialaś chyba przerost ambicji. No ale było mineło i nie ma co się winić teraz. Moim zdaniem przerwanie szkoły średniej to totalna głupota której bedziesz potem załowała. Chcesz isć do pracy ? a gdzie skoro oficjalnie masz TYLKO podstawowe wykształcenie ?
jesteś już w klasie maturalnej ? co jest spowodowane tym,że jesteś co tydziń chora ? nie myślałaś ze te bóle głowy maja podłoże psychiczne ?

Na Twoim miejscu wziełabym się w garść zaliczyła ten semestr. Zaraz są ferie więc wyjedź w spokojne miejsce,odpocznij,zregene ruj siły, uporządkuj myśli. Ale broń boże nie rzucaj szkoły średniej !
No mają właśnie podłoże psychiczne .
Tylko , że raczej nie mam szans skończenia tej szkoły .
Jest jedna nauczycielka, która mnie nie przepuści , chociaż by nie wiem co .

Po za tym są ludzie którzy mają pracę z wykształceniem podstawowym .
Byłam bardzo ambitną osobą niestety ta szkoła wszystko zmieniła .
Choroby pewnie przez stres , ale w dużym stopniu też przez zatrucia .
Maluję , w szkole robi się też różne rzeczy , jest zimno ciągle się przeziębiam , grypy itd .

Wiele osób nie wytrzymało napięcia w tej szkole i zrezygnowało żałuję , że nie przeniosłam się wcześniej do innej szkoły .
Po prostu już nie mam siły chodzić tam , użerać się .
od ponad roku nie mogę w ogóle dać sobie rady , nie mogę po nocach spać ciągle tylko nerwy i strach .

Jest jeszcze opcja otwarcia własnej działalności .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 12:53   #6
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Nie rezygnuj ze średniego wykształcenia, tak mało brakuje. Porozmawiaj szczerze z nauczycielką, może pójdź do psychologa, porozmawiaj z dyrektorem na ten temat. Mój kolega miał też przerost ambicji i w efekcie nerwicę i fobię społeczną, ze szkoły zrezygnował, poszedł do szkoły dla młodzieży z problemami, czy coś w ten deseń. Teraz studiuje. Mam znajomych bez matury, a ze średnim wykształceniem i na prawdę trudno im znaleźć pracę. A zarobki są minimalne. Możesz iść do szkoły wieczorowej albo właśnie jakiejś dla dorosłych i mieć większe szanse, a jednocześnie pracować.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 13:01   #7
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Właśnie chyba przeniosę się do szkoły dla wieczorowej , żeby mieć to średnie i zdać maturę , ale nie wiem czy będzie taka możliwość w tym roku .
Po za tym wszystkie przedmioty typu : chemia , fizyka , historia itd . Mam zaliczone i nie wiem czy będę musiała jeszcze raz zaliczać to czy nie .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 14:47   #8
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Właśnie chyba przeniosę się do szkoły dla wieczorowej , żeby mieć to średnie i zdać maturę , ale nie wiem czy będzie taka możliwość w tym roku .
Po za tym wszystkie przedmioty typu : chemia , fizyka , historia itd . Mam zaliczone i nie wiem czy będę musiała jeszcze raz zaliczać to czy nie .
To, czy uznaja ci zaliczone przedmioty, to już kwestia danej szkoły, dlatego podzwoń, popytaj. Weź się w garść. Masz jeszcze dużo czasu i jak się przyłożysz, to za rok, może trochę więcej, możesz iść na studia. Znam pewną osobę (bliskie otoczenie), ktora robiła maturę w wieku 40 lat - ty masz przewagę 20. Uszy do gory
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 15:34   #9
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

podjęłam decyzje , że jeszcze w tej szkole spróbuje . A jeśli się nie uda to przeniosę się w przyszłym roku na zaocznie a stracę tylko rok i będę mogła pracować .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 17:43   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

moze przeniesc sie do innej klasy, gdzie nie bedzie tej nauczycielki, ktora daje Ci az tak popalic.. jesli to niemozliwe, bo ona np uczy wszedzie, albo w roczniku jest tylko jedna klasa, albo profile sie za bardzo roznia, to sprobuj porozmawiac o tym z dyrekcja szkoly.

Niezaleznie od tego mozesz tez udac sie do psychologa i zrobic sobie tydzien - dwa wolnego. Kazdy miewa trudne momenty, ale to jeszcze nie powod by sie poddawac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 20:12   #11
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Jesli jedna nauczycielka nie chce cię przepuścic to istnieje instytucja odwołania i zdaje się egzamin warunkowy ( czy jakoś tak )
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 22:08   #12
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Postaraj się a nawet jeśli się nie uda, to możesz po semestrze przenieść się chociażby do szkoły typu Cosinus, gdzie zapewne przepiszą ci wiekszość przedmiotów które zdałaś, zaliczysz co trzeba i bez problemów skończysz liceum (wiadomo że za wiele się nie nauczysz, takie szkoły to głównie wyciąganie kasy, ale w twoim przypadku chyba najważniejsze jest aby w ogóle przejść i mieć możliwość podejścia do matury, do której pewnie sama jesteś w stanie się przygotować
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:44   #13
charliee
Rozeznanie
 
Avatar charliee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 743
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Dziewczyno nie poddawaj się!! Wybacz, że to napiszę ale wykształcenie podstawowe jest w obecnych czasach g.... warte. Będziesz mieć ogromne problemy ze znalezieniem normalnej pracy, a chyba nie chcesz w wieku 20 lat pracować jako sprzątaczka, bo nawet w sklepach odzieżowych wymagają wykształcenia średniego. Poza tym... tak niewiele Ci zostało. Nie rzucaj szkoły ani nie przenoś się na zaoczny tryb (pracodawcy z reguły patrzą mało przychylnie na osoby, które kończyły szkoły średnie w systemie zaocznym, studia zaoczne to co innego), dasz radę weź się tylko ostro do roboty. Ostro, porządnie i sumiennie, masz jeszcze czas żeby wszystko pozaliczać i poogarniać. Życzę powodzenia i zapału do nauki
charliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 21:37   #14
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Uważam, że powinnaś po prostu powtórzyć rok w tej szkole. Wykorzystaj go dobrze, ucz się dużo i zdaj dobrze maturę, aby dostać się na studia. Nie rozumiem, czemu się tak uparłaś na tą pracę. Czy masz tak ciężką sytuację materialną w domu, żeby pracować zamiast osiągnąć (jedynie) średnie wykształcenie? W życiu zdążysz się jeszcze napracować. Teraz inwestuj w siebie, żeby całe życie nie zarabiać marnych groszy i nie być wykorzystywaną.
Dla Ciebie teraz rok to może wydawać się dużo, ale spójrz na to w ten sposób: bardzo dużo osób tuż po maturze nie dostaje się na wymarzone studia, więc idzie tam, gdzie się dostanie, poprawia maturę i startuje jeszcze raz (często z powodzeniem). I też mają "rok w plecy". A Ty go będziesz miała rok wcześniej. I tyle.
Nie załamuj się. Uszy do góry. Jeśli szkoła jest toksyczna, to może mogłabyś przenieść się do innej (publicznej) na ten rok?
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 22:19   #15
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Dziewczyna nie radzi sobie w liceum, a wy wszystkie radzicie jej zdac mature i isc na studia? Nie rozumiem tego pedu do wyzszego wyksztalcenia, lepiej byc specjalista ze srednim wyksztalceniem niz skonczyc bzdurny kierunek na Wyzszej Uczelni Lansu i Bansu i pozniej plakac ze ma sie magistra, a pracy znalezc nie mozna....


Co do tematu: ja bym sprobowala poprosic w swojej szkole o indywidulany tok nauczania ze wzgledu problemow zdrowotnych, lub isc do szkoly wieczorowej i chociaz ta mature zdac.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 09:47   #16
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Życiowy problem . Czy mam szanse znaleźćpracę ?

Decyzję już podjęłam , skończę tą szkołę , chociaż się postaram . Nauczania indywidualnego i tak bym nie zyskała bo lekarze nie wiedzą co mi jest , chodź moim zdaniem to depresja ,nerwica wszystko na tle nerwowym .
Jak wybierałam szkołę to byłam zbyt ambitna aby iść do zawodówki , każdy mówił że zrezygnuję ze szkoły po miesiącu ale się utrzymałam . Najgorsze jest to , że od wejścia do szkoły zaczęłam chorować , szpital nie wiadomo co jest i masa opuszczonych godzin . Niby mój stan zdrowia się poprawił ale teraz ciągle choruuje chrypa zapalenie oskrzeli itd.
Ciężko mi jest wszystko nadrobić , do tego , że niestety to nie ejst normalna szkoła wychodze o 6,30 wracam po 17 , po tylu godzinach jestem wykończona , do szkoły wchodziłam z masą pomysłów a w obecnej chwili nie mam żadnego . Mam dosyć TEJ szkoły ale postaram się zdać nie wiem jeszcze jak ale no cóż .
Została obrona dyplomu ale nie wiem czy mi się uda .
DO matury podejdę ale sądzę , że i tak angielskiego nie zalicze .
no ale cóż takie życie .
Plany na dalsze życie już mam , muszę je szybko zrealizować dopóki mogę .
Niestety życie nie jest takie proste jak wielu z nas sądzi .
Wiadomo nie napisałam tu o wielu ważnych sprawach , ale dziękuje wszystkim za pomoc .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.