Dziewczyny nie głódźcie się!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-05, 22:19   #1
Hanej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 50

Dziewczyny nie głódźcie się!!!


Jej jak tak czytam jak niektóre z Was się katują, to aż mi przykro. Przeczytałam gdzieś, że człowiek na każda godzinę potrzebuje jedną kcal na kg ciała, gdyby pozostawał w spoczynku całkowitym (czyli dochodzą wszystkie aktywności życiowe). Ja keidyś chcąc schudnąć postanowiłam nie brać 2 śniadnai do szkoły <na 7 godz>. I co? Nic nie schudałam!!Nie można samowolnie ograniczać jedzenia do 500 kcal!!! Jedzenie nie jest karą. Wiadomo nie wolno się obżerać. Polecam jeść często, ale mało. Ograniczcie smażenie. Można jeść wszystko, ale w mniejszych ilościach. Poza tym polecam gorąco polubienie ruchu!!! Ja żeby schudnąć jeździłąm na rowerku intensywnie. Ale można po prostu więcej się ruszać- sprzatać przy muzyce (np. odkurznie-wiecie ile się przy nim spala?), nawet przy gotowaniu można sobie tańczyć. Zamiast podjeżdżac autobusem, przejść się.
Hanej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 22:22   #2
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Kochana my to wszystko wiemy

jednak dziekuje za troske
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 05:24   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Hanej: na pewno czytałaś...? Z tego co wiem, to grubo ponad połowa dziewczyn odchudza się tu z głową. Amatorki głodówek albo przekonujemy, że robią głupio, albo same stąd odchodzą - nie potrafią uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty dłużej niż tydzień. Radzę raz jeszcze przejrzeć nasze forum
A tak by the way - które to posty o "katowaniu się", hm? I jedzeniu po 500 kalorii dziennie?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 08:12   #4
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

post o 500 kcal dziennie jest gdzieś na Forum,sama czytałam z lekki przerażeniem. Ale wtedy sporo dziewczyn napisało tej osobie,ze te 500 kcal to za mało,ze tak nie można. Hanej,wydaje mi się, że troszke wyolbrzymiłaś , jasne,że znajdą się tu dziewczyny, które uprawiają głodówkę, jednak to mniejszość Mnie przyciagnęło do tego Forum własnie to,że tu kładzie się nacisk na zdrowe odchudzanie, nawet nie odchudzanie ale po prostu na zmianę swojego trybu życia, czyli zdrowsze jedzonko plus ćwiczenia zreszą sama o tym piszesz
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 08:39   #5
Hanej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 50
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Uf, to się uspokoiłam . Nie wiem, może mam pecha, że trafiam na takie posty. ale też weszłam ostatnio na ten wątek "co dziś zjadłyście?" i tam jakieś takie restrykcje znalazłam . ale już jestem spokojna o Was. powodzenia!
Hanej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 15:46   #6
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Moja przyjaciolka ostatnio zaczela sie odchudzac i myslala, ze im mniej zje tym bardziej schudnie. I mi sie chwalila, ze je 300 kca l, a ja nie wiedzialam, jak jej przemowic do rozumu. Jeszcze same owoce... Moim zdaniem problem w tym, ze wiekszosc dziewczyn nie ma pojecia o podstawach odchudzania. Mysla, ze im mniej zjedza, tym bardziej schudna. Nie wiedza o spowolnieniu metabolizmu i wolą zjesc słodycze, niz sie najesc 1000 kcal a zdrowo...
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 16:12   #7
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Moja przyjaciolka ostatnio zaczela sie odchudzac i myslala, ze im mniej zje tym bardziej schudnie. I mi sie chwalila, ze je 300 kca l, a ja nie wiedzialam, jak jej przemowic do rozumu. Jeszcze same owoce... Moim zdaniem problem w tym, ze wiekszosc dziewczyn nie ma pojecia o podstawach odchudzania. Mysla, ze im mniej zjedza, tym bardziej schudna. Nie wiedza o spowolnieniu metabolizmu i wolą zjesc słodycze, niz sie najesc 1000 kcal a zdrowo...
Dokładnie.......yyy...pop rostu dokładnie
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 17:22   #8
Liwka
Raczkowanie
 
Avatar Liwka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 37
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Wiem coś o tym, bo sama kiedyś tak robiłam. Jadłam po 200-300 kCal dziennie. Schudłam bardzo szybko i bardzo dużo. Tylko te kilogramy wróciły do mnie jak bumerang... W czasie głodówki, nie dość, że ciągle mnie skręcało z głodu to późniek doszły do tego zaburzenia widzenia, zasłabnięcia, niedobór magnezu, rozregulowanie pracy jelit. No i przede wszystkim psychika -> doszło do tego, że zadręczałam się, bo zjadłam 2 jabłka w ciągu dnia a nie jedno :/ Nic przyjemnego... Teraz jestem na zdrowej diecie i mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć mój cel bez tego wszystkiego. Pozdrawiam
Liwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:07   #9
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Cytat:
Napisane przez Akane
Hanej: na pewno czytałaś...? Z tego co wiem, to grubo ponad połowa dziewczyn odchudza się tu z głową. Amatorki głodówek albo przekonujemy, że robią głupio, albo same stąd odchodzą - nie potrafią uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty dłużej niż tydzień. Radzę raz jeszcze przejrzeć nasze forum
A tak by the way - które to posty o "katowaniu się", hm? I jedzeniu po 500 kalorii dziennie?
Niestety, z przerażeniem stwierdzam, że tak nie jest. Grono zwolenniczek restrykcyjnych diet (już nie wiem,jak je nazwać) zwiększa się coraz bardziej
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:49   #10
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Cytat:
Napisane przez inch
Niestety, z przerażeniem stwierdzam, że tak nie jest. Grono zwolenniczek restrykcyjnych diet (już nie wiem,jak je nazwać) zwiększa się coraz bardziej
O w mordę jeża... przez sesję trochę się opuiściłam w czytaniu wątków i musiałam przegapić te, o których mowa. Jedyna nadzieja, że te dziewczyny szybko zobaczą "efekty" swojego bezmyślnego postępowania (najpierw wypadanie włosów, potem "radosne" jojo). Czasem chyba trzeba uczyć się na własnych błędach
W sumie to ja też nie byłam taka mądra jak teraz i kiedyś zaliczyłam sobie "piękne" jojo po dwóch tygodniach jedzenia kanapki dziennie Dobrze, że trafiłam na Wizaż
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:56   #11
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Akane, myślę podobnie do Ciebie.
Mnie też sesja całkowicie pochłonęła
Pozdr
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 19:07   #12
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

A najlepsze jest to że jak się widzi takie dziewczyny na codzień to wcale nie są grube...
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 19:48   #13
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Jest taki post "UTRZYMAC WAGE" z 03.02.06, gdzie autorka pisze ze stosuje diete 300 kcal dziennie. Schudla 20 kg, a teraz boi sie przytyc, bo poprostu co zje nadprogramowo - zaraz jej waga wzrasta.
Nie rozumie jak mozna tak zyc na 300 kcal, caly czas myslec co zjesc i jakby tu nie przytyc. Nie ominie jej efekt jo-jo, chyba ze woli sie zaglodzic na smierc. To czysta glupota odchudzac sie w taki sposob.
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:12   #14
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Albo głupota albo choroba. Co do tego drugiego, to nie ma żartów. I faktycznie, ludzie zdrowi nie są w stanie zrozumieć "jak można tak żyć" - myśląc o kaloriach, licząc je, analizując. Ale dla osób chorych to jest dzień powszedni. One nie potrafią z kolei zrozumieć, jak można jeść np. 1200 kalorii dziennie. To jest błędne koło. Nie wiedziałam tylko, że takich osób na Fitnessie przybyło, zawsze starałam się w miarę na bieżąco wybijać z głów takie pomysły - z różnym skutkiem. Czasem przy wsparciu innych Dziewczyn udawało się przekonać niektóre amatorki "szybiego odchudzania" do chwili refleksji. Ale to oczywiście sprawdza się tylko w niektórych przypadkach i tylko we wczesnym etapie...
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 22:00   #15
Liwka
Raczkowanie
 
Avatar Liwka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 37
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Niestety większość osób uczy się dopiero na własnych błędach...
Liwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:06   #16
only_you
Raczkowanie
 
Avatar only_you
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 73
Exclamation Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

ja tak robiłam ale po doswaidczeniu kolezanki zwątpiłam..
moze opowiem ... kolezanka głodziła sie 1 miesiąc wpadła w anemie nawet nie wiedziała pewnego dnia zasłabła i trafiła do szpitala lekarze powiedzieli ze była o krok od anoreksji to straszne doswiadczenie... nie polecam głodówek aha i zaznaczam ze ona jadła ale bardzoooooo mało prawie nic piła wode mineralną to straszne.... DZIEWCZYNY OPANUJCIE SIE!!!
__________________
_________________________ ___________
zabawnie tak oddychać przez różową słomke
only_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 14:23   #17
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Wlasnie dostrzegamy to dopiero, gdy ktos w poblizu zasłabnie itp. Chociaz niektore dziewczyny i tak nie widza roznicy i dalej sie glodza....
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 21:39   #18
singiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lądek Zdrój
Wiadomości: 4
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

no i tak właśnie jest!
Ktoś kto stwierdzi, że jest za gruby,zaprze się w odchudzaniu (chociaż wcale nie jest gruby), wtedy wystarczy mu spożywanie 300 kcal dziennie i wcale nie będzie czuł głodu. Wręcz będzie twierdził, że jest syty. Ja tak nie potrafię
singiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 21:42   #19
singiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lądek Zdrój
Wiadomości: 4
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

I Całe Szczęście
singiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 07:38   #20
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

up!niech temat bedzie na pierwszej stronie aby wszystkie nowe osobniki widziały!!w trosce...
__________________
By osiagnac sukces nalezy najpierw nastawic na to swój umysl, a w sercu miec wiare w swoje mozliwosci.
Arnold Schwarzenegger
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 07:42   #21
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

To dodajmy jeszcze, że dieta 1000 kalorii to też głodówka - w trosce o Wasze zdrowie, Wasz metabolizm, Waszą skórę, włosy i paznokcie...

__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:25   #22
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Nie trzeba sie glodzic zeby schudnac - ja jem, nie chodze glodana a schudlam juz 10 kg
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:06   #23
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: Dziewczyny nie głódźcie się!!!

Jak dla mnie najlepszym sposobem na schudnięcie jest nie jakaś tam radykalna dieta, tylko zdrowe odżywianie. Ograniczenie do minimum napoi gazowanych, słodyczy i fast foodów.
Jednak podstawą jest ruch fizyczny! Żadna dieta nie da takich efektów jak ćwiczenia!
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.