Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 09:24   #61
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

dziewczyny jak po składzie wyczytujecie czy są czy nie ma protein?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 10:52   #62
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny jak po składzie wyczytujecie czy są czy nie ma protein?
wiele protein w składach jest zapisana normalnie jako proteiny np. silk protein, hydrolized milk protein... albo silk, hydrolized silk - tj. po prostu składniki w których wiadomo, że są proteiny a wiele z tych skłądników wymieniała w tym wątku Amalia1989


a co do składów tak ogólnie... jak chcę wiedzieć, co zawiera jakiś kosmetyk, to zanim zacznę wszystkim wysyłać skład żeby mi pomogli przeanalizować, to wpisuję każdy składnik po kolei w google i naprawdę rzadko się zdarza, żeby dla jakiejś substancji nie znaleźć opisu co to jest i do czego służy
trochę się trzeba pobawić, ale wolę to niż męczyć innych żeby się z tym babrali za mnie
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 14:48   #63
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Subskrybuję wątek, bo mnie zaciekawił ale mam jedno pytanie.
Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Szampony 0% protein:


Buble:
Achem bliżej natury, szampon pokrzywowy do włosów normalnych i przetłuszczających się https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-621533
Ziaja, rodzinny szampon lawendowy do włosów przetłuszczających się https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...#review-612992
Joanna, Naturia, szampon mięta i wrzos do włosów przetłuszczających się i normalnych https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-771709
Isana, szampon przeciwłupieżowy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-708663
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że są to buble? Na swoim doświadczeniu?
Moje włosy uwielbiają Joannę z miętą i wrzosem
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:19   #64
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że są to buble? Na swoim doświadczeniu?
Moje włosy uwielbiają Joannę z miętą i wrzosem
Potwierdzam w całej rozciągłości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:36   #65
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Subskrybuję wątek, bo mnie zaciekawił ale mam jedno pytanie.

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że są to buble? Na swoim doświadczeniu?
Moje włosy uwielbiają Joannę z miętą i wrzosem
Widocznie nie zaglądałaś w link. Wszystkie wymienione do tej pory produkty używałam. Być może wymienię na wątku i takie bezproteinówki, których jeszcze nie używałam, bo komuś może się przydać spis takich produktów. Nie wymieniłabym bubli, gdybym sugerowała się przekonaniem,iż bubel dla mnie to bubel dla innych. Słynna odżywka z G AiK jest dla mnie przeciętna. Ziaja dostaje tróje lub 3.5 a to są dla mnie najlepsze odżywki na rynku.

Wracając do szamponu z Joanny, miałam po nim dziwne włosy, przesuszone, sianowate. Po szamponie z Achem wyglądały jak umyte mydłem i były tłuste.

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Potwierdzam w całej rozciągłości
A jakiego szamponu z Joanny wasze włosy nie lubią?
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:43   #66
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Muszę przyznać, że nie miałam bladego pojęcia, że taką krzywdę robię swoim włosom maskami z proteinami. Moje włosy są średnio/wysoko porowate po rozjaśnianiu. Kallos mleczny nie zbyt dobrze się u mnie sprawdza, używam go jako odżywki bo jako maska jest to istna tragedia. Jest jakaś szansa na uratowanie go pod moje włosy? Olejki? Pomożecie?
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:49   #67
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Widocznie nie zaglądałaś w link. Wszystkie wymienione do tej pory produkty używałam. Być może wymienię na wątku i takie bezproteinówki, których jeszcze nie używałam, bo komuś może się przydać spis takich produktów. Nie wymieniłabym bubli, gdybym sugerowała się przekonaniem,iż bubel dla mnie to bubel dla innych. Słynna odżywka z G AiK jest dla mnie przeciętna. Ziaja dostaje tróje lub 3.5 a to są dla mnie najlepsze odżywki na rynku.

Wracając do szamponu z Joanny, miałam po nim dziwne włosy, przesuszone, sianowate. Po szamponie z Achem wyglądały jak umyte mydłem i były tłuste.

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------


A jakiego szamponu z Joanny wasze włosy nie lubią?
Więc mogłaś wyraźnie napisać, że są to buble DLA CIEBIE. Bo dla kogoś innego jest to KWC

Moje włosy lubią tylko szampony z Joanny bez oblepiaczy - z miętą i wrzosem, z bursztynem i biosiarką, z brzozem i łopianem, z pokrzywą i zieloną herbatą.
Po pozostałych są zwyczajnie niedomyte.
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2013-11-08 o 17:59
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 09:49   #68
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

a jak poznajecie, że Wasze włosy nie tolerują protein?
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 09:55   #69
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
a jak poznajecie, że Wasze włosy nie tolerują protein?
U mnie po maskach/odżywkach typowo proteinowych to jest mega puch - każdy włos jest sztywny, odstaje każdy w inną stronę, niczym się ich nie da wygładzić i nawet prostownica nie pomaga. Nadają się tylko do związania wtedy.
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 10:40   #70
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez lilith_ed Pokaż wiadomość
U mnie po maskach/odżywkach typowo proteinowych to jest mega puch - każdy włos jest sztywny, odstaje każdy w inną stronę, niczym się ich nie da wygładzić i nawet prostownica nie pomaga. Nadają się tylko do związania wtedy.
też tak kiedyś miałam i zaczęłam unikać protein... teraz znowu spróbowałam masek z proteinami i okazało się, że super posłużyły włosom i aktualnie używam głównie właśnie typowo proteinowych masek i odżywek...

na tej podstawie stwierdzam, że włosy mogą mieć takie okresy kiedy nie tolerują protein i takie kiedy ich bardzo potrzebują, choć nie przeczę, że niektóre włoski mogą mieć permanentną nietolerancję
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:04   #71
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
wiele protein w składach jest zapisana normalnie jako proteiny np. silk protein, hydrolized milk protein... albo silk, hydrolized silk - tj. po prostu składniki w których wiadomo, że są proteiny a wiele z tych skłądników wymieniała w tym wątku Amalia1989


a co do składów tak ogólnie... jak chcę wiedzieć, co zawiera jakiś kosmetyk, to zanim zacznę wszystkim wysyłać skład żeby mi pomogli przeanalizować, to wpisuję każdy składnik po kolei w google i naprawdę rzadko się zdarza, żeby dla jakiejś substancji nie znaleźć opisu co to jest i do czego służy
trochę się trzeba pobawić, ale wolę to niż męczyć innych żeby się z tym babrali za mnie
o dzięki przyda sie
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 12:25   #72
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Więc mogłaś wyraźnie napisać, że są to buble DLA CIEBIE. Bo dla kogoś innego jest to KWC

Moje włosy lubią tylko szampony z Joanny bez oblepiaczy - z miętą i wrzosem, z bursztynem i biosiarką, z brzozem i łopianem, z pokrzywą i zieloną herbatą.
Po pozostałych są zwyczajnie niedomyte.
Przecież napisałam Nie można przecież stwierdzić, iż będą bublami dla wszystkich. Podałam swoje ulubione typy i nieulubione, aby ktoś wiedział, jakie są szampony i maski bezproteinowe.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lilith_ed Pokaż wiadomość
U mnie po maskach/odżywkach typowo proteinowych to jest mega puch - każdy włos jest sztywny, odstaje każdy w inną stronę, niczym się ich nie da wygładzić i nawet prostownica nie pomaga. Nadają się tylko do związania wtedy.
U mnie też jest mega puch, ale to rzadziej. Głównie łamią się końcówki, odstają każda w inną stronę, nie są do ujarzmienia, wierzchnie warstwy same się tapirują, po koku mam szopę na końcówkach, są trudne do rozczesania itp.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

U mnie w rodzinie tez mają podobną nietolerancję, jeśli nie taką samą. Używają szamponów, których ja bym nie używała i paradują z przeproteinowanymi włosami (lecz bez wielkiej szopy) i nawet o tym nie wiedzą i nie widzą tego.

Ja na początku swojej pielęgnacji nie zauważałam przeproteinowania lub może go nie było? Na przykad lubiłam szampon miodowy Joanny i dodawanie miodu do masek, ale po jakimś czasie zauważyłam przeproteinowanie. Potem kupiłam olejek rożowy Babydream i było OK lub tak mi się wydawało. Potem kupiłam niebieski Babydream, o prawie że identycznym składzie i włosy zaprotestowały. Dziwne to dla mnie. Teraz bałabym się kupić różowy Babydream, bo moje włosy mogą po nim zaprotestować. A wcześniej świetnie się sprawdzał. Moż eteraz łatwiej mi zauważyć przeproteinowanie, bo mam połamane końcówki od protein, a wcale ich tak dużo nie używałam.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:28   #73
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
też tak kiedyś miałam i zaczęłam unikać protein... teraz znowu spróbowałam masek z proteinami i okazało się, że super posłużyły włosom i aktualnie używam głównie właśnie typowo proteinowych masek i odżywek...

na tej podstawie stwierdzam, że włosy mogą mieć takie okresy kiedy nie tolerują protein i takie kiedy ich bardzo potrzebują, choć nie przeczę, że niektóre włoski mogą mieć permanentną nietolerancję
Myślę, że jak mi się uda obniżyć porowatość, to i proteinki częściej u mnie zagoszczą. Na razie trzeba okiełznać to co jest
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 13:08   #74
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Zastanawiam się jakim cudem włosy zaprotestowały po szamponie żurawinowym z Barwy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...omplex-la.html
wklejam skład: Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Propylene Glycol, Vaccinium Macroocarpon Fruit Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Linoleic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Bioflavonoids, Biotin, Pyridoxine HCL, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 17200, CI15985
Nie znalazłam, aby żurawina miała proteiny.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
też tak kiedyś miałam i zaczęłam unikać protein... teraz znowu spróbowałam masek z proteinami i okazało się, że super posłużyły włosom i aktualnie używam głównie właśnie typowo proteinowych masek i odżywek...

na tej podstawie stwierdzam, że włosy mogą mieć takie okresy kiedy nie tolerują protein i takie kiedy ich bardzo potrzebują, choć nie przeczę, że niektóre włoski mogą mieć permanentną nietolerancję
Ja miałam typowo proteinowych masek tylko kilka. A laminowanie stosowałam rzadko, a włosy i tak protestowały. Wątpię, aby moje włosy tolerowały cokolwiek z proteinami. Co najwyżej raz na 4-6 miesiące, ale przy kuracji 0% proteinowej. Moje włosy nie tolerują nawet aminokwasów w aloesie, algach itd. więc tym bardziej nie powinnam stosować protein na siłę.

Edytowane przez Amalia1989
Czas edycji: 2013-07-27 o 13:10
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 18:51   #75
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
A jakiego szamponu z Joanny wasze włosy nie lubią?
Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Moje włosy lubią tylko szampony z Joanny bez oblepiaczy - z miętą i wrzosem, z bursztynem i biosiarką, z brzozem i łopianem, z pokrzywą i zieloną herbatą.
Po pozostałych są zwyczajnie niedomyte.
U mnie jest dokładnie tak samo
Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jakim cudem włosy zaprotestowały po szamponie żurawinowym z Barwy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...omplex-la.html
wklejam skład: Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Propylene Glycol, Vaccinium Macroocarpon Fruit Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Linoleic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Bioflavonoids, Biotin, Pyridoxine HCL, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 17200, CI15985
Nie znalazłam, aby żurawina miała proteiny.
Sprawa jest taka, że każdy ekstrakt zwierzęcy (modyfikowana lanolina) bądź roślinny (żurawina) a także olej zawiera mniej lub bardziej śladowe ilości protein i/lub aminokwasów. Od zawartości (zwykle wartości poniżej 0,01% lub 0,001% - bardzo rzadko 0,1% - podawane są jako 0) zależy, czy są wyszczególnione w składzie danego surowca.

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2013-07-27 o 18:52
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:29   #76
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
U mnie jest dokładnie tak samo

Sprawa jest taka, że każdy ekstrakt zwierzęcy (modyfikowana lanolina) bądź roślinny (żurawina) a także olej zawiera mniej lub bardziej śladowe ilości protein i/lub aminokwasów. Od zawartości (zwykle wartości poniżej 0,01% lub 0,001% - bardzo rzadko 0,1% - podawane są jako 0) zależy, czy są wyszczególnione w składzie danego surowca.
Czyli wszystko zawiera proteiny i moja lista proteinowych składników nie zawsze mi pomoże?

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Odkąd się trzymam swojej listy to jest dobrze i rzadko zdarzają mi się takie wpadki.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:37   #77
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Czyli wszystko zawiera proteiny i moja lista proteinowych składników nie zawsze mi pomoże?

Odkąd się trzymam swojej listy to jest dobrze i rzadko zdarzają mi się takie wpadki.
Bo w Twojej liście zawartość protein jest większa.

Najbardziej zaskakuje mnie to, że tak reagujesz na proteiny niehydrolizowane (np. w olejach). Mam spore wątpliwości, że naprawdę jedynymi winowajcami są proteiny i ich składowe.

Może masz po prostu włosy wymagające i część produktów im nie pasuje? Albo winowajca jest inny? Przypadkiem akurat one miały składniki z Twojej listy, ale Twoje "buble" bezproteinowe ich nie miały, a i tak...

Miło by było, jakbyś napisała wszystko, czego używasz i co robisz z włosami po myciu, najlepiej ze zdjęciem. Tylko ten wątek nie jest od tego -> Offtopowa walka o zdrowe i piękne włosy, jeśli masz życzenie.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:53   #78
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Bo w Twojej liście zawartość protein jest większa.

Najbardziej zaskakuje mnie to, że tak reagujesz na proteiny niehydrolizowane (np. w olejach). Mam spore wątpliwości, że naprawdę jedynymi winowajcami są proteiny i ich składowe.

Może masz po prostu włosy wymagające i część produktów im nie pasuje? Albo winowajca jest inny? Przypadkiem akurat one miały składniki z Twojej listy, ale Twoje "buble" bezproteinowe ich nie miały, a i tak...

Miło by było, jakbyś napisała wszystko, czego używasz i co robisz z włosami po myciu, najlepiej ze zdjęciem. Tylko ten wątek nie jest od tego -> Offtopowa walka o zdrowe i piękne włosy, jeśli masz życzenie.
Wiem,że na mojej liście liczba protein jest większa,ale przeraża mnie,że moje włosy mogą zaprotestować na 0,01 zawartość protein w produktach.

Moje włosy zniosły różowy olejek BDFM bardzo dobrze. Problem pojawił się gdy kupiłam niebieski z identycznymi olejami. Połamane końcówki włosów wtedy odstawały i wyglądały jak choinka. Dlatego nie kupiłam różowego olejku ponownie. Lnianego nie próbowałam, bo też może się włosom nie spodobać. Kupiłam olej z pestek winogron i jest ok, choć obecnie się już nim przejadły.

Na razie mam kryzys finansowy i używam tylko szamponu i używałam oleju z pestek winogron. Teraz kiedy włosy się nim przejadły będę używać samego szamponu Aile z Kauflandu.

Na razie ciężko jest z wstawianiem zdjęć, bo nie mam aparatu, a do tego z telefonu trzeba jakiś czytnik i ktoś musiałby mi pokazać jak takie fotki się zamieszcza. Na chwilę obecną nie ma kto, ale jeśli będę mogła to wystawię. Na razie nie ma sensu wystawiać, bo używam tylko szamponu. Dlatego moje włosy nie wyglądają najlepiej, zwłaszcza,że nie mam teraz kasy na podcięcie wywijających się końcówek, a nie mam żadnych produktów aby je zdyscyplinować.

Co do bezproteinowych bubli. Na nie włosy zareagowały inaczej np. trochę ich przesuszały, włosy wyglądały płasko przy nasadzie. Ogólnie do bubli zaliczam też produkty, które są wyjątkowo niewydajne, są zbyt agresywne dla skóry głowy. Nietolerancja protein nie wyklucza tego, iż moje włosy mogą nie tolerować innych składników. Jeśli coś będzie bezproteinowe nie oznacza, iż będzie mi pasować np. bezproteinowa odżywka, która nie nawilża wystarczająco. Poza tym wydaje mi się, że moje włosy wysusza alkohol izopropylowy, ale nie jestem tego pewna. Np. na początku takie odżywki zapowiadają się świetnie, a po tygodniu już tak nie nawilżają, a nawet jakby wysuszały.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:59   #79
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Wiem,że na mojej liście liczba protein jest większa,ale przeraża mnie,że moje włosy mogą zaprotestować na 0,01 zawartość protein w produktach.

Moje włosy zniosły różowy olejek BDFM bardzo dobrze. Problem pojawił się gdy kupiłam niebieski z identycznymi olejami. Połamane końcówki włosów wtedy odstawały i wyglądały jak choinka. Dlatego nie kupiłam różowego olejku ponownie. Lnianego nie próbowałam, bo też może się włosom nie spodobać. Kupiłam olej z pestek winogron i jest ok, choć obecnie się już nim przejadły.

Na razie mam kryzys finansowy i używam tylko szamponu i używałam oleju z pestek winogron. Teraz kiedy włosy się nim przejadły będę używać samego szamponu Aile z Kauflandu.

Na razie ciężko jest z wstawianiem zdjęć, bo nie mam aparatu, a do tego z telefonu trzeba jakiś czytnik i ktoś musiałby mi pokazać jak takie fotki się zamieszcza. Na chwilę obecną nie ma kto, ale jeśli będę mogła to wystawię. Na razie nie ma sensu wystawiać, bo używam tylko szamponu. Dlatego moje włosy nie wyglądają najlepiej, zwłaszcza,że nie mam teraz kasy na podcięcie wywijających się końcówek, a nie mam żadnych produktów aby je zdyscyplinować.

Co do bezproteinowych bubli. Na nie włosy zareagowały inaczej np. trochę ich przesuszały, włosy wyglądały płasko przy nasadzie. Ogólnie do bubli zaliczam też produkty, które są wyjątkowo niewydajne, są zbyt agresywne dla skóry głowy. Nietolerancja protein nie wyklucza tego, iż moje włosy mogą nie tolerować innych składników. Jeśli coś będzie bezproteinowe nie oznacza, iż będzie mi pasować np. bezproteinowa odżywka, która nie nawilża wystarczająco. Poza tym wydaje mi się, że moje włosy wysusza alkohol izopropylowy, ale nie jestem tego pewna. Np. na początku takie odżywki zapowiadają się świetnie, a po tygodniu już tak nie nawilżają, a nawet jakby wysuszały.
A odżywki do spłukiwania, bez spłukiwania, zabezpieczenie?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 13:42   #80
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Proteiny niehydrolizowane czyli np. te w aloesie, bawełnie, czarnej rzepie, itd?

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
A odżywki do spłukiwania, bez spłukiwania, zabezpieczenie?
Czyli? bo nie rozumiem pytania.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Na razie nie mam na to kasy, więc nie mam odżywek ani serum na końcówki. Zabezpieczałam włosy olejem albo kremem.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Dzisiaj rano musiałam umyć włosy, bo olej mi się nie zmył. Teraz są takie oblepione w dotyku. Podobne miałam po nic nie robiącym laminowaniu, które nie tylko mi je oblepiało ale i przesuszało.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 15:26   #81
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Czyli? bo nie rozumiem pytania.

Na razie nie mam na to kasy, więc nie mam odżywek ani serum na końcówki. Zabezpieczałam włosy olejem albo kremem.

Dzisiaj rano musiałam umyć włosy, bo olej mi się nie zmył. Teraz są takie oblepione w dotyku. Podobne miałam po nic nie robiącym laminowaniu, które nie tylko mi je oblepiało ale i przesuszało.
A stosowałaś kiedykolwiek?

Bo teraz wszystko rozbija się o hipotezę, że wcale nie jesteś niesamowicie wrażliwa na proteiny, tylko po prostu - włos niezabezpieczony oddaje i przyjmuje wodę bez kontroli, co skutkuje: przyklapem, potencjalnym spuszeniem (czasem odczytywanym jako przesuszenie), rozmiękczeniem... albo dobrym wyglądem w zależności od tego, czy włos wilgoci naciągnie, czy ją odda.

W ogóle to dyskusja nie na temat w tym wątku Jeśli chcesz że mną podyskutować na ten temat, zapraszam
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:03   #82
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Stosowałam cały czas. Tylko ponad tydzień temu skończyła mi się odżywka.

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Moje włosy na zawartość protein głównie odstają.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Ale moje włosy nie reagują na zmiany pogody. Mogę użyć w zimie bez problemu glicerynowej odżywki. A nie chcę pokazywać swoich włosów, bo końcówki wołają o podcięcie i brakuje moim włosom nawilżenia.

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Ostatnio myłam twarz i szyję żelem z aloesem i o ile tłustej cery mi nie wysusza to z suchych rąk całe nawilżenie wypiło.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:05   #83
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Stosowałam cały czas. Tylko ponad tydzień temu skończyła mi się odżywka.

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Moje włosy na zawartość protein głównie odstają.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Ale moje włosy nie reagują na zmiany pogody. Mogę użyć w zimie bez problemu glicerynowej odżywki. A nie chcę pokazywać swoich włosów, bo końcówki wołają o podcięcie i brakuje moim włosom nawilżenia.
Chodzi o wilgotność powietrza, nie o porę roku Brakuje nawilżenia, albo są spuszone, gdzie przy Twojej pielęgnacji obstawiam to drugie. Z koniem kopać się nie będę, ale przy Twojej domniemanej totalnej nietolerancji powinnaś mieć suchą miotłę po wszystkim, co zawiera cokolwiek roślinnego lub zwierzęcego. Dla mnie dyskusja w tym wątku jest skończona, bo omawiam z Tobą Twoją pielęgnację, a sam wątek służy do propozycji kuracji bezproteinowych. Chcesz pogadać - wiesz, gdzie mnie szukać
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:36   #84
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Ok. Będę pisać w odpowiednim wątku.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 09:11   #85
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Po konsultacjach z Kascysko dowiedziałam się,ze nie ma produktu, w którym jest 0% protein, bo one będą zawsze w mniejszych lub większych ilościach. Czyli przesadziłam z określeniem 0% protein.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:09   #86
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Ja na razie przechodzę na dietę bezproteinową. Od lutego do lipca używałam; szamponu z joanny z proteinami i maską z tej serii (luty-czerwiec), oraz maskę Kallosa z proteiami (czerwiec-lipiec). Chyba moje włosy mają dość. Ta maska jest ok?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iltrem-uv.html
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:26   #87
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Odp: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Maska jest w porządku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 09:30   #88
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja na razie przechodzę na dietę bezproteinową. Od lutego do lipca używałam; szamponu z joanny z proteinami i maską z tej serii (luty-czerwiec), oraz maskę Kallosa z proteiami (czerwiec-lipiec). Chyba moje włosy mają dość. Ta maska jest ok?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iltrem-uv.html
Szkoda,że nie podałaś pełnej nazwy.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 10:58   #89
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

dziewczyny a znacie jakies domowe maski bez protein? Bo wiadomo zoltko, len odpada...
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 13:16   #90
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Włosy na diecie bezproteinowej- nasze SPRAWDZONE odżywki i maski bez protein

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Szkoda,że nie podałaś pełnej nazwy.
Joanna Profesional szampon i maska z proteinami mlecznymi. Są świetne, ale co za dużo to nie zdrowo. A z Kallosa z proteinami mlecznymi wcale nie działa.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-10 16:25:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.