Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-22, 07:14   #1
jjaaszczurka
Przyczajenie
 
Avatar jjaaszczurka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11

Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu


Mam możliwość spontanicznego wyjazdu na narty, niestety nie byłam przygotowana na to i moje dziecię nie ma żadnego dokumentu. Czy jest możliwość uzyskania w urzędzie miasta jakiegoś dokumentu zastępczego - np potwierdzającego, ze właściwy dokument jest w trakcie wyrabiania? Idę dziś do urzędu, ale chciałabym z góry wiedzieć, czy coś się da zrobić, bo jak nie to nici z wyjazdu. Z góry dziękuję
jjaaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 07:42   #2
Moore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 36
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Zależy ile masz na to czasu. Ale z tego co mi wiadomo do Australii potrzebne są wizy. Dlatego poza wyrobieniem dokumentu dla dziecka trzeba zalatwić też wizy.
Moore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 07:54   #3
jjaaszczurka
Przyczajenie
 
Avatar jjaaszczurka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Może to żart, ale chodzi o AUSTRIĘ
jjaaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:20   #4
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Cytat:
Napisane przez jjaaszczurka Pokaż wiadomość
Idę dziś do urzędu, ale chciałabym z góry wiedzieć, czy coś się da zrobić, bo jak nie to nici z wyjazdu. Z góry dziękuję
Jak idziesz do gminy to oni udzielą Ci wszystko powiedzą. Opowiedz jak jest i wtedy babki w urzędzie będą kminić.
Jeśli potrzebujesz wiedzy na "już" to jest mała szansa, że ktoś stąd udzieli wystarczającej informacji .
A i daj znać po powrocie
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 13:33   #5
jjaaszczurka
Przyczajenie
 
Avatar jjaaszczurka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Nie ma szans, na dowód i na paszport czeka się miesiąc, może wyjść trochę krócej, ale są procedury i tyle. Zaświadczeń zastępczych się nie wystawia, przynajmniej takich, które są ważne zagranicą. Pozostaje czekać na dowód i niestety zapomnieć póki co o wyjeździe
jjaaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 19:33   #6
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Ooo to jestem zdziwiona. Miesiąc jest ustawowy dlatego pewnie tak krzyknęła. Paszport pewnie się pojawi za 2 tyg ale rozumiem, że tyle czasu też nie możesz czekac
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:10   #7
jjaaszczurka
Przyczajenie
 
Avatar jjaaszczurka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Niestety, wyjazd za 4 dni, więc szans zupełnie brak, a szkoda. Pozostaje tylko czekać na dokument i mięć go jak się pojawi następna okazja.
jjaaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 04:39   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Cytat:
Napisane przez jjaaszczurka Pokaż wiadomość
Niestety, wyjazd za 4 dni, więc szans zupełnie brak, a szkoda. Pozostaje tylko czekać na dokument i mięć go jak się pojawi następna okazja.
Jeżeli do Austrii nie leci się samolotem to raczej małe prawdopodobieństwo, że ktokolwiek skontroluje dowód. Tylko pewnie niezłe mielibyście tarapaty, gdyby ktoś jednak chciał Was skontrolować... Szkoda, w tych starych dowodach jednak było dziecko wpisane i można było jechać za granicę bez cyrków...
Pozdrawiam
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:03   #9
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Ale jeśli skontroluję to może być duży problem. Bardzo duży. Zarówno dziecko jak i rodzic zostaną zatrzymani do czasu wyjaśnienia. Takie sprawy traktuje się bardzo poważnie. Poza tym nie wiem jak kwestia ubezpieczenia, zakładam że skoro dziecko będzie tam nielegalnie to ubezpieczenie jest nie ważne...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 22:48   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ale jeśli skontroluję to może być duży problem. Bardzo duży. Zarówno dziecko jak i rodzic zostaną zatrzymani do czasu wyjaśnienia. Takie sprawy traktuje się bardzo poważnie. Poza tym nie wiem jak kwestia ubezpieczenia, zakładam że skoro dziecko będzie tam nielegalnie to ubezpieczenie jest nie ważne...
No niestety... myślę, że szanse na zatrzymanie są niewielkie, ale jednak wizja problemów, jakie mogą czekać, na pewno przeraża na tyle, że lepiej zostać w domu. Ja mam zawsze stres, bo zmieniłam diametralnie kolor włosów i rzeczywiście zupełnie inaczej wyglądam teraz, niż na dowodzie i w innych dokumentach - ale jeszcze nikt się nie czepiał, mimo że często gdzieś się ruszam. Teraz muszę wyrobić paszport, więc będzie wreszcie aktualne zdjęcie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 06:26   #11
jjaaszczurka
Przyczajenie
 
Avatar jjaaszczurka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Wyjazd Do Austrii z dzieckiem bez dowodu

Wczoraj złożyliśmy już wniosek o paszport, termin oczekiwania 30 dni. Czytałam fora i są śmiałkowie,którzy zabierają dzieci bez dokumentów, albo z nieważnymi i wszystko może być dobrze (oczywiście tylko przy podróży samochodem) jeśli nie trzeba np. udać się do lekarza, wtedy komisariat i długie wyjaśnianie.
Na bip urzędu miasta jest napisane:

Wszystkie osoby wybierające się w podróż zagraniczną (również do krajów strefy Schengen) mają obowiązek posiadać dowód osobisty lub paszport. Obowiązek ten dotyczy również dzieci (każda osoba musi mieć własny dokument).

Dowód osobisty uprawnia do przekraczania granicy z krajami: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Francja, Finlandia, Grecja, Holandia, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy,

a także na podstawie umów zawartych z krajami:
Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria.
jjaaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.