gyno-femidazol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-05, 08:33   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

gyno-femidazol


czy jakos tak zuywal ktos tego??? bo ja zgubilam ulotke heh... ile to sie powinno stosowac dopochwowo???
w ogole mama dalej swiad wywolany grzybica to chyba slabe to ma dzialanie :|
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 09:27   #2
Nortia
Przyczajenie
 
Avatar Nortia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15
Dot.: gyno-femidazol

Witam,
Akurat wczoraj robiłam porządki i znalazłam ulotkę Gyno-Femidazolu. Jest na niej napisane, że "właściwe dawkowanie zawsze ustala lekarz", ale również, że "...stosuje się raz dziennie wieczorem. Leczenie powinno trwać 15 dni'. Nawet pomimo ustąpienia objawów, leczenie trzeba kontynuowac jeszcze kilka dni.
Pozdrawiam.
__________________
Nortia

"... kobieta, która idzie śmiało i swobodnie za głosem instynktu, uczciwsza jest od tej, która z zamkniętymi oczyma zdradza męża w jego własnych ramionach."
Nortia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 17:46   #3
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: gyno-femidazol

Ja w zeszlym roku z powodu grzybicy mialam przepisany gynofemidazol, lekarz kazał mi brać na noc dwie globulki rano jedną, aż do wyczerpania zapasów - miałam to brać przez 7 dni do tego pomocniczo samrowałam się Clotrimazolem.
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 19:34   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: gyno-femidazol

To bardzo dobry lek i dość mocny. Brałam parę razy. Raz dziennie, na noc, przez dwa tygodnie.
Nic innego nie działa. A to super.

Żeby działało tak jak powinno, nie współżyć, nie robić broń Boże żadnych płukanek babcinym sposobem , przerwać na czas okresu (albo tak wpasować żeby się nie zdarzył w trakcie), nie brać antybiotyków w trakcie leczenia.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 08:46   #5
Mallinkowa
Raczkowanie
 
Avatar Mallinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: gyno-femidazol

A czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na następujące pytanie: czy mam nadwrażliwość na lek, jeżeli po tygodniu używania nadal mnie rano (kiedy reszta tabletki wypływa) lekko piecze i do tego kolor substancji która wypływa ma kolor lekko różowy?nie wiem czy mam przerwać leczenie tym specyfikiem czy to normalne
Oczywiście mowa o gyno-femidazolu, lekarz powiedział brać jedną na noc przez 15 dni.
Mallinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 08:50   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: gyno-femidazol

Gdyby to była reakcja na lek piekłoby Cię od momentu aplikacji tabletki, nie tylko rano przez chwilę. Piecze bo jak sądzę stan zapalny nie minął, albo masz po prostu podrażniony naskórek na zewnątrz. Albo to zapalenie mieszane bakteryjno-grzybicze (nie wiem czy miałaś posiew i co tam wyszło).

A kolorek taki to to zwykle ma, gdy wypływa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 08:53   #7
Mallinkowa
Raczkowanie
 
Avatar Mallinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: gyno-femidazol

ufff już się bałam że mam jakieś plamienie czy coś! a nie dodałam że to na grzybicę lekarz zapisał!
Mallinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 08:55   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: gyno-femidazol

Cytat:
Napisane przez Mallinkowa Pokaż wiadomość
ufff już się bałam że mam jakieś plamienie czy coś! a nie dodałam że to na grzybicę lekarz zapisał!
Ja wiem, że na grzybicę, po to ten lek jest.

Pytanie jak tę grzybicę stwierdził, naocznie, po wynikach badań?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 08:57   #9
Mallinkowa
Raczkowanie
 
Avatar Mallinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: gyno-femidazol

Stwierdził naocznie i z mojego opisu. Sama zresztą poszłam do lekarza, wiedząc jaki będzie werdykt, ale nie wspominałam mu co to może być, tylko opisałam to co czułam, czyli świąd i małe białe grudki...
Zajrzał do środka i powiedział że na 99% to grzybica i że przepisze mi gyno-femidazol, akurat jak skończę opakowanie to dostanę okres, a po nim mam przyjść na kolejną wizytę. Jeżeli lek nie pomoże to dopiero wtedy zrobi posiew.
Mallinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 09:11   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: gyno-femidazol

Pytam, bo leki przeciwgrzybicze zwykle albo nie działają albo przynoszą wyraźną ulgę. Pieką zwykle przy zakażeniu mieszanym, gdy dodatkowo buszują tam bakterie.

Mnie przy zakażeniu mieszanym piekła nawet maść Clotrimazol. Stąd wiedziałam, że to nie tylko drożdżak. Zrobiłam posiew i potwierdziło się - były bakterie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 09:22   #11
Mallinkowa
Raczkowanie
 
Avatar Mallinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: gyno-femidazol

Pierwszy raz mam grzybicę...i wydaje mi się że wszystko wskazywało na to że to właśnie ona, objawy, jak dla mnie były oczywiste. Do tej pory wzięłam już pół opakowania i nadal troszkę piecze, choć piekło okropnie!Clotrimazol stosowałam zanim poszłam do lekarza i przynosił ulgę
Mallinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 13:01   #12
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: gyno-femidazol

jesli pierwszy raz to teraz musisz uwazac bo o to powtornie nie latwo...to tez jedna z znajbardziej wrednych chorób..to i gynalgin to jedyne leki ktore mi pomagaja gdy cos juz mnie zlapie...nie sa drogie..ale bardzo dobre...dyskomfortem jest tylko to ze jak juz sie to rozpusci to nastepnego dnia trzeba dobrze zabezpieczyc bielizne bo bywa mokro...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:02   #13
malwineczka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: gyno-femidazol

mam bialawe rzadkie uplawy trzech ginekologow u ktorych bylammowi ze to nie jest infekcja ze ta jestem skonstruowana ... to bardzo uciazliwa i krepujaca dolegliwosc... jak myslicie czy gyno-femidazol zmniejszy ilosc wydzieliny???? nic mnie nie piecze ani nie swedzi... doradzcie
malwineczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:25   #14
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: gyno-femidazol

malwineczka to nie są upławy ale śluz jednej z faz cyklu
jeżeli lekarze mówią że wszystko jest ok, to tak właśnie jest!

a propos gyno~ raz złapałam jakąś 'przemiłą grzybicę' najprawdopodobniej na basenie i pomogło. tylko to, że wypływa... nie wiem, ubzdurałam sobie że się 'zaabsorbuje' a tu idę do toalety a na majtkach po prostu tragedia rano... a ja w pracy, bez wkładek. także rada; gyno na noc? rano wkładki. dużo wkładek.
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:56   #15
malwineczka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: gyno-femidazol

sroda dziekuje za odp kurcze tylko ze ja mam te uplawy od trzech miesiecy non stop... a najgorzej jest rano.... szukam jakiegos leku bez recepty ktory by je zmniejszyl... bo to strasznie uciazliwe ... zawsze spalam nago z moim facetem (mieszkamy drugi rok razem)... ateraz nie moge sobie na takie rzeczy pozwolic... nie chce nawet zeby on mnie tam calowal ale pomijajac juz te sprawy... mne samej strasznie to przeszkadza to straszny dyskomfort... dzisiaj od 16 siedze w nece i szukam czegos bez recepty na moja uciazliwa wydzieline
malwineczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 10:30   #16
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: gyno-femidazol

ale miałaś badania robione, że jesteś pewna że to nie infekcja? nadżerki nie masz? może jakieś zmiany hormonalne?
tutaj masz temat o dostępnych preparatach bez recepty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198764
może coś wybierzesz jednak skoro nie jest to infekcja to chyba musisz się pogodzić z większą wydzieliną z pochwy po prostu.. mozesz spróbować łykać probiotyki specjalne dla kobiet (tam w "pozostałych" masz wymieniony akurat lacibios fem), może unormują Twoją florę bakteryjną i coś poradzą, ale gwarancji nie ma. i kup dobry płyn do higieny z kwasem mlekowym
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 14:50   #17
malwineczka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: gyno-femidazol

hmm... jesli chodzi o nadzerke to ... jeden lekarz powiedzial mi ze mam malutka nadzerke i kazal mi przyjsc umowic sie na zabieg.. a pani doktor u ktorej bylam ostatnio opowiedzialam jej co mozi tamten lekarz) po badaniu powiedziala ze to nie jest nadzerka ze tamten chyba nie widzal nigdy nadzerki i ze mam lekkie zaczerwienienie i to wszystko... powiedzial ze tamten lekarz chce mnie naciagnac i zebym mu to powiedziala... mowila ze ona tez wykonuje takie zabegi ale gdy jest to konieczne.... powiedziala : nie rob sobe tego dziewczyno ..... no i taka moja historia ... teraz jestem w kropce bo nie wiem co robic... moja kolezanka ma nadzerke i mowi ze ma zolte uplawy ... a ja mam mleczne... wiec nie wiem co mi jest.... :/
malwineczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:37   #18
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: gyno-femidazol

mleczne wskazywałyby na bakterie/grzybki. ale jakie są? grudkowate? jaki jest ich zapach? bo jeżeli nie ma grudek ani nieprzyjemnego zapachu to po prostu taki akurat śluz i trzeba z tym żyć, albo przeczekać 'psikusa'.
ja miałam taki zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, więc znam ten dyskomfort z autopsji...
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 11:13   #19
malwineczka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5
Dot.: gyno-femidazol

nie ma grudek...... jest rzadki ale biały zapach jakby kwasnypojawily sie jakies3,4 m-ce temu... tabletki biore od jakisch 3 lat... kurde ja nie chce tak zyc
malwineczka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 22:39   #20
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: gyno-femidazol

hm.. zapach kwaśny świadczy dobrze, brak grudek też. wiec chyba jednak to naturalna wydzielina... choć oczywiście przez internet nikt Ci tego na 100% nie powie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:57   #21
Rusałka
Raczkowanie
 
Avatar Rusałka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 116
Dot.: gyno-femidazol

Mam bardzo ważne pytanie do Was. Otóż po aplikacji Gyno, mam rózową wydzielinę. Wygląda to nie ciekawie, czy któraś tak miała, bo w ulotce nie ma nic na ten temat napisane. Czy raczej mam taką silną reakcję na Gyno, dodam, ze mam też nadżerkę. Nie wiem czy mam nadal je stosowac....
Rusałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 22:48   #22
reniferka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: gyno-femidazol

witam mam pytanie ??? czy to normalne że po gyno-femidazolu mam lekkie krwawienie ,plamienie lekarz przepisał mi to na nadżerke
reniferka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 22:53   #23
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: gyno-femidazol

tak, ja tez mialam kiedys plamienie po nim, bylo ono wynikiem sporego stanu zapalnego i samo ustalo.
wlasnie jestem w trakcie stosowania tego leku. szczypie rano gdy ¨wychodzi¨ ale jest skuteczny.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 23:56   #24
reniferka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Smile Dot.: gyno-femidazol

Cytat:
Napisane przez natee Pokaż wiadomość
tak, ja tez mialam kiedys plamienie po nim, bylo ono wynikiem sporego stanu zapalnego i samo ustalo.
wlasnie jestem w trakcie stosowania tego leku. szczypie rano gdy ¨wychodzi¨ ale jest skuteczny.
dzięki za odp jestem spokojniejsza
reniferka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 14:52   #25
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: gyno-femidazol

Naprawdę jest skuteczny...od ostatnego leczenia minęły już chyba ze 2 lata. Zaraz po ostatnim leczeniu zaczełam uzywać Lactacydu i tylko tego teraz stosuje...jak mnie coś zapiecze(kocham stringi a latem łatwo się "uszkodzić" nimi) zaswędzi lub po prostu poczuje dyskomfort, i jesli jest to mozliwe to idę szybko się tym podmyć..na pewno dużo mi to dało..a jeśli chodzi o sam lek dobry jest też Gynalgin. Zachowania na dole takie samo tj. ten różowawy śluz nad ranem, lekkie pieczenie przy wypływie..
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 20:13   #26
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: gyno-femidazol

Gynalgin tez stosowalam, ale w moim przypadku nie byl tak skuteczny.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:52   #27
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: gyno-femidazol

Myślę że to zależy też w dużej mierze od nasilenia objawów....Jednak Gyno-femidazol jest na 1 miejscu u mnie...i dzięki Bogu jest naprawdę tani..
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 13:55   #28
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: gyno-femidazol

Czy gyno-femidazol jest dostepny bez recepty?
bylam dzisiaj w aptece bo gdzies wyczytalam, ze jest to lek ktory otrzymam bez recepty.
bardzo niemila farmaceutka, ktora za bardzo nie miala ochoty mnie obslugiwac stwierdzila, ze jest to lek wydawany na recepte oraz zadnego substytutu ktory otrzymalabym bez recepty tez nie chciala mi sprzedac bo stwierdzila ze takowego w jej aptece nie ma.
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:47   #29
whitevanilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: gyno-femidazol

Dziewczyny mam pytanie czy jeśli z partnerem zawsze kochamy się z prezerwatywą to czy mógł się zarazić gdzybicą ?
whitevanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 09:36   #30
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: gyno-femidazol

Dziewczyny podbijam wątek bo juz mi sił brakuje...
Ze dwa miesiące temu wylądowałam u lekarza z jakimś bakteryjnym zapaleniem pochwy, dostałam Metronidazol, Tynidazol (dla mnie i partnera) i jedną globulke Clotrimazolu. Po zakończeniu leczenia wszystko było ok przez 2 tygodnie, następnie udałam się i lekarz stwierdził nawrót - drożdżyce i dostałam Gynazol, zaaplikowałm go sobie, następnego dnia wypłynął, ale pytałam sie lakarza to powiedział że przez noc zdążył zadziałać, więc byłam spokojna...mija 4 doba po tym leku i zaczyna się już u mnie swędzenie... wcześniej razem z Gynazolem lekarz przepisał mi Gyno-Femidazol i Pimafucort w razie czego żebym miała w domu w razie nawrotów...nie wiem co mam robić czy mam czekać aż to swędzenie się nasili i sprawdzić czy beda upławy, czy jak najszybciej brać Gyno-Femidazol...a moze sam Pimafucort nie wiem juz co robić, mam dosyc tego leczenia....czy któras a Was ma bądx miała podobny problem?
__________________
Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć moich makijaży !!!
KATona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.