zmiana struktury włosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-27, 23:30   #1
czort
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1

zmiana struktury włosa


Słuchajcie kobitki ... Od ok. 6 lat farbuję włosy. Początkowo w odstępie 4 misiecy później co ok 3 tygodnie. 3 lata temu doszło prostowanie. Najpierw sporadycznie...raz na dwa tygodnie, później -codzieniie(!), do tego bardzo częste suszenie suszarką i niestosowanie specjalnych kremów ochronnych.

3 miesiące temu postanowiłam wrócić do naturalnego koloru . Myślałam, że w związku z tym moje włosy znowu wrócą do dawnej formy i będą proste. Tzn, nigdy nie miałam włosów jak druciki, ale były proste w porównaniu do tego co mam teraz na głowie. Sianowate loki. Włosy miałam najczęściej dość krótkie, zapuściłam ok dwa lata temu ale wieczne zabiegi wciąż były widoczne. na początku po prostowaniu włosy błyszaczały się i nie kręciły do następnego mycia, jednak to trwało ok poltorej roku.
moje naturalne włosy były bardzo zdrowe, lśniące i gęste (jestem brunetką).
Fryzjerka powiedziała mi kilka dni temu, że struktura mojego włosa się poprostu zmieniła. Będa już odrastać kręcone, puszczące się i słabe.
Czy aby naprawdę? Zamierzam zacząc uzywać szamponu, odżywki i jedwabiu Biosilk, do tegospray babyliss pro i krem Loreal tecni.art oraz zmienic prostonice na Wigo (teraz mam jakis szajs za kilka złotych) bo niestety bez prostowania się nie obejdzie (chociaz zamierzm się ograniczać!).
Czy jest możliwy powrót do poprzednich włosów?czy ktos miał z Was podobną sytuację? Jak sobie radziliście?
Włosy są dla mnie wszystkim !
czort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 23:54   #2
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: zmiana struktury włosa

Po pierwsze świetny nick

Po drugie: w sumie nie jestem w takiej sytuacji ale coś podobnego przeszłam. Miałam prościutkie jak druty włosy, później zaczęłam eksperymenty z różnymi zabiegami, farbowania itp. Włosy stały się falowane, lekko suche. No i tak sobie z tymi suchymi i falowanymi żyłam dobre kilka lat. Z czasem zaczęłam prostować. No i mam teraz wybór. Jak zostawię by schły spokojnie - to mam fale. Jak wysuszę na szczotce i wyprostuję są proste.
Stosuję odżywki, maski i inne cuda ale tak zdrowych włosów jak niegdyś pewnie już nigdy mieć nie będę. Ale pocieszę Cię. Poprawa jest spora i na pewno wzmocnisz włosy jeśli będziesz konsekwentnie o nie dbać.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 06:46   #3
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: zmiana struktury włosa

O to ja się mogę podpisać troszkę pod tym wątkiem. Zawsze miałam mocne, grube,falowane włosy. Ponad rok temu zaczęłam rozjaśniać i codziennie prostować włosy prostownicą Eurolux za 50 No i po rozjaśnianiu,kilka razy nieudanym-raz popalone włosy i prostowaniu bardziewiem włosy są w okropnym stanie. Dlatego w czwartek idę przefarbować na brąz zbliżony do mojego naturlnego, kupiłam szampon i odżywkę Biosilk, kupuję jedwab i zbieram kasę na Babyliss pro. Koniec tego dobrego I ciekawa jestem jakie włosy będą jak już odrośnie ta najgorsza część i ją zetnę
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.