Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-01, 18:46   #1
kcw89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3

Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?


Cześć Dziewczęta. Jestem ciekawa waszych opinii, może ktoś wie co się stało z moją cerą? Gdzie popełniłam błąd?
Mam 30 lat i przyznaje się bez bicia- o cerę zaczęłam porządnie dbać od miesiąca. Do tej pory jedynymi kosmetykami, których używałam do pielęgnacji był płyn micelarny i od święta krem nawilżający. Moja skóra była do tamtej pory bezproblemowa, trochę sucha, naczynkowa i wrażliwa ale jednak gładka i bez niedoskonaĺości. Podklad trzymał mi się bez problemu cały dzień.

Miesiąc temu postanowilam zacząć chronić się przed zmarszczkami, bo pierwsze zaczynają już wychodzić, a przy suchej skórze jest o nie nietrudno. Kupiłam więc zestaw kosmetyków Dermedic hialuro3 dla skóry suchej: płyn micelarny, żel do mycia twarzy, tonik, żel-krem nawilżający, serum (na wieczór zamiast kremu) króre zaczęłam stosować 2 razy dziennie oraz peeling enzymatyczny z tej samej serii i maseczkę Bielenda professional ze spiruliną, które stosuję raz w tygodniu. Dodatkowo poniewaz wkurzają mnie moje popękane naczynka: czerwone policzki, nos i broda, od 2 tygodni stosuję serum z witaminą c Paese w olejku raz dziennie wieczorem pod serum (jak narazie efektów nie widać, co zaczyna mnie wkurzać).

Mija niemal miesiąc od stosowania i moja cera zwariowała. Policzki mam idealnie nawilżone, jednak broda i skrzydełka nosa zrobiły się totalnie tłuste. Podkład spływa mi w tych miejscach po godzinie, świecę się okropnie i zaczynam żałować tego, że w ogóle coś z cerą robiłam na brodzie pojawiają sie wypryski.

Czy możliwe jest że przesadzam z ilościà kosmetyków? Jeśli tak to z czego mam zrezygnować? Co zmienić? Może to serum z witaminą c w olejku powoduje to świecenie? Moja cera była dużo lepsza przed wprowadzeniem nawilżenia. Jednocześnie nie chce jej zostawić takiej suchej i wyglądać jak rodzynka za 10 lat pomóżcie
kcw89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 20:56   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Wszystkie kosmetyki wprowadziłaś na raz?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 21:29   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczęta. Jestem ciekawa waszych opinii, może ktoś wie co się stało z moją cerą? Gdzie popełniłam błąd?
Mam 30 lat i przyznaje się bez bicia- o cerę zaczęłam porządnie dbać od miesiąca. Do tej pory jedynymi kosmetykami, których używałam do pielęgnacji był płyn micelarny i od święta krem nawilżający. Moja skóra była do tamtej pory bezproblemowa, trochę sucha, naczynkowa i wrażliwa ale jednak gładka i bez niedoskonaĺości. Podklad trzymał mi się bez problemu cały dzień.

Miesiąc temu postanowilam zacząć chronić się przed zmarszczkami, bo pierwsze zaczynają już wychodzić, a przy suchej skórze jest o nie nietrudno. Kupiłam więc zestaw kosmetyków Dermedic hialuro3 dla skóry suchej: płyn micelarny, żel do mycia twarzy, tonik, żel-krem nawilżający, serum (na wieczór zamiast kremu) króre zaczęłam stosować 2 razy dziennie oraz peeling enzymatyczny z tej samej serii i maseczkę Bielenda professional ze spiruliną, które stosuję raz w tygodniu. Dodatkowo poniewaz wkurzają mnie moje popękane naczynka: czerwone policzki, nos i broda, od 2 tygodni stosuję serum z witaminą c Paese w olejku raz dziennie wieczorem pod serum (jak narazie efektów nie widać, co zaczyna mnie wkurzać).

Mija niemal miesiąc od stosowania i moja cera zwariowała. Policzki mam idealnie nawilżone, jednak broda i skrzydełka nosa zrobiły się totalnie tłuste. Podkład spływa mi w tych miejscach po godzinie, świecę się okropnie i zaczynam żałować tego, że w ogóle coś z cerą robiłam na brodzie pojawiają sie wypryski.

Czy możliwe jest że przesadzam z ilościà kosmetyków? Jeśli tak to z czego mam zrezygnować? Co zmienić? Może to serum z witaminą c w olejku powoduje to świecenie? Moja cera była dużo lepsza przed wprowadzeniem nawilżenia. Jednocześnie nie chce jej zostawić takiej suchej i wyglądać jak rodzynka za 10 lat pomóżcie
Za dużo wszystkiego na raz. Przy takiej ilości nowych kosmetyków trudno typować winowajcę. Zredukuj tę pielęgnację i zacznij np tylko od demakijaż + mycie, potem krem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 07:06   #4
kcw89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Dzieki za odpowiedzi! Tak, wszystko na raz wprowadziłam...
Ale właśnie jeszcze zapomniałam dodać że maluje się tylko w weekendy, więc może ten demakijaż nie musi być podwójny (żel i płyn micelarny)?

No i szkoda mi tego serum z Wit C odstawić, bo 90zl za nie dałam... myślicie, że płyn micelarny->serum z c-> krem będzie ok? Odstawie: żel, tonik, serum dermedic?

Peeling i maseczka raz w tygodniu też odstawić?
kcw89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 11:12   #5
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
trochę sucha, naczynkowa i wrażliwa
To też mogła być po prostu cera z uszkodzoną barierą hydrolipidową
Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
serum (na wieczór zamiast kremu) króre zaczęłam stosować 2 razy dziennie
Zrobiłam szybką obczajkę - to serum jest dziwne...
https://www.dermedic.pl/pl/produkty/...-i-dekolt.html
15% kwasu hialuronowego?
Do tego dziwne, że w składzie nie widzę żadnego składnika regulującego pH. Kwas hialuronowy to jednak też jest kwas.
To nie jest dobry pomysł, żeby zastępować tym krem. Ogólnie dobrą manierą jest domykanie kwasu hialuronowego a nie stosowanie solo, inaczej może wręcz wyciągać ze skóry nawilżenie... To też może mieć wpływ na wzmożenie produkcji sebum.
Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
Dodatkowo poniewaz wkurzają mnie moje popękane naczynka: czerwone policzki, nos i broda, od 2 tygodni stosuję serum z witaminą c Paese w olejku raz dziennie wieczorem pod serum (jak narazie efektów nie widać, co zaczyna mnie wkurzać).
To serum mogło cię zapchać, jest olejowe w końcu.
Zależy jaka jest przyczyna zaczerwienionej skóry. To wcale nie muszą być "popękane" naczynka, chyba że rzeczywiście masz pajączki. Swoją drogą nigdy nie widziałam odpowiednika "cery naczynkowej" w języku angielskim (może co najwyżej rosacea, ale to nie to samo), czy to tylko polska przypadłość?
Być może to po prostu uszkodzona bariera hydrolipidowa (agresywna pielęgnacja pogarsza wtedy sprawę), być może po prostu z natury wrażliwsza cera (no wtedy też agresywnie nie powinno się wjeżdżać).
Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
No i szkoda mi tego serum z Wit C odstawić, bo 90zl za nie dałam...
Ale i tak chyba nie było efektu którego oczekiwałaś? Zresztą jak się zaczęła skóra przetłuszczać, to warto odstawić za tłuste rzeczy, przynajmniej póki się nie unormuje. A później wprowadzać powoli, obserwować, uczyć się jak skóra reaguje.
Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
myślicie, że płyn micelarny->serum z c-> krem będzie ok? Odstawie: żel, tonik, serum dermedic?
A zmywasz płyn micelarny, myjesz twarz po demakijażu? Samo przecieranie wacikiem nie wystarcza, może broda nie będzie się tak zanieczyszczać.
Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
Peeling i maseczka raz w tygodniu też odstawić?
Dobrze jest umieć wyczuć co konkretny kosmetyk robi ze skórą. Bo jak stosujesz wiele rzeczy, których działania nie znasz, to później ciężko stwierdzić co konkretnie nie pasuje. Łatwiej jak się wprowadza pomału i wyciąga wnioski
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 12:35   #6
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Jeśli masz mieszaną skórę, to najprostsze co możesz zrobić to nakładać nawilżające kosmetyki na suche partie, czyli np tylko policzki.
Skoro reszta twarzy tak dobrze radziła sobie przez 30 lat bez nawilżaczy, to teraz po przyklepaniu jej warstwą tłuszczu zaczęła się bronić.
Umyj twarz, nałóż krem/serum/olejek na suche partie i koniec. Skóra sama po czasie powinna wrócić do normy.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 21:15   #7
kcw89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za wyczerpujące informacje, jesteście super! Przestałam się tak spinać z tą pielęgnacją, ładować tyle na buzię i juz po 3 dniach jest lepiej, nie świecę się już tak mocno. Poczytam o tym jeszcze co napisalas lulecznica, sprawdze o co chodzi z tą baierą Co do tego serum z kwasem hialuronowym to akurat jest kwc na wizażu, sugerowałam się dobrymi opiniami, nie znam się na skladach pozdrawiam!
kcw89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-12, 12:25   #8
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Zaczęłam dbać o cerę i...ją zepsułam?

Cytat:
Napisane przez kcw89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za wyczerpujące informacje, jesteście super! Przestałam się tak spinać z tą pielęgnacją, ładować tyle na buzię i juz po 3 dniach jest lepiej, nie świecę się już tak mocno. Poczytam o tym jeszcze co napisalas lulecznica, sprawdze o co chodzi z tą baierą Co do tego serum z kwasem hialuronowym to akurat jest kwc na wizażu, sugerowałam się dobrymi opiniami, nie znam się na skladach pozdrawiam!
która metoda najlepiej ci pomogła?
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 13:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.