Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-14, 15:28   #2491
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jakie właściwości w szamponie ma Citric Acid?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:43   #2492
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Jakie właściwości w szamponie ma Citric Acid?

Kwas cytrynowy zastosowany w szamponach (ogolnie w kosmetykach myjacych/bywaja tez plukanki z jego dodatkiem) ma wlasciwosci odkazjace,sciagajce,przyw racajace odpowiedni poziom ph.
W przemysle farmaceutycznym uzywany jako regulator kwasowosci i pewnien rodzaj srodka konserwujacego.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:47   #2493
Agusiek78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam dziewczyny.
Mam ogromną prośbę czy mogłybyście przenalizować skład tego kremu??
Chodzi mi o to czy może poprawić koloryt,odżywić,nie zapcha porów i czy nie podrażni .
Firma jest nieznana-podobno jest niezły,ale ile w tym prawdy...
Z góry pięknie dziękuję.
Korana-Krem Egiptu (dla cery normalnej, mieszanej,suchej i skłonnej do zmarszczek-regenerująco-odżywczy):
Skład: Aqua,Paraffinum Liquidum,Petrolatum,Glice ryn,Decyl Oleate,Polyglyceryl-3,Metyl Glucose Distearate,Gliceryl Stearate,Grape Seed Oil,
Almond Oil,Cyclomethicone,Shea Butter,Beta-D Glucose/Carrageenaris/Xantan Gum/Sweet Almond,Dicapryl Ether,Cethyl Alcohol,Lotus Ex,Rose Wather,Honey Ex,Cera Alba,Methylparaben,Parfum ,Methyldibromoglutaronitr ile/Phenoxethanol.

Edytowane przez Agusiek78
Czas edycji: 2007-11-14 o 15:48 Powód: błąd
Agusiek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:50   #2494
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kwas cytrynowy zastosowany w szamponach (ogolnie w kosmetykach myjacych/bywaja tez plukanki z jego dodatkiem) ma wlasciwosci odkazjace,sciagajce,przyw racajace odpowiedni poziom ph.
W przemysle farmaceutycznym uzywany jako regulator kwasowosci i pewnien rodzaj srodka konserwujacego.
Dziękuję Hex

Wpadł mi w rece Dercos Vichy
aqua, sodium laureth sulfate, citric acid, disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, ammonium hydroxide, hexylene glycol, carbomer, niacinamide, methylparaben, sodium methylparaben, pyridoxine hci, dmdm hydantoin, diaminopyrimidine oxide, disodium ricinoleamido measulfosuccinate, panthenol, polyquaternium-10, parfum

A mam świeżo potraktowane włosy szamponem koloryzującym, i jakoś tak pomyślałam że kwas cytrynowy natychmiast zje mój kolor?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 18:13   #2495
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hi

Chcialam prosic o analize składu Bioderma White Objective Pen. Zaczelam kuracje z Acne-Dermem by rozjasnic troche piegi.. rozjasnil juz troche, ale nie te na powiekach i w okolicach oczu ktore omijalam. Strasznie dziwnie to teraz wygląda... czy mogłabym go stosowac pod oczy i na powieki, ten pen ? Do uczuleniowców raczej nie naleze, pod oczy i na powieki uzywam tych samych kremów co do calej twarzy.
Co ten "pen" ma tak wyjątkowego w srodku? Czy ewentualnie neostrata HQ gel ... lepszy by był, bezpieczniejszy ?


Skład: water, dicaprylyl carbonate, octocrylene, glycolic acid, alcohol denat, butyl methoxydibenzoylmethane, dipropylene glycol, arachidyl alcohol, butylene, glycol, sodium hydroxide, glyceryl stearate, peg-100 stearate, behenyl alcohol, niacinamide, andrographis paniculata leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, lysine azelate, hexapeptide-2, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, dimethicone, arachidyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, pentaerythritel tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, caprylic/capric triglyceride, disodium edta.

NeoCeuticals HQ Skin Lightening Gel - PHA 10

Ingredients: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Gluconolactone, Lactobionic Acid, Kojic Acid, Hydroquine, Potassium Hydroxide, Polyquaternium-10, Oxalic Acid, Citric Acid, Argine, Sodium Sulfite, Sodium Bisulfite, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, BHT, Cl 19140 (Yellow 5), Cl 17200 (Red 33).
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:07   #2496
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
excipial pommade

Witam Dostałam niedawno kremik od kolżanki-nazywa sie Excipial Pommade Spring Dermatologie.. Nie za bardzo wiem jednak do czego on słuzy... szukałam na roznych stronach i nie znalazłam za wiele.. Może któraś ze specjalistek pomoze?

Skład Petrolatum, PEG-40 Sorbitan Peroleate, PEG-40 Stearat, Polysorbate 80

Dodam jeszce że krem ma bazbarwna konsystencje(tzn nie jest barwiony)...
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:14   #2497
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: excipial pommade

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Witam Dostałam niedawno kremik od kolżanki-nazywa sie Excipial Pommade Spring Dermatologie.. Nie za bardzo wiem jednak do czego on słuzy... szukałam na roznych stronach i nie znalazłam za wiele.. Może któraś ze specjalistek pomoze?

Skład Petrolatum, PEG-40 Sorbitan Peroleate, PEG-40 Stearat, Polysorbate 80

Dodam jeszce że krem ma bazbarwna konsystencje(tzn nie jest barwiony)...
To krem o bardzo prostym składzie, dla cer suchych, bardzo suchych i odwodnionych. Powinien byc bardzo dobry dla wrazliwcow - nie zawiera zadnych sbstancji drazniacych, dobry do nawilzania skory w trakcie roznych kkuracji derm. albo po zabiegach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 13:25   #2498
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: excipial pommade

yli
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To krem o bardzo prostym składzie, dla cer suchych, bardzo suchych i odwodnionych. Powinien byc bardzo dobry dla wrazliwcow - nie zawiera zadnych sbstancji drazniacych, dobry do nawilzania skory w trakcie roznych kkuracji derm. albo po zabiegach.
czyli mieszana moze zapchac?
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 14:22   #2499
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: excipial pommade

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
yli

czyli mieszana moze zapchac?
Tak, bo jest oparty na parafinie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 14:33   #2500
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: excipial pommade

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, bo jest oparty na parafinie.
dziekuje
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 17:49   #2501
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: excipial pommade

Bardzo dziękuję za poprzednią analizę i proszę bardzo o analizę lip Smackersów firmy bonne bell (trdycyjny sztyft) to moje ulubione błyszczyko-balsamy, ale ostatnio zastanowiło mnie zy ich pyszny smak i zapach nie jest przypadkiem całkowicie chemiczny, poza tym porsiłabym jeszcze o analizę pod kątem nawilżenia z góry dziekuję

Castor Seed Oil, Beeswax, Cetyl Acetate, Candelilla Wax, Flavor/Aroma, Polybutene, Sesame Seed Oil, Propylene Glycol, Ozokerite, Carnuba Wax, Acetylated Lanolin Alcohol, Mineral Oil, Hydrogenated Soy Glycerides, Paraffin, Mica, Wheat Germ Oil, Stearic Acid, Sodium Saccharin, Propyl Gallate, Citric Acid. Może zawietać (+/-): Titanium Dioxide, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Yellow #10 Aluminum Lake, Iron Oxides, FD&C Blue #1 Aluminum Lake, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #30 Aluminum Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Red #40 Aluminum Lake, Carmine, Manganese Viole
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 20:31   #2502
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosiłabym o zanalizowanie tego kremu:
Ziaja, Rumiankowa, Krem nawilżający


Skład: Aqua (Water), Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Dibutyl Adipate, Glyceryl Oleate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Stearyl Stearate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Triethanolamine

chodzi mi głownie o to czy może zapchać moją trądzikową skórę.z góry dzieękuję
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:56   #2503
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

SPA intensive - dead sea treatment moisturizing cream


Proszę jeszcze raz o ten kremik
napiszcie mi coś o tym składzie czy nadaje się do mieszanej skórki z problemem naczynkowym i ile jest wart taki kremik waszym zdaniem?

INCIemineralized water (Aqua), Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, PABA, Paraffinum Liquidum, Triethanolamine, Aloe Vera (Barbardensis) Gel, Chamomile (Anthemis Nobilis) Extract, Dead Sea Salt (Maris Sal), Dimethicone, Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Tocopherol, Fragrance (Parfum), Methylparaben, Citric Acid Propylparaben.
__________________
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA

Edytowane przez marsylia
Czas edycji: 2007-11-19 o 18:50
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:14   #2504
Agusiek78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Agusiek78 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny.
Mam ogromną prośbę czy mogłybyście przenalizować skład tego kremu??
Chodzi mi o to czy może poprawić koloryt,odżywić,nie zapcha porów i czy nie podrażni .
Firma jest nieznana-podobno jest niezły,ale ile w tym prawdy...
Z góry pięknie dziękuję.
Korana-Krem Egiptu (dla cery normalnej, mieszanej,suchej i skłonnej do zmarszczek-regenerująco-odżywczy):
Skład: Aqua,Paraffinum Liquidum,Petrolatum,Glice ryn,Decyl Oleate,Polyglyceryl-3,Metyl Glucose Distearate,Gliceryl Stearate,Grape Seed Oil,
Almond Oil,Cyclomethicone,Shea Butter,Beta-D Glucose/Carrageenaris/Xantan Gum/Sweet Almond,Dicapryl Ether,Cethyl Alcohol,Lotus Ex,Rose Wather,Honey Ex,Cera Alba,Methylparaben,Parfum ,Methyldibromoglutaronitr ile/Phenoxethanol.
Można prosić??
Agusiek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 17:24   #2505
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Clinique, Supermoisture ---> nie wysuszy przy dłuższym używaniu?

water, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, neopentyl glycol diheptanoate, dimethicone, lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, evening primrose oil, peg-10 dimethicone, cladosiphon okamuranus extract, olive fruit extract, cranberry fruit extract, birch bark extract, aloe leaf water, cholesterol, sodium mannose phosphate, trehalose, tocopheryl acetate, sorbitol, peg-30 dipolyhydroxystearate, sodium hyaluronate, lecithin, trihydroxystearin, lauroyl lusine, dimethicone/peg 10-15 crosspolymer, zinc stearate, methyl methacrylate crosspolymer, laureth-7, triethoxycaprylysilane, dextrin, magnesium aluminum silicate, sodium chloride, caprylyl glycol, xanthan gum, hexylene glycol, disodium edta, sodium dehydroacetate, phenoxyethanol, mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891) [iln32599
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 18:09   #2506
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja poproszę o analize składu tego szamponu:
Eva Natura, Pokrzywa, arnika, rozmaryn,włosy przetłuszczajace się, ciężkie, matowe.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide Dea, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Arnica Montana Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Parfum, Disodium Undecylenamido Mea-Sulfosuccinate, PEG-75 Lanolin, DMDM Hydantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazoline / Methylchloroisothiazolino ne, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080.

Chodzi mi glównie o to, czy zioła są wysoko w składzie i czy ten szampon może przesuszac włosy. SLS mnie mnie martwi, bo nie miewam z nim problemów.
kid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 10:49   #2507
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kochane,
Bardzo, ale to bardzo proszę o analizę składu maseczki do włosów gęstych, kręconych,suchych i zniszczonych.
Producent obiecuje nawilżanie i odżywienie. Czy jest taka szansa czy to kolejne badziwie?

Radiant Repair 10 instant conditioning mask

aqua,ethoxydiglycol ,cetearyl alcohol,dicaprylyl carbonate, zea mays(corn) germ oil,behentrimonium chloride,cannabis sativa seed oil peg-8 esters, glyceryl stearate, polyquaternium-37,propylene glycol dicaprylate/dicaprate,polyquaternium-35, helianthus annuus (sunflower) seed oil,glycine soja oil,quaternium-80, lacid acid, guar hydroxypropyltrimonium chloride,trideceth -6, pentasodiumpentetate, ispropyl alcohol, cetrimonium chloride, dmdm hydantoin, phenoxyetanol, methylparaben,propylparab en,citronellol,butylpheny l methylpropianol,geraniol

Będę baaardzo wdzięczna
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 14:02   #2508
green_with_envy
Raczkowanie
 
Avatar green_with_envy
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 36
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

chciałabym prosic o analizę składu kremu matującego Barwa Siarkowa Moc

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

Czy nie będzie zapychał? Mam cerę tłustą, a ten krem na KWC ma całkiem dobre opinie.
Z góry dziękuję
green_with_envy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 15:59   #2509
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o ocenienie składu profesjonalnej maski do twarzy z serii TOP CELL firmy Belnatur. Niedawno nabyłam to cudo i jestem zachwycona, ciekawa jestem co ma takiego w składzie, ze tak działa.

SKŁAD:

water, propylene glycol, triethanolamine, beech tree extract, quillaja saponaria bark extract, kigellia africana fruit extract, phenoxyrthanol, acrylates crosspolymer.
Iam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 11:41   #2510
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

kochane, zastanawiam sie miedzy 2 maseczkami l'oreal professionnel - absolut i intense repair? moze poradzicie mi ktora z nich bedzie lepiej nawilzac i 'zmiekczac' wlosy, a nie podrazniac skory glowy?

intense repair:
Skład: aqua/water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, amodimethicone, peg-180, cetyl esters, isopropyl alcohol, methylparaben, camphor benzalkonium methasulfate cetrimonium chloride, pyridoxine hci, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, hydroxypro-pyltrimonium hydrolyzed wheat protein, magnesium acetate, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, aspartic acid, glycine, arginine, glutamic acid, zapach/fragrance

absolut repair:
Skład: aqua / water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, candelilla cera / candelilla wax, amodimethicone, cetyl esters, isopropyl alcohol, glycerin, methylparaben, trideceth-12, ethylhexyl methoxycinnamate, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, parfum / fragrance

z gory bardzo dziekuje
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 13:32   #2511
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za poprzednią analizę i proszę bardzo o analizę lip Smackersów firmy bonne bell (trdycyjny sztyft) to moje ulubione błyszczyko-balsamy, ale ostatnio zastanowiło mnie zy ich pyszny smak i zapach nie jest przypadkiem całkowicie chemiczny, poza tym porsiłabym jeszcze o analizę pod kątem nawilżenia z góry dziekuję

Castor Seed Oil, Beeswax, Cetyl Acetate, Candelilla Wax, Flavor/Aroma, Polybutene, Sesame Seed Oil, Propylene Glycol, Ozokerite, Carnuba Wax, Acetylated Lanolin Alcohol, Mineral Oil, Hydrogenated Soy Glycerides, Paraffin, Mica, Wheat Germ Oil, Stearic Acid, Sodium Saccharin, Propyl Gallate, Citric Acid. Może zawietać (+/-): Titanium Dioxide, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Yellow #10 Aluminum Lake, Iron Oxides, FD&C Blue #1 Aluminum Lake, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #30 Aluminum Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Red #40 Aluminum Lake, Carmine, Manganese Viole
Zapach i smak oczywiście jest dziełem chemicznych dodatków smakowych. Właściwości nawilżające powinny być bardzo dobre - tak wynika ze skłądu (dużo emolientów i wosków).

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
Prosiłabym o zanalizowanie tego kremu:
Ziaja, Rumiankowa, Krem nawilżający


Skład: Aqua (Water), Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Dibutyl Adipate, Glyceryl Oleate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Stearyl Stearate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Triethanolamine

chodzi mi głownie o to czy może zapchać moją trądzikową skórę.z góry dzieękuję
Może zapychać - zwłąszcza parafina na poczatku składu, a to nie jedyny taki skłądnik w tym kremie.
To dobry kremik, ale raczej dla cer normalnych/ suchych.

Tobie poleciłabym, np. AA Young.

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Clinique, Supermoisture ---> nie wysuszy przy dłuższym używaniu?

water, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, neopentyl glycol diheptanoate, dimethicone, lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, evening primrose oil, peg-10 dimethicone, cladosiphon okamuranus extract, olive fruit extract, cranberry fruit extract, birch bark extract, aloe leaf water, cholesterol, sodium mannose phosphate, trehalose, tocopheryl acetate, sorbitol, peg-30 dipolyhydroxystearate, sodium hyaluronate, lecithin, trihydroxystearin, lauroyl lusine, dimethicone/peg 10-15 crosspolymer, zinc stearate, methyl methacrylate crosspolymer, laureth-7, triethoxycaprylysilane, dextrin, magnesium aluminum silicate, sodium chloride, caprylyl glycol, xanthan gum, hexylene glycol, disodium edta, sodium dehydroacetate, phenoxyethanol, mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891) [iln32599
Ma cholesterol, witamine E, olej z wiesiolka - nie powinien wysuszyc. Ciekawy kremik
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 13:44   #2512
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kid Pokaż wiadomość
Ja poproszę o analize składu tego szamponu:
Eva Natura, Pokrzywa, arnika, rozmaryn,włosy przetłuszczajace się, ciężkie, matowe.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide Dea, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Arnica Montana Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Parfum, Disodium Undecylenamido Mea-Sulfosuccinate, PEG-75 Lanolin, DMDM Hydantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazoline / Methylchloroisothiazolino ne, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080.

Chodzi mi glównie o to, czy zioła są wysoko w składzie i czy ten szampon może przesuszac włosy. SLS mnie mnie martwi, bo nie miewam z nim problemów.
Oprócz SLS mamy tu jeszcze kilka innych detergentów, ale jeśłi Twoja skóra nie reaguje na nie podrażnieniem, to można spróbować. Ziół jest sporo

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Kochane,
Bardzo, ale to bardzo proszę o analizę składu maseczki do włosów gęstych, kręconych,suchych i zniszczonych.
Producent obiecuje nawilżanie i odżywienie. Czy jest taka szansa czy to kolejne badziwie?

Radiant Repair 10 instant conditioning mask

aqua,ethoxydiglycol ,cetearyl alcohol,dicaprylyl carbonate, zea mays(corn) germ oil,behentrimonium chloride,cannabis sativa seed oil peg-8 esters, glyceryl stearate, polyquaternium-37,propylene glycol dicaprylate/dicaprate,polyquaternium-35, helianthus annuus (sunflower) seed oil,glycine soja oil,quaternium-80, lacid acid, guar hydroxypropyltrimonium chloride,trideceth -6, pentasodiumpentetate, ispropyl alcohol, cetrimonium chloride, dmdm hydantoin, phenoxyetanol, methylparaben,propylparab en,citronellol,butylpheny l methylpropianol,geraniol

Będę baaardzo wdzięczna
Jest szansa Sporo tu emolientów, nie ma silikonu. Olej z konopii, z soji i ze słonecznika.



Cytat:
Napisane przez green_with_envy Pokaż wiadomość
chciałabym prosic o analizę składu kremu matującego Barwa Siarkowa Moc

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

Czy nie będzie zapychał? Mam cerę tłustą, a ten krem na KWC ma całkiem dobre opinie.
Z góry dziękuję
Jak dla mnie - polyacrylamide dyskwalifikuje produkt. Nadal nie wiemy jakie ot ma skutki dla zdrowia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 13:50   #2513
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ananlizę składu : Bioderma, Hydrabio Masque maseczka intensywnie nawilżająca
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Xylitol, Glycol Palmitate, Corn Starch Modified, Arachidyl Alcohol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Arachidyl Glucoside, Fructooligosaccharides, Disodium Edta, Mannitol, Xanthan Gum, Hexyldecanol, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Alumina, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
czy poradzi sobie z przesuszeniem po kwasach (Effaclar i Lysanel Active)?
przypominam się nieśmiało
sam krem nie wystarcza (mam Hydraphase Legere) skóra jest napięta i "woła pić", co kupić?
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 14:06   #2514
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jesteś niezastąpiona
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 14:24   #2515
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ananlizę składu : Bioderma, Hydrabio Masque maseczka intensywnie nawilżająca
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Xylitol, Glycol Palmitate, Corn Starch Modified, Arachidyl Alcohol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Arachidyl Glucoside, Fructooligosaccharides, Disodium Edta, Mannitol, Xanthan Gum, Hexyldecanol, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Alumina, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)
czy poradzi sobie z przesuszeniem po kwasach (Effaclar i Lysanel Active)?

Maska wygląda na dobry produkt, mocno nawilżający. Na plus zaliczam dodatek niacynamide, fruktooligosacharydy. Duuzo emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 14:29   #2516
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Ma cholesterol, witamine E, olej z wiesiolka - nie powinien wysuszyc. Ciekawy kremik
Podkładzik Więc podejrzewam, że tym bardziej ciekawy
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 14:38   #2517
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Maska wygląda na dobry produkt, mocno nawilżający. Na plus zaliczam dodatek niacynamide, fruktooligosacharydy. Duuzo emolientów.
ślicznie dziękuję
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 14:44   #2518
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
kochane, zastanawiam sie miedzy 2 maseczkami l'oreal professionnel - absolut i intense repair? moze poradzicie mi ktora z nich bedzie lepiej nawilzac i 'zmiekczac' wlosy, a nie podrazniac skory glowy?

Zuziku, poszukaj w tym wątku, bo wydaje mi sie, ze juz kiedys byly analizowane
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 16:02   #2519
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

chciałabym prosic o pomoc w dokonaniu wyboru między 2 peeling`ami :
Oriflame, Pure Skin, Daily Scrub
Skład: aqua, glycerin, acrylates copolymer, sodium laureth sulfate, decyl glucoside, solum diatomeae, phenoxyethanol, sodium hydroxide, parfum, cera microcristallina, polyethylene, methylparaben, disodium edta, salix alba (willow bark extract), ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, niacinamide, aesculus hippocastanum, faex, propylene glycol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate, panthenol, sodium citrate, caffeine, citric acid, biotin, ci 77007

Avon Clearskin, Cleansing Scrub
Skład: Aqua, Polyethylene, Hydrogenated vegetable oil, Stearyl alcohol, Hydrogenated polydecene, Glycerin, Alcohol denat., Glyceryl disterate, PEG-40 stearate, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, C12-15 pareth-12, Menthol, Parfum, Sorbic acid, Cetylpyridinium chloride, Propylene glycol, BHT, CI 77510


mam skóre mieszaną z zatkanymi porami. trafi sie tez czesm jakiś pryszcz. pozatym jest bardzo wrazliwa.
który byłby lepszy??
__________________
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 16:26   #2520
Agusiek78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Korana-Krem Egiptu (dla cery normalnej, mieszanej,suchej i skłonnej do zmarszczek-regenerująco-odżywczy):
Skład: Aqua,Paraffinum Liquidum,Petrolatum,Glice ryn,Decyl Oleate,Polyglyceryl-3,Metyl Glucose Distearate,Gliceryl Stearate,Grape Seed Oil,
Almond Oil,Cyclomethicone,Shea Butter,Beta-D Glucose/Carrageenaris/Xan tan Gum/Sweet Almond,Dicapryl Ether,Cethyl Alcohol,Lotus Ex,Rose Wather,Honey Ex,Cera Alba,Methylparaben,Parfum ,Methyldibromoglutaronitr ile/Phenoxethanol.

Nieśmiało przypominam swoją osobę a raczej krem
Czy jest tu coś co mogłoby podrażniać?
Są tu jakieś składniki warte uwagi?
Agusiek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.