Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-31, 15:48   #1
zapomnijoprzeszlosci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1

Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.


Hej,

Piszę do Was, bo może ktoś z Was był w podobnym położeniu. Co możecie poradzić człowiekowi, który ze względu na słabe doświadczeniaie potrafi przemóc się w kontaktach damsko-męskich?

Moje jedyne "doświadczenia" nie są zbyt dobre, a co ważniejsze nie mam ich zbyt wiele, raczej bardzo mało, głównie w mojej psychice zapisała się dziewczyna, która mnie zostawiła po paru randkach tylko dlatego, że chciałem poczekać z seksem (tylko dlatego, że według mnie znaliśmy się zbyt krótko, bo około miesiąc, ale emocjonalnie zaangażowany byłem, starałem się, zależało mi na niej). Zostawiła to łagodne określenie, bo urwała kontakt ot tak, zablokowała mnie wszędzie bez słowa chociaż na ostatniej randce udawała do ostatniej minuty, że jest wszystko okej, chociaż ja się angażowałem - nawet nie wiedziałem - czy to ciche dni, czy zerwanie. Ta historia wydarzyła się ponad rok temu więc już nawet nie boli tak bardzo, ale zblokowała mnie psychicznie - nie potrafię się przemóc. Dobrze wiem, że istnieją na świecie dobre i spokojne dziewczyny. Wiem też, że myślenie o tym, że zarówno jak faceci - istnieją też złe kobiety. Że to wszystko nie zależy od płci. A jednak przeogromnie się boję kobiet i jestem do nich uprzedzony w tym sensie, że będą próbowały mnie skrzywdzić (co zdrowe nie jest).

Związek dla mnie kojarzy się z cierpieniem. Z niespełnionymi wymaganiami drugiej osoby, z potrzebą zadowolenia maksymalnie przy każdym zbliżeniu kobiety, z perfekcyjnością i brakiem przestrzeni na jakiekolwiek "wpadki" czy nieumyślne niedociągnięcia.

W szczególności na wizażu widać, że jest ogromne parcie na to by facet był dobry w łóżku, a ja bez doświadczenia na pewno na początku taki nie będę. Boję się, że mam taki wiek, gdzie cierpliwość kobiety do nabrania umiejętności jest bardzo nikła.

Tak bardzo i skutecznie się☠boję relacji, że mimo tego, że marzę o tym każdego dnia by stworzyć coś pięknego to wolę postawić na samorozwój, bycie singlem i brak problemów z dziewczynami. Tylko, że ja mam 23 lata, nie chcę być przez swoje uprzedzenia i jakieś ograniczenia w myślach starym kawalerem. Chciałbym być tylko normalnym facetem, który ma kochającą dziewczynę, ale do tego trzeba wykonać krok pierwszy.

Nie doradzajcie mi portali randkowych, ani poznawania ludzi przez internet, jestem zrażony do tej formy i zdecydowanie wolałbym przemóc się do poznawania ludzi na żywo. Chciałbym przemóc się by zagadać do dziewczyny w pracy/na ulicy/na kursie tańca, do normalnej, skromnej dziewczyny, ale patrzę na to przez pryzmat doświadczeń, które skutecznie zniechęcają mnie do angażowania się☠w cokolwiek.

Jeśli ktoś ma jakieś sensowne porady to z góry dziękuję za pomoc.
zapomnijoprzeszlosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 17:36   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Urwala kontakt i zablokowala cie wiec skad wiesz jaki byl tego powod?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 18:04   #3
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Urwala kontakt i zablokowala cie wiec skad wiesz jaki byl tego powod?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie autorowi wydaje sie że to było powodem a w rzeczywistosci powod był inny. Według mnie to nawet dobrze by swiadczyło o facecie gdyby chciał poczekac dłuzej niz 1 miesiac chyba że umowiłes sie z jakas co chciała Cie jedynie... "zaliczyć"
Poza tym gorzej bys sie czuł gdyby Cie olała po tym seksie. Dziwie sie że taka relacja tak mocno na Ciebie wpłynela raptem pare randek jak piszesz. Za bardzo wszystko przeżywasz według mnie. Długoletnie zwiazki tez sie rozpadają i wtedy co? Trafisz to szpitala psychiatrycznego? Czemu zwiazek kojarzy Cie sie z cierpieniem skoro w żadnym nie byłes? Zmien przekonania bo faktycznie poznasz jakas ktora Cie skrzywdzi. Radze wizyte u psychologa/ psychoterapeuty to nigdy nie zaszkodzi Popatrz tez na zwiazki znajomych, zwiazki/ małżenstwa w rodzinie. Jak to u nich wygląda, czy jest idealnie, czy sa niedociągniecia?
Wiesz ja miałam nienajlepsze zdanie o facetach po ostatnim zwiazku i po kilkunastu randkach z facetami z neta ale kilka miesiecy temu poznałam jednego fajnego i zmieniam swoje zdanie.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2016-10-31 o 18:14
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 18:30   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Chłopie, spotykałeś się zaledwie przez miesiąc z jedną laską i zaraz taki ból, żal i cierpienie? Bez przesady. Do właściwego partnera dochodzi się metodą prób i błędów. Rzadko ktoś ma takiego farta, że od pierwszego kopa znajdzie ideał. Olej tamtą i próbuj dalej.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 18:35   #5
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Rzadko ktoś ma takiego farta, że od pierwszego kopa znajdzie ideał. Olej tamtą i próbuj dalej.
Niektórym sie udaje trafic od razu. Jednak czy takie zwiazki od liceum sa zawsze idealne?

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2016-10-31 o 18:37
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 18:50   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Niektórym sie udaje trafic od razu. Jednak czy takie zwiazki od liceum sa zawsze idealne?
Znam tylko jeden licealny związek, który się ostał. Reszta rozpadła się parę lat później. W liceum człowiek tak naprawdę nie wie, czego oczekuje od partnera, od życia. Niektórzy szybko wkraczają w dorosłość, innym do tego się nie spieszy. Co człowiek, to inna historia.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 19:33   #7
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Znam tylko jeden licealny związek, który się ostał. Reszta rozpadła się parę lat później. W liceum człowiek tak naprawdę nie wie, czego oczekuje od partnera, od życia. Niektórzy szybko wkraczają w dorosłość, innym do tego się nie spieszy. Co człowiek, to inna historia.
U mnie hmm...jedna kolezanka juz po slubie i dziecko maja ( poznała go gdy miała 16 lat on 20) inna miała tez 16 w tym mieli roku slub i dziecko sie urodziło, inna poznała faceta gdy miała 17lat slub był w zeszłym roku. Jeszcze jakies 2 kolezanki sa ze swoimi licealnymi miłosciami nadal ale ślubu jeszcze nie brali. Wszystkie te moje kolezanki maja 25-26 lat.
Tak sie zastanawiam czy takie zwiazki faktycznie sa takie "idealne" że tyle lat wytrzymały? Człowiek sie zmienia przeciez to okres liceum/studiów. Moze to jedynie przyzwyczajenie i takie "lepszego nie znajde, jego znam" Te zwiazki zwykle trwaja po 8-10 lat. Nie wydaje mi sie by w kazdym przypadku to było "TO"
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-31, 20:31   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Tu chodzi o to ze autor tragizuje a tak naprawde nie ma o co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 15:38   #9
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam czy takie zwiazki faktycznie sa takie "idealne" że tyle lat wytrzymały? Człowiek sie zmienia przeciez to okres liceum/studiów. Moze to jedynie przyzwyczajenie i takie "lepszego nie znajde, jego znam" Te zwiazki zwykle trwaja po 8-10 lat. Nie wydaje mi sie by w kazdym przypadku to było "TO"
Powodów bycia ze sobą może być parę.
Dzieci
Przyzwyczaili się do siebie, dogadują się i wystarczy.
Wpadka, mieszkanie zasponsorowane przez rodziców z obojga stron i nacisk, by byli razem.


Ja bez żenady przyznam, że byłam niestała w uczuciach. Nie, żeby specjalnie, ale wszelkie zauroczenia jakoś szybko rozchodziły mi się po kościach.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 15:47   #10
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Szczerze wątpię, żeby tamtej dziewczynie chodziło o to, że chciałeś poczekać z seksem i to było powodem dlaczego Cię zablokowała.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 16:02   #11
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Myślę, że to mogło być powodem, jeśli zrozumiała to w ten sposób, że Ci się nie podoba i dlatego nie chcesz z nią iść do łóżka.

A w temacie - też mam małe doświadczenie jeśli chodzi o związki, bo nie chciałam się nigdy pakować w coś, gdzie był jakiś "zgrzyt" - np. facet był średnio kulturalny czy miał inne zainteresowania niż ja (albo żadnych...), miał problem ze swoim ego itp. Dopiero niedawno spotkałam faceta, który mi odpowiada. Myślałam, że to będzie trudne, skoro nie mam doświadczenia, ale prawda jest taka, że jeżeli obojgu zależy, to najważniejsze, że chcą ze sobą spędzać czas, a reszta sama przyjdzie. Wiadomo, że się trzeba "dotrzeć", ale to się dzieje naturalnie i sam brak doświadczenia nic nie przekreśla z góry.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-01, 22:31   #12
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Przez przeszłość trudno mi uwierzyć w cokolwiek dobrego.

Ja nie wiem, co faceci mają z tym parciem na bycie dobrym w łóżku :P Dla mnie to najlepiej, żeby mężczyzna w ogóle był prawiczkiem. Na pewno są kobiety, które tego wymagają (doświadczenia), ale jest masa takich, którym to powiewa, a wręcz wolą kogoś niedoświadczonego.
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-01 23:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.