Ile może się spóźnić okres? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-09, 18:56   #1
123456789_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 26

Ile może się spóźnić okres?


Witam,
Jak długo może się spóźnić okres ze silnego stresu,ktory trwal około miesiaca i ciagle lekko trwa? Okres powinnam dostać pare dni temu jakoś,ale go nie ma a od ponad tygodnia czuje się tak jak zawsze przed okresem,czyli ból piersi i podbrzusza,jednakże jest to z przynajmniej dwa raz mocniejszy bol niz zawsze był...Do tego dochodzi ból kregosłupa,ale to zawsze keidy dostane miesiaczke przez okolo 2-3 pirwsze dni.Dzisiaj zaczal mnie tez bolec tak kręgosłup,a okresu brak...Najgorsze jest to,że te bóle są o wiele silniejsze niz zawsze i męcze się niemiłosiernie...Podbrzus ze-kłucie okropne,jakby bylo wciagniete,piersi tak ze ledwo stanik nosze a dzis do tego ten bol kregoslupa...Leże ze skulonymi nogami a pod plecami poduszka,a w oczach łzy.Ile to może jeszcze trwać?
123456789_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 19:05   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Mi duży stres raz zszedł się w czasie z paskudnym przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli, antybiotykiem itp. i wtedy spóźnił mi się prawie dwa tygodnie (jakieś 10-12 dni). Mi wtedy pms też dał popalić, ból piersi przeszedł dopiero po okresie, a nie jak zawsze wraz z jego początkiem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 19:12   #3
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Mój rekord to miesiąc. Ale skończyło się to wizytą i lekarza i brakiem zastrzyków z progesteronu. To było jakieś 15 lat temu.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 19:21   #4
123456789_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 26
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Ja to już wgl czasami nwm co sądzić,bo nwm czy spóźnia się ze stresu,czy związek ma to z tarczyca (od neidawna biore leki na niedoczynnosc,wiec roznie bywa) czy podejrzewana ciąża,chociaż każdy mi mówi,że to nie ona,a ja sie dalej lekko nakrecam,ale nie jak juz wcześniej (zanim zrobiłam testy i byly negatywne..,ale czuje się dziwnie i nakrecam,bo najpierw dostałam plamienia,potem wieczne uczucia glodu ktore sa do teraz i czesxiej oddaje mocz plus teraz spozniajcy sie okres, jakos mnie to ciaglr denerwuje,bo dziwnie sie zachowuje moj organizm),ale to dalej nas kieruje do STRESU,bo stresuje mnie ta cała sytuacja.
123456789_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 20:36   #5
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Jak poszłam na studia to ze stresu spóźnił mi się okres o 3 tygodnie.
Niedoczynność tarczycy (zwłaszcza duża) może wpływać na nieregularność cykli. Moja koleżanka ma niedoczynność tarczycy i Hashimoto i potrafiła nie mieć okresu przez 50-80 dni. Nawet jak zaczęła przyjmować Euthyrox to różnie było z tą długością.
Kilka dni spóźnienia to nie jeszcze nie powód do paniki. Cykle mogą się różnić nieco długością i jeden mieć np. 28 dni a drugi 34 i mimo wszystko są w normie. Organizm to nie komputer żeby zawsze było co do dnia tak samo.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 21:37   #6
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Jeśli te zaburzenia będą trwać dłużej , maszeruj do lekarza. Jeśli spóźni ci się raz, albo dwa to nie masz się czym martwić. A może spóźnić się naprawdę nawet miesiąc, zależy od organizmu.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 22:44   #7
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Mi się kiedyś spóźnił 7 miesięcy ;d
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-10, 12:17   #8
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

w zeszłym miesiącu miałam podobnie- stresowałam się przez dłuższy czas przez natłok obowiązków w pracy. Okres zawsze mam jak w zegarku, a tym razem mimo ze pms dawał się we znaki jak nigdy (okropny ból jajników, piersi, pleców...)to nie było go na czas.. pierwsze kilka dni nie specjalnie się przejmowałam, ale po tygodniu zrobiłam test- ciąży brak, a okres pojawił się po 1,5tyg
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 21:21   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

jak jest opcja ciązy - to zrób test (bo w ciąży na wiele rzeczy trzeba uważać i im wcześniej się dowiesz tym lepiej)
a ze stresu mój rekord to było miesięczne spóźnienie
co by nie było to idź do lekarza
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 21:34   #10
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Ostatnio jak intensywnie piłam i miałam dużo stresów to okres spóźnił mi się prawie miesiąc, mój życiowy rekord z tym, że ja nie miałam żadnych objawów przedokresowych, kompletnie nic. co kilka miesięcy spóźnia mi się mocno okres i zawsze wtedy nie mam żadnych symptomów, za to kiedy mam regularny to przed okresem boli mnie podbrzusze etc.
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 22:00   #11
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

U mnie ze stresu to max 10 dni, zdarzyć się to bardzo rzadko, a normalnie mam właśnie jak w zegarku, aplikacja na telefonie praktycznie nigdy się nie myli ;-) czasem też jest tak ze bóle i objawy są jak podczas okresu ale nic się nie dzieje. A na dodatek potem jak mam owulacje to bóle gorsze niż podczas okresu i żadne prochy nie pomagają (Naproxen czasem). Ale na szczęście często się to nie zdarza, chyba dwa razy w życiu, na studiach i po śmierci babci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 10:07   #12
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Cytat:
Napisane przez tardisgirl60 Pokaż wiadomość
U mnie ze stresu to max 10 dni, zdarzyć się to bardzo rzadko, a normalnie mam właśnie jak w zegarku, aplikacja na telefonie praktycznie nigdy się nie myli ;-) czasem też jest tak ze bóle i objawy są jak podczas okresu ale nic się nie dzieje. A na dodatek potem jak mam owulacje to bóle gorsze niż podczas okresu i żadne prochy nie pomagają (Naproxen czasem). Ale na szczęście często się to nie zdarza, chyba dwa razy w życiu, na studiach i po śmierci babci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi Ci o kalendarzyk? Też taki mam i choć dobrze wyznaczał mi początek miesiączki to nie radzę stosować go jako metody antykoncepcji
Przez rok stosowałam metodę objawowo-termiczną (mierzenie temperatury + obserwacja śluzu i szyjki macicy) i okazało się, że moje dni płodne w ogóle nie pokrywają się z tym co pokazuje kalendarzyk. Kalendarzyki to matematyczne wyliczenia a nie każda kobieta ma owulacje 14 dni przed miesiączką.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 10:13   #13
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o kalendarzyk? Też taki mam i choć dobrze wyznaczał mi początek miesiączki to nie radzę stosować go jako metody antykoncepcji
Przez rok stosowałam metodę objawowo-termiczną (mierzenie temperatury + obserwacja śluzu i szyjki macicy) i okazało się, że moje dni płodne w ogóle nie pokrywają się z tym co pokazuje kalendarzyk. Kalendarzyki to matematyczne wyliczenia a nie każda kobieta ma owulacje 14 dni przed miesiączką.
Taka aplikacja na telefonie jak kalendarz. Ale co do owulacji to tez zauważyłam że jest różnie, chyba nigdy nie mam 14 dni przed okresem, w sumie prawie zawsze się nie zgadza, dla mnie to bardziej odnośnik niż wyrocznia ;-)

Sent from my D2303 using Wizaz Forum mobile app
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 10:28   #14
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Mi ostatnio ze stresu spóźnił się dwa tygodnie.
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:34   #15
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

mi raz sie spoznil jakis tydzien, a teraz odwrotnie - pojawil sie tydzien wczesniej :/
broziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 16:53   #16
Charlottka_
Raczkowanie
 
Avatar Charlottka_
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 60
Dot.: Ile może się spóźnić okres?

Miesiąc temu miałam podobną sytuację tyle tylko, że nie miałam wtedy jakiegoś stresującego czasu. Stresować się zaczęłam gdy mijały kolejne dni, gdy okres się nie pojawiał. Test ciążowy nic nie wykazał, byłam u ginekologa i pani doktor stwierdziła, że teraz latem może być normalne, że się spóźnia. Jeśli będzie się to powtarzało przez kolejne 2 mce będzie robić dodatkowe badania, póki co niby wszystko jest ok.
Charlottka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-11 17:53:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.